برنامه یاد بعضی نفرات
 
کوششی در باب جستار موسیقی ایرانی در عالم نقاشی و خط
«مرا بخوان» با آوای استاد شجریان افتتاح شد
موسیقی ما- اولین نمایشگاه انفرادی تلفیقی خط، موسیقی و نقاشی با عنوان «مرا بخوان» توسط یلدا دوستی عصر روز دوشنبه ۲۹ آذرماه در گالری پردیس ملت افتتاح شد. 
 
«نمایشگاه مرا بخوان» که توسط یلدا دوستی هنرمند نقاش برپا می شود، کوششی در باب جستار موسیقی ایرانی در عالم نقاشی و خط و نزدیک شدن به روح موسیقی اصیل ایرانی است.
 
یلدا دوستی درباره برگزاری این نمایشگاه و سبک ارائه آثار می گوید: «نمایشگاه تلفیقی خط، موسیقی و نقاشی «مرا بخوان» شامل ۹ اثر آبستره انتزاعی است که با ۹ قطعه موسیقی اثر استاد محمدرضا شجریان تلفیق شده است و در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. این قطعات موسیقی که با تنظیم جدید مهریاد کیارسی که کمی از فضای سنتی به فضای پاپ منتقل شده است، روی تمامی آثار پخش می‌شود. به این صورت که هر بیننده‌ای که روبه روی هر کدام از آثار نمایشگاه قرار می‌گیرد، به وسیله یک هدفون که در کنار هر کدام از نقاشی‌ها وجود دارد، می‌تواند قطعه ای را که من هنگام کار کردن و به تصویر کشیدن اثر از آن الهام گرفته‌ام گوش کند؛ همچنین از ابراهیم الفت هنرمند خوشنویس دعوت کردم تمام اشعاری را که بر روی قطعات موسیقی خوانده می‌شود روی آثارم خطاطی کند. در واقع من در این نمایشگاه سعی کرده‌ام آثاری را خلق و در معرض دید علاقه‌مندان قرار دهم که فضای یگانه ای بین این سه هنرمند به وجود آورده و می توان با یک حس مشترک به یک خلق واحد رسید.»
 
حبیب رضایی و بیژن بیژنی در روز افتتاحیه از این نمایشگاه دیدن کردند.
 
علاقه مندان برای بازدید آثار نمایشگاه می توانند در تمام ایام هفته از ساعت ۱۱ تا ۱۹ و روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت ۱۵ تا ۱۹ به گالری پردیس ملت واقع در خیابان ولیعصر (عج)، ابتدای بزرگراه هاشمی رفسنجانی (نیایش)، روبروی بزرگراه کردستان، پردیس سینما گالری ملت، طبقه منفی ۲ مراجعه کنند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه 1 دی 1400 - 12:00

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود «مرا بخوان» با آوای استاد شجریان افتتاح شد | موسیقی ما