وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سی‌و‌سومین جشنواره موسیقی فجر پیام داد
صالحی: موسیقیِ این خاک سرشار از زیبایی و کمال‌خواهی است
موسیقی ما - «سید عباس صالحی» -وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی- در آستانه برگزاری سی و سومین جشنواره موسیقی فجر پیامی را منتشر کرد. در متن پیام وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی چنین آمده است:

«فرهنگ و هنر هر ملّت، آیینه ی تفکرات، باورها و آرمان‌های اوست. فرهنگ پویا و هنر ایران اسلامی، نماینده‌ی فضیلت‌جویی مردمان این سرزمین است و فراخوانی عمومی برای جهان امروز به سوی مشارکت در ارزش‌های معنوی، امیدواری‌ها و نگاه‌های سازنده‌ی اجتماعی و در این میان، هنر موسیقی ساکنان این خاک، پرده در پرده، سرشار از زیبایی‌ها، کمال‌خواهی‌ها، رهایی‌ها و ظرافت‌ها و ظرفیت‌هایی است که هرچند از جاری نغمه‌ها و کلام بلند پیشینیان، سیراب است امّا یقیناً گنجایش نگاه‌های تازه‌تر و آفرینش‌های خلاقانه‌تر را نیز در خود می‌بیند و رویداد «جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر»، در مسیر ارتقاء می‌کوشد تا از این گونه‌ی فراگیر و مؤثر هنری، اقلیم‌های کشف ناشده‌ی خود را در عرصه‌ی تولید و ارائه‌ی آثاری شایسته‌تر و متناسب‌تر با پیشینه‌ی فرهنگی-هنری این سامان، جستجو کند.»

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از پیام خود آورده است: «از این منظر، نگرش سیاست‌گذاران و دست‌اندرکاران برگزاری سی و سومین دوره‌ی آن، درک و گسترش قلمروهای وسیع‌تر و متفاوت‌تر موسیقی ایران، در سایه‌ی بهره‌مندی از تجربه‌ی پیشکسوتان و استعداد گشایش‌گر جوانان است. هدایت بهینه‌ی این جشنواره به سمت تحولات سازنده در ساختار و تنوعِ بخش‌های آن در دوره‌های اخیر و مشارکت‌دهی گسترده‌ی اهالی موسیقی در حوزه‌های برنامه‌ریزی و اجرا بر این موضع، مبتنی بوده است. تلاش و همّت تمامی فعالان در این جشنواره را قدر دانسته و توفیق همراهان این رویداد بزرگ را در قامت جشن‌های فاخر فجر انقلاب اسلامی، از درگاه خداوند متعال، خواستارم.»
تاریخ انتشار : شنبه 16 دی 1396 - 14:05

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.