برنامه یاد بعضی نفرات
 
با خوانندگی حسین نورشرق و حضور نوازندگانی چون حمید قتبری، سیاوش ولی‌پور و ...
کنسرت «چشم به راهیِ همیشگی» در کنسرواتوار چایکوفسکی مسکو روی صحنه می‌رود
موسیقی ما- کنسرت موسیقی «چشم به راهیِ همیشگی» به خوانندگی «حسین نورشرق» طی روزهای دهم و یازدهم خرداد در تالار راخمانینف کنسرواتوار چایکوفسکی مسکو و خانه فرهنگ شهر بورووسک برگزار می‌شود.

در توضیح این کنسرت آمده است: «آدمی همیشه اسیر انتظار کشیدن است. ما دائماً منتظر چیزی هستیم که باید در آینده‌ای دور یا نزدیک اتفاق بیفتد. (این که آب کتری کی جوش می‌آید و یا کی بهار از راه می‌رسد؟) در این بین گذشته هم برای ما نوعی احساس انتظار کشیدن را بازتولید می‌کند. در بوران چشم به راهی، گاهی ما حتی فراموش می‌کنیم که زمان چگونه از ناکجا به ناکجا، از کنار ما عبور می‌کند و چشم به راهی‌ها و فهم قراردادی ما از زمان را با خود می‌برد.
 
موسیقی به نوعی تجلی انتظار کشیدن در دنیای اصوات است. موسیقی، به شکلی غیر قابل توضیح ما را از ارتباط همیشگی‌مان با دنیای پیرامون به همراهان و همدستانی در روند ایجاد صدای موسیقایی تبدیل می‌کند. اصوات موسیقی نه تنها با تجربیات عاطفی ما هم صدا می شوند، بلکه این تجربیات را تر و تازه تر می کنند و ما از آن تحصیل لذت می‌کنیم و با مراجعه مکرر به خاطره‌ی آن تجربه شنیداری، با موسیقی احساس در آمیختگی و خویشی می‌کنیم.»
 
در این اجرا نوازندگانی چون حمید قنبری نوازنده سازهای کوبه‌ای، اشکان مرادی نوازنده کمانچه، مهرداد مسعودی فرید نوازنده کمانچه و سیاوش ولی‌پور نوازنده سنتور در کنار ۲ نوازنده روس از کوارتت «آنادومینی» با نام‌های الکساندرا ژلواکوا نوازنده ویولن آلتو و تهمینا اصلانوآ نوازنده ویولن سل قطعاتی شناخته شده از رپرتوار موسیقی ایرانی و بعضی از ساخته‌های سیاوش ولی‌پور را اجرا می‌کنند.
تاریخ انتشار : دوشنبه 10 خرداد 1400 - 12:49

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود کنسرت «چشم به راهیِ همیشگی» در کنسرواتوار چایکوفسکی مسکو روی صحنه می‌رود | موسیقی ما