برنامه یاد بعضی نفرات
 
ازتولید قطعه «شرح الف» توسط محسن چاوشی تا 15 شب کنسرت برای صندلی‌های خالی
برنامه‌های موسیقی شهرداری در ایام قرنطینه
از تولید «شرح الف» محسن چاوشی تا 15 شب کنسرت برای صندلی‌های خالی
بروز بیماری کرونا در سال جدید برنامه های فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران را از «نوروزگاه» به «نوروزخانه» تغییر داده و با هدف ایجاد سرگرمی و فضای مفرح در منازل، با محوریت موسیقی دنبال می‌شود. تولید قطعه‌ی نوروزیِ «شرح الف» توسط محسن چاوشی تا برنامه ریزی 15 شب کنسرت آنلاین که از امشب با اجرای امید حاجیلی آغاز می‌شود بخشی از برنامه‌های «نوروزخانه» است.
به گزارش معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، با توجه به اینکه امسال آخرین نوروز صده بوده و سال آینده اولین نوروز صده جدید است. برنامه‌های معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران قرار بود در کل سال 1399 و 1400 ادامه داشته باشد.
اگرچه معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران براساس مطالعات و مباحث علمی، اصرار داشت تا مردم در ایام نوروز از خانه‌هایشان بیرون بیایند، در فضای شهری با هم مراوده داشته باشند و با زیبایی‌های شهرشان بیشتر ارتباط بگیرند. اما به دلیل شرایط خاص ایجاد شده و قرنطینه‌های خانگی رویکرد این نهاد به کلی تغییر یافت.
 بنابراین امسال علیرغم سال‌های گذشته اجرای برنامه نوروزگاه میسر نشد و برای جبران بخش کوچکی از کسالت مردمی که مجبورند در خانه بمانند، این برنامه به عنوان «نوروزخانه» تغییر یافت.
 یکی از محوری‌ترین موضوعات این فعالیت موسیقی است. که سعی شد از ژانرهای مختلفی بوده و همگی به نوعی زیر چتر موسیقی تهران جمع می‌شوند.
نظر به اینکه «محسن چاوشی» در سال‌های قبل به مناسبت نوروز تک آهنگ‌هایی منتشر کرده و با استقبال مردمی مواجه شده بود اما برنامه‌ای برای انتشار تک آهنگ جدیدی نداشت،   مذاکره‌ای برای ساخت تک آهنگ صورت گرفت و این هنرمند نیز با توجه به دغدغه‌ای که در زمینه مسئولیت اجتماعی دارد  با شهرداری تهران همراه و قطعه «شرح الف» تولید شد.
چاوشی که از هنرمندان دغدغه‌مند موسیقی ایران است با در نظر گرفتن تعهداتش در باب مسئولیت اجتماعی شروع به ساخت قطعه‌ای با حال و هوای شاد به مناسبت نوروز کرد.  نام این قطعه برگرفته از کتابی از شمس تبریزی است با شعر و ملودی محسن چاووشی و تنظیم خودش ساخته شده است.
همچنین نوروزخانه فعالیت‌های جدیدی مانند برگزاری 15 شب کنسرت آنلاین برای صندلی‌های خالی در برج میلاد را برنامه ریزی کرده است که امشب با اجرای امید حاجیلی آغاز می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند این اجرای زنده را ساعت 21:00 در سایت www.tva.ir مشاهده کنند. همچنین به زودی برنامه کامل این کنسرت‌ها منتشر خواهد شد.
منبع: 
موسیقی ما
تاریخ انتشار : جمعه 8 فروردین 1399 - 15:46

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود از تولید «شرح الف» محسن چاوشی تا 15 شب کنسرت برای صندلی‌های خالی | موسیقی ما