برنامه یاد بعضی نفرات
 
با آغاز دومین فستیوال «کوچه»
دوباره باهم بودن را جشن می‌گیریم
موسیقی ما - دوباره امسال کوچه‌های تنگ قهر و آشتی بوشهر را آذین می‌بندیم با آواها و نواهای ایران زمین، به استقبال بهار می‌رویم و با هم بودن را جشن می‌گیریم.
 
این بار اما اهل کوچه، موسیقی نواحی این خاک کهن را با آواها و نواهای نوستالژیک شب‌های هرات و شب‌های عرب پیوند زده‌اند تا سازشان را با دل مردم کوک کنند و با هم بودن را هنرمندانه بنوازند و هر کدام داستانی از دل جغرافیای زادبومشان را به گوش مردم کوچه نجوا کنند.
 
دومین فستیوال کوچه شب گذشته (دوشنبه 20 اسفند) آغاز شد. این رویداد موسیقایی امشب با اجرای گروه هیرون از بوشهر (موسیقی بوشهر-محفلی و خیام خوانی) ساعت ۱۹ آغاز و پس از آن در ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه موسیقی عرب با اجرای یک نوستالژی محفلی در کافه حاج رئیس ادامه پیدا کرد و به رسم دیرین، شب‌نشینی‌ها ادامه داشت. اهل کوچه ساعت ۱۱ شب گردهم جمع شدند تا مهدی ساکی، شب جنگ را برای آن‌ها در قالب داستان و ترانه‌های جنگ روایت کند.
 
اما دیگر برنامه‌های حاشیه فستیوال کوچه، شامل بداهه‌نوازی‌هایی بود که در کافه‌های بوشهر و در همسایگی کوچه حاج رئیس به شرح زیر برای دوستداران موسیقی اجرا شد:
 
* کافه کهن افتتاحیه فستیوال کوچه را ساعت ۸ برگزار کرد.
* کافه ناجی ساعت ۲۱ (شب اصفهان)
* کافه لنج 21:30 (شب هرات) با موسیقی محلی افغانستان
* قهوه‌خانه جفره علیباش ساعت ۲۳ میزبان دوستداران موسیقی بندری بود
 
فستیوال کوچه از بیستم تا بیست و ششم اسفند ماه در بوشهر (کافه حاج رئیس) ادامه خواهد داشت.
منبع: 
موسیقی ما
تاریخ انتشار : سه شنبه 21 اسفند 1397 - 10:13

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود دوباره باهم بودن را جشن می‌گیریم | موسیقی ما