در پی سرقت اموال موسسه فرهنگی هنری «ماهور» عنوان شد؛
محمد موسوی: متحمل ضرر معنوی سنگینی شده‌ایم
موسیقی ما - بخش مهمی از اموال موسسه فرهنگی هنری ماهور صبح امروز به سرقت رفت. محمد موسوی مدیر موسسه فرهنگی هنری «ماهور» با اعلام این خبر به موسیقی ما گفت: با توجه به اینکه دوربین‌های مدار بسته از سارق فیلم گرفته‌اند سرقت طی ساعت ۳ تا ۶ صبح انجام شده است.

موسوی که مدیریت یکی از با سابقه‌ترین موسسات فرهنگی فعال در عرصه موسیقی ایرانی و موسیقی نواحی را بر عهده دارد با بی‌اهمیت خواند ضرر مادی وارد شده به موسسه که بالغ بر مبلغ بیش از ۱۰۰ میلیون تومان است افزود: آنچه در این بین اهمیت دارد دستاورد سال‌ها کار و تلاش برای موسیقی است. ما متحمل یک ضرر معنوی سنگین شده‌ایم.

او که به خاطر این اتفاق ناگوار حال مناسبی نداشت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه ۷ ساز قیمیتی و با اهمیت از جمله دوتار ترکمنساتی، ساز قدیمی زنده‌یاد عشقی، ساز جزایری و سه‌تارهای ارزشمند و سازهای اورقور‌ها از دوره‌های مختلف در این حادثه به سرقت رفته‌اند گفت: ناراحتی اصلی من به آن خاطر است که به حریم شخصی‌ام یعنی موسسه ماهور تجاوز شده است. وارد موسسه ما شده‌اند و تمام سیستم‌های استودیویی، هادر‌ها، فلش‌ها و شارژرهای موبایل، لپ تاب و موبایل را برده‌اند. تمام بک آپ‌های ما را ربوده‌اند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار موسیقی ما درباره نحوه ورد سارقان به موسسه گفت: حفاظ‌های ساختمان را تا کرده‌اند و حفره‌ای را با شکستن در ایجاد کرده‌اند. البته دوربین تمام این صحنه‌ها را ضبط کرده و ما هم فیلم را تقدیم پلیس کرده‌ایم.

موسوی همچنین درباره کارهای صوتی که به سرقت رفته و وضعیت انتشار یا عدم انتشار آن‌ها توضیح داد: ما از همه کار‌ها بک آپ داریم اما برخی از کار‌ها بوده‌اند که آن‌ها را با ساعت‌ها تلاش مستر کرده‌ایم که از دست رفته‌اند. بنابراین باید دوباره روی آن‌ها وقت بگذاریم. حدود ۶۰۰ ساعت اطلاعات را روی هارد گذاشته‌ایم که همه آن‌ها را برده‌اند. فیلم‌ها و موسیقی نواحی که برخی از آن‌ها میکس شده و برخی نه به حدی است که می‌توانم بگویم زحمت دو سال کار و تلاش ما را ربوده‌اند.

موسوی در ادامه گفت: سارق سه ساعت زمان داشته بنابراین تمام آن اجناسی که از پنجره عبور می‌کرده را از آنجا رد کرده است. البته با توجه به اینکه تصویر او را در فیلم دیدم ظاهرا با محوطه آنشایی نداشته است.

موسوی درباره رسانه ای کردن دزدی موسسه ماهور گفت: هدف من از اعلام خبر این دزدی تنها اطلاع رسانی نیست بلکه از مردم می خواهم که اگر با سازهای قدیمی در گوشه و کنار این مملکت برخورد کردند که با قیمت های نازل به فروش می رسد بدانند که این سازها شناسنامه‌دار هستند و به راحتی از کنار این مهم نگذرند و اطلاع رسانی کنند.

وی در پایان با اشاره به انگشت نگاری پلیس و گزارشی که تهیه کرده ابراز امیدواری کرد اموال مسورقه و سارق هر دو پیدا شوند.
منبع: 
اختصاصي سایت موسيقي ما
تاریخ انتشار : سه شنبه 21 مرداد 1393 - 20:00

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.