برنامه یاد بعضی نفرات
 
نگاهی به ظرفیت های یک سالن کنسرتِ مهم در قلب تهران در گفتگو با مدیر مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد
امیرحسین تابع جماعت: برج میلاد کانون برگزاری رویدادهای مهم در همه حوزه‌ها است
موسیقی ما - برگزاری کنسرت‌ در ایران در سال‌های پس از انقلاب و تا اواخر دهه هفتاد، هرگز مختصات و روندی جدی را به خود ندیده بود و اجراهای جسته و گریخته‌ای در سالن‌هایی چون فرهنگسرای نیاوران، کاخ سعدآباد، باشگاه انقلاب و... روی صحنه می‌رفت. تا پیش از سال‌های 76 یا 77 اغلب اجراهای زنده موسیقی صرفاً به جمع‌ها و جشن‌های ارگان‌های دولتی یا سالن‌های کوچک مربوط می‌شد. اما به مرور و با ورود خواننده‌های جدید پاپ و تغییر نیازهای مخاطبان موسیقی، نگاه نسبت به کنسرت نیز جدی‌تر شد. افتتاح مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد در محدوده یادمان ملی با مجموعه‌ای از چند تالار و مرکز همایش در سال‌های آغاز موج کنسرت‌ها در ایران خیلی زود توانست جریان جدیدی را در صنعت موسیقی راه بیندازد و هیبت و هیجانی که از نام برج میلاد متصاعد می‌شد، روی سالن شکیل و بزرگ همایش‌های آن هم سایه انداخت. در حالی که در سال‌های نخست برگزاری کنسرت در پایتخت، سالن «میلاد نمایشگاه بین‌المللی» پایگاه برگزاری کنسرت‌های موسیقی نسل جدید بود. سپس مجموعه «اریکه ایرانیان» که متعلق به بخش خصوصی بود به بهره‌برداری رسید. «کنسرت هال» اریکه ایرانیان با گنجایش ۸۰۰ نفر از گروه‌های موسیقی پاپ و سایر ژانرها پذیرایی می‌کرد. در ادامه مرکز همایش‌های «برج میلاد تهران» با یک سالن اصلی با گنجایش 1800 نفر و 14 سالن فرعی با ظرفیت‌های متنوع و با کاربری‌های متفاوتی مانند کنسرت، کنگره، همایش، نمایشگاه و سینما افتتاح شد.

گشایش تالارهای مرکز همایش برج میلاد تحول بسیار چشمگیری در اجراهای زنده به وجود آورد. دقت در ایجاد استانداردهای لازم برای برگزاری یک کنسرت زنده و نیز شیک و زیبا بودن این سالن و کیفیت بالای آن باعث شد «کنسرت در برج میلاد» تبدیل به رویای خیلی‌ها شود. حال و با تغییر مدیریت این مرکز و به بهانه آغاز دور جدید برگزاری برنامه‌های موسیقی در برج میلاد سراغ مدیر جوان مرکز همایش‌ها رفته‌ایم و از همه زوایا با او گپ زده‌ایم. این گزارش در تلاش است وضعیت مهم‌ترین سالن همایش و کنسرت پایتخت را در گفتگو با «امیرحسین تابع جماعت» مدیر مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد تهران مورد بحث و بررسی قرار دهد. او دارای مدرک کارشناسی ارشد روابط بین‌الملل بوده و سال‌ها است که در عرصه‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای کشور فعالیت دارد.

تابع جماعت پیش از این مسئولیت، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، مدیرکل ارتباطات موسسه همشهری، مدیرعامل شرکت فرهنگ فیلم تهران و مدیر بازاریابی و فروش برج میلاد تهران نیز بوده و انتصابش به عنوان مدیر جدید مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد تهران، بی سر و صدا و در سکوت کامل خبری اتفاق افتاد. هنوز هم که قریب به 7 ماه از حضور او در این مسئولیت می‌گذرد اگر یک گشت و گذار اینترنتی با همین کلید واژه‌ها داشته باشید، تقریباً به هیچ نتیجه مشخصی در رسانه‌ها نمی‌رسید. او درباره این انتصاب بی سر و صدا می‌گوید: «دلیلی برای هیاهو نبود. باید با کار خودمان را نشان دهیم.»
 
  • * ظرفیت های مرکز همایش ها
مدیر جدید مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد در خصوص چگونگی اختصاص سالن به کنسرت‌ها گفت: «نظام اختصاص سالن در برج میلاد دارای یک مکانیسم عادلانه است البته ما با همکاری کارگروه‌هایی که در مجموعه داشتیم، سعی در تفکیک انواع شاخه‌ها در حوزه‌های مختلف موسیقی کردیم. اعم از موسیقی اصیل و نواحی و ایرانی و پاپ و تلفیقی. موسیقی‌هایی که از ارزش محتوایی و شنیداری بالاتری برخوردار هستند، قطعاً شرایط و تسهیلات بهتری را در اختیارشان قرار خواهیم داد و تلاش می‌کنیم با همکاری وزارت ارشاد و دفتر موسیقی نقش جدی‌تر و فعال‌تری ایفا کرده و برای رشد این موسیقی‌ها و هر چه بیشتر اجرایی شدن این سبک آثار در برج میلاد به عنوان یادمان ملی ایرانیان قدمی برداریم.» او با اشاره به این‌که مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد تهران امروزه به عنوان کانون برگزاری رویدادهای مهم در همه حوزه‌ها نظیر فرهنگ، هنر، پزشکی، مهندسی و صنعت، آموزش و... نیز هست، در خصوص رویدادهایی که در این مرکز برگزار می‌شود، گفت: «مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی و هنری کشور نظیر جشنواره فیلم فجر یا افتتاحیه و اختتامیه آن، جشنواره موسیقی فجر، جشنواره مد و لباس فجر، جشن سینمایی و تلویزیونی حافظ، همایش بین‌المللی صنعت خودرو، همایش‌های تخصصی مدیریت شهری، اکثر کنگره‌های تخصصی پزشکی مهم نظیر: قلب و عروق، رادیولوژی، علوم آزمایشگاهی، دندانپزشکی و... و سایر رویدادهای مهم ملی و بین‌المللی به صورت مستمر و سالیانه در این مرکز برگزار می‌شود.»
 
  • * خدمات مرکز همایش ها
به اعتقاد برخی از تهیه کنندگان اجاره سالن برج میلاد نسبت به ظرفیت آن در شرایط کنونی از بقیه سالن‌ها کمی بالاتر است. مدیر مرکز همایش‌ها ولی درباره این قیمت‌گذاری‌ها نظرات دیگری دارد: «ببینید، ما برای شاخه‌های اصیل و موسیقی ایرانی درصد تخفیف‌های مناسبی داریم. البته نظام قیمت‌گذاری ما مبنای قانونی دارد و در این بین در تمام کنسرت‌ها خدمات رفاهی خوبی هم در برج میلاد برای حاضرین و مردم فراهم است. خدماتی چون پارکینگ مناسب و رایگان (با ارائه بلیت کنسرت)، موقعیت جغرافیایی خوب و دسترسی راحت از طریق بزرگراه‌های چهارگانه اطراف برج میلاد، کیفیت بالای نور و صدای سالن، فضای گردشگری جذاب که در برج میلاد برای خانواده‌ها مهیاست و از همه مهم‌تر امنیت و نظمی که در همایش‌ها و کنسرت‌های ما برقرار است. با توجه به این‌که روزانه هزاران نفر در این مرکز تردد دارند، شما هرگز نمی‌توانید کوچک‌ترین بی‌برنامگی و بی‌نظمی را در رویدادهای ما ببینید. تاکید بر مکانیسم‌های قانونی در سرلوحه اولویت‌های ما قرار دارد. تلاش ما بر این است که با همکاری نهادهای ذیربط، خانواده‌ها در آرامش کامل در برنامه حضور داشته باشند، شاد باشند و لذت ببرند و در این بین از تهیه‌کنندگان کنسرت و برگزارکنندگان همایش‌ها هم توقع داریم با ما همراه باشند. حتماً شهروندان و مراجعه‌کنندگان به برج میلاد در این سالن و نحوه اداره آن مزیت‌ها و نکاتی دیده‌اند که سرعت فروش بلیت کنسرت‌هایی که در برج میلاد برگزار می‌شود در مقایسه با سالن‌های دیگر چند برابر بیشتر و بالاتر است.»

تابع جماعت می‌افزاید: «زیست‌پذیرتر کردن تهران از طریق افزودن شادی عمومی و نشاط اجتماعی شهروندان برای مجموعه مدیریت شهری تهران بزرگترین دغدغه است. این موضوع در سطح برنامه‌های کلان شورای شهر و شهردار محترم تهران به عنوان سند بالادستی ما و نیز برنامه های راهبردی دکتر درویش پور، مدیرعامل محترم برج میلاد مورد تاکید قرار گرفته است و ما نیز با این هدف، در تلاشیم که رویه کنونی بتواند به هر چه با کیفیت‌تر و با نشاط تر برگزار شدن اجراها کمک کند.» او در پاسخ به سوالی در خصوص پخش زنده مسابقات فوتبال ایران در جام جهانی در مرکز همایش‌های برج میلاد گفت: «یکی از اقدامات اخیر ما در جهت گسترش نشاط عمومی و همبستگی اجتماعی، پخش مستقیم بازی‌های ایران در جام جهانی روسیه به همراه یک مجموعه برنامه شاد و مفرح نظیر اجرای موسیقی، برگزاری مسابقه با جوایز ارزنده، پذیرایی و... بود. در آن مدت ما یکی از شلوغ‌ترین روزهای خود را سپری می‌کردیم. تماشای فوتبال خانواده‌ها در کنار هم، لحظات به شدت زیبایی را برای همه حضار در پی داشت. در واقع می‌توان گفت باکیفیت‌ترین و متنوع‌ترین برنامه پخش مستقیم فوتبال در کشور را ما اولین بار در سالن اصلی مرکز همایش‌های برج میلاد و بر روی عریض‌ترین و بزرگ‌ترین پرده نمایش و با بالاترین کیفیت و استاندارد انجام دادیم. همچنین بهترین مراسم‌های افتتاحیه اکران یا اکران‌های خصوصی فیلم‌ها را ما در مجموعه داشته‌ایم و اصلاً برگزاری یک مراسم اکران بی‌نقص در برج نشان داده که می‌تواند به موفقیت گیشه یک فیلم هم کمک بسیاری کند.»
 
  • * کنسرت‌های خاص برگزار می کنیم
 تابع جماعت در انتهای صحبت‌های خود نیز با استقبال از ورود چند سالن دیگر به چرخه کنسرت و همایش در پایتخت در مدت اخیر، متذکر شد: «همواره در پی برگزاری برنامه‌های متفاوت و خاص در برج میلاد بوده‌ایم. مثلاً اجرای «لئو روخاس» یا پسر خورشید در ایام نوروز بسیار مورد توجه قرار گرفت و همین برنامه کنسرت آقای مهران مدیری هم یک برنامه ویژه بود. آقای مدیری به عنوان یک شخصیت محبوب در سطح ملی در یک بازدید کامل از این مجموعه، نسبت به ظرفیت‌های بالای برج میلاد و مرکز همایش‌ها اظهار نظر کردند و شما دیدید که کنسرت ایشان به خوبی مورد توجه هنرمندان و اقشار مختلف در جامعه قرار گرفت و انعکاس بسیار زیادی در فضای مجازی داشت.» او در خصوص برنامه‌های آتی مرکز نیز افزود: «ما در ادامه این روند در حال برنامه‌ریزی برای یک کنسرت بین‌المللی با حضور اساتیدی از چند کشور منطقه و نیز اجرای یک جشنواره موسیقی متفاوت در آینده‌ای نزدیک هستیم.»
منبع: 
اختصاصی سایت «موسیقی ما»
تاریخ انتشار : شنبه 10 شهریور 1397 - 11:57

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود امیرحسین تابع جماعت: برج میلاد کانون برگزاری رویدادهای مهم در همه حوزه‌ها است | موسیقی ما