عصر روز پانزدهم فروردین بر اثر ایست قلبی
«موسی‌الرضا ولی‌نژاد» از خوانندگان و نوازندگان دوتار شمال خراسان دارفانی را وداع گفت
موسیقی ما- «موسی‌الرضا ولی نژاد» از خوانندگان و نوازندگان دوتار شمال خراسان عصر روز پانزدهم فروردین بر اثر ایست قلبی در بیمارستان آیت الله هاشمی رفسنجانی شهرستان شیروان دارفانی را وداع گفت.

او فرزند استاد «سلطان‌رضا ولی نژاد گلیانی» از بخشی‌های بنام خراسان و از فعالان  دوتار موسیقی شمال خراسان  و سرپرست گروه موسیقی جولان بود و در چندین جشنواره‌ی موسیقی در سطح کشور مقام‌هایی را به دست آورده بود.

هوشنگ جاوید پژوهشگر موسیقی اقوام ایران در یادداشتی به مناسبت درگذشت این هنرمند نوشته است:

«درچنین بحران سخت، مردی بزرگ، متواضع، ودست ودلباز، ازمیان جامعه موسیقی نواحی ایران به دیار دیگر شتافت. اوکه استاد ماهر دوتار نوازی سبک گلیان و پیرو پدربزرگوارش روانشاد سلطان رضا بود درزمانی که هیچ حمایتی از موسیقی نواحی نمی‌شد، گروهی رابنام جولان راه انداخت و به تربیت عده‌ای جوان علاقمند پرداخت که اینک هرکدامشان دارای مهارت ویژه خود هستند.

او افزون بر نوازندگی ساخت ساز هم انجام می‌داد وبه عنوان کارافرین یک کارگاه بزرگ خیارشورسازی را در روستای محل زندگیش ایجاد کردکه محصولاتش را به استان‌های دیگر هم صادر می‌کرد، اما همین بی قراری‌هایش وتلاش سختی که درراه تأمین زندگی اش داشت موجب شد تا دچار ناراحتی قلبی بشود و شوربختانه از میان ما رفت، خدایش بیامرزد و به خانواده وبرادران بزرگوارش حسین وجمشید ولینژاد صبر بدهد.»
تاریخ انتشار : شنبه 16 فروردین 1399 - 12:10

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.