برنامه یاد بعضی نفرات
 
در آخرین شب از «شب‌های موسیقی بارانا»، «سهراب پورناظری» به همراه «آنتونیو ری» نواخت
سفری موسیقایی با ریتم‌های کردی، عربی و اسپانیایی
موسیقی ما - آخرین شب از شب‌های موسیقی بارانا در حالی انجام شد که «سهراب پورناظری» و «آنتونیو ری» ادامه‌ی پروژه‌ای را روی صحنه بردند که قرار است با نام «زریاب» ادامه پیدا کند و اثر صوتی آن نیز به زودی منتشر خواهد شد.

کنسرت در سه بخش برگزار شد، در بخش اول «آنتونیو ری» - نوازنده‌ی برجسته‌ی گیتار فلامنکو- که یکی از شاخص‌ترین نوازندگانِ این ساز به حساب می‌آید، به اجرای برنامه پرداخت. او در این بخش چهار قطعه‌ی آوازی و ریتمیک را اجرا کرد و بعد از آن «سهراب پورناظری» به همراه گروهش به اجرای برنامه پرداخت. او را در این برنامه «همایون نصیری» به عنوان نوازنده‌ی پرکاشن، «سپند دادبه» نوازنده‌ی بربت، «مهیار طریحی» نوازنده‌ی سنتور، «آرین کشیشی» نوازنده‌ی گیتاربیس و «سهراب رمضان زاده» نوازنده‌ی درامز همراهی کردند و خود پورناظری نیز تنبور نواخت و بخش دوم برنامه را با اجرای یک ساز و آواز در دستگاه نوا، آغاز کرد.

او در ادامه‌ی کنسرت، به رسم چند برنامه‌ی اخیر، خود خوانش چند قطعه را برعهده داشت و تصنیفِ «من طربم طرب منم » را در «نوا» اجرا کرد. بعد از آن نوبت اجرای یک قطعه‌کوتاه تک نوازی تنبور در مقام سحری رسید و  بعد قطعه‌ی سحری اجرا شد.

در بخش بعدی برنامه بعد از آنتراکت نیز، «آنتونیو ری» به همراه «سهراب پورناظری» و گروهش به صحنه آمدند و در ابتدا با کمانچه و گیتار به دونوازی با یکدیگر پرداختند و بعد از آن یک قطعه در «اصفهان» اجرا شد. اجرای قطعه‌ی «باران» با همنوازی سهراب پورناظری، آنتونیو ری و مهیار طریحی دیگر قطعه‌ای بود که در آخرین شب از شب‌های موسیقی بارانا به اجرا درآمد. قطعه‌ی دیگری به اسم «دریا» نیز که می‌توان آن را ترکیبی بین ریتم کردی و رومبای اسپانیایی دانست از دیگر قطعاتِ این برنامه بود. «سهراب پورناظری» در این برنامه، به این مساله اشاره داشت که نامِ این پروژه را به یاد «زریابِ کبیر»، زریاب گذاشته است. موسیقی‌دانی که از ایران به آندلس مهاجرت می‌کند و به همین خاطر است که در این اثر، هم می‌توان مقاماتی از موسیقی کردی شنید و هم اشاراتی به موسیقی عربی و موسیقی فلامنکو شده است.

این پروژه، اولین بار بهمن ماه سال گذشته در برج میلاد به اجرا درآمد و حالا نیز ادامه‌ی آن پروژه شنیده شد، برنامه‌ای که در آینده با اجرا در خارج از ایران و همچنین شهرستان‌ها با هدفِ تبادل فرهنگی و موسیقایی میانِ موسیقی ایران و موسیقی کشورهای دیگر ادامه خواهد یافت.
منبع: 
اختصاصی موسیقی ما
تاریخ انتشار : شنبه 30 مرداد 1395 - 12:53

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود سفری موسیقایی با ریتم‌های کردی، عربی و اسپانیایی | موسیقی ما