برنامه یاد بعضی نفرات
 
در جریان دیدار از موسسه خیریه «محک» اتفاق افتاد؛
«مهدی یراحی»، «مونا برزویی» و «آرون حسینی» یک روز را مهمان فرشته‌ها بودند
موسیقی ما – «مهدی یراحی»، «مونا برزویی» و «آرون حسینی» به موسسه خیریه «محک» رفتند. موسسه ای که در آن امید، لبخند و حس کودکی جریان دارد و اصلا شبیه هیچ جای دیگری نیست! میزبانان این هنرمندان هم فرشته های دوست داشتنی و پرستاران مهربان محک بودند که انرژی مثبت آنها حقیقتا بی پایان بود. یکی از دلایلی که باعث می شود محک مشابهی نداشته باشد این است که درب آن همیشه به روی همه مردم و چهره های مطرح باز است. همین باعث شد تا ما هم برای ثبت لحظات دیدار خالقان قطعه «امپراطور» و آرون حسینی از محک در کنار آنها حضور داشته باشیم. این گزارش اختصاصی را تا پایان بخوانید:

ابتدا مونا برزویی و دقایقی بعد مهدی یراحی و آرون حسینی وارد محک شدند که حضور آنها با استقبال ویژه پرسنل این مجموعه و حاضرین در طبقه همکف همراه بود. لحظاتی بعد سرکار خانم «نیک خواه»، یکی از مسئولین عالی رتبه روابط عمومی محک، آنها را در بازدید از بخش های مختلف همراهی کرد. ایشان ابتدا از نحوه فعالیت این مجموعه غیردولتی سخن گفتند و اینکه این مرکز فوق تخصصی که در زمینه درمان و پژوهش علمی سرطان کودکان فعالیت دارد، حاصل مشارکت بزرگ مردمی در ایران است. آنکولوژی 1 و اتاق بازی آن بخش اولین مقصد این دیدار بود. اتاق بازی که در تمامی طبقات و بخش های محک وجود دارد. همه روزه کودکان مجموعه در کنار روانشناسان به این اتاق می آیند تا از دنیای زیبای کودکی خود نیرویی دوچندان برای مبارزه با بیماری ها کسب کنند. بر روی دیوارهای اتاق بازی تعداد زیادی از نقاشی های بچه ها وجود داشت. توضیحات این قسمت به پایان رسید اما مهدی یراحی محو آن همه هنر بی نظیر بود و به قول خودش نمی توانست دل بکند. حقیقت هم این بود که در نقاشی های بچه های محک دنیایی از عشق و امید با زبان رنگها دیده می شد.

در ادامه به بخش شیمی درمانی سرپایی رفتند. این بخش مختص کودکانی است که برای انجام شیمی درمانی احتیاجی به بستری شدن ندارند و پس از دریافت داروهای مورد نیاز می توانند بیمارستان را ترک کنند. در طول توضیحات مسئول روابط عمومی محک گاهی مهدی یراحی، مونا برزویی و آرون حسینی از شنیدن بعضی حقایق بسیار منقلب می شدند. اما یراحی  تلاش زیادی در پنهان کردن بغض خود داشت و گاهی شیطنت و شوخ طبعی خود را در شکستن این فضا به کار می برد!
 
  • *رونمایی از آلبوم سوم این خواننده!
با هماهنگی مسئولین مجموعه، جمعی از کودکان و همراهان آنها در لابی یکی از بخش های اقامتی موسسه حاضر شده بودند. خواننده و ترانه سرا و تنظیم کننده این قصه با استقبال آنها و پرستاران برای اجرای یک برنامه ویژه وارد لابی شدند. یراحی گیتار مشکی خود را از کیس خارج کرد و با تشویق های کودکان محک آماده اجرای چند قطعه برای آنها شد. او ابتدا «عطر تو» از آلبوم امپراطور را اجرا کرد که همخوانی برخی از بچه ها با او جالب توجه بود! در حین اجرای قطعه اول کم کم لابی بخش اقامتی شلوغ تر شد و جمع دیگری از کودکان و پرسنل به تماشای این اجرای انرژیک آمدند. مهدی یراحی اصرار سرسختانه ای برای اجرای قطعات شاد داشت اما به درخواست یکی از پرستاران،  قطعه «سازش» را خواند. برخی دیگر از او تقاضای اجرای قطعه «بغض تو» را داشتند که وی ابتدا در راستای همان اصرار خود قطعه ریتمیک «حُقه» از آثار مرحوم «فریدون فروغی» را اجرا کرد! پس از «بغض تو» او قطعه عربی و شاد «من علمک» را خواند که ورژن گیتار آن هم توانست کودکان پرانرژی محک را به وجد آورد!

اما این خواننده سورپرایز ویژه ای برای بچه های محک داشت. او قطعه «آشوب» از سومین آلبوم خود که هنوز در دست تولید است را برای اولین بار اجرا کرد. قطعه ای که ریتم و ترانه جذابی داشت و این به نوعی اولین رونمایی از سومین آلبوم رسمی اش هم بود. در حالی که وی قصد اتمام اجرا را داشت به او اعلام کردند که امروز تولد یکی از پرستاران محک است. کودکان حاضر در جمع، یراحی را در اجرای قطعه «تولدت مبارک» همراهی کردند و تولد این پرستار مهربان خود را به شکل متفاوتی تبریک گفتند. سپس خواننده قطعه «خدا به همرات» تعدادی از آلبوم های خود را امضا و به حاضرین تقدیم کرد. مونا برزویی هم دقایقی را کنار کودکان نشست و گفتگوهای گرم و صمیمانه ای با آنها داشت.

در حین خروج از این بخش پدر یکی از کودکان به سراغ یراحی آمد و از او درخواست کرد تا به دیدار دخترش برود. او گفت که دختر من متوجه حضور شما در محک شده است اما بستری است و نمی تواند از اتاق خود خارج شود. مهدی یراحی هم این درخواست را پذیرفت و از پرستاران خواست تا فورا او را به سمت اتاق این دختر کوچک راهنمایی کنند. این فرشته مهربان از دیدار خواننده محبوب خود بسیار خوشحال شد و عکاس موسسه محک هم این لحظات به یادماندنی را ثبت کرد.

نهایتا پس از بازگشت به طبقه همکف به درخواست این سه هنرمند، پس از ثبت آدرس و شماره تلفن آنها قلک های ویژه محک را با دریافت کردند. دریافت قلک های این موسسه برای همه رایگان است و در صورت پرشدن آنها، نمایندگان محک برای جمع آوری مبالغ قلک به آدرس متقاضیان مراجعه خواهند کرد.
 
  • *چه خوب می شد اگر در منزل هرکدام از ما یک قلک محک وجود داشت
مهدی یراحی سپس در گفتگویی کوتاه با خبرنگار سایت «موسیقی ما» درباره این دیدار اظهار داشت:«تنها سرمایه هر آدمی دردهایش هستند. خوشحالم که در جمع ثروتمندترین ها بودم. ما ملت همدردی داریم و چقدر خوب بود اگر از این استعداد اجتماعی با توجه هرچه بیشتر به مراکز انسانی نظیر محک، که صرفا با حمایت مردم نیکوکار و خیر بنا شده اند، بتوانیم با همنوعان خود حداقل همدردی کنیم. به عنوان مثال چه خوب می شد اگر در منزل هر کدام از ما یک قلک محک وجود داشت. مثل تلویزیون که در هر منزلی وجود دارد! و وجود این قلک ها به یک سنت پسندیده تبدیل می شد. به همه مردم عزیز پیشنهاد می کنم به این مراکز بیایند و از وجود این سرمایه های با ارزش و معاشرت با آنها برای هرچه بهتر بودن مدد بگیرند.»

وی همچنین پیرامون آلبوم جدید خود هم این توضیحات را ارائه کرد:«تمام ترانه ها و ملودی ها آماده است و در مرحله ضبط و میکس و مسترینگ آلبوم سوم قرار داریم. تمام تلاش ما این است که این آلبوم هرچه زودتر منتشر شود. اما برای ماندگار شدن قطعات قصد داریم بهترین کارها را انجام دهیم و رسیدن به مطلوب ترین نتیجه را قربانی زمان نکنیم. به یاری پروردگار به زودی آلبوم سوم را منتشر خواهیم کرد.»

در ادامه می توانید چند فریم از لحظات دیدنی این دیدار که توسط عکاس موسسه محک به ثبت رسید و در اختیار سایت «موسیقی ما» قرار گرفته است را ببینید. همچنین ویدئوی اجرای قطعه «حقه» توسط مهدی یراحی را به صورت اختصاصی از «تماشاخانه» سایت «موسیقی ما» مشاهده و دانلود کنید.
حقه
دانلود
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : شنبه 15 شهریور 1393 - 15:10

دیدگاه‌ها

شنبه 15 شهریور 1393 - 14:35

مهدی یراحی اسطوره مهربونی و یه انسان فوق‌العاده دوست داشتنی!...باعث افتخاره هوادارشم...

شنبه 15 شهریور 1393 - 14:54

مهدی، مونا و آرون عزیز هر سه از بهترین ها هستن براشون آرزوی موفقیت می کنم.
گزارش خوبی بود ممنونم ار موسیقی ما.
مهدی عزیز منتظر آلبوم و کنسرتت هستیم. آخه چرا کنسرت نمی زاری؟
موسیقی ما لطفا به بهونه ی آلبوم "من و ما" با مهدی یراحی عزیز مصاحبه کنید و ازشون بپرسید کی کنسرت می زارن و تقریبا زمان انتشار آلبوم کیه؟

شنبه 15 شهریور 1393 - 14:59

چه حرکت قشنگی
خدا بهتون خیر بده

شنبه 15 شهریور 1393 - 15:06

یک حرکت این چنینی از آقای یراحی مسلما تاثیرش بیشتر از 100 تا چالش آب یخ بود.

به امید اینکه هنرمندان و ورزشکاران ما این جور حرکات و اجراها رو بیشتر باب کنند.

شنبه 15 شهریور 1393 - 23:07
Arezoo .B

دقیقأ، بدجور باهات موافقم.

31.130.185.132
شنبه 15 شهریور 1393 - 15:29

مهدی چه دل مهربونی داره....چقدرهم عالی اجراکرد...ایشالا که البوم سومشم با موفقیت روبرو بشه....مرسی مهدی

شنبه 15 شهریور 1393 - 15:38

یعنی از مونا برزویی ماه تر مهربونتر توو جهان ندیدیم این بشر واقعا فوق العاده اس کاش همه مثل مونا برزویی انسانیت صداقت و تواضع داشتن ترانه هاش هم عالیه آخه :)

شنبه 15 شهریور 1393 - 15:58

زنده باد امپراطور ........

کار زیبایه و کاشکی ادامه دار باشه و دیگران هم انجامش بدن. البته چندی پیش هم علی عبدالمالکی به یکی از این مراکز سر زده بود(دقیقا نمیدونم کجا) و با یکی از این بچه ها بازی ویدئویی هم انجام داده بود.

شنبه 15 شهریور 1393 - 16:03

مهدی یراحی یدونس واقعا همه ی اهنگاش عالیییییه . بغض عجیبی تو صداشه . ترانه های مونا برزویی هم که حرف نداره امیدوارم تو البوم سوم باهم کار کنند

شنبه 15 شهریور 1393 - 16:07

مرسی از هر سه عزیز بابت این کار انسانی و خداپسندانه و من امیدوارم که چنین حرکاتی تداوم داشته باشه مخصوصا از قشر هنرمندان و ورزشکاران که الگوی فرزندان این جامعه اند و همینطور با حضور خودشون در این مکان و یا اینچنین جاهایی باعث خوشحالی و دلگرمی این عزیزان میشوند....

شنبه 15 شهریور 1393 - 18:13

درود به این کاره خدا پسندانه
افتخار میکنم به مهدی یراحی عزیز و افتخار به خودم برای اینکه طرفداره همچین کسی هستم
وممنونم از سایت خوبتون برای اطلاع رسانی و قرار دادنه این کلیپ زیبا

شنبه 15 شهریور 1393 - 19:01

چرا این مهدی یراحی اینقـــــــــــــــدر مهربونه ...؟؟
ب امید موفقیت های روز افزون هر سه نفر ک خیلی برام عزیزن
ب خصوص جناب یراحی:)

یکشنبه 16 شهریور 1393 - 02:20

امپراطوره دیگه کاریش نمیشه کرد....یه امپراطور مهربون و دوست داشتنی... ایشالا همیشه سالم و سلامت باشه و تو آلبوم سومش هم بترکونه....و البته مرسی از هر سه تاشون به خاطر این کار خوب..

یکشنبه 16 شهریور 1393 - 05:20

اقامهدی خیلی مهربونند بادعوتشون ازخانم مونابرزویی عزیزکه دیگه گل کاشتند.کاش ازاین کارای خردمندانه ازطرف بقیه ی هنرمندان بیشترانجام بشه.
اقای یراحی میتونندالگومناسبی برای بقیه ی هنرمندان باشند.
من خودموتحسین میکنم که طرفداراقای یراحی هستم.

یکشنبه 16 شهریور 1393 - 13:09

هر 3 تا رو دوست دارم چون تو کارشون عالی هستن.
اما موقع گیتار زدن که نباید دست زد اقای امپراطور.

یکشنبه 16 شهریور 1393 - 13:12

افتخار میکنم که همشهری مهدی یراحی هستم

یکشنبه 16 شهریور 1393 - 15:59

افتخار می کنم به چنین خواننده ای که این قدر با اخلاق و فروتنی و به قول خودمون بدون هیچ ادعا و غروری این طوری این بچه ها رو شاد می کنه.مرسی امپراطور.توی این کلیپ به وسعت صدای مهدی پی بردم بیشتر.به نظرم این صدا توانای خوندن کارای غمگین عربی و همچنین پاپ راک رو هم داره واقعا داره.

یکشنبه 16 شهریور 1393 - 16:30

دروووووووووووووود بر این سه عزیز

دوشنبه 17 شهریور 1393 - 17:27

شیفته این اخلاق هنرمندی و دل مهربون مهدیم

پنجشنبه 20 شهریور 1393 - 18:18

زنده باد امپراطور احساس و بانوی عاشقانه ها

شنبه 17 آبان 1393 - 22:45

این خبر رو چرا من ندیدم !!!!!!!!!!!!!
مهدی یراحی یکی از خواننده های محبوب من

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود «مهدی یراحی»، «مونا برزویی» و «آرون حسینی» یک روز را مهمان فرشته‌ها بودند | موسیقی ما