مهدی یغمایی:«دلصدا» ادای دین اهالی پاپ است به بازماندگان جنگ...
گفتگو با خواننده‌های حاضر در آلبوم «دلصدا» - ۱
مهدی یغمایی:«دلصدا» ادای دین اهالی پاپ است به بازماندگان جنگ...
موسیقی ما - بهمن بابازاده: مهدی یغمایی از خوب‌های پاپ است. او برای اولین بار با آلبوم «سلام آقا» رسما وارد بازار موسیقی کشور شد و استقبال اهالی موسیقی از او باعث شد یغمایی خواننده تیتراژ ابتدایی «ماه عسل» امسال هم بشود.

اما بهانه اصلی برای این گفتگو انتشار خبر البوم گروهی ستاره‌های پاپ «دلصدا» بود که بازتاب‌های مختلفی را در رسانه‌های کشور داشت. او اعتقاد دارد هیچ رقابتی در این آلبوم نیست و همه خواننده‌های «دلصدا» واقعا به صورت دلی این مجموعه را ساخته و تولید کرده‌اند.

 •  از گروه «joan ‌» شروع کنیم. گروهی که به نوعی شما کار حرفه‌ایتان را از آن شروع کردید. چرا این گروه پرطرفدار هیچوقت مجاز نشد و آلبوم رسمی‌اش منتشر نشد؟
آن گروه ویدئو‌هایی در شبکه‌های ماهواره‌ای داشت و با وجود تماس‌ها و تلاش‌های ما پخش آن‌ها قطع نمی‌شد. یعنی با وجود اینکه پی گیری‌های زیادی را انجام دادیم، شبکه‌ها مثلا دو ماه پخش نمی‌کردند ولی به یک باره در یک روز سه بار ویدئوی گروه را پخش می‌کردند تا تمام تعهد‌هایی که ما داده بودیم کاملا لوث شود و همین باعث شد آ» گروه هرگز مجوز نگیرد. حتما می‌دانید طبق قانون باید حدود سه ماه از پخش آخرین ویدئو بگذرد تا بشود برای آلبوم مجوز اخذ کرد. ولی متاسفانه آن اتفاقات تلخ افتاد تا آن گروه هیچوقت نتواند به صورت رسمی فعالیت کند.

 • شما دیگر با این گروه همکاری نمی‌کنید؟
یک سال و نیم است که دیگر با این‌گروه همکاری نکرده‌ام و هیچگونه فعالیت تصویری و ماهواره‌ای از من نبوده. دوست دارم در چهارچوب قانون کار کنم.

 • آلبوم «سلام آقا» اولین کار رسمی و مجاز شما محسوب می‌شد که آلبومی گروهی و با حضور بزرگانی چون محسن چاوشی و محمد علیزاده، بود. این آلبوم شروعی بود برای رسمی‌تر شدن شما.
بله محرم ۸۸ بود که پیشنهاد این البوم به من شد و همه این اتفاقات خوب را من لطف آقا امام حسین می‌بینم. این افتخار برای من بوجود آمد. من مداح‌زاده هستم. اصلا برای حضور در این همه چیز خدایی شد.

 •  در برنامه «جنگ ۹۰» هم تقریبا همه اهالی موسیقی اعتقاد داشتند که بهترین حضور را در این برنامه مهدی یغمایی داشت و آن اجرای زنده‌اش باعث شد یک سرو گردن از همه بالا‌تر به نظر بیاید. در مورد آن برنامه هم صحبت می‌کنید؟
من در آن برنامه قطعه‌ای را به نام «حلالت می‌کنم» را به صورت play back خواندم ولی پس از آن اجرا به من گفتندکه باید در گفتگویی رو در رو هم با آقای رشید‌پور بنشینم. در آن برنامه از من خواستند که بصورت زنده هم کاری را اجرا کنم. به خاطر ارادتی که به آقای ناصر عبداللهی داشتم قطعه‌ای از ایشان را بصورت زنده اجرا کردم و چون هیچ کات یا قطع برنامه‌ای در آن قطعه وجود نداشت، حس‌اش خوب شد و مورد توجه قرار گرفت.

 •  پروسه آلبوم شخصی خودتان چرا تا این حد طولانی شده و هنوز وارد بازار موسیقی کشور نشده است؟
وسواس‌های زیاد خودم بزرگ‌ترین دلیل این اتفاق است.مند رحدود ۳۶ قطعه برای این آلبوم ساخته‌ام و در مرحله انتخاب هستم. حدود ۱۰ قطعه را بالاخره انتخاب کرده‌ام و مجوز آن‌ها هم صادر شده و امیدوارم پس از ماه محرم و صفر این آلبوم در بازار موسیقی کشور منتشر شود.

 • آلبوم «دلصدا» جدید‌ترین اثری است که قرار است وارد بازار موسیقی کشور شود. آلبومی گروهی با حضور ستاره‌های پاپ که از همین حالا تبلیغات گسترده‌ای برایش صورت گرفته است. پیشنهاد این آلبوم از کجا و چطور به شما شد؟
شهاب رمضان با من تماس گرفت و ظاهرا تهیه کننده این آلبوم پیشنهاد همکاری من را برای این کار داده بود. دوستی نزدیک من با شهاب باعث شد که ایشان لطف کنند و واسطه این همکاری شوند. من هم به محض اطلاع از محتوای معنوی آلبوم حضور در انار قبول کردم و برای من افتخار بزرگی هم است که برای جنگ و همه آن سال‌ها ادای دینی کرده باشم.

 • شما برای حضور در این شرایط خاصی را تعیین کرده بودید؟
من هیچ شرطی را از‌‌ همان ابتدا نداشتم. حضورم در «دلصدا» را نوعی ادای دین به جنگ و بازماندگان آن می‌دانم. برای رقابت یا هر چیز دیگری به گروه نپیوستم. به عشق شهدا و خانواده‌هایشان آمدم و حس کردم با این حضور می‌توانم ذهنیت خوبی را برای مخاطبان موسیقی تداعی کنم.

 • دوست دارم قطعه‌تان را برای اولین بار در همین گفتگو برای مخاطبان این سبک کار‌ها معرفی کنید.
حتما. با کمال می‌ل. قطعه من «خاطره» نام دارد با ترانه‌ای از زهرا عاملی و تنظیمی از پوریا حیدری.

 • چند بیت از آنرا هم برای ما دکلمه می‌کنید؟
جنگ دار و ندار ما بود وقتی / منو می‌برد این موج پر از درد/ تو شب‌هایی که سنگر خونه مون بود / دعای مادرم معجزه می‌کرد....

 • این آلبوم خط سیر مشخصی را دارد و در بازار موسیقی کشور هم تقریبا تا به حال وجود نداشته. در مورد انگیزه‌هایتان برای این حضور به ما می‌گویید؟
فقط دینی که بر گردن‌ام بوده را ادا کرده‌ام. آنرا تقدیم می‌کنم به خانواده بزرگ شهدا و جانبازان که ما هست و نیستمان را از آن‌ها داریم.

 • دور‌ترین ذهنیتی که از جنگ در ذهنتان دارید را دوست دارم بدانم.
ببین شما در خانه‌تان نشسته‌اید و یکی از راه می‌رسد و می‌خواهد از خانه‌ات بیرون‌ات کند. با نامردی می‌کشد‌ات. باید تو هم برابر‌اش بایست. باید از ناموست دفاع کنی. رزمندگان ما واقعا مرد بودند و روح بزرگی داشتند. همیشه برخی صحنه‌هایی را در برنامه‌های مختلف می‌بینم و آن نگرانی عجیب و شوق میهن دوستی را می‌توانم به خوبی درک کنم. صدای آقای آهنگران و مخصوصا وقتی «فاو» فتح شد همیشه در ذهن من ماندگار شده‌اند.

 • پیش بینیتان در مورد «دلصدا» چیست. فکر می‌کنید مخاطبان موسیقی از آن استقبال کنند؟
این البوم برای فروش ساخته نشده و هیچ رقابتی هم برای حاضرین در آن وجود ندارد. آلبوم قابل احترامی است و به نظرم مورد توجه قرار می‌گیرد.

 • در مورد ستاره‌هایی هم که در این آلبوم حضور دارند صحبت می‌کنید. اصلا بقیه کار‌ها را شنیده‌اید؟
همه از دوستان خوب من هستند. آقای آسرایی که از بزرگان ما هستند و شهاب و بهنام که از دوستان خوب من‌اند. اقای چاوشی و فرزین هم که مثل همیشه خوب بوده‌اند. به نظرم مجموعه چون «دلی» است، می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد.

 • ظاهرا این آلبوم پدیده جوانی را هم قرار است به بازار موسیقی کشور معرفی کند.
بله. شاهد صادقپور جوانی شایسته و پر انرژی است که قطعا آینده درخشانی را هم خواهد داشت.

 • حرفی مانده؟
برگ سبزی ست تحفه درویش. چه کند بی‌نوا همین دارد. آنرا تقدیم می‌کنم که همه خانواده‌های شهدا و جانبازان و کسانی که در همه سالهای جنگ، جنگیدند تا ما روزهایی پر از آرامش را تجربه کنیم.
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : سه شنبه 10 آبان 1390 - 00:00

دیدگاه‌ها

elham
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:51

واقعا راست میگه . شاهد آیندش خیلی روشنه ، امیدواریم که هرچه زودتر آلبوم شخصیش بیاد ...

Mas
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:51

مهدی یغمائی یکی از پدیده های تازه کشف شده در موسیقی کشور هست
امیدوارم که در این راه موفق بشه
صدای بسیار قوی داره
باید آلبوم ایشان را شنید
Mas

پوریا
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:51

دوباره شما اظهار فضل فرمودید؟!؟!؟!

پدیده تازه کشف شده؟!؟!؟
میدونی ایشون چند ساله که میخونه. این صدای پدیده تازه کشف شده است؟!
صدای مهدی یغمایی فوق العاده هست. یه حنجره قدرتمند. بی نظریه صداش

به نظر من

1 بهنام صفوی
2شهاب رمضان
3مهدی یغمایی

بهترین ترکای آلبومن.

منتقد
127.0.0.1
سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:51

سوتی گرفتم:
چند بیت از آنرا هم برای ما دکلمه می‌کنید؟
جنگ دار و ندار ما بود وقتی / منو می‌برد این موج پر از درد/ تو شب‌هایی که سنگر خونه مون بود / دعای مادرم معجزه می‌کرد....

جنگ نه وطن!!

وطن دار و ندار ما بود وقتی / منو می‌برد این موج پر از درد/ تو شب‌هایی که سنگر خونه مون بود / دعای مادرم معجزه می‌کرد....

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

 • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
 • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.