برنامه یاد بعضی نفرات
 
با خوانندگی امیرناصر رنجبر و صبا کامکار
هوشنگ کامکار «خطابه‌ی شرقی» را منتشر کرد
موسیقی ما - «هوشنگ کامکار» آهنگساز برجسته‌ی موسیقی ایران، اثر جدید خود با نام «خطابه شرقی» را با خوانندگی «امیرناصر رنجبر» و «صبا کامکار» به‌طور اختصاصی از سایت موسیقی ما منتشر کرد.

این هنرمند همچنین چندی قبل و پیروِ حمله‌ ترکیه به کردستان عراق، اثری با نام «نه به جنگ» را منتشر کرده بود. «هوشنگ کامکار»‌ هیچ‌گاه نسبت به جریاناتی که در ایران و حتی جهان رخ می‌دهد، بی‌تفاوت نبوده است. او همواره در قبالِ‌ اتفاقات خود را مسوؤل دانسته و با زبانِ موسیقایی نسبت به آن واکنش نشان داده است. چند سالِ قبل بود که برای زنده نگه‌داشتنِ خاطره‌ی فاجعه‌ی بمبارانِ حلبچه، اثری ساخت با نامِ «پوئم سمفونی حلبچه» و حالا که جنگی دیگر در منطقه‌ای نزدیکِ کشور ما در جریان است، او این پوئم سمفونی را با تنظیمی جدید با نامِ «نه به جنگ» منتشر کرده است. قطعه‌ی «آواز صلح» نیز که چندی قبل از طریقِ سایت «موسیقی ما» منتشر شد، تلاشِ دیگری از استادِ آهنگ‌ساز است برای نشان دادن چهره‌ی کریهِ جنگ.

این هنرمند پیش‌کسوت در این باره می‌گوید: «یک هنرمند همواره  تحت تاثیر شرایطی است که در آن زندگی می‌کند. گاهی از برخی وقایع دلش به درد می‌آید و گاهی اتفاقاتی سببِ خرسندی‌اش است. من در تمام عمرم این طور بوده‌ام و هرگز نتوانسته‌ام به مسایل دور و برم بی‌تفاوت باشم. البته برخلافِ بسیاری از هنرمندان هیچ‌گاه کارِ سیاسی نکرده‌ام و علاقه‌ای هم به فعالیت در این حوزه ندارم؛ اما همواره به آنچه در جامعه رخ می‌دهد، واکنش داشته‌ و آنها را به زبانِ موسیقایی بیان کرده‌ام. هیچ هنرمندی نمی‌تواند از جامعه‌اش تاثیر نگیرد.»

این قطعه را می‌توانید از سایت «موسیقی ما» دانلود کنید. 
تاریخ انتشار : دوشنبه 30 دی 1398 - 13:08

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود هوشنگ کامکار «خطابه‌ی شرقی» را منتشر کرد | موسیقی ما