برنامه یاد بعضی نفرات
 
با عکاسی «حسین ساکی»
کتاب پرتره هنرمندان موسیقی منتشر می‌شود
موسیقی ما - پرتره تعدادی از هنرمندان شناخته شده معاصر موسیقی کشورمان در قالب یک مجموعه عکس با هنرمندی «حسین ساکی» منتشر می‌شود.

حسین ساکی عکاس و خالق مجموعه تصاویر هنرمندان موسیقی معاصر با اشاره به اهمیت معرفی پیشینه موسیقی کهن ایران گفت: «اشاعه و ماندگاری موسیقی ایران، مرهون بزرگانی بوده که بعضاً در بین مردم گمنام هستند و معرفی آنان و آثار به جای مانده وظیفه بزرگی است که مدیران، رسانه‌ها و سایر هنرمندان نقش مهمی در این میان دارند. اگر چه در گذشته امکانات زیادی برای معرفی و ثبت آثار بزرگان حوزه موسیقی نبود ولی خوشبختانه دلسوزان حوزه هنر همت بزرگی به خرج داده و میراث خوبی برای نسل حاضر به جا گذاشته اند. معرفی موسیقی دانان معاصر به نسل حاضر و آینده با توجه به امکانات پیشرفته کنونی، کار را بسیار آسان نموده ولی همت والایی برای اهداف بزرگ از جمله تهیه این مجموعه تصاویر می‌خواهد.»
 
وی با اشاره به برگزاری جشن یکصدمین سالروز تأسیس هنرستان موسیقی در ایران گفت: «به بهانه این رویداد بزرگ از بیش از ۴۰ موسیقیدان برجسته کشور برای تهیه یک کتاب نفیس و ماندگارعکس هایی تهیه شد که با همکاری برخی نهادها به چاپ خواهد رسید. در این مجموعه از بزرگانی همچون فرهاد فخرالدینی، مجید انتظامی، نادر مشایخی، فریدون شهبازیان، حسن ریاحی و محمد اسماعیلی و تعدادی دیگر ازهنرمندان عکاسی انجام شده است.»
 
حسین ساکی از هنرمندان عکاس کشورمان است که طی سال‌های گذشته در جشنواره‌های ملی و بین المللی حضور فعالی داشته است. از آثار وی تاکنون نمایشگاه‌های مختلفی در ایران و خارج از ایران برگزار شده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه 8 خرداد 1398 - 12:43

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود کتاب پرتره هنرمندان موسیقی منتشر می‌شود | موسیقی ما