برنامه یاد بعضی نفرات
 
همزمان با انتشار قطعه «تداعی کن» در گفتگو با سایت «موسیقی ما» مطرح شد
خشایار اعتمادی: کنسرت‌هایی برگزار می‌کنیم که صرفاً محلی برای جیغ زدن نباشد!
موسیقی ما - اولین تک‌آهنگ «خشایار اعتمادی» پس از حدود چهار سال سکوت برای انتشار اختصاصی در اختیار سایت «موسیقی ما» قرار گرفت. این خواننده باسابقه موسیقی پاپ، قطعه «تداعی کن» را با ترانه و ملودی «یاسر داوودیان» و تنظیم «حامد برادران» آماده کرده است. این اثر به نوعی اولین حضور جدی خشایار اعتمادی در مقوله انتشار تک‌آهنگ محسوب می‌شود. او در سال‌های گذشته به شکل متمرکز روی انتشار آلبوم‌هایش فعالیت می‌کرد. آخرین آلبوم این خواننده در سال 91 منتشر شد و او پس از آن فعالیت پررنگی در بازار موسیقی نداشت. از سوی دیگر خشایار اعتمادی قصد دارد که از این به بعد به شکل جدی در مقوله انتشار تک‌آهنگ‌ها فعالیت کند و به زودی اجراهای زنده خود را هم پس از سال‌ها آغاز خواهد کرد. همزمان با انتشار «تداعی کن» دقایقی را با خشایار اعتمادی هم‌کلام شدیم و او درباره برنامه‌ریزی‌ها و فصل جدید فعالیت‌های هنری‌اش توضیحاتی مطرح کرد که در ادامه می‌خوانید.
 
  • * چه شد که تصمیم گرفتید پس از مدت‌ها اثری منتشر کنید؟
حضور و فعالیت سایت‌های مجاز داخلی من را ترغیب کرد که در زمینه انتشار تک‌آهنگ فعالیت کنم. رسانه‌های امروز نسبت به گذشته متفاوت هستند. قبلاً فقط رادیو و تلویزیون و لاله‌زار بودند که آثار هنرمندان را پخش می‌کردند. اما طی چند سال اخیر دوستان و همکاران من با سایت‌های مختلف برای رساندن آثار خود به گوش مخاطبان همکاری کردند و از طریق آنها و اپلیکیشن‌های موجود، توزیع آثار خود را انجام می‌دادند. از سوی دیگر من نسبت به این سایت‌ها شناخت دقیق نداشتم. مقوله قانون‌مداری در اولویت فعالیت‌های من قرار دارد و باید با سایتی همکاری می‌کردم که در این زمینه مشکلی نداشته باشد. فعالیت رسانه‌های اینترنتی داخلی برای من قوت قلبی شد تا از این طریق بتوانم کارها را بهتر و سریعتر منتشر کنم. مدت‌ها بود که به انتشار اینترنتی تک‌آهنگ فکر می‌کردم، چون تولید آلبوم بسیار پرهزینه است. همچنین با توجه به کپی‌های غیرمجاز، انتشار آلبوم برای من به عنوان تهیه‌کننده و برای ناشر و پخش‌کننده مقرون به صرفه نیست. پس من می‌توانم در زمینه انتشار تک‌آهنگ فعالیت کنم و این آثار به برگزاری کنسرت‌های من کمک می‌کند.
 
  • * در اولین گام انتشار تک‌آهنگ‌های خود چه شد که با «یاسر داوودیان» همکاری کردید؟
من این توفیق را دارم که نام بزرگان قابل احترامی در کارنامه کاری‌ام وجود دارد. از «احمد پژمان»، مرحوم «بابک بیات»، «تورج شعبانخانی»، «فریبرز لاچینی» و دکتر «سریر» تا «بهروز صفاریان» و «علیرضا افکاری»، چهره‌هایی هستند که در بخش موسیقی با آنها همکاری کردم و نام‌های بزرگی هم در بخش ترانه‌های آثار من وجود دارد.
من با «یاسر داوودیان» عزیز یک نسبت خویشاوندیِ دور دارم ولی ما دوستیِ خوبی هم داریم و می‌دانستم که او فعالیت‌های خوبی در موسیقی دارد. مدت‌ها بود که می‌خواستیم با آقای داوودیان همکاری داشته باشیم. یک بار بابت یکی از کارهایی که ساخته بودند با ایشان تماس گرفتم و تبریک گفتم و این جرقه و انگیزه‌ای برایشان شد و گفتند که دوست دارم کاری را به عنوان یادگاری با هم داشته باشیم. به همین دلیل زحمت شعر و ملودی قطعه «تداعی کن» را کشیدند. دوست عزیزم «حامد برادران» هم که بسیار خوش‌ذوق و خوش‌سلیقه است و شخصیت خوبی هم دارد این کار را تنظیم کرد. طراحی کاور این اثر هم توسط «بهنام دریانی» نازنین انجام شد و طی یک تصمیم‌گیری هم قرار شد که زحمت و محوریت پخش این کار با سایت «موسیقی ما» باشد.
 
  • * برای تک‌آهنگ‌هایی که قرار است منتشر کنید از لحاظ محتوایی چه برنامه‌ریزی دارید و چه نوع آثاری را می‌خوانید و منتشر می‌کنید؟
واقعیت این است که من فکر می‌کنم ما هیچ‌وقت نباید به سراغ ذائقه‌ای که در بازار مرسوم است برویم. هنرمندی که صاحب‌سبک است باید مسیر خودش را طی کند و به روزتر شود، ولی اعتقاد به سبکش را حفظ کند و بتواند مخاطبان موسیقی را به سمت آثار خودش جذب کند. تصمیم دارم فعالیت‌هایم روی تک‌آهنگ‌ها را بیشتر کنم و قرعه اولین کار به نام «تداعی کن» درآمد. تصمیم دارم هر چهل روز یک تک‌آهنگ منتشر کنم. برنامه‌ریزی دقیقی برای محتوای این آثار دارم و انشاالله هر نوع نقد یا تشویقی به انتشار آثار هرچه بهتر کمک کند.
 
  • * برنامه‌ای برای ساخت و انتشار موزیک ویدئو ندارید؟
برای قطعه «تداعی کن» موزیک‌ویدئو نداریم. ولی در جشنواره «ققنوس» دو موزیک‌ویدئو به نام‌های «جنگل تشنه» و «نگرانم» دارم. ملودی این دو اثر را خودم ساخته‌ام و اشعار آنها از سروده‌های «مریم دلشاد» است. موسیقی این دو اثر را هم به صورت تک‌آهنگ از طریق سایت «موسیقی ما» و سایر سایت‌های معتبر منتشر خواهم کرد.
 
  • * در ابتدای صحبت به اجرای زنده اشاره کردید و شنیده‌ایم که این روزها به همراه ارکستر مشغول تمرین هستید. چه زمانی طلسم دوری شما از استیج شکسته خواهد شد؟
برای من که حدوداً 120 آهنگ دارم، انتخاب و تنظیم آثار برای ارکستر کار آسانی نیست. کسانی که طی سال‌های گذشته قدم روی چشم من گذاشته‌اند و اجراهایم را از نزدیک دیده‌اند می‌دانند که در کنسرت‌های من، کار به صورت تنظیم شده توسط ارکستر روی صحنه اجرا می‌شود. این به دلیل احترامی است که برای مخاطب قائل هستم و تاکید دارم که حتماً بخش موسیقی در اجرا باید پررنگ باشد. این روزها به دعوت برخی دوستان به تماشای اجراهای آنها می‌روم و می‌بینم که امروزه موسیقی آن طور که شایسته است از روی صحنه به گوش مخاطب نمی‌رسد. اکثر کارها آن کیفیتی که باید را ندارند و در حال حاضر در اغلب کنسرت‌ها بیشتر به پرفورمنس و نورپردازی و رنگ‌آمیزی توجه می‌شود. مخاطب کنسرت‌های ما هم اغلب طیف سنی 13 تا 19 سال هستند و در کنسرت خواننده تا سلام می‌کند، همه جیغ می‌زنند. بعضی از خواننده‌ها هم اغلب آثار را نمی‌خوانند و میکروفون را به سمت مردم می‌گیرند. مخاطبان در کنسرت‌های امروز بیشتر تخلیه انرژی می‌کنند و موسیقی نمی‌شنوند. من سعی کردم چند آهنگی که طی این 20 سال نوستالژی شده و چند آهنگ جدید را برای اجرا انتخاب کنم. ارکستر ما 26 نفره خواهد بود که شامل 10 نوازنده سکشن پاپ، 8 نوازنده سکشن زهی و 8 عضو گروه کُر است. حدود 25 قطعه تنظیم‌شده و قصد من این است که با این تعداد نوازنده در شهرستان‌ها هم اجرا داشته باشم. به لحاظ هزینه برگزاری کنسرت در شهرستان‌ها با چنین ارکستری بسیار سخت است ولی تصمیم دارم این هزینه‌ها را متحمل شویم تا کنسرت‌هایی که برگزار می‌کنیم صرفاً محلی برای جیغ زدن مردم نباشد. جیغ هم بزنند ولی موسیقی هم گوش کنند! همچنین نمی خواهیم کنسرت‌های ما مختص طیف سنی نوجوان باشد و همه سنین و خانواده‌ها بتوانند در این کنسرت‌ها حضور پیدا کنند. برای برگزاری کنسرت تهران به فکر همکاری با یک ارکستر 90 نفره هستم.
 
  • * تاریخ و محل برگزاری کنسرت تهران مشخص شده است؟
در این زمینه قطعاً یک نشست مطبوعاتی خواهیم داشت و از طریق سایت «موسیقی ما» اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.
 
  • * و کلام آخر؟
پیشاپیش از حسن توجه مخاطبان تشکر می‌کنم. اما دوست دارم نقدها را بشنوم. زیرا نقد باعث می‌شود به ذائقه نسلی که امروز موسیقی گوش می‌کند نزدیکتر شوم و بتوانم بین خواسته خودم و خواسته آنها هم‌گرایی داشته باشم.
منبع: 
اختصاصی موسیقی ما
تاریخ انتشار : جمعه 11 تیر 1395 - 21:00

دیدگاه‌ها

جمعه 11 تیر 1395 - 21:32

پاینده باشی خشایار عزیزم، بی صبرانه منتظر کارهای جدید و کنسرت شما هستم

شنبه 12 تیر 1395 - 11:00
بیتا

محتوای این آهنگ هیچ چیزی برای گفتن نداشت.
من سالیانه این آقا رو میبینم و تا حالا از کسی نشنیدم که طرفدار این خواننده و کارهاش باشه.

65.49.68.186
شنبه 12 تیر 1395 - 13:18
انوش

سرکار خانم بیتا،
این آهنگ متوسط بود و نسبت به سایر کار های خشایار عزیز سطح پایین تری داشت، درست !
ولی اگر بین اطرافیان شما، کسی علاقه مند به ایشون نبوده، دلیل نمیشه طرفدار نداشته باشن !
خواهشا جزء رو به کل تعمیم ندین !

185.110.253.150
شنبه 12 تیر 1395 - 07:32

بسیار مشتاق و مفتخریم که کارای جدید خشایار اعتمادی عزیز رو بشنویم. بی شک هموار بودن نسبی مسیر موسیقی امروز مرهون تلاش های دوستانی بوده که در اون زمان موسیقی رو رونق دادن از جمله خشایار اعتمادی عزیز.

شنبه 12 تیر 1395 - 11:00

دانلود کردم قشنگه

شنبه 12 تیر 1395 - 11:00

ولی خیلی کوتاه

شنبه 12 تیر 1395 - 11:00

خیلی قشنگه

شنبه 12 تیر 1395 - 11:00

واقعا آهنگ قشنگی بود.... لذت بردم

شنبه 12 تیر 1395 - 11:00

عالي بود

شنبه 12 تیر 1395 - 11:00

خيلي قشنگ بود من كلا كارهاي ايشون رو گوش نميدم ولي اين آهنگ رو خيلي دوست داشتم هم شعرش و هم آهنگش فوق العاده بود واقعأ مرسي و خسته نباشيد

شنبه 12 تیر 1395 - 11:00

عالی

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود خشایار اعتمادی: کنسرت‌هایی برگزار می‌کنیم که صرفاً محلی برای جیغ زدن نباشد! | موسیقی ما