برنامه یاد بعضی نفرات
 
با اجرایی پر شور و جذاب؛
داماهی هفته موسیقی تلفیقی را آغاز کرد
موسیقی ما - دومین هفته موسیقی تلفیقی تهران با اجرای گروه موسیقی داماهی افتتاح شد.

گروه موسیقی داماهی با هدف تجربه‌ای نو در تلفیق موسیقی‌های روز با موسیقی جنوب ایران شروع به فعالیت کرد. گروه داماهی همزمان که از نغمه‌ها مقام‌های موسیقی جنوب بهره می‌برد به ساخت و ساز و بداهه نوازی در چهار چوب موسیقی‌های متفاوت می‌پردازد.

موسیقی آن‌ها بدون اصرار به گونه یا سبکی خاص حاصلِ همنشینی و همنوازی چند موزیسین ایرانی با گرایش‌ها و سلایق متونع با خاستگاه‌های اقلیمی متفاوت است که در گروه‌های مختلفی مثل آبرنگ، گروه پیتر سلیمانی‌پور، گروه نایما و دارکوب حضور داشته‌اند.

گروه داماهی به سرپرستی دارا دارایی تشکیل شده از حمزه یگانه /کیبورد، ابراهیم علوی / عود و گیتار، شایان فتحی /درامز و رضا کولقانی/ خواننده.

اجرای چهارشنبه شب گروه داماهی با فضایی ریتمیک و قطعات پرانرژی انتخاب خوبی برای آغاز هفته موسیقی تلفیقی بود که با استقبال خوبی هم مواجه شد؛ هماهنگی و انسجام اعضای گروه نسبت به آخرین کنسرتشان در سالن برج آزادی نشان از تمرینات مداوم آن‌ها دارد، البته صدا برداری رضا عسگر‌زاده هم در صدادهی بهتر موسیقی آن‌ها بی‌تاثیر نبود.

هفته موسیقی تلفیقی به همت موسسه خانه هنرهای شهری از ۱۷ لغایت ۲۳ دی ما در فرهنگسرای نیاوران برگزار است و گروه‌های دیگری از جمله: گروه نور، گروه ماکان اشگوری، گروه نایما، گروه پی‌تر سلیمانی‌پور، گروه تلنگر، گروه مهردادپاکباز، گروه پی‌تر سلیمانی‌پور، گروه شوربا و دونوازی شهرام غلامی و پی‌تر سلیمانی در این هفته حضور دارند.

عکس‌های پدرام نظری از این اجرا را اینجا ببنید
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : پنجشنبه 18 دی 1393 - 18:11

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود داماهی هفته موسیقی تلفیقی را آغاز کرد | موسیقی ما