برنامه یاد بعضی نفرات
 
پیام تسلیت آهنگ‌ساز برجسته در پی درگذشت هنرمند کارتونیست
هوشنگ کامکار: کاریکاتورهای درم‌بخش، مانند «زهر شیرین» است
موسیقی ما - خانه هنرمندان ایران امروز در فضای باز و هوای سرد پاییزی، مراسم تشییع پیکر هنرمندی دیگر را به نظاره نشست.

پیکر «کامبیز درمبخش» کارتونیست و کاریکاتوریست برجسته کشور، صبح روز سه‌شنبه ۱۸ آبان ماه از مقابل خانه هنرمندان تشییع شد. همزمان با این مراسم، «هوشنگ کامکار» آهنگ‌ساز برجسته‌ی موسیقی ایران، در پیامی درگذشت این هنرمند را تسلیت گفت.
 
این استاد بزرگ موسیقی گفت: «کامبیز درم‌بخش را به واسطه آشنایی‌ش با همسرم شهرزاد، کمی بعد از بازگشت دوباره‌اش به ایران، اواسط دهه هفتاد بود، که از نزدیک شناختم. او انسانی آرام، متین، متواضع و تیزبین و بی‌شک یکی از بزرگ‌ترین هنرمندان معاصر و مشهورترین کاریکاتوریست ایران بود. کاریکاتورهایش برای من به‌سان «زهر شیرین» است. به خاطر دارم که دوره‌ای، طراحی‌هایی انجام داد با محوریت درد و رنج هنرمندان و موسیقی‌دانانی که غم نان و فرهنگ داشتند. انگار از جان ما حرف می زد. هیچ‌گاه آن تصاویر را از یاد نمی‌برم، بسیار تاثیرگذار بود. کامبیز درم‌بخش، آثارش محدود به یک موضوع یا عرصه خاص نبود از ورزش و طبیعت، از آداب اجتماعی و فرهنگ رفتار با حیوانات و یا هشدارهای بهداشتی که در زمان شیوع کرونا منتشر می کرد، فعالیت‌های انسان دوستانه ای که در موسسات خیریه ایران انجام می داد، همه و همه نشان از این داشت که درمبخش بیش از هنر دغدغه ‌مند انسان و زندگی بود.»
تاریخ انتشار : سه شنبه 18 آبان 1400 - 16:05

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود هوشنگ کامکار: کاریکاتورهای درم‌بخش، مانند «زهر شیرین» است | موسیقی ما