برنامه یاد بعضی نفرات
 
بعد از «راز‌ آشکارا»
«میلاد کیایی» کتاب «دل به دریا زدن، دم نزدن می‌خواهد» را منتشر می‌کند
موسیقی ما - «میلاد کیایی»‌ کتاب «دل به دریا زدن، دم نزدن می‌خواهد» را منتشر می‌کند؛ این کتاب بخش‌های حذف شده‌ی کتاب «راز آشکارا»ست که چندی پیش بر اساس خاطرات هنری این آهنگساز و نوازنده‌ی پیشکسوت سنتور منتشر شده بود. «کیایی» در این کتاب به منظور آشنایی نسل‌های جدید به بیان خاطرات و شرحی جامعه شناختی از زندگی هنرمندان موسیقی ایران پرداخته و مشاهداتِ خود از فراز و فرودهای موسیقی ایران را به رشته‌ی تحریر درآورده است. شرحی از زندگی و مرگ استاد امیرناصر افتتاح و همچنین محمودی خوانساری از جمله بخش‌های این کتاب است.

«میلاد کیایی» از هشت سالگی نوازندگی سنتور را ابتدا نزد پدر و سپس ردیف‌های موسیقی را نزد برادر بزرگترش ایرج کیایی فرا گرفت. برادر او از شاگردان ابوالحسن صبا بود. او فعالیت‌های هنری را از سن دوازده سالگی در برنامه کودک رادیو آغاز كرد و پس از آن در سنین نوجوانی مسئولیت اجرای چند برنامه رادیویی و تلویزیونی به نام‌های «احساس و اندیشه» و «بزم آدینه» را به مدت چهار سال عهده دار بود.

از کیایی نواپرداز و نوازنده سنتور تاکنون متجاوز از یکصد قطعه آهنگ منتشر شده که اکثر آن‌ها بوسیله ارکسترهای بزرگ و کوچک و همچنین گروه‌های موسیقی ملی به مرحله اجرا و ضبط درآمده است.
تاریخ انتشار : جمعه 20 مهر 1397 - 16:14

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود «میلاد کیایی» کتاب «دل به دریا زدن، دم نزدن می‌خواهد» را منتشر می‌کند | موسیقی ما