برنامه یاد بعضی نفرات
 
با داوری حسین علیزاده، داریوش پیرنیاکان، بهداد بابایی و مسعود شعاری صورت گفت
رقابت سه‌تارنوازان در جشنواره موسیقی جوان
موسیقی ما - دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان که این روزها بخش موسیقی دستگاهی ایران را در تالار رودکی برگزار می‌کند، در دوازدهم شهریور ماه میزبانِ سه‌تارنوازان بود و شرکت کنندگان راه یافته به مرحله نهایی در سه رده سنی الف، ب و ج روی صحنه آمدند  و در حضور اساتیدی چون حسین علیزاده، داریوش پیرنیاکان، مسعود شعاری و بهداد بابایی به رقابت پرداختند.

سه‌تارنوازان بخش نخست اجرای خود را با گروه سنی الف آغاز کردند. گروه سنی الف که به دو بخش الف ۱ و الف ۲ تقسیم بندی شده بود، با یازده نوازنده صدای سه تار را در تالار رودکی طنین انداز کردند.

ایلیا بازیاری، علس چراغی، محجد حسین رجبی و محمد حسین سجادی در گروه سنی الف ۱ و سید محمد حسان امامی، امید جوراب بافان، یونس ذوالفقاری، پرهام شیروانیون، محراب قلعه جوقی، ریحانه کد خدایی و حافظ کریمی در گروه سنی الف ۲ شرکت کرده بودند. داوران اجرا های این رده سنی را دیدند و از آن ها خواستند قسمت هایی را که مورد نظر است، بنوازند.

پس از درنگی نوبت به گروه سنی ب رسید. سه تار نوازان این گروه سنی به ترتیب محمد جواد احمد زاده، عبدالله جهانسری، کیمیا ذاکریان، آلاء زارعی دهقی، محمد رضا علوی هریس، مهرداد گل محمدی و محمد امين مولایی نام داشتند که با پاسخ دادن به سوال های داوران رپرتوار تعیین شده برای این رده سنی را به اجرا درآوردند.

بخش سوم این روز متلعق به پنج شرکت کننده در رده سنی ج بود. این گروه سنی باید به طور کامل به دستگاه راست پنجگاه، پیش درآمد راست پنجگاه، رنگ راست پنجگاه و چهار مضراب راست پنجگاه مسلط می بودند، داوران نيز پیرامون همين رپرتوار از آنان خواستند تا بنوازند. رضا ابراهیمی کلاریجانی، رضا اسدی، پویا خسروی، کاوه صفاریان و حميدرضا عبادی اسامی نوازندگان این گروه بود.

سید محمدمجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و علی ترابی مدیر کل دفتر موسیقی مهمانان ویژه جشنواره ملی موسیقی جوان در روز دوشنبه دوازدهم شهریورماه بودند.

تالار رودکی در این روز از موسیقی دستگاهی از سه تار نوازان نقاط مختلف کشورمان میزبانی کرد تا برگزيدگان بخش نهایی را در روز اختتاميه خود که هجدهم شهریور ماه برگزار می شود، معرفی کند.
تاریخ انتشار : سه شنبه 13 شهریور 1397 - 14:00

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود رقابت سه‌تارنوازان در جشنواره موسیقی جوان | موسیقی ما