مراسم رونمایی از آلبوم «دخت پری‌وار»، اثر مشترک علیرضا قربانی و مهیار علیزاده در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد
شهاب حسینی: فیلم من با صدای علیرضا قربانی به رستگاری رسید
موسیقی ما - آلبوم «دخت پری‌وار»، تازه‌ترین اثر مشترک علیرضا قربانی و مهیار علیزاده، عصر دیروز با حضور فردین خلعتبری (به عنوان مجری این مراسم)، محمدعلی بهمنی، شهاب حسینی و جمی دیگر از هنرمندان سینما و موسیقی در فرهنگسرای نیاوران رونمایی شد.
 
این دومین همکاری این آهنگساز جوان و بااستعداد با علیرضا قربانی است که فردین خلعتبری در این مراسم  درباره او گفت: «مهیار علیزاده تا امروز گام‌های نسبتاً کمی برداشته اما این گام‌ها بلند بوده‌اند؛ آلبوم «دخت پری‌وار» هم یکی از همین گام‌ها است که می‌تواند این حرفم را ثابت کند.»
 
بعد از صحبت‌های خلعتبری، مهیار علیزاده روی سن آمد و در سخنانی کوتاه درباره آلبوم «دخت پری‌وار» گفت: «من، علیرضا قربانی، نوازندگان و تیم اجرایی این آلبوم، طی دو سال اخیر زحمت زیادی برای آن کشیدیم که امیدوارم نتیجه خوبی داشته باشد. این قطعات را ساختم تا حالم، حال بهتری باشد که اگر مسیر را درست رفته باشم، این حس را به شما هم منتقل خواهم کرد.»
 
بعد از صحبت‌های علیزاده، تیزری از اولین قطعه این آلبوم یعنی «پرده‌نشین» (که تیتراژ سریالی به همین نام هم هست) با شعری از محمدعلی بهمنی پخش شد که بهانه‌ای برای حضور این غزل‌سرای معاصر روی صحنه بود. محمدعلی بهمنی صحبت‌هایش را با این بیت از سروده‌های خود آغاز کرد: «من و تو آینه روبروی هم شده‌ایم/ چه‌قدر این‌همه با هم یکی شدن زیباست» و ادامه داد: «آنچه می‌توانم در اینجا بگویم این است که عزیزانم علیرضا قربانی و مهیار علیزاده با تولید قطعه «پرده‌نشین» واقعیتی را مطرح کردند که آن نجات من از پرده‌نشینی بود. بسیار خوشحالم که اینجا حضور دارم و امیدوارم رونمایی این آلبوم برای همه ما، آینه روبه‌رویمان باشد.»
 
بعد از صحبت‌های این شاعر و ترانه‌سرا، فردین خلعتبری با ادبیاتی صمیمی، ضمن تجلیل از محمدعلی بهمنی آرزو کرد سایه این هنرمند، سالیان سال بر سر موسیقی بماند و مخاطبان را دعوت به شنیدن قطعه «دوستت دارم» از آلبوم «دخت پری‌وار» کرد.
 
در بخش بعدی مراسم، نادر مشایخی آهنگساز و رهبر ارکستر روی صحنه آمد و از نحوه آشنایی‌اش با مهیار علیزاده گفت: «من در وین با مهیار آشنا شدم که یکی از مهم‌ترین موضوعات برای یک موزیسین (که در ایران کم با آن مواجه می‌شویم) را در او دیدم؛ آن هم حرفه‌ای بودن است. من با موسیقی مهیار آشنا نبودم تا اینکه فیلم «ساکن طبقه وسط» به کارگردانی شهاب حسینی را دیدم و با کارش آشنا شدم. درست است که سبک موسیقی او، ژانر من نیست اما برایم بسیار الهام‌بخش بود. ما با سلیقه‌های مختلف و عواطف مشابه زندگی می‌کنیم و می‌توانیم در بسیاری از موارد برای همدیگر الهام‌بخش باشیم. به هر ترتیب مهیار علیزاده توانسته با استفاده از متریال ایرانی کاری را انجام دهد که متعلق به زمان و مکان ماست. میشل فوکو می‌گوید اهمیت در آن چیزی نیست که نگاه می‌کنیم؛ بلکه در نحوه نگاه کردن ماست و من این را در کار مهیار علیزاده دیدم.»
 
پخش قطعه «دخت پری‌وار» با شعری از محمدعلی اسلامی ندوشن بخش بعدی این مراسم بود که بعد از آن خلعتبری ضمن معرفی عبدالله اسکندری، یکی از چهره‌پردازان مطرح سینمای ایران درباره او گفت: «آقای اسکندری مثل سایه‌ای است که حضورش بسیار پررنگ است. او تمام رنگ‌ها را در سایه خود می‌گذارد که امیدوارم این سایه سال‌ها روی سر ما بماند.»
 
  • شهاب حسینی: فیلم من با صدای علیرضا قربانی به رستگاری رسید
در بخش دیگری از این مراسم نوبت به شهاب حسینی رسید تا روی صحنه بیاید و از همکاری‌اش با علیرضا قربانی بگوید: «صدای علیرضا قربانی، «مدار صفر درجه» را در ذهن‌ها جاودانه کرد. من در اولین تجربه کارگردانی خود که به واسطه آن با علیرضا قربانی آشنا شدم، فهمیدم او انسان بزرگوار و کریمی است که ریشه دلنشین بودن آثارش هم از همین کرامت می‌آید. نتیجه همکاری علیرضا قربانی و مهیار علیزاده یک موسیقی تصویری است که می‌تواند تصورات‌مان را به پرواز درآورد. خوشحالم که آقای قربانی اجازه استفاده از موسیقی‌اش را در فیلم من داد. همین‌جا می‌خواهم بگویم که فیلم من با صدای شما به رستگاری رسید.»
 
بعد از پخش قطعه «نگاه» با کلامی از علیرضا کلیایی، مجری حاضرین را دعوت به شنیدن یک قطعه عاشقانه دیگر از آلبوم «دخت پری‌وار» کرد.
 
  • فردین خلعتبری: از روز اول نگران مقایسه این آلبوم با «حریق خزان» بودم
به واسطه دومین همکاری علیرضا قربانی و مهیار علیزاده با یکدیگر، ناخودآگاه اکثریت به سمت مقایسه دو اثر مشترک این هنرمندان با یکدیگر می‌روند. مخصوصاً اینکه در گام نخست این همکاری، توانستند نظرات بسیاری را معطوف آلبوم «حریق خزان» کنند و تجربه موفقی را از سر گذراندند. فردین خلعتبری مقایسه در هنر را اصولاً کاری به دور از انصاف عنوان کرد و گفت: «از روز اول نگران مقایسه این آلبوم با «حریق خزان» بودم؛ چرا که از نظر من این مقایسه کردن‌ها در هنر، ناجوانمردانه است. وقتی پای فروش و میزان استقبال مردم به میان می‌آید، این مقایسه‌ها هم رخ می‌دهد؛ اما باید بگویم که مهیار علیزاده و علیرضا قربانی، همان‌هایی هستند که بودند.»
 
  • علیرضا قربانی: جایگاهم را بیش از هر چیز مدیون استادم مهدی فلاح هستم
علیرضا قربانی آخرین فردی بود که روی صحنه آمد و از اثر تازه متولد شده‌اش گفت: «می‌خواهم از تمام دوستانی که سالیان سال به من کمک کردند تا امروز اینجا باشم، تشکر کنم؛ از جمله خود فردین خلعتبری که همیشه از نظرات و انتقادهایش در آثارم بهره برده‌ام. یکی از افرادی که واجب می‌دانم به خاطر تمام این سال‌هایی که روی استیج بوده‌ام از او تشکر کنم، مهدی فلاح است که یکی از تأثیرگذارترین معلم‌های من بوده است.»
 
این خواننده در ادامه صحبت‌هایش به بیان خاطره‌ای از حضور در کلاس‌های استادش در دوران سربازی خود پرداخت و گفت: «حدوداً سال 70 که سرباز بودم، یک روز در هفته با اشتیاق بسیار برای حضور در کلاس آقای فلاح به خانه او می‌رفتم. به هر حال در دوران سربازی به دلیل اینکه مجبور بودیم از صبح پوتین بپوشیم، ممکن بود با درآوردن آنها کمی دیگران را آزار دهیم. برای همین آن روزها با خودم جوراب اضافه می‌آوردم و هربار پشت در منزل استاد فلاح، جوراب‌هایم را عوض می‌کردم تا خدای ناکرده خاطر ایشان مکدر نشود. به هر حال خوشحالم که توانستم در آن سال‌ها از حضور این هنرمند بهره ببرم؛ هنرمندی که به جز درس موسیقی، اخلاق و منش‌اش هم روی من تأثیر زیادی داشت.»
 
در انتهای برنامه فردین خلعتبری، بداهه‌نوازی را مادر موسیقی ایران دانست و گفت هندی‌ها که موسیقی آنها پر از بداهه‌نوازی است، معتقدند موسیقی‌شان را از موسیقی ایرانی گرفته‌اند و به این ترتیب، حاضرین را دعوت به شنیدن بداهه‌نوازی سامان صمیمی (نوازنده کمانچه) و بهنام ابوالقاسم (نوازنده پیانو) کرد.
 
نادر مشایخی، عبدالله اسکندری، محمدعلی بهمنی، عبدالحسین مختاباد، کیوان ساکت، مزدا انصاری، سهراب پورناظری، تهمورس پورناظری، مهدی فلاح، زکریا یوسفی، همایون نصیری، اشکان خطیبی، هادی کاظمی، میدیا فرج‌نژاد، علی جعفری‌پویان، مانی جعفرزاده، نگار خارکن، آرمان موسی‌پور، آزاده نامداری، رضا فرهادی، پیمان حاتمی، آرین کشیشی، نیلوفر محبی، الهام پاوه‌نژاد و فرشته صدرعرفایی از جمله هنرمندانی بودند که در این مراسم حضور داشتند.
 
آلبوم «دخت پری‌وار» از روز پنجشنبه 13 اسفندماه به تهیه‌کنندگی شرکت «آهنگ اشتیاق» با مدیریت علیرضا قربانی که اولین آلبوم این شرکت و همچنین اولین قدم این خواننده در عرصه تهیه‌کنندگی است، توسط شرکت «هنر شهر» در بازار منتشر شده است.
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : شنبه 15 اسفند 1394 - 12:57

دیدگاه‌ها

شنبه 15 اسفند 1394 - 16:52

وای وای وای
چی بگم از این آلبوم
آلبوم شاهکار دیگری در موسیقی اصیل ایران
این آلبوم هم نه فرشته ام نه شیطان دیگری خواهد شد
دست مریزاد استاد علیرضا قربانی
دست مریزاد مهیار علیزاده ی عزیز
واقعا کاری کردید کارستان
شاهکار هنری خلق کرده اید
در وصف زیبایی آهنگ بی نظیر و شاهکاری چون عتاب یار مانده ام
چقد یک آهنگ میتونه فوق العاده باشه، چقد میتونه تاثیر گذار و درگیر کننده باشه
عتاب یار ، ب سرنوشتی مثل چرا رفتی دچار خواهد شد، از این آهنگ خیلی خواهیم شنید
یعنی با این آهنگ میشه غرق در هنر آواز ایرانی شد
استاد علیرضا ، خوش ب حال و سعادتت با این صدای بی نظیر و شاهکار
من که از شنیدن صدات ب خصوص در آهنگ عتاب یار دیوونه شدم، از بس این صدا گوش نوازه از
بس دل نشین و دل انگیزه، از بس روح نوازه ، از بس مدهوش کننده اس
نمیدونم خودتون چه حالی بهتون دست میده با این صدای شاهکار و ناب
واقعا درود بر شرف شما استاد و همچنین درود بر شرف مهیار علیزاده پدیده ی موسیقی اصیل
5 آهنگ رو گوش دادم همه زیبا ، ولی در ترک عتاب یار گیر کرده ام، دلم نمیاد برم ترک بدی
دل از شنیدن این نوا و آواز میلرزه
زنده باشید استاد قربانی
در آخر همه ی مخاطبان موسیقی رو چه پاپ چه راک چه رپ، هر موسیقی که گوش میدید
ب شنیدن جاودانه ی عتاب یار دعوت میکنم

بی رخت جانا، دلم غمگین مکن
رخ مگردان از من مسکین، مکن
خود ز عشقت سینه ام خون کرده ای
از فراقت دیده ام خونین مکن
بر من مسکین ستم تا کی کنی
خستگی و عجز من می بین، مکن
چند نالم از جوا و جور تو؟
بس کن و بر من جفا چندین مکن
هر چه میخواهی بکن، بر من رواست
بی نصیبم زان لب شیرین مکن
با عراقی گر عتابی می کنی
از طریق مهر کن، وز کین مکن

"عراقی"

شنبه 15 اسفند 1394 - 18:00

به موبارگی خیلی هم خوب وعالی

©sina zare
152.79.222.46
شنبه 15 اسفند 1394 - 18:00

عالی بود این آلبوم عااالی

شنبه 15 اسفند 1394 - 18:08

واقعا شاهکار بود

همه قطعات زیبا بودند بویژه دوستت دارم ، عتاب یار و صبح آزادی
جالبه ک شنیدن آواز عتاب یار هیچ حس شباهتی با آواز بیقرار برام نداشت
همچنین صبح آزادی خیلی نو بود ...
در کل با حریق خزان قابل مقایسه نیست خیلی نوآوری داشت

فقط ای کاش قطعه دلم تنگ است(ب دیدارم بیا) با شعر اخوان ثالث هم توی این آلبوم منتشر می شد

ب امید اینکه آلبوم دوصدایی با همایون هم تا دو ماه آینده شنیدنی بشه
قطعا اون هم شاهکار دیگری ست ب روی شعر افسانه نیما

الا ای صبح آزادی ب یادآور در آن شادی
کزین شبهای ناباور منت آواز می دادم

nima
130.133.114.191
شنبه 15 اسفند 1394 - 21:40

هنوز نتونستم کامل گوش بدم امیدوارم به خوبی حریق خزان باشه

مهرداد
151.245.252.195
یکشنبه 16 اسفند 1394 - 20:00

با نظرات مجتبي كاملا موافقم.يك آلبوم شاهكار عاشقانه كه محاله يكبار لااقل چشم ها را خيس نكنه.براستي اين حنجره آقاي قرباني طلائيه.گرچه به همايون جان شجريان ارادت دارم ولي فكر مي كنم عليرضا جان قرباني ميراث دار بحق استاد شجريان بزرگواره وصدا و هنر آواري استاد، توامان در صداي آقاي قرباني متجليه.اميدوارم هر سه بزرگوار هميشه سلامت باشند.البته از هنر آقاي مهيار عليزاده عزيز هم نبايد غافل شد كه اينشون هم يكه تاز ه نوآوري و شاهكار آفريني در موسيقي بي سروسامان فعلي ماست و خيلي حرفها واسه گفتن دارند.

h i w a
138.75.202.83
دوشنبه 17 اسفند 1394 - 11:23

Sedaaatoon hamdaaam in rooozaaay manAaaa

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.