امیر بی گزند
امتیاز: 
3.18041

امتیاز : 63.6/100
تعداد رأی: 1613
( امتیاز : 63.6/100 - 1613 رأی)
(1613 رأی)

خواننده: 
محسن چاوشی
اشعار: 
مولانا، سعدی، حسین صفا، علی اکبر یاغی تبار، پدرام پاریزی
آهنگساز: 
محسن چاوشی
تنظیم کننده: 
محسن چاوشی، بهروز صفاریان، فرشاد حسامی، کوشان حداد، عادل روحنواز، بابک نقوی
نوازنده ها: 
عادل روحنواز: گیتار الکتریک، آکوستیک و نایلون / احسان نی‌زن: ویولن، کمانچه
هم‌خوان قطعه «پریشان»: سینا سرلک

ژانر:

تهیه کننده: 
سیدهادی حسینی، حمیدرضا عارف
مدیراجرایی: 
مهدی معزی
انتشارات: 
تصویرگستر پاسارگاد / پخش: دنیای هنر
طراح جلد: 
هومن اکبریان
تعداد قطعات: 
12
فصل انتشار: 
بهار
ماه انتشار: 
خرداد
سال انتشار: 
1395
صفحه عوامل آلبوم: 
لیست فطعات: 
3.939475

امتیاز : 78.8/100
تعداد رأی: 380
( امتیاز : 78.8/100 - 380 رأی)
(380 رأی)

3.96692

امتیاز : 79.3/100
تعداد رأی: 393
( امتیاز : 79.3/100 - 393 رأی)
(393 رأی)

3.95294

امتیاز : 79.1/100
تعداد رأی: 340
( امتیاز : 79.1/100 - 340 رأی)
(340 رأی)

3.92208

امتیاز : 78.4/100
تعداد رأی: 308
( امتیاز : 78.4/100 - 308 رأی)
(308 رأی)

3.927275

امتیاز : 78.5/100
تعداد رأی: 330
( امتیاز : 78.5/100 - 330 رأی)
(330 رأی)

3.91885

امتیاز : 78.4/100
تعداد رأی: 382
( امتیاز : 78.4/100 - 382 رأی)
(382 رأی)

3.92453

امتیاز : 78.5/100
تعداد رأی: 424
( امتیاز : 78.5/100 - 424 رأی)
(424 رأی)

3.91781

امتیاز : 78.4/100
تعداد رأی: 365
( امتیاز : 78.4/100 - 365 رأی)
(365 رأی)

مظالب مرتبط : 

دیدگاه‌ها

سمیرمی
46.225.187.34
دوشنبه 17 خرداد 1395 - 10:55

فوق العاده بود

سه شنبه 18 خرداد 1395 - 12:20
امین ( عشق فقط محسن خان چاوشی )

یه آلبوم کامل و بی نقص برای تمام سلیقه ها

185.106.228.246
چهارشنبه 26 خرداد 1395 - 02:37
ali haki

بعضیا واقعا خیلی عقده ای هسن...
مثلا میان به البوم الکی رای منفی میدن که البوم بیاد پایین
واقعا متاسفم بر این ادما که چشم دیدن همچین شاهکاری رو ندارن

46.224.40.32
پنجشنبه 3 تیر 1395 - 16:14
مسیحا

به نظر من این آلبوم بی نظیر و کمی از نظر معنا سنگین بود ... معنی اشعار مولا رو میشه از سایت ها پیدا کرد ولی میشه بگید بقیه رو کجا میتونم پیدا کنم ؟
یا کسی اینجا میتونه شعر ها رو تحلیل کنه ؟

89.219.231.187
شنبه 12 تیر 1395 - 19:41
ایمان

تحلیلی زیبا از سات موزیک ایران:
فعالیت هنری محسن چاوشی با یک کیبورد معمولی و قطعاتی ساده آغاز شد اما او به مرور زمان تا حدی آموخت پیشرفت تنها خط فکری‌اش است.

تازه‌ترین اثر محسن چاوشی با عنوان “امیر بی‌گزند” چندی پیش روانه بازار شد، آلبومی که به جرات می‌توان گفت بعد از مدت‌ها توانست آشفته‌بازار موسیقی را تکان بدهد. عنوان پرفروش‌ترین آلبوم هم تائیدی بر این مسئله است. در ادامه این مطلب گذری بر این آلبوم داشته‌ایم:

محسن چاوشی امروز خود را حامل پیام‌هایی می‌داند که سعی دارد با خواندن اشعار فاخر از شعرای کهن و سرایندگان عصر جدید که از آن‌ها تأثیر گرفته، آن‌ها را به گوش عموم مردم برساند. سرزمین ایران، شعرای بزرگی را در قرون مختلف به خود دیده، اما چاوشی خود را بیش از هر شاعری، به مولانا نزدیک می‌بیند. در واقع، او خود واقعی‌اش را در مولوی می‌بیند و با اشعار اوست که هویت خود را بازمی‌یابد. البته مولانا از یک برهه خاص، نقش عمیقی در هنر محسن چاوشی ایفا می‌کند.

چاوشی از ابتدا علاقه‌ای به خواندن اشعار کهن نداشت. او در مصاحبه‌ای قدیمی می‌گوید سعی می‌کند ترانه‌هایی بخواند که مردم آن را بفهمند. این تغییر در نگرش چاوشی، نشان از روند رو به تکامل او دارد. چاوشی اینک از مخاطبانش می‌خواهد که اشعار مولانا را بفهمند و با رسیدن به درکی نسبی، موسیقی او را گوش کنند. یکی از نزدیکان چاوشی به ما می‌گوید که او اخیراً خلوت خود را با مولانا خوانی می‌گذراند. محسن چاوشی مولانا را می‌خواند، درک می‌کند و سعی می‌کند تا با استفاده از کلام او، هر آنچه در وجودش می‌گذرد را به مخاطبانش انتقال دهد و یا شاید این چاوشی است که وسیله‌ای برای القای پیام مولانا می‌شود.

فعالیت هنری محسن چاوشی با یک کیبورد معمولی و قطعاتی ساده آغاز شد، اما او به مرور زمان تا حدی آموخت که امروز به خطوط موازی بین موسیقی و شنونده توجهی ندارد و پیشرفت، تنها خط فکری اوست. چاوشی خط‌شکن شده و به جای آنکه از مخاطبشان بپرسد چه برایتان بخوانم، به آن‌ها می‌گوید من برایتان از هر چه که باید، بهترینش را می‌خوانم و شما سطح شنیداری خودتان را با موسیقی من هماهنگ کنید.

این تفکر در چاوشی، با یک تیر دو هدف را نشانه می‌گیرد، او هم به پیشرفت خود ادامه داده و حصارها را می‌شکند و هم شنونده‌اش را همراه خود می‌کشاند. چاوشی ریسک را می‌پذیرد و در اکثر مواقع، بازخوردی مثبت می‌گیرد. در شرایط فعلی موسیقی به علت تعدد خوانندگان پاپ، یک خواننده حتی سرشناس ممکن است با اندکی غفلت و آزمون‌وخطا، جایگاه خود را از دست دهد، اما چاوشی آن‌قدر توانایی دارد که علیرغم آزمون‌وخطاهای فراوان، خودش را همواره در سطح اول نگه داشته است. طی سال‌های اخیر، کمتر خواننده‌ای جرات آن را داشته که غزل بخواند، اما چاوشی این کار را با اشعار مولانا و سعدی انجام می‌دهد و اتفاقاً آثارش به سرعت تکثیر می‌شوند و در دل مخاطب موسیقی جای می‌گیرند.

احترام به ذات هنر، رسالت محسن چاوشی است. او از اولین جرقه‌های تولید آثارش تا لحظه آخر که موسیقی‌اش به بازار ارائه می‌شود، سربلندی هنر را در اولویت قرار می‌دهد. چاوشی برای ساخت و تنظیم یک مجموعه موسیقی، همه توانش را می‌گذارد، برترین اشعار را برمی‌گزیند و از بهترین‌ها در حوزه موسیقی برای تنظیم آثارش استفاده می‌کند. موسیقی چاوشی طی این سال‌ها، از آنچه او در ابتدای فعالیتش می‌خواند، فاصله گرفته است. او از آلبوم پرچم سفید که نیمی از قطعات آن به سبک راک تنظیم شده‌اند، مسیر خود را تغییر داد و به زیرشاخه‌های این سبک نفوذ کرد و این مسیر را با انتشار آلبوم “پاروی بی قایق” و “امیر بی‌گزند” ادامه داد. در این مسیر، آلبوم “من خود آن سیزدهم” و موسیقی سریال “شهرزاد” نیز منتشر شد که اولی به علت قدیمی بودن تولید آن و دومی به علت اقتضای سریال، مدتی چاوشی را از مسیری که در پیش گرفته، بازداشت. چاوشی همچنین به مسائل جانبی موسیقی نیز نگاهی هنری دارد که این مسئله را با کاور و بسته‌بندی آلبوم جدید او پی می‌گیریم.

پرواضح است که “امیر بی‌گزند”، آلبومی مفهومی است. آلبومی که در آن از اشعار پرمغز مولانا و سعدی استفاده شده و حتی از ترانه‌های امروزی آن نیز برداشت‌های متفاوتی می‌شود. هر قطعه در این آلبوم، حامل پیام خاصی است و به دنبال خود هدفی را می‌گنجاند. چاوشی آن‌قدر باهوش است که برای چنین مجموعه‌ای، صرفاً به تصویری از خود او بر روی جلد رضایت ندهد و سعی کند با انتخاب یک طرح مرتبط با محتوای اثر، مجموعه خود را معرفی کند.

چاوشی بارها ثابت کرده که علاقه‌ای برای دیده شدن ندارد و از همین روست که در اکثر طراحی‌های آثارش، خبری از تصویر او بر روی جلد نیست. طراحی آلبوم قبلی او با عنوان “پاروی بی‌قایق” نیز از این خصوصیت ویژه او ناشی می‌شود. اتفاقی که گرچه در سطح موسیقی دنیا، معمول است، اما در موسیقی ایران و به خصوص در موسیقی پاپ، خوانندگان به جای استفاده از طرحی مرتبط با فضای آلبوم، معمولاً از عکس خود بر روی جلد استفاده می‌کنند. بنابراین واضح است که چاوشی دیدی کاملاً حرفه‌ای نسبت به طراحی و بسته‌بندی آلبومش دارد و آن را جدا از فعالیت موسیقی خود نمی‌داند.

گفته می‌شود برای طرح روی جلد این مجموعه، طراحان بزرگی ایده‌های خود را به چاوشی ارائه داده‌اند که هیچ‌کدام آن‌ها مورد پذیرش او قرار نگرفته و در این بین آخرین طرح که مربوط به طراحی جوان و ناشناس است، نظر چاوشی را به خود جلب می‌کند. طرحی با تیغ‌های گل رز که مفهوم امیر بی‌گزند را می‌رساند و از طرفی شمایل این تیغ‌ها تداعی‌گر رقص سماع است؛ رقصی که پیشینه تاریخی دارد و محتوای آن معنوی و در مدح خداوند یگانه است. هومن اکبریان طراح این کاور معتقد است که هر یک از تیغ‌های روی این صفحه سفید را می‌توان به مثابه شیپور یا صوراسرافیل هم در نظر گرفت. در این بین به کاور آلبوم امیر بی‌گزند نقدهایی همچون فونت ناخوانا یا زیبا نبودن طرح نیز وارد می‌شود که بسط هر یک در مخلص کلام نمی‌گنجد.

آلبوم “امیر بی‌گزند” در قطعه‌ای با همین نام، با صدای اذان مرحوم مؤذن‌زاده آغاز می‌شود. اثری که چاوشی آن را به درگاه خداوند پیشکش کرده است. محسن چاوشی که تنظیم‌کننده این اثر است، برای آنکه ستایش از خداوند را به عنوان امری ذاتی و مربوط به تمامی ادیان و مخلوقات جلوه دهد، به جز صدای اذان به عنوان نماد دین اسلام، از نمادهای دیگری مانند ذکرگویی در کلیسا و مناجات بودا نیز استفاده کرده و اورتور میانی آن را با فلوتی از موسیقی آسیای شرقی تنظیم کرده تا نمادی از کشورهای آن حوزه نیز در این مناجات شنیده شود. قطعه “امیر بی‌گزند” سرآلبومی موفقی است که حتی باعث تغییر در چینش قطعات آلبوم شده است. چاوشی در این زمینه سنت‌شکنی کرده چراکه معمولاً در آلبوم‌هایش، قطعه‌ای ریتمیک را به عنوان سرآلبومی برمی‌گزید اما در این آلبوم، اثر امیر بی‌گزند به علت داشتن ماهیت عبارت “بسم الله الرحمن الرحیم” در محتوای کلامش، بهترین گزینه برای شروع آلبوم بود که چنین نیز شد.

چاوشی دو سال پیش، تبلیغات آلبومش را با این جمله که “در آلبوم جدیدم پاسخ همه چیز را داده‌ام”، آغاز کرد تا مخاطبان او برای آنکه بدانند چاوشی چه مسائلی را پاسخ داده، لحظه‌شماری کنند. حال که “امیر بی‌گزند” به بازار موسیقی ارائه شده، با نگاهی اجمالی به قطعات آلبوم، آثار “امیر بی‌گزند”، “چنگیز”، “شاه مقصود”، “شرمساری” و “تریاق” را می‌توان قطعاتی دانست که چاوشی در هر یک از آن‌ها، پیامی از حال درونی خود به مخاطبانش داده است. پیش‌تر در مورد قطعه “امیر بی‌گزند” صحبت شد که می‌توان آن را امضایی برای اعتقادات و خداشناسی محسن چاوشی دانست.
اما چنگیز که علی‌اکبر یاغی تبار غزلسرای توانای کشور آن را سروده، جسم و روح خسته محسن چاوشی را روایت می‌کند. جسمی که به گفته خود او، تحمل روحش را ندارد. قطعه “جنگ‌زده” هم علیرغم تم عاشقانه‌ای که دارد، به نوعی همان ماهیت اثر چنگیز را هم در خود می‌گنجاند. “خرابم مثل خرمشهر، ولی تو خرم آبادی” مصرع شگفت‌انگیز جنگ‌زده است که به نظر می‌رسد پدرام پاریزی آن را بر اساس زندگی محسن چاوشی سروده است. تنظیم قطعات “چنگیز” و “جنگ‌زده” را بهروز صفاریان و فرشاد حسامی انجام داده‌اند؛ موزیسین‌هایی که قرار بود “پاروی بی قایق” اولین همکاری‌شان با چاوشی باشد اما هر دوی آن‌ها به دلایلی نامشخص از آن آلبوم کنار گذاشته شدند.

محسن چاوشی قطعه “شاه مقصود” را برای پدرش خوانده که می‌توان آن را از بهترین آثار چاوشی دانست. قطعه‌ای که چاوشی در آن، برگ برنده‌ای به نام عادل روح‌نواز رو کرده است. “شاه مقصود” ملودی و شعر متفاوتی دارد که روح‌نواز توانسته با تسلط بالا، طی ۶-۷ دقیقه، ترکیبی بی‌نظیر از صدا و ملودی چاوشی و موسیقی راک خود بسازد تا سناریو حسین صفا را به فیلمی کوتاه و پر از دغدغه تبدیل کند. روح‌نواز در حال حاضر علاوه بر همکاری با محسن چاوشی، عضو گروه Acrovaya است و به آموزش آنلاین نوازندگی گیتار نیز می‌پردازد. او همچنین عضو رسمی گروه بین‌المللی Mayones است و سابقه مقام دوم نوازندگی گیتار الکتریک در مسابقات جهانی Mayones/Duncan 2014 رادار است. از این سو، بی‌جهت نیست اگر محسن چاوشی، روح‌نواز را در حرفه خود بهترین می‌داند. قطعه “آخرین اتوبوس” یکی دیگر از آثاری است که محسن چاوشی قبل از انتشار آلبوم، بر روی موسیقی خوب آن تأکید داشت و دمویی از قسمت‌های بی‌کلام آن منتشر نمود. این قطعه را فرشاد حسامی در سبک پراگرسیو راک تنظیم کرده که یک اثر بسیار موفق در میان قطعات امیر بی‌گزند به شمار می‌رود.

محسن چاوشی خود را زخم‌خورده رفاقت می‌داند. “شرمساری” و “تریاق”، قطعاتی است که می‌توان آن‌ها را به بی‌مهری‌هایی که به چاوشی شده و یا قضاوت‌های نا به جا مردم در مورد او نسبت داد. محسن چاوشی در قطعه شرمساری خود را به خاطر دست‌های بی‌نمکش سرزنش کرده و به علت آنکه به افرادی نالایق اعتماد کرده، نقد می‌کند. این اثر نیز به نوبه خود در میان آثار چاوشی منحصربه‌فرد است چرا که او تا به حال چنین محتوایی را تجربه نکرده بود. مفهوم اثر “تریاق” که قطعه محبوب چاوشی در آلبوم امیر بی‌گزند و از غزلیات بسیار زیبای مولاناست را می‌توان در جمله ای که خود چاوشی در یکی از مصاحبه‌هایش گفته، جُست. او می‌گوید، “همه می‌خواهند من را شکل خودشان کنند اما من مایلم خودم باشم”. البته پیش‌تر نیز در قطعه “پاروی بی‌قایق” از آلبوم قبلی چاوشی، در بیت “به هر تقدیر شکلک درنیاوردم، فقط می‌خواستم شکل خودم باشم”، چنین پیامی منتقل شده بود. قطعه “تریاق” نیز یکی از بهترین آثار محسن چاوشی است که با گذر زمان، زیبایی‌های آن جلوه‌گر خواهد شد. در این قطعه علاوه بر شعر زیبا و اجرای منحصربه‌فرد آن، تنظیم چاوشی نیز فوق‌العاده تأثیرگذار است.

سینا سرلک از خوانندگان موسیقی سنتی است که در سال ۱۳۹۴ سه قطعه را با محسن چاوشی همخوانی کرد و صدای او نیز به همراه چاوشی در سریال “شهرزاد” شنیده شد. نام سرلک در حالی روی جلد آلبوم “امیر بی‌گزند” به عنوان همخوان آمده که در قطعه “پریشان”، آوایش تنها برای چند ثانیه به عنوان زیرصدا شنیده می‌شود. اتفاقی که در گذشته دامان حجت اشرف زاده را نیز گرفته است. اشرف زاده که امروز با انتشار قطعه “ماه و ماهی” مشهور شده، در اثر قبلی چاوشی نامش روی جلد آلبوم ثبت شده بود در حالی که تنها چند ثانیه صدایش به طوری غیر واضح در قطعه “وصیت” شنیده می‌شد. قطعه “پریشان” با شعر سعدی شیرازی از عاشقانه‌هایی است که چاوشی برای سریال شهرزاد ساخته بود اما به علت نزدیک‌تر بودن فضای قطعه “افسار”، آن قطعه در سریال “شهرزاد” جایگزین پریشان شد.

آلبوم “امیر بی‌گزند” چهار قطعه شگفت‌انگیز نیز در خود گنجانده است. “دل من”، “این کیست این”، “شیدایی” و “متصل” چهار اثر متفاوت این آلبوم در مقایسه با سایر قطعات آن است. آثاری که شاید فضایشان با دیگر قطعات همگونی کمتری دارد اما چاوشی این ریسک را پذیرفته و آن‌ها را در مجموعه اثر جدیدش قرار داده است. این چهار اثر از سروده‌های مولانا هستند و تقریباً فضای شادتری نسبت به دیگر قطعات آلبوم دارند. چاوشی از چند ماه قبل، آلبومش را با انتشار دموهایی از قطع “متصل” معرفی کرد، اثری که بیش از هر قطعه دیگری به ریتم رقص سماع نزدیک است. بازخوردهای اخیر از آلبوم “امیر بی‌گزند” حاکی از آن است که هر کدام از این قطعات، در میان عموم مردم با استقبال ویژه‌ای روبه‌رو شده‌اند. وجود چنین قطعاتی در مجموعه امیر بی‌گزند به علت فضای سنگین آلبوم، ضروری به نظر می‌رسید. نکته جالب در مورد این چهار طرب‌انگیز آن است که چاوشی و همکارانش در برخی از این قطعات نیز سعی کرده‌اند تنظیمی متمایل به موسیقی راک انجام دهند تا یکدستی آلبوم را بر هم نزنند.

از نکات مثبت “امیر بی‌گزند” که آن را از سایر آلبوم‌های موسیقی پاپ متمایز می‌کند، عدم یکنواختی در محتوای کلام آن است. در این آلبوم، چاوشی دغدغه‌های مختلفی را فریاد زده و هیچ ترانه منفی هم در آن وجود ندارد. برجستگی دیگر این آلبوم، به روز بودن موسیقی آن است. “امیر بی‌گزند”، انواع و اقسام موسیقی پاپ و راک را در خود گنجانده است. چاوشی در سال گذشته با خواندن موسیقی سریال “شهرزاد”، محبوب‌ترین خواننده کشور بود و همچنان نیز موسیقی‌های او برای شهرزاد شنیده می‌شوند، اما او در “امیر بی‌گزند”، درجا نزده و خود را تکرار نکرده است. مبرهن است که چاوشی می‌توانست با خواندن قطعاتی نزدیک به آثار شهرزاد، بیش از پیش شنیده شود و فروش کند، اما او همواره به هدف والای خود که همان پیشرفت و احترام به ذات هنر است فکر می‌کند. محسن چاوشی در این باره می‌گوید: “شهرزاد راوی شهرزاد بود و امیر بی‌گزند راوی محسن چاوشی”.

“امیر بی‌گزند”، محسن چاوشیِ شکوفا شده است، کسی که هیچ‌گاه هنرش را به شهرت نفروخت. این مجموعه با تمام دارا و نداری‌هایش، همین که مردم و دوستداران موسیقی پاپ را با مولانا و سعدی و به طور کلی با شعر غنی آشتی داده، رسالتش را با موفقیت انجام داده است. چاوشی حالا به وظیفه‌ای که بار آن بر روی دوشش سنگینی می‌کرد عمل کرده، اما آیا این آلبوم او را اشباع خواهد کرد؟ بعید است. او از همین امروز، فعالیت خود را برای ساخت آلبوم جدیدش آغاز کرده است. چاوشی می‌گوید که این روزها حالش خوب است، دوست دارد در استودیو کوچک خود بماند و اتفاقاتی نو برای موسیقی‌هایش خلق کند، بماند و اثری بهتر از “امیر بی‌گزند” را بسازد. چاوشی معتقد است که نیروی جوانی همواره در وجود او نخواهد ماند، پس لاجرم بهتر است حالا که می‌تواند، خلق کند. در واقع یکی از دلایلی که او فعلاً به اجرای روی صحنه فکر نمی‌کند، همین نیرو و انگیزه‌ای است که برای ساخت قطعات جدید دارد. پس از مخاطبان موسیقی انتظار می‌رود، به چاوشی که امتحانش را بارها پس داده، در این زمینه هم اعتماد کنند و به ایدئولوژی او احترام بگذارند، قطعاً او روزی پاسخ اعتماد مردم را خواهد داد.

5.115.12.155
مهدی R25
37.152.184.192
دوشنبه 17 خرداد 1395 - 11:06

دوستان،من تو ترک اول گیر کردم ... کمکم کنید
چقدر زیباست.فک کنم یه دو سه ماهی طول بکشه من تراک ها رو کامل گوش کنم

دوشنبه 17 خرداد 1395 - 11:10

با اختلاف بهترین آلبوم سال میشه البته هنوز گوش ندادم کامل ولی با یه نگاه سطحی میشه فهمید واقعا کار شده این آلبوم وقتی کامل گوش دادم قشنگ نظراتم رو رو تک تک آهنگ ها میدم

ali00
5.239.17.161
دوشنبه 17 خرداد 1395 - 11:55

راک وسنتی عالیه

علی
37.63.245.102
دوشنبه 17 خرداد 1395 - 12:29

فعلا که من دارم البومو نگاه میکنم....فک کنم یک هفته دیگه طول میکشه آلبومو گوش بدم...
راستی آقای کوشان حداد از این تنظیما دیگه نزن ....ما قلبمون خیلی ضعیفه....

سعید ج
5.115.195.187
دوشنبه 17 خرداد 1395 - 12:41

از آهنگ ها با اشعار مولانا و سعدی خوشم اومد اما با بقیه آهنگ ها نتونستم ارتباط برقرار کنم.

مهدی R25
37.152.169.124
دوشنبه 17 خرداد 1395 - 13:04

۱.امیر بی گزند
شعر:مولانا / آهنگساز و تنظیم کننده و میکس و مسترینگ : محسن چاوشی

عجب سروی، عجب ماهی
عجب یاقوت و مرجانی
عجب جسمی عجب عقلی
عجب عشقی عجب جانی
عجب لطف بهاری تو
عجب میر شکاری تو
در آن غمزه چه داری تو
به زیر لب چه می خوانی
عجب حلوای قندی تو
امیر بی گزندی تو
عجب ماه بلندی تو
که گردون را بگردانی
تویی کامل منم ناقص
تویی خالص منم مخلص
تویی سور و منم راقص
من اسفل تو معلایی
عجب حلوای قندی تو
امیر بی گزندی تو
عجب ماه بلندی تو
که گردون را بگردانی

به هر چیزی که آسیبی کنی، آن چیز جان گیرد
چنان گردد که از عشقش بخیزد صد پریشانی
مروح کن دل و جان را دل تنگ پریشان را
گلستان ساز زندان را بر این ارواح زندانی
عجب حلوای قندی تو
امیر بی گزندی تو
عجب ماه بلندی تو
که گردون را بگردانی

مهدی R25
37.152.169.124
دوشنبه 17 خرداد 1395 - 13:12

۲.دل من
شعر:مولانا / آهنگساز:محسن چاوشی / تنظیم کننده و میکس و مسترینگ:بهروز صفاریان

قصد جفا ها نکنی ور بکنی با دل من
وا دل من وا دل من وا دل من وا دل من
قصد کنی بر تن من شاد شود دشمن من
وانگه از این خسته شود یا دل تو یا دل من
واله و شیدا دل من
بی سرو بی پا دل من
وقت سحر ها دل من
رفته به هر جا دل من
مرده و زنده دل من
گریه و خنده دل من
خواجه و بنده دل من
عهد چون دریا دل من
بی خود و مجنون دل من
خانه ی پر خون دل من
ساکن و گردون دل من
فوق ثریا دل من
سوخته و لاغر تو در طلب گوهر تو
آمده و خیمه زده بر لب دریا دل من

ای شده از جفای تو جانب چرخ دود من
جور نکن که بشنود شاد شود حسود من
بیش نکن تو دود را شاد مکن حسود را
وه که چه شاد می شود از تلف وجود من
تلخ مکن امید من
ای شکر سپید من
تا ندرم ز دست تو
پیرهن کبود من
دلبر و یار من تویی
رونق کار من تویی
باغ و بهار من تویی
بهرِ تو بود ، بود من
بی خود و مجنون دل من
خانه ی پر خون دل من
ساکن و گردون دل من
فوق ثریا دل من
سوخته و لاغر تو در طلب گوهر تو
آمده و خیمه زده بر لب دریا دل من

مهدی R25
37.152.169.124
دوشنبه 17 خرداد 1395 - 13:26

۳.چنگیز
شعر:علی اکبر یاغی تبار / آهنگساز:محسن چاوشی / تنظیم کننده و میکس و مسترینگ:بهروز صفاریان

چه کردی با خودت چاووش خونِ خاکِ بی زائر
چه کردی با خودت بغض خیابونای بی عابر
موذن زاده داره رو مزارت نوحه می خونه
چه کردی با خودت آوازه خونِ شهرِ بی شاعر
چه دردی می کشه عاشق فقط پاییز می دونه
خراسون از چه میناله فقط چنگیز میدونه
عذاب هرزه رویی رو گل جالیز میدونه
موذن زاده داره رو مزارت نوحه می خونه
منو بعد تو با دایه پریشون خون بغل کردن
گل طوفان شدم موج منو اوج غرل کردن
وجودم آش و لاشه انفجارای دمادم شد
پس از تو روی من بمبای خنثی هم عمل کردن

نگاه کن من همون کوهم که روزی پرپرم کردی
دل آتش زبونم کو چرا خاکسترم کردی
نگاه کن این همون کوهه که اخر پرپرش کردی
چرا خاکسترش کردی چرا خاکسترش کردی
گمونم واژه ها مغز منو میدون مین کردن
نگو تو جمجمم افراد استالین کمین کردن
حلالم کن تو ای پای جنون سر به دار من
که دیدار تو ممکن نیست حتی بر مزار من
حلالم کن تو ای پای جنون سر به دار من
که دیدار تو ممکن نیست حتی بر مزار من

یکشنبه 23 خرداد 1395 - 02:10
H.A

این شعر خیلی زیبا بود ولی ای کاش بعضی قسمت هاش مثل اون بیت "گمونم واژه ها ..." حذف می شد یا این که حداقل ترکیب "افراد استالین" با کلمه های دیگه ای عوض می شد. چون به نظرم به یکباره حس و حال شعر در این بیت گرفته می شه و به یکباره از تاریخ خودمون و داستان چنگیز که برای اکثر ما شناخته شده تر هست هفتصد سال جلوتر رفته و بی هیچ دلیل خاصی، صحبت از استالین می شه که کمی تو ذوق من زد. البته شاید بعضیا ارتباط برقرار کرده باشن و واسشون مهم نباشه ولی به نظرم این ترانه یکی از تلف شده ترین ترانه هایی بود که شنیدم.

2.176.72.168
شنبه 5 تیر 1395 - 03:57
یک کاربر سایت موسیقی ما

به نظر من که مدت هاست ترانه سرایی میکنم، این قطعه قشنگ ترین و شاید بهترین قطعه ی آلبوم امیر بی گزنده و از تمام واژه های این شعر میشه بسیاری استعارات و معانی رو دریافت کرد. به اشعاری که از این دست هستند نئوکلاسیک گفته میشه که حاصل یه رویکرد جدید نسبت به شعر و آوردن ترکیبات به روز مثل افراد استالین و چنگیز هست. ربطی هم به مسافرت در زمان نداره! شاعر سعی میکنه آگاهانه از این ترکیبات استفاده کنه و بهره ببره و باهاش حرفاشو بزنه. مثلا در قسمتی که "چنگیز" آورده معنی قابل برداشت ویرانگی و تلخی هست که با محتوای عاشقانه شعر بی ارتباط نیست. و در قسمت "نگو تو جمجمه ام افراد استالین کمین کردن" به معنی حمله ی عقل و منطق به فرد عاشق و بازداشتن اون از عشق میتونه باشه.
من واقعا این شعر رو تحسین میکنم و از آقای یاغی تبار برای سرودن این شعر متشکرم

5.74.111.96
یکشنبه 11 تیر 1396 - 00:15
رضا یاغی تبار

من بچه اقای یاغی تبارم و دارم میگم که این شعر عالیه

31.58.240.181
دوشنبه 17 خرداد 1395 - 13:26

دنیای موسیقی فقط محسن چاوشی
امیر بی گزند تک تک قطعه هاش عالی هستند
استاد موسیقی محسن چاووشی مثل همیشه عالی

سجاد
5.127.231.47
دوشنبه 17 خرداد 1395 - 13:51

البوم بسیار عالی بود .محشر بود.من که منفجر شدم.

دوشنبه 17 خرداد 1395 - 13:55

شروع البوم با اذانه یا من اشتباه شنیدم؟ امیر بی گزند در مورد کیه که اذان لازمه اولش

دوشنبه 17 خرداد 1395 - 14:45
محمد

از متن شعر معلومه که مخاطبش خداست
عجب ماه بلندی تو
که گردون را بگردانی
تویی کامل منم ناقص
تویی خالص منم مخلص

46.164.115.65
دوشنبه 17 خرداد 1395 - 23:48
omid gholizadeh

شعر که مرتبط با خداست صد در صد.
اول اذانه بعد عبادات ادیان دیگه... در پس زمینه... کلیسا و ایین های دیگه ... با دقت گوش کنید ....

89.32.105.143
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 23:14
امیر بی گزند

سلام دوستان به نظر شما عجب جسمی برای خدا به کار میره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بعید میدونم

212.50.248.13
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 23:31
علییییییییییی

با سلام خدمت دوستان عزیزم مولانا این شعررو برای شمس تبریزی گفته وحتی اگه متن شعرو بخونید خواهید فهمبد.حالا تو همین شعرمی که اقای چاوشی خوندن میشه فهمید چون میگه عجب جسمیییییییی پس جسم به خدا مربوط نمیشه و به نظرم مولانا این قدر میفهمیده که جسم رو برای خدا به کار نبره

212.50.248.13
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 12:59
مهرداد ضیایی

درسته که خدا در غالب جسم نیست ولی هر مدحی رو خدا می پذیرد (داستان موسی و شبان) و از طرفی شما باید خدا رو توی تک تک اجزای نظام آفرینش ببینید

188.211.129.21
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 17:48
کیان

داداش این شعر برای شمس گفته شده یا بنا به روایتی حضرت علی که شما این مطلب رو میتونین از کل شعر درک کنین کل شعر رو از گنجور بخونید

77.81.47.3
جمعه 21 خرداد 1395 - 18:01
حسن عاشق چاوشی

هرکسی از ظن خود شد یار من!
ولی درمورد خداست تنظیم اینو نشون میده

95.38.193.172
جمعه 21 خرداد 1395 - 22:00
امیر (چاوشی و دیگر هیچ)

با کمترین اطلاعاتم میشه فهمید ک امیر بی گزند تنها خداست و این شعر به خدا نظر داره
در ضمن شیخ نجم الدین کبری میگه سالک در مرحله آخر ابتدا خدارو میبینه بعد آیه بعد خدا پس در پس این جسم خداست و در کسی در حد مولانا ابتدا خداست سپس جسم سپس خداست

46.167.156.225
شنبه 22 خرداد 1395 - 04:49
کوهیار

سلام وادب
لقب امیر لقب خاص امام علی علیه السلامه.
واینکه هیچ عارفی حضرت باریتعالی رو جسم تشبیه نکرده و نمی کنه.
اونم بزرگی مثل مولانا.

66.249.93.67
یکشنبه 23 خرداد 1395 - 23:04
سما

جناب مولانا سنی بودند و مسلما این شعر در وصف علی ع نمی باشد

93.110.86.26
چهارشنبه 26 خرداد 1395 - 15:23
یاس

این اصلا دلیل نمی شه خوب سنی ها هم حضرت علی رو قبول دارند. البته به نظر منم بیشتر می خوره که برای خدا گفته شده باشه. توی شعر خیلی چیزها بعید نیست و بعضی چیزها همون معنایی که تو واقعیت دارن رو نمی دن. مثلاً شراب و مستی تو یه شعر با اون چه که تو واقعیت هست فرق میکنه

92.50.28.244
چهارشنبه 26 خرداد 1395 - 16:12
محمد قائمی

موضوع اهنگ امیر بی گزند درست مثل دعای کمیل میمونه
اگه دوستان دعا رو خونده باشن دقیقا همین کلمات رو میتونن پیدا کنند
در مجموع بهترین آهنگ این آلبوم همین امیر بی گزنده!!!

151.239.251.80
دوشنبه 17 خرداد 1395 - 14:17

رمضان زیباست
با امیر بی گزند زیباتر هم میشود
مولانا می دانست در اینده مردی از ایران زمین شعرهایش را زنده خواهد کرد

جمعه 21 خرداد 1395 - 16:42
کیوان

عجیب ترین و متعصبانه ترین نظری که تو زندگیم دیدم همین بود

31.58.43.113
شنبه 5 تیر 1395 - 04:04
یک کاربر سایت موسیقی ما

تعبیر بسیار زیبایی بود

5.74.111.96
چهارشنبه 13 بهمن 1395 - 10:10
اسماعیل

تعبیر بسیار زیبایی بود

2.146.156.127
دوشنبه 17 خرداد 1395 - 14:40

توی اهنگ شیدایی دقیقه 2:28 میگه " مگ مگ " ! شعر مولانا رو با کارتون مگ مگ اشتباه گرفته .

دوشنبه 17 خرداد 1395 - 18:14
هر روز پاییزه

اولا داداش این شعراواست سنگینه برو تتلو امید جهان گوش کن حال کن چیکار به حرفای بزرگترا داری دوما مجو مجوعه که تو تنظیم اینجوری شده 33
درجواب دوستانی که آهنگ عامه پسند میخوان یادشون بندازم شهرزاد به اندازه تموم آلبومای دهه نود محاطب داشت محسن نیازی به جذب مخاطب نداره داره حرفای دلشو میزنه ببینم کدوم خواننده مجاز جرات خ.مدن همچین شعرای اجتماعی رو داره
دیگه خستم ازین شهرو ازین دنیای وامونده
مخوام برکردم اونجایی که انگشتام جامونده
دلم بعد از تو با هر چی که ترکش داشت جنگیده
دیگه بعد از تو به هر کی که ترکش کرد خندیده .....

46.224.255.35
دوشنبه 17 خرداد 1395 - 18:26
یک کاربر سایت موسیقی ما

عمو جون برو همون کارتونتو ببین اینجا چیکار میکنی

5.239.17.161
سه شنبه 18 خرداد 1395 - 12:51
پیاده رو ** ارتش میلیونی هواداران محسن چاوشی **

ااااا پس کارتون هم نگاه میکنی ! :)

5.239.146.173
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 14:41
hojat

مردم به چیا توجه نمیکنن...کلی به نظرت خندیدم. دمت گرم....خیلی با نمک گفتی

46.224.233.105
چهارشنبه 2 تیر 1395 - 18:44
سعید

حداقل قشنگ گوش کن بعد بیا اینجا نمک بریز عزیز
مگ مگ نمیگه, مج مج که اول کلمه مجو هست میگه
مج مج مجو مجو پس ازین زینهار راه جفا...

84.47.237.251
Soheil Sheil
31.56.224.21
دوشنبه 17 خرداد 1395 - 14:44

آلبوم زیبا و سنگینیه... یکم زمان میبره تا خوب شنیده بشه..
به نظر من این آلبوم از نظر شعر و محتوا و همچنین از لحاظ فنی در سطح خیلی بالایی هست.
امیدوارم همه از شنیدنش لذت ببرن.

دوشنبه 17 خرداد 1395 - 15:12

عجب حلوای قندی تو،امیر بی گزندی تو
عجب ماه بلندی تو،که گردون را بگردانی

دوشنبه 17 خرداد 1395 - 17:38

تریاق ... به به ... بهترین ترک از نظر من
و بعد هم امیر بی گزند

سعید
5.117.139.125
دوشنبه 17 خرداد 1395 - 18:09

تمام آهنگ های اشعار مولانا بسیار زیباست . ولی وجدانن امیر بی گزند یه چیز دیگه است .

دوشنبه 17 خرداد 1395 - 20:22

عالیه فقط همین
چشم حسودان بترکد

saeed behdad
164.215.249.80
دوشنبه 17 خرداد 1395 - 21:00

واقعا بهترین آلبوم چاووشی بود.واقعا عالییییی

saeed behdad
164.215.249.80
دوشنبه 17 خرداد 1395 - 21:04

واقعا بهترین آلبوم چاووشی بود.واقعا عالیییی

دوشنبه 17 خرداد 1395 - 21:33

بهترين آلبوم محسن چاوشى. و روى هم رفته از نظر شعر و آهنگ و تنظيم بهترين آلبوميه که تو سال هاى اخير شنيدم

دوشنبه 17 خرداد 1395 - 21:37

به نظرم آلبوم خوبیه که حتما حنما باید چند بار گوش داد تا متوجه شد که آلبومیه که واسش وقت گذاشته شده و مهمتر از همه اینکه به شعور شنونده توهین نمیشه . هرچند آلبومی نیست که عموم مردم باهاش ارتباط برقرار کنن.
خسته نباشید جانانه به محسن چاوشی که راه درستی در پیش گرفته.

sajjad sotoudeh
31.214.231.246
دوشنبه 17 خرداد 1395 - 21:44

البوم فوق العاده زیباست...اقای چاوشی با اختلاف خیلی زیاد در حال حاظر بهترین خواننده ایران هستی...و من از اینکه طرفدارتم خیلی خوشحالم.

دوشنبه 17 خرداد 1395 - 21:46

مرسی اقا محسن چاوشی افرین

حسین
158.58.70.133
دوشنبه 17 خرداد 1395 - 21:56

فقط با دو سه ترک تونستم ارتباط برقرار کنم
ترک امیر بی گزند رو خیلی دوست دارم .شعر اهنگسازی تنظیم و وکال این ترک همگی عالی

علی جعفری
109.162.221.133
دوشنبه 17 خرداد 1395 - 22:15

عجب حلوای قندی تو،امیر بی گزندی تو
فوق العاده بود

کورش
93.119.61.58
دوشنبه 17 خرداد 1395 - 22:19

واقعا بی نظیر بود... ترکوند چاووشی بهترینه

احسان
86.104.107.233
دوشنبه 17 خرداد 1395 - 22:26

اصن صدا نداره این چاوشی

شنبه 5 تیر 1395 - 04:12
یک کاربر سایت موسیقی ما

تو که صدا داری واسمون بخون بینم

5.74.111.96
شنبه 5 تیر 1395 - 15:30
mohamad karimi

برو چهار تا رپ گوش بده تورو چه برسه به پاپ

93.115.146.27
رضا صدر
37.27.80.156
دوشنبه 17 خرداد 1395 - 22:37

در طلب گوهر تو آمده و خیمه زده بر سر آلبوم دل من !!!
مرسی محسن مرسیییییی

AM IR
151.244.234.93
دوشنبه 17 خرداد 1395 - 22:57

بعد مدتها قسمت شد به موسیقی ما سر بزنم و بازم واسه آلبوم چاوشی.نظر شخصی!
1-ترک خیلی خوبیه.منطقی،غافلگیرکننده و اصولی.فرق است بین شعر و شعر آقاجان فرق است. خوشحالم که چاوشی ملودی و تنظیم در این سطح رو با هم تلفیق کرده،اونم به این خوبی...عجب حلوای قندی!عجب لحنی...عجب التماس خوبی!10/10
2-اینکه چاوشی این ژانر رو نمیپسندم دلیل بر افسردگی گرایی من نیست،چاوشی لحن دیگه ای داره.افکت روی صدای چاوشی گاها مصنوعی به نظر میاد.به نظرم کیک دیر وارد ریتم شد،در کل تنظیم میتونست خیلی بهتر باشه.تو پارت دوم آهنگ یه جور سرگردونی پیداست،یا از قصد برای همزاد پنداری با بیخود و مجنون دل من و کلا حس کاره،یا بهروز صفاریان تکلیفش با خودش معلوم نیست.8/10
3-شعر فوق العاده.اما شما میتونی آهنگ رو چه از لحاظ ملودی و چه از لحاظ تنظیم،کپی شدیدی از پاروی بی قایق بدونی.این خیلی عجیبه.اونم وقتی قرار بود اسم آلبوم اول چنگیز باشه!دوسش داشتم.9/10
4-حرف خاصی درباره اش ندارم.فضاهای نزدیک به این ترک رو قبلا تجربه کرده محسن چاوشی.چه تو سیزده و چه تو پاروی بی قایق.و چه اصراری به سولوهای گیتار الکتریک تو این آلبومه!همه جا هست!7/10
5-یه بار گفت جنگ آدم هارو نجیب بار میاره.این آهنگ رو بدهکاری چاوشی،به خودش میدونم.اونقدر این ترک دلیه و توش نگرانی و استرس و شکایت موج میزنه که برای درکش به چشم بسته احتیاج داری.10/10
6-اینترو خوبی داشت که منو به تازه بودن شکل تنظیم امیدوار کرد.این ترک شاید مثل ترک دوم شاد باشه،اما لحن چاوشی اینجا کجا و آنجا کجا.و کوشان حدادی که تو جاده ی تکرار با بیشترین سرعت داره میره.بیس نویسی های مشابه،خط ملودی های زیر وکال تکراری.اما ترک دوست داشتنی و خوبیه.8/10
7-همیشه وقتی حسین صفا کارهای کمتری تو آلبوم چاوشی داشته،سطحش عالی تر بوده.میتونه تو جمع ترکایی قرار بگیره که آنچنان بهشون توجه نشده و حقشون خورده شده.اضافه کاری تو تنظیم نیست،میکس خوبی شده و ملودی گیرا.خیلی دوسش دارم این ترک رو.دلی و عالی.10/10
8-مرسی تنظیم!شاید میتونست تو لیست ترکا جای بالاتری باشه.قبل شاه مقصود میتونست جای بهتری باشه براش.نقطه عطف آلبوم میشد!و وفاداری آلبوم به گیتار الکتریک.یه کم با گیتار الکتریک تو پارت دوم و بعضی نت ها مشکل دارم اساسی اما خب در مجموع کار دلنشینیه.9/10
9-یه ترک ناصح!از لحاظ موسیقی که قطعا کار متفاوت این آلبومه و از لحاظ شعر هم کار پُر مفهوم و جالبیه.و این کمانچه ای که دل از آدم میبره.شاید اگه داید یا پاورکورد نمیومد زیر این ترک بهتر بود.8/10
10-بهترین شعر حسین صفا در این آلبوم.بهترین نوازندگی عادل روح نواز در این آلبوم.بهترین و احساسی ترین لحن خوانش از چاوشی در این آلبوم.در کنار امیر جنگ زده بهترین تنظیم های آلبوم!پاور کورد های انتهایی و سولوی وحشتناک گیتار الکتریک تو این ترک،یه فضای عجیب داده به این کار.و چه درامی زده فرشاد حسامی که واقعا کارش عالی بود.تا هی سقوط کنم به زیر سیگاری...چشم که مینداختی به آینه و چمدون،پناه میبردم به کوچه و بارون...چشم که میبستی به بی پناهی من،پناه میبردم به ناامید شدن..دست که میبردی به کوله بار سفر،دخیل میبیستم به دستگیره ی در...این همه تعبیر عالی واقعا آفرین داره...مرسی!به نظر من بهترین ترک آلبوم...10/10
11-اسم تریاق رو میشه گذاشت "ادامه ای بر کو به کو"چاوشی این آهنگ واقعا خود چاوشیه.یه کم صدا اول آهنگ نامناسب به نظر میاد ولی ادامه ی کار عالیه.من از برای مصلحت در حبس دنیا مانده ام...شکایت چاوشی تو این آهنگ هرچند از جنس جنگ زده نیست اما گیتار الکتریک مسئولیت شاکی بودن رو به دوش کشیده.میتونست کمی خلوت تر تنظیم بشه...9/10
12-چیزی که انتظار داشتم نبود.به خصوص اون مکث پایان کار و استارت دوباره اش.رقص سماع است دیگر!کار عامه پسندی میتونه باشه اما من بیش از این انتظار داشتم از اون دمو...8/10
در کل آلبوم خیلی خوبیه.یه کم زیادی سنگین هست اما کسی که سیزده و پارو رو پشت سر گذاشته،انگار رفته آموزشی واسه خدمت!آماده است.تبریک به همه ی چاوشیستا

سه شنبه 18 خرداد 1395 - 12:55
پیاده رو ** ارتش میلیونی هواداران محسن چاوشی **

مرسی که وقت گذاشتی نقد زیبایی بود و من هم خوندم و لذت بردم

5.239.146.173
سه شنبه 18 خرداد 1395 - 12:57
پیاده رو ** ارتش میلیونی هواداران محسن چاوشی **

مرسی که وقت گذاشتی نقد زیبایی بود و من هم خوندم و لذت بردم

5.239.146.173
سه شنبه 18 خرداد 1395 - 15:31
meysam kader

آقا امیر واقعا نقدهای زیبایی دارید من برای خوندن نظر شما لحظه شماری می کردم
ممنون ازتون لذت بردم

37.152.178.186
چهارشنبه 26 خرداد 1395 - 10:04
فربد فربد

تشكر بابت دقت و توجه خوبي كه داشتي
ممنون از نقد خوبت برادر

5.239.169.96
دوشنبه 17 خرداد 1395 - 23:18

وای چیکار کردی با من
بهترین آلبوم محسن و شاید بهترین آلبوم موسیقی داخل کشور
همه چیزا به هم چفت شدن تا اینجوری آلبوم خیره کننده از آب در بیاد
من با یه بار گوش دادن
از آهنگهای تریاق و شاه مقصود و شرمساری و
ای بابا ول کن
همشون قشنگن
حیفه اسمشونو نبرم
دوستت دارم محسن . هم استانی ما بهت می بالیم

ناشناس
46.225.169.174
دوشنبه 17 خرداد 1395 - 23:42

استاد راس میگه
فضای این آلبوم یه چیز دیگست......
همش دارم پوش می دم حفظ شم ....هم خونی کنم .......لذت شو ببرم
فرق دیگرون با استاد اینه که اگر هم آهنگاش شنیده نشن.....کهنه نمی شن ....همیشه تازه اند
و این طراوت چی زی جز شعر ماندگار نیست

مهدی R25
37.152.177.131
سه شنبه 18 خرداد 1395 - 00:03

۴.این کیست این
شعر:مولانا / آهنگساز و تنظیم کننده و میکس و مسترینگ : محسن چاوشی

این کیست این این کیست این
این یوسف ثانی است این
امروز مستیم ای پدر
توبه شکستیم ای پدر
از قحط رستیم ای پدر
امسال ارزانیست این
مست و پریشان توام
موقوف فرمان توام
اسحاق قربان توام
این عید قربانیست این
کیست کیست جان من
این کیست کیست جان من
کیست کیست جان من
این کیست کیست جان من
من کیسه ها می دوختم
در حرص زر می سوختم
ترک گدایی رویی کنم
چون گنج دیدم در کمین
بسم الله ای روح البقا
بسم الله ای شیرین لقا
بسم الله ای شمس الذها
بسم الله ای عین الیقین
کیست کیست جان من
این کیست کیست جان من
کیست کیست جان من
این کیست کیست جان من
کیست کیست جان من
این کیست کیست جان من
هفت آسمان را بر درم
وز هفت دریا بگذرم
چون دلبرانه بنگری
در جان سرگردان من
بی پا و سر کردی مرا
بی خواب و خور کردی مرا
سرمست و خندان اندرآ
ای یوسف کنعان من
کیست کیست جان من
این کیست کیست جان من
کیست کیست جان من
این کیست کیست جان من
از لطف تو چون جان شدم
وز خویشتن پنهان شدم
ای هست تو پنهان شده
در هستی پنهان من
یک لحظه داغم می کشی
یک دم به باغم می کشی
پیش چراغم می کشی
تا وا شود چشمان من
کیست کیست جان من
این کیست کیست جان من
کیست کیست جان من
این کیست کیست جان من
کیست کیست جان من
این کیست کیست جان من

شنبه 5 تیر 1395 - 04:19
یک کاربر سایت موسیقی ما

بسم الله ای شمس الضحی

5.74.111.96
مهدی R25
37.152.177.131
سه شنبه 18 خرداد 1395 - 00:15

۵.جنگ زده
شاعر:پدرام پاریزی / آهنگساز:محسن چاوشی / تنظیم کننده و میکس و مسترینگ:فرشاد حسامی

دلت تهرون چشات شیراز
لبت ساوه هوات بندر
بمم هر شب تنم تبریز
سرم ساری چشام قمصر
دلم دل تنگِ تنگستان
رو دوشم درد خوزستان
غرورم ایل قشقایی
تو رگ هام خون کردستان
تو خونم جنگ تحمیلی
تو خونت ملک اجدادی
خرابم مثل خرمشهر
ولی تو خرم آبادی
تمام کودکی هامو بهم دنیا بدهکاره
تو با لالایی خوابت برد منم با موج خمپاره
دیگه خسته ام از این شهر و از این دنیای وا مونده
می خوام برگردم اونجایی که انگشتام جا مونده
دلم بعد از تو با هر چی که ترکش داشت جنگیده
دیگه بعد از تو به هر کی که درکش کرد (هه) خندیده

رو دستم داغ سوسنگرد
تو قلبم عشق خونین شهر
خیالم رکس آبادان
اسیرم باز تو این شهر
موهات قشلاق دستامه
برام بن بسته هر کوچه
مث تالار آیینه
به هر سمتی برم پوچه
دیگه خسته ام از این شهر و از این دنیای وا مونده
می خوام برگردم اونجایی که انگشتام جا مونده
دلم بعد از تو با هر چی که ترکش داشت جنگیده
دیگه بعد از تو به هر کی که درکش کرد (هه) خندیده

مهدی R25
37.152.177.131
سه شنبه 18 خرداد 1395 - 00:32

۶.شیدایی
شاعر:مولانا / آهنگساز:محسن چاوشی / تنظیم کننده و میکس و مسترینگ:کوشان حداد

بیا بیا که شدم در غم تو سودایی
درآ درآ که به جان آمدم ز تنهایی
عجب عجب که برون آمدی به پرسش من
ببین بیین که چه بی طاقتم ز شیدایی
بده بده که چه آورده ای به تحفه مرا
بنه بنه بنشین تا دمی بر آسایی
بیا بیا که شدم در غم تو سودایی
درآ درآ که به جان آمدم ز تنهایی
عجب عجب که برون آمدی به پرسش من
ببین بیین که چه بی طاقتم ز شیدایی

مرو مرو چه سبب زود زود می بروی
بگو بگو که چرا دیر دیر می آیی
نفس نفس زده ام ناله ها ز فرقت تو
زمان زمان شده ام بی رخ تو سودایی
مرو مرو چه سبب زود زود می بروی
بگو بگو که چرا دیر دیر می آیی
نفس نفس زده ام ناله ها ز فرقت تو
زمان زمان شده ام بی رخ تو سودایی

بیا بیا که شدم در غم تو سودایی
درآ درآ که به جان آمدم از تنهایی
عجب عجب که برون آمدی به پرسش من
ببین بیین که چه بی طاقتم ز شیدایی
بده بده که چه آورده ای به تحفه مرا
بنه بنه بنشین تا دمی بر آسایی
مجو مجو پس از این زینهار راه جفا
مکن مکن که کشد کار ما به رسوایی
برو برو که چه کژ می روی به شیوه گری
بیا بیا که چه خوش می چمی به رعنایی
مجو مجو پس از این زینهار راه جفا
مکن مکن که کشد کار ما به رسوایی
برو برو که چه کژ می روی به شیوه گری
بیا بیا که چه خوش می چمی به رعنایی
مرو مرو چه سبب زود زود می بروی
بگو بگو که چرا دیر دیر میایی
نفس نفس زده ام ناله ها ز فرقت تو
زمان زمان شده ام بی رخ تو سودایی

محمد
2.190.239.245
سه شنبه 18 خرداد 1395 - 02:03

امیر بی گزندی تو!!!

سه شنبه 18 خرداد 1395 - 04:37

اصلا اصلا اصلا....به هیچ وجه! در حد انتظار نبود! خیلی بد بود! خیلی بیشتر از خیلی!

سه شنبه 18 خرداد 1395 - 19:45
علیرضا صادقی

عجب...
خدایا...آره

5.239.147.168
سه شنبه 1 تیر 1395 - 19:29
مسعود

دمت گرم گل گفتی، بهترین شاعرا دوست دارن با محسن کار کنن اون وقت هی گیر داده به شعرای هزار سال پیش

2.178.87.78
یکشنبه 13 تیر 1395 - 23:58
دخترپاییز

بنظرم خیلی عالیه که یک خواننده محبوب طرفداراشو با اشعار شعرای پر افتخار ایرانی آشنا میکنه کارش بینظیره

5.114.6.136
سه شنبه 18 خرداد 1395 - 08:33

من سالهاست که چاوشی گوش میدم. این ضعیفترین کارش بود. همه چی دم دستی. آهنگها از ملودی محور به ریتم محور رسیدن. بعد هم کلی اتوتیون . شکستن ریتم هرجا که دلش خواسته چون فکر کرده هر کاری کنه قشنگه. این تیم فوتبال نیست که ازش طرفداری کنیم. این هنره. و شما بی هنر شدی جناب چاوشی. کجاست اون احساس قطعات اولت؟

سه شنبه 18 خرداد 1395 - 13:38
AM IR

دو سه جا اتوتیون روی تحریر ها پیدا بود.میشه شما منظورت از کلی رو بگی؟چند نمونش رو ذکر کن لطفا شاید من با دقت گوش ندادم.درباره شکستن ریتم هم کار اشتباهی نیست و اینم اولین بار چاوشی نیست که ریتم رو میشکنه.به قول بزرگی،تمام قوانین موسیقی رو برای زیبا تر شدن میتونی زیر پا بذاری به شرط اینکه از دایره ی موسیقی خارج نشی که این اتفاق نیفتاده.شما کجا از شکسته شدن ریتم احساس کردی به کار ضربه خورده؟مخاطب سالهای چاوشی به این کار عادت داره و چاوشی اصولا این کار رو برای غافلگیری مخاطبش زیاد انجام میده.شما که ادعای سالها گوش دادنش رو داری چرا الان به شکست ریتم و ضرب آهنگ معترض شدی؟لطفا اون "کلی"اتوتیون رو ذکر کن که دوستان هم به دقت بیشتری گوش بدن.

151.244.234.93
سه شنبه 1 تیر 1395 - 04:26
pourya

حرفتون اصلا منطقی نیست،نمیدونم شما طرفدار چه نوع سبک موسیقی هستید،اگه به این نوع سبک "که در اون شکستن ریتم استفاده شده" علاقه ندارید،پس پیشنهاد میکنم که اهنگ های دهه شصتی رو گوش بدید!!!!
در سال های اخیر همه موزیسین های دنیا فهمیدن که زیباترین ملودی ها بسته به تنظیم ومیکس انهاست.حال که شکست ریتم یکی از جالبترین و زیباترین روند کاری میتونه باشه که بشدت در اهنگ های الکترونیکی شاهد ان هستیم،که نه حتی ریتم بلکه بیت ها شکسته میشوند،یعنی اصل موسیقی با ترکیبی از بیت های نامتوازن،که بشدت مورد محبوبیت واقع شدن،این درواقع یک هنره که طرفدارای خاص خودشو داره،و بدون شک در اینده نه چندان دور در همه نوع سبکی استفاده خواهد شد.
باتشکر

2.145.53.195
سه شنبه 18 خرداد 1395 - 08:37

عجب حلوای قندی تو،امیر بی گزندی تو ...
آلبوم فوق العاده زیبا بود و میتوان گفت در این چند سال بهترین...

علی نوشاد
5.120.195.40
سه شنبه 18 خرداد 1395 - 09:16

هر چند با یه بار گوش دادن نمیشه به دقت نظر داد
ولی به نظر من
* بی نظیر*
فقط ترک 3 بعضی از قسمتاش تنظیم مشکل داره و حس سردرگمی رو القا میکنه

aliSehat
91.98.128.26
سه شنبه 18 خرداد 1395 - 10:26

با سلام و خدا قوت حسابی به جناب آقای چاوشی عزیز و تیم این آلبوم

بنده و خیلی از عزیزان دلبستگی خاصی به صدای آقای چاوشی داریم ولی این
مهم هیچ وقت نباید اجازه بده حقایق نبینیم یا به سلیقه غیر خودمون توهین کنیم
بهترین تعصب اونیه که با هوشیاری و دلیل و برهان باشه کورکورانه اصلا جالب نیست!

از نظر من آلبوم خوب و قوی هست ولی عامه پسند نیست!
این خود آقای چاوشی خوب میدونست که آلبومی پر از مضمونهای قوی اما نه سطحی! هست که تو مصاحبه قبل از
انتشار آلبوم بهش اشاره کرده بود!

نقاط قوت کار خیلی زیاده انقدر که نسل بعد از ما هم باید در موردش بنویسم!
از نظر خودم چند نکته هست به عنوان ی دوست و طرفدار ایشون عرض میکنم..

چرا اکثر ترکها باید ساز اصلیش گیتار الکترونیک باشه ؟
چند ترک هست که کاملا مثله سبکهای دراویش شده !
چرا ترکهای مثل قطار با اتمسفر روح نوازش دیگه نیست!

از نقاط قوتم نگم خدایی جفا کردم

بها دادن به شعر و کلام در آلبوم!
حس قوی و ویران کننده خواننده از چیزی که اجرامیکنه!
ایستادن روی ایمان هنری این شعرها رو ملودی گذاشتن هزار برابر سختتر هست تا اشعار سرپایی!
تکرار نکردن و درجا نزدن!

آقای چاوشی هنرمند مولف هستند و کتمان این موضوع نادیده گرفتن حقیقت هست!
درپایان آرزوی سلامتی و شادکامی برای همه اهالی موسیقی ایران زمین دارم

فراز
194.225.232.208
سه شنبه 18 خرداد 1395 - 11:05

بهترین آلبوم سال بهترین آلبوم چاووشی بهترین آلبوم پاپ ایران بهترین ترک ها در یه جا بدون نقص بدون خلا آقای چاووشی سلیقه مردم رو میدوند مرسی از آقای صفاریان ترک پشت ترک عالی متن شعر عالی صدا ی استاد عالی نمیشه وصف کرد خیلی هیجان زده ام...

Ashkan khan
5.121.76.223
سه شنبه 18 خرداد 1395 - 11:53

تبریک به تمام طرفداران محسن عزیز...
امیدوارم همیشه موفق باشه محسن جان...ولی حیف که صدای محسن و کاراش با سلیقه من جور نیست!
امیدوارم دوستان در نظر بگیرن که موسیقی سلیقه ایه و قرار نیست همه سبیقه یکسانی داشته باشن

mohammad kaka
5.220.81.4
سه شنبه 18 خرداد 1395 - 12:07

عالی عالی عالی

امیر b گزند
2.191.47.73
سه شنبه 18 خرداد 1395 - 12:33

چجوری میشه امتیاز داد؟

سه شنبه 18 خرداد 1395 - 14:17
حامد بهرامیان

سلام، توی سایت حساب کاربری بسازید و وارد بشید و از بالای همین صفحه امتیاز بدید.

151.239.80.175
نیما قلی بگلو
91.250.228.116
سه شنبه 18 خرداد 1395 - 12:47

بهترین آلبوم چندین سال قبل و چند سال آینده. آلبومی رو این نمیاد مگر خود محسن چاوشی بخونه ♥

سه شنبه 18 خرداد 1395 - 13:41
امیررضا دادبخش

هر البوم همین حرفو می زنین به جان اون

5.202.25.104
مصطفا
5.74.25.172
سه شنبه 18 خرداد 1395 - 12:56

بعد از پاروی بی قایق، با خودم می‌گفتم چاوشی بعد از این چیکار می‌خواد بکنه، دیگه بهتر از این نمی‌شه! حالا امیر بی گزند...واقعاً بعد از این چه کار می‌خوای بکنی چاوش‌خون...!

Mahan MF
81.28.47.210
سه شنبه 18 خرداد 1395 - 13:53

فوق العاده س... البته بعد حداقل 10 بار گوش دادن میشه راجع به آلبوم نظر داد. چون هر چی بیشتر گوش میدی بهتر میفمی معنی و هدف منسجم (از کاور گرفته تا شعر تا ریتم) آلبوم رو.
واقعا بعضی آهنگ هاش آدم رو به وجد میاره در حد جنون!!! از لحاظ ریتم (راک،طرب انگیز و ...)
اشعار که دیگه جای حرف ندارن. بی نظیرن تو موسیقی پاپ ایران، آدم رو به فکر وا میدارن و همین موضوع باعث میشه نشه این آلبوم رو با هیچ آلبوم دیگه ای مقایسه کرد.
با تشکر از محسن و تیم سازنده این آلبوم که این همه وقت و انرژی گذاشتن واسه این آلبوم،مخاطبنش و البته موسیقی ایران.
به امید توجه سایر هنرمندانون به معنی و مفهوم و دوری از بداهه و تکرار.

سه شنبه 18 خرداد 1395 - 14:46

بهترین آلبوم سال همین آلبومه!
دیگه چی بهتر از این میخواید؟!
از اشعار مولانا هم ایراد میگیرید؟!
از این شعر های مزخرف شکست عشقی که هزار برابر بهتره که!
این مزخرفات شکست عشقی چی هستن که شما باهاشون عشق میکنید؟؟! چه محتوای خوبی دارن چی به شما یاد میدن؟!
حداقل اشعار مولانا,حافظ,سعدی 10 20 تا چیز خوب به شما یاد میده!!
بعضیا فقط در حد خودشون نظر میدن!
بازم میگم بهترین آلبوم سال امیر بی گزند حرف نداشت!

مصطفی
5.62.191.7
سه شنبه 18 خرداد 1395 - 15:23

خیلی خوبه
ممنون محسن جان
حالا دیگه همه ماه رمضان حالم خوبه خوبه

سه شنبه 18 خرداد 1395 - 15:32

ممنون محسن جان
خیییییییییییییییییلی خییییلی خوبه
ارزش این همه انتظار کشیدن رو داشت.

عرفان کریمی
95.156.217.85
سه شنبه 18 خرداد 1395 - 15:33

بهترین البومی که تا حالا گوش دادم
محسن چاوشی دمت گرم

سه شنبه 18 خرداد 1395 - 16:43

ببخشید این آلبوم دوازده ترک داره، چرا شما فقط اسم 8 ترک رو نوشتید؟!!!
لطفا 4 ترک باقیمانده رو هم بنویسید

Morteza Ziyar
151.247.46.113
سه شنبه 18 خرداد 1395 - 16:59

در این صفحه داره مشاهده میشه که دوستان حرمت نظرات یکدیگر را حفظ نکرده و بی احترامی نسبت ب یکدیگر دارند.
موسیقی یک چیزِ کاملا شخصی ای می باشد ، کس یا کسانی از سبک، شعر ، ملودی و تنظیم و خوانندگی ای خوششون میاد ، و کس یا کسانی بالعکس-- اینکه کسی نظری میده ک بابِ طبعِ من و تو نبوده دال بر بی احترامی نمیشه، ک اگ این باشد فرهنگ خودمونو نشون دادیم و لاغیر...
و فرهنگِ این چنینی در عام خواهد چسبید به طرفدارانِ فلان خواننده ، ک باید مواظب رفتارها باشیم...
از نظر من :
آلبوم نسبتا خوبی بود، بهتر هم میتونست باشه ، در حد و اندازه ی نام چاووشی بوده.3 4 تراک خوب داشت ک برای شخصِ من بدرد گوش دادنِ چندباره میخوره ، همین و بس
برای کسانی هم تمامی قطعات خوب بوده و عالی و از گوش دادنش سیر نمیشن، تبریک میگم بهشون

موفق و پیروز باشید

چهارشنبه 16 تیر 1395 - 17:11
massoud sayaf

بهترین نظر این صفحه متعلق به شماست درود بر شما کاش بقیه هم از شما یاد بگیرند
بعضیا هنوز یاد نگرفتن کسی که نظر مخالف داره دال بر دشمنیشون نیست ضمنا انتقاد سازنده در کنار تحسین باعث به کمال رسیدن میشه نه تعریف چشم بسته ادعا می کنن خیلی حالیشونه چون شعر سنگین گوش می دن در صورتیکه هنوز مقدمات ادب و معاشرت رو نمی دونن

2.178.84.40
arsalan hedayat
2.144.186.165
سه شنبه 18 خرداد 1395 - 17:08

چرا کل آهنگها را نزاشتید ؟

سه شنبه 18 خرداد 1395 - 17:45

فوق العادست.....درود بر محین چاووشی عزیز

moein nt
91.98.124.233
سه شنبه 18 خرداد 1395 - 18:41

عالی عالی
خسته نباشید به محسن و عوامل
این آلبوم احتیاج به زمان داره تا خوب درک بشه
خود کارشناساهم که میخان یه اهنگو بررسی کنن خوب زمتن میزارن تا شنیده بشه
ما چجوری زه روزه میایم نقد میکنیم!!!

محسن
178.62.198.56
سه شنبه 18 خرداد 1395 - 18:53

این همه نظرات مثبت برام عجیبه . چطور میشه روی موسیقی تعصب داشت؟؟؟ من 13 ساله طرفدار چاووشی اما واقعا خیلی از تراک ها رو نتونستم تا آخر گوش بدم . تنظیم ها خیلی ضعیف بود . میکس و مستر های خود محسن هم واقعا بد بود . بهترین قطعه آلبوم همون تراک یک بود . تراک 10 هم شعر و ملودی خوبی داشت که با تنظیم فوق العاده افتضاح فرشاد حسامی پرپر شده بود . من نمی دونم محسن چاوشی چرا به آهنگ ها طرب انگیز رو آورده فقط امیدوارم زودتر به خودش بیاد . البته چاوشی واسه شهرزاد به اندازه یه آلبوم آهنگ پاپ واقعی بیرون داد شاید اینجا خواسته باب میل خودش کار کنه . در هر صورت این چاوشی با چاوشی پرنده غمگین ، دوست داشتم ، ابرهای پاییزی ، رفیق خوب و ... که معرف ژانر چاوشی هستن کیلومترها فاصله داره

سه شنبه 18 خرداد 1395 - 20:29
MOhammad farmali

با سلام .هر چیزی توو دنیا به سلیقه ی ادم بر میگرده.اگه سلیقه ی شما نبود نیاز به این نیست ک کار رو زیر سوال ببری.من به عنوان کسی ک اشنایی دارم با موزیک.و شناخته قابل توجه ای دارم.هیچ نقصی در قسمت میکس و مستر و تنظیم نمیبینم.نمیدونم معیار شما چیه واقعا.؟ در کل این رو بدون..نظر دادن از روی قرض اصلا درست نیست.اگه دنباله تکرار میگردی ..خواننده های زیادی هستن که فقط خودشونو تکرار میکننن..میتونی دنباله رو ء اونا باشی...نه محسن چاووشی که از اون دسته خواننده ها است ک خودشو حتی تکرار نمیکنه

46.164.118.218
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 13:07
حسن عاشق چاوشی

تنظیم افتضاح فرشاد؟؟؟
شاید بهترین تنظیم البوم همین ترک باشه ! شاهکاره به تمام معناس تنظیمش
شما احتمالا تو سیزده سال پیش موندی عزیز که دنبال تکراری!

به قل محسن : صد جان شیرین داده ام تا این بلا بخریده ام
به راحتی به اینجا نرسیده که دوباره برگرده به کارهای تکراری قدیمی!

95.38.217.34
یکشنبه 23 خرداد 1395 - 02:30
Yousef Qesmy

سلام.
دوست عزیز این البوم قبل از شهرزاد شروع شده نه بعدش ک چاوشی بخواد به میل خودش عمل کنه!

178.173.206.76
سورنا
5.106.134.62
سه شنبه 18 خرداد 1395 - 20:39

بسیار عالی... فوق العاده... با هیچ واژه ای نمیشه از این آلبوم و محسن تمجید کرد... این آلبوم فرا تر از باور بود..

.ali
5.239.32.93
سه شنبه 18 خرداد 1395 - 20:43

هر چیزی به اندازه ی سری جاها اصلا نیاز به گیتار عادل نبود.شعر عالی خود محسن عالی همه چی خوبه یدفعه عادل میاد(بعضی ترکها) همه چی به فنا میده ادم میبره من نمیدونم چه اصراری به استفاده زیاد گیتار عادل بود ی چند تا ترکو مثل البوم 13 تنظیم میکردن خیلی بهتر از این میشد

سه شنبه 18 خرداد 1395 - 21:49

واقعا ممنون تا حالا خيلي از صداي چاووشي بدم ميومد و از اهنگاش ولي با اين البوم عاشقش شدم فوق العاده خوبه كه تو اين اوضاع بد تيتراژ هاي تلويزيوني يه البومي هست كه بشه يه مدت طولاني باهاش سر كرد .

فرشید
188.158.3.87
سه شنبه 18 خرداد 1395 - 22:15

آلبوم واقعا عالی بود لامصب صفر تا صد کاراش حرفه ای محسن چاوشی اینو بدون تعصب میگم واقعا عالیه
راستی از این کیف می کنم که می بینم مثل خواننده های دیگه عکس هایی با ژست های مصنوعی از خودش روی کاور آلبوم استفاده نمی کنه .دمت گرم محسن چاووشی .

alim
5.239.32.93
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 00:00

چرا درست ی روز بعد اینکه البوم چاووشی میاد بیشتر سایتها اخبارهای منفی تیتر کردن برین ی سر بزنین ی مشت حسود فرصت گیر اوردن دارن عقدهاشونو خالی میکنن هر چقدر تونستن به محسن نصبت بد دادن. ناموسا اگه رفتین حرف بزنین توهین نکنین تیتر خبر اینه
فحاشی هواداران محسن چاوشی فاجعه است / دقیقا کجایی اخلاق؟ خبر انلاین
http://www.khabaronline.ir/detail/543971/culture/music

فاطمه
5.208.218.65
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 00:25

من ی اهنگ امیر بی گزند گوش دادم فوق العاده بود دلم نمیاد اهنگ دیگه ای گوش بدم بقیه اهنگاشم حتمنی عاااالیه

چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 00:45

متاسفم که تو این آشفته بازار موسیقی یکی داره اینجوری میدرخشه و خدمت میکنه به مردمش عده ای تنگ نظر و حسود، دارن میزنن این آلبومو.... من کامنتا و نظرات رو راجع به آلبوم میخوندم جز یکی دو نفر بقیه بیشتر تخریب بوده تا نقد.... هدفشونم پایین کشیدن محسن چاوشی است ولی به حق همین روزا ایشالا جواب این کارای زشتشونو میبینن.
سایر افراد رو هم دیدیم رو هم دیدیم تو تیتراژاشون چی ارائه دادن ازائه دادن.....متاسفم همین

ایمان اوشنی
2.177.109.255
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 01:32

یه جمله ی خیلی قشنگ شنیدم از رضا تاجبخش که مضمونش این بود:می گفت من هر وقت که یه آلبوم جدید گوش می کنم از بس به ریزه کاری هاش توجه می کنم دیگه از زیبایی اثر غافل میشم.
بعضی از دوستان آهنگساز و تنظیم کننده هم به همین شکل کار رو گوش می کنند و از همون بار اول دنبال ایراد می گردن.بله هیچ آلبومی خالی از ایراد نیست اما فقط یک مقایسه ساده بکنید با آلبوم هایی که همین امسال قبل از این آلبوم منتشر شدن که متاسفانه نوآوری خاصی نداشتن و تکراری بودن.اما درباره ی این آلبوم می تونم بگم خلاف آلبوم پاروی بی قایق که اشعار قوی ای هم داشت اما بیشتر یک اثر تنظیم محور بود این آلبوم یک اثر کلام محور و خواننده محوره.آثاری مثل امیر بی گزند نباید به سرعت نقد و تحلیل بشن و بنظر من نقد این آلبوم از جهت فنی هم کار اشتباهیه.امیر بی گزند رو از جهت تاثیری که روی مخاطب می ذاره باید نقد کرد که هنوز برای این کار خیلی زوده.والسلام

Mr. Oroginal
91.99.138.91
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 09:33

با اینکه آلبوم رو بخاطر نام مقدس حضرت مولانا خریدم ولی اصلا راضی نبودم.
مطمئنا این آلبوم از آلبوم های گذشته ایشون ی سر و گردن پایینتر بود.
نه بخاطر تکنیک های موسیقیایی، نه
همه میدونیم محسن چاووشی تو کاراش از نظر تکنیک کاستی وجود نداره
مشکل اصلی آلبوم انتخاب اشعار و بعضا تنظیم های متوسط بود
دو قطعه ک درمورد جنگ بود، یکی هم درمورد کربلا ک بنده این نوع آثار رو اصلا نمیپسندم.
از ترک های باقیمانده هم فقط 4 ترک رو در خور اسم چاووشی دیدم وگرنه بقیه ترک های آلبوم به قدرت کارهای و تنظیم های عالی گذشته نبود.(متوسط بود)

چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 10:46
پیمان

کربلا؟؟؟؟؟؟خوبی؟؟؟؟نکنه ویرونه شاه مقصود و میگی؟؟؟آقا راجب کربلا نیستا....بهتر گوش کن

82.99.194.3
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 11:13
MOhammad farmali

دوست عزیز اصلا گوش دادی شما البوم رو ..که میگی 2 تااز جنگ بود 1 اهنگ هم از کربلا ...درست خریدی البوم رو؟ تنها شاه مقصود مضمون جنگ داشت.که اونم سرگذشت پدرای این سرزمینه ک 10 سال از زندگیشونو توو جنگ گذروندن....معلومه که شما اصلا مضمون و معنی اهنگها رو متوجه نشدید...از لحاظ تنظیم هم باید بهتون عرض کنم که هیچ البومی تا حالا توو این سطح تنظیم تولید نشده بین خواننده های ایران..بهتره وقتی موزیک رو درک نمیکنید بگید خوشم نیومد نه از لحاظ کاری ایراد بگیرید...من به شما خواننده هایی رو پیشنهاد میکنم که ساده و روون میخونن...این البوم البومیه برای زندگی 1 نسل..نیاز نیست به زور گوش بدید و نظر بدید.

46.164.123.63
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 13:13
حسن عاشق چاوشی

مطمئنی امیر بی گزند رو خریدی ؟؟ اینایی که میگی یه چیز دیگه است ها
خب یه ذره باهوش تر تخریب کنیم حداقل

95.38.217.34
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 23:23
man

دوست عزیز آلبوم رو اشتباه گرفتی برو پسش بده...
امیر بی گزند رو بگیر...

217.172.103.69
شنبه 12 تیر 1395 - 22:05
Mr. Original

اولا شاه مقصود اولش درمورد کربلا میگه و بعد جنگ و... الکی نگید وجود نداره
دوما شماهایی ک میگید درست گوش دادید اگه آهنگ جنگ زاده درمورد جنگ و اینا نیست پس درمورد چیه
سوما ئرمورد این حرف: <بهتره وقتی موزیک رو درک نمیکنید بگید خوشم نیومد نه از لحاظ کاری ایراد بگیرید> من مشکلی ندارم ازینکه بگم از آلبوم خوشم نیومد ولی اینکه بخواین بگین موزیک رو درک نمیکنی مث این میمونه من نشناخته درمورد شخصیت و علمت نظر بدم. میشه عایا؟
چهارما درمورد تیکه هاتون ک درست نخریدم آلبوم رو باید بگم حاضر بودم ی آلبوم دیگه بخرم تا بخوام پولم رو برای این آلبوم بدم
آلبومی ک به شدت ضعیفتر از آلبومای قبلیش بوده و همه هم میدونن
مثلا شما آهنگ شرمساری رو مناسب آلبوم میبینی یا آهنگ اخرین اتوبوس رو؟
شمایی ک تعصب کورت کرده فرقی نداره بقیه چی بگن و چی گوش کنن
کافیه خوانننده محبوبت تو ی آهنگ سرفه کنه برمیگردی میگی خلاقیت و تکنیک بوده
قدیمیا میگن میخ آهنی تو سنگ نمیره بیراه نگفتن
همین.

37.27.120.246
دوشنبه 14 تیر 1395 - 17:37
حسن عاشق چاوشی

عمو چند سالته؟؟
شاه مقصود درمورد کربلاست؟؟ :) چجوری به این نتیجه رسیدی ؟ از نذر ابوالفضل؟ جای دیگه نگی اینارو !
جنگ زده هم درمورد جنگ نیست ! روایت عاشقانه شخصیِ که جنگ زده است و شرایطش رو تشریح میکنه!

در عدم درکت همین بس که اخرین اتوبوس رو ضعیف میدونی !
ملودی جدید و تنظیم تمیز و جدید و ذر بالاترین سطح ایرانِ حداقل ! این کار درمجموع از نظر تکنیکی میشه گفت بهترین کار البومِ !
خداییش اینارو جای دیگه نگو :) کربلا اخه ؟ :))

95.38.221.152
jalal.e
37.130.206.148
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 09:55

واقعا اگه میشد چند بار از beep tunes میخریدم,چون ارزشش رو داره,دوستان عزیز لطفأ از محسن حمایت کنید و ارجینال تهیه کنید خیلی برا آلبوم زحمت کشیده ک از تک تک تراک ها مشخصه,در ضمن طرفدارانی ک میگفتن‏;بهروز صفاریان تنظیم راک +الکترونیکی بلد نیست و میکس و مستر خوبی انجام نمیده,,دل من+چنگیر رو گوش کنن ,ببینن چه تنظیم+میکس و مستر معرکه و فوق العاده و استادانه ای داره و الکی بهترین تنظیم کننده سال ۹۳ نشده و واقعا یه تنظیم کننده به تمام معناست.من با تنظیم های استاد صفاریان,عشق میکنم خصوصا با تنظیم های آهنگ هم خواب + آهنگ های آلبوم عشق یعنی فریدون+آهنگ کافیه بهنام صفوی و . . ./استاد بهروز صفاریان و محسن چاوشی عزیز,در پناه حق سربلند,پیروز و موفق باشید و روز به روز پیشرفت کنید.

Milad.h heidari
185.84.220.87
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 11:30

به عنوان طرفدار مهدی یراحی به طرفداران محسن چاوشی عزیز تبریک میگم، من که خوشم اومد، و به نظرم محسن چاوشی تو بعضی قطعات یه سر و گردن بالاتره واقعا از همه نظر متفاوت و مثبته.

چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 12:49

یک مورد رو نمیفهمم!
اصرار شخص ایشان به ترکیب شعر کلاسیک مولانا و سعدی با سازهای غربی و گیتار الکترونیک!
کاملا توی ذوق می زد.
بعضی قسمت ها هم لحن خواننده به متن شعر صدمه زده.
اینی که بنده دارم عرض می کنم بعنوان یک علاقه مند به شعر و ادبیات بود.
(کاش این سایت ها سن و سال کسایی که نظر میگذارند رو هم مینوشت! تقریبا مطمئنم اکثر غریب به اتفاق زیر دیپلم هستند! و فکر میکنن با فحاشی کردن به نقدها و نظرات منفی بقیه بزرگ جلوه میکنن! متأسفم!)

چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 14:18
پیمان

به نظز بنده شما عادت کردین به موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی که همواره ترکیبی با اشعار کلاسیک ما داشته و بخاطر همین با این موسیقی ارتباط برقرار نمی کنین....باید گوشها رو با نوآوری آشنا کرد،برعکس شما این ترکیب بسیار دلنشین و زیباست برای منی که اهل موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی هم هستم

212.80.30.35
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 18:38
مهدی

به نظر من این از بی فرهنگی شماست که طرف دارای یک خواننده محبوب رو دارای مدرک دیپلم و زیر دیپلم می دونید .سن و سال شعور نمیاره متاسفانه و مدرک درک نمیاره

5.213.116.76
شنبه 22 خرداد 1395 - 01:05
امیر

با سلام دوست عزیز
من متولد 1367 و فوق لیسانس معماریم اینم واسه اینکه دوست داری بدونی سن و تحصیلات نوشتم
دوست عزیز اتفاقا نو آوری محسن همینه ک شما میگی بش اصرار داره وگرنه این اشعار با موسیقی سنتی ک هزاران بار خونده شده مهم اینه ک این اشعار وارد موسیقی روز دنیا بشه و اتفاقا بقدری این کار استادانه انجام شده ک نمیشه به سبکش گفت التقاطیه و کاملا خود پاپ راکه و میشه با گوش دادن موسیقی نوین از اشعار فوق العاده و با حس و لحن بی نظیر استفاده کرد و برای این شجاعت و احترام به هنر و افرادی ک تحت تاثیر این هنرند باید محسن تحسین کرد و اون گرامی داشت تو این آشفته بازاری ک خیلیا برای معروف شدن هر چیز سطح پایین به خورد مخاطبشون میدن
در مورد صدمه لحن به اشعار فکر کنم آلبوم گوش ندادی من خودم صد بار شعر امیر بی گزند خونده بودم اما لحنی ک محسن به کار برده بود بقدری بی نظیر بود انگار اولین بار بود شعر خوندم لطفا انصاف داشته باشین
در ضمن با 4 تا کتاب خوندن خودتو عالم ندون و بقیرو زیر دیپلم به قول استاد دینانی تازه فهمیده ک هیچی نمیدونه اون ک افتخار فلسفه آسیاست اونوقت تو خودتو عالم میدونیو بقیرو بی سواد

46.225.192.250
محی
91.133.193.207
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 13:03

آلبوم نبود که آلبمب بوووود

مسعود
5.22.85.168
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 13:12

اين البوم براي ادم هاي معمولي انتشار پيدا نكرده فقط براي ادم هاي خاص ادم هايي كه واقعا ميدونن موسيقي چيه شعر چيه تنظيم چيه انتشار پيدا كرده!!!مرسي اقاي خاص

رقیه
2.178.8.206
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 13:31

این آلبوم هم مثل بقیه آلبوم های محسن چاوشی بی نظیره

محمد رضا
5.114.72.207
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 13:40

اهنگ شرمساري عاليه نميدونم درباره ي اقا محسن چي بگم ولي واقعا اقاي خاص حقشه

یوحنا
5.233.1.248
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 13:40

واقعا کار خوب و عالی شده. به شخصه تاحالا به کار های اقای چاووشی توجه خاصی نداشتم حتی تو سری ترک های شهرزاد که اخیرا خیلی مخاطب داشت.
ولی..... این آلبوم وافعا زیبا بود..

mojtaba panahi
5.221.209.146
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 13:45

آلبوم بسیار عالی و بی نقصی بود ، محسن چاوشی مثل همیشه در اوج :)

چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 13:48

آلبوم بسیار عالی از هرنظر

Mr special
151.239.0.77
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 13:48

نميدونم در مورد اين آلبوم چه ميشه گفت... خيلي زيبا بود...
اذان اول امير بي گزند همه رو غافل گير كرد و چه زيبا پرستش خدا رو در اين ترك جاي داده بود
دل من . شيدايي . اين كيست اين و متصل هم شادي آلبوم رو بخوبي تامين كرده بودند ( اين كيست اين شباهت زيادي با ترك قراضه چين داشت .انتهاي متصل هم غافلگيري خيلي خوبي داشت ولي به نظرم اون نغمه هاي عربي براي بار دوم لازم نبود و بهتر بود با گيتار پايان مي يافت...)
.
چنگيز...چه قدر جا براي درك و فهم داره و چه ملودي سوزناكي ... و به نظر من جزو بهترين تنظيم هاي بهروز صفاريان بود
ترك هاي جنگ زده و شرمساري تماما محسن چاوشي رو به تصوير مي كشيدند به همين خاطر خيلي خوب به دل نشستند...
شاه مقصود هم تنظيم بي نظيري داشت با وجود اينكه ترك طولاني بود اما تنظيم ايجاد يكنواختي نمي كرد و مخاطب رو تا انتهاي اون با خودش مي كشوند...
پريشان يك نوآوري جديد در ملودي هاي محسن چاوشي بود و گيتار الكتريك هم بسيار زيبا نواخته شده بود اما اگر يك ساز سنتي مثل تار يا سه تار هم در اين آهنگ حاضر ميشدند به زيبايي اثر اضافه مي كردند
ترياق... پادزهري بود براي تمام آسيب هايي كه در اين اواخر به محسن زدند و چقدر با دل پر اين آهنگ رو خونده بود...ريورس اول كار هم جالب شده بود
و آخرين اتوبوس . راك ترين آهنگ آلبوم و سركش ترين ملودي و گيتار... چقدر همه چيز در اين آهنگ يا هم همخواني داشت . شعر آهنگ تنظيم سولو هاي گيتار و...
به هر حال همان آلبومي بود كه انتظار ميرفت
و خسته نباشيد جانانه ميگم به تيم امير بي گزند

mohamad khajavi
5.221.238.96
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 14:00

بعد از آلبوم پاروي بي قايق بعد از دوسال اومدم موسيقي ما .. واقعا استثنايي بود .. عالي بود .. لحن ..تنظيم.. اهنگسازي ..همه چي كاملا درست و به جا استفاده شده بود.. تفاوت اين آلبوم با تمام آلبوماي ديگه اينه كه آهنگ ضعيف يا متوسط نداره ..همه آهنگاي آلبوم اميربي گزند خيلي خوبن.. در نهايت خداروشكرميكنم به خاطر خلقت محسن چاوشي..

پویا
5.115.113.49
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 14:14

بعد از شنیدن این آلبوم واقعا 1بار دیگه به خودم افتخار کردم از اینکه خواننده مورد علاقه من محسن چاوشیه.قطعا کسانی که موسیقی های عامیانه گوش میدن با این آلبوم ارتباطی برقرار نمیکنن.بنظرم از پاروی بی قایق خیلی قوی تر بود.البته من اونقدری فنی نیستم که بتونم در مورد مسائل فنی و آهنگسازی و میکس و مسترینگ صحبت کنم و بیشتر ملودی ها،شعر و طرز خوانش برای من مهمه.کل آلبوم 1طرف امیر بی گزند هم 1طرف.واقعا 1نیایش به تمام معنا با خداوند بزرگه.و اینجاست که جوان های این مملکت باید بفهمن این مولانا کی بوده.و بزرگترین کار محسن از زمان آلبوم 13 تا الان هم همین بوده که این بزرگان شعر فارسی رو به جوان ترها شناسونده.بعد از خوانده شدن این اشعار حالا وقتشه که بزرگان شعر و ادب بیان و این اشعار رو برای جوان ها تفسیر و معنی کنن.
با ترک شاه مقصود ارتباطی برقرار نکردم.بنظرم جاش توی این آلبوم نبوده.ولی باقی آهنگها عالی بودن
خسته نباشی محسن چاوشی عزیز

AbdolJabbar Ameri
5.120.250.172
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 14:20

همه ترک ها از نظر شعر و ملودی و تنظیم عالی بود. تنها ایرادی که دیدم، تکرار ملودی آهنگ پاروی بی قایق در آهنگ چنگیز بود. از آقای محسن چاوشی انتظار داریم مثل خواننده های دیگه در دام تکرار نیفتند.

farshid ayoubi
185.40.240.95
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 14:28

تبریک به همه ی چاووشیستا و تبریک به محسن چاوشی ( آقای خاص ) اونایی که به این آلبوم ایراد میگیرن قطعا از لحاظ ادبیات مشکل دارن و نمیتونن بفهمن منظور شعر چیه . پیشنهاد میکنم برن یکم کتاب بخونن. پاپ ایران با چاوشی زندست و اون بالا تو صدر جدول با اختلاف خیلی زیاد از بقیه واستاده

ali haki
46.224.180.157
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 15:10

آلبوم خیلی محشـــــــــــره
با فاصله بهترین آلبوم ساله
تبریک به خودم و همه چاووشیست ها
واقعا رو دستش نیـــــــــــــــــــست

مهدی رامی
95.162.254.133
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 16:07

چرا لیست قطعات کامل نیست؟باید 12 تا باشه،8تا گذاشتید!!!!!

چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 16:53

فوق العاده بود
تشکر و خسته نباشید به تک ستاره بی چون و چرای موزیک ایران

milad rezaei
5.237.238.235
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 17:59

صدای اذان مرحوم موذن زاده تو ترک اول واقعا قافلگیر کننده بود...ممنون از اقای چاوشی و گروهشون بابت این ایده های خلاقانه

علی منیعی
86.104.107.91
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 18:33

آلبوم که ماورایی بود من از دیروز یه کله دارم گوش میدم هربارم یه چیز جذاب دستگیرم میشه تایک سال دیگم گوش بدین باز یه حرفی واسه گفتن داره محاله بشه روش نقص گذاشت

Hossein ape
5.239.170.9
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 19:04

چرا سبکو زده پاپ؟
اکثرش ینی بجز دو سه تاش همه راکه /m\

مسعود احمدی
178.253.20.198
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 19:20

با سلام . من آلبوم رو چندین بار با دقت گوش کردم . به نظرم به جز آهنگ امیر بی گزند که از هر لحاظ تراکه عالی است . بقیه آهسنگا باهاشون ارتباط نگرفتم . ترانه های حسین صفا هم جالب نبودن و زیادی استعاره بکار رفته بود / بعضی جاها آلبوم واقعا خسته کننده میشه که حتی محسن چاوشی هم نمی تونه یک تنه جوره آهتگ بکشه . لحن و خوانش محسن چاوشی به جز اهنگ امیر بی گزند تماما تکراری ئ خسته کننده میشه . متاسفانه شاهد افت محسوس چاوشی هستیم . تماما ریتم و ملودی و تنظیمات تکراری خسته کننده . در کل میشه گفت آلبوم فقط یک اهنگ شنیدنی داره و بقیه اهنگا ضعیف ... این همه زحمت برا همچین آلبومی بی فایده بود . آلبوم نسبت به آلبوم های قبلی این خواننده از استقبال کم تری هم بر خوردار بوده

چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 22:31
یک کاربر سایت موسیقی ما

منم به جز دو سه تا ترک همچین حسو دارم .ولی باید جابیفته اهنگش اونوقت ول کن نیستی.....یه شاخه نیلوفر هم اون اوایل برام سخت بود ولی چن سال گذشته ازش برام قشنگ تر شده. الان هرروز دارم گوشش میدم.

94.176.83.216
چهارشنبه 2 تیر 1395 - 18:16
حسن

استقبال کم؟
هم دانلود غیر قانونی هم فرش رکورد شکست بعد استقبال کم؟؟؟ :)
نگی جایی :)
تایید

95.38.136.15
عماد
5.52.119.22
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 19:54

بعده چند روز هنوز سخته واسم ارتباط برقرار کردن با آلبوم ، خیلی دارم کند پیش میرم ولی هر روز زیبایی هاش دارم واسم نمایان میشه ، چاوشی توی این آلبوم بیشتر سعی کرده باب میل و سلیقه خودش پیش بره و کاری به بازار تجاری ایران نداشته ، این آلبوم اصلا واس عموم مردم نیست ، چاوشی تو همه این چند سال این همه طرفدارو جمع کرده که یروزی با یه آلبوم رادیکال حرفای ارزشمندی توی موسیقی پاپ بی ارزش این روزای ایران بزنه ، به تفکر محسن خیلی احترام میذارم ، خیلی موسیقیشو دوس دارم ...

arian nemati
5.202.211.95
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 20:05

کل آلبوم دوازده تا ترک داره بد کلا 2 تا نوازنده؟؟؟؟
دیگه آقای افکت ایران به آهنگسازی و تنظیم هم رحم نکردن همه آهنگ ها رو با افکت و سمپل تنظیم کردن باریکلا

پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 16:26
پیاده رو ** ارتش میلیونی هواداران محسن چاوشی **

بزنم به تخته از هواداراش بیشتر پیگیر چاوشی هستی ! تو هم از اون دسته از آدمایی هستی که تو خلوتت چاوشی گوش میدی ؟!!!

5.239.154.49
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 16:30
alireza hosseini

چرا تو ازین افکتا نمیزنی رو صدات آلبوم بدی ملت گوش کنن؟
نیم میلیون آدم 10 ساله میگن صداش افکته هنوز یه نفرشون نتونسته با همون افکت بیاد بالا
انگار توو غار زندگی میکنن این جماعت

95.162.180.49
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 17:55
کیان

داداش اولا دو تا نوازنده خوب و استفاده هدفمند از اون ها بهتره تا طرف بره ارکستر اوکراین رو بگیره یا صد تا نوازنده بیاره بعد کیفیت آهنگ از آهنگ هایی که نوازنده های خیابونی می خونن کمتر باشه دومن اگه دقت کنین عادل روح نواز تو گیتار تو هر نوعی متخصصه پس قطعا نیاز نیست که چاوشی برای گیتار نایلون و آکوستیک چهار تا نوازنده بیاره یا برای کمانچه جداگونه
یکم فکر قبل ارسال نظر بد نیستا

77.81.47.3
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 20:49
سجاد چاوشی

باهوش مهم اکوستیک بودن کاره نه تعداد نوازنده

93.110.188.209
مهرداد محمدی
151.238.128.233
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 20:13

ما ایرانیها موج سواریم و مرده پرست و از این روست که تا جمعی از منتقدین از قمیشی تعریف میکنند و مدح وثنای او را میگویند به ناگاه همه سیاوش پرست میشوند و بعد شادمهر پرست و حال چاوشی خوان .
اما براستی موفقیت این روزهای چاوشی ناشی از چیست؟
بی شک انتخاب او توسط محمدرضا شریفی نیا برای فیلم سنتوری استاد مهرجویی و اصرار استاد به حذف نشدن صدای او نقش کلیدی در موفقیت چاوشی داشت.همچنین چندی قبل سایت موسیقی ما مصاحبه ای از چاوشی منتشر کرد که مربوط به ده سال قبل بود و در آن مصاحبه چاوشی ازبرنامه خود برای آینده و این که میخواهد در سبک راک فعالیت کند سخن گفته بود که نشان میدهد چاوشی بر خلاف دوستان با نقشه راه و برنامه به جلو رفته.آلبوم های زاکت و یک شاخه نیلوفر و ... مورد پسند اهالی موسیقی قرار نگرفت تا آلبوم "من خود آن سیزدهم" که مورد استقبال همگان واقع شد و حتی محمد اصفهانی لب به تمجید این اثر گشود.
دوستانی که بی دلیل و صرفا بخاطر موج چاوشی خوانی ,اظهار فضل میکنند و میگویند "امیر بی گزند" فوق العادست را توصیه میکنم به اینکه نخست آلبوم "من خود آن سیزدهم" را گوش دهندو سپس نظر بدهند.
پس از آلبوم "من خود آن سیزدهم" چاوشی آلبوم" پاروی بی قایق" را متشر کرد با فضایی راک و ترانه هایی اجتماعی و منتقد از اوضاع زمانه.
آلبوم "امیر بی گزند" ترکیبی است از دو آلبوم "من خود آن سیزدهم" و "پاروی بی قایق" که انصافا با ظرافت و زیبایی گردآوری شده است.
البته آلبوم "من خود آن سیزدهم" از کیفیت ترانه و موسیقایی بهتری برخوردار بودو انصافا تنظیم های شهاب اکبری از تنظیم های بهروز صفاریان و چاوشی بهتر تمیزتر و خوش‌سلیقه تر بود.
ترانه هایی که چاوشی از مولانا انتخاب کرده و تک قطعه شمارهاز سعدی قطعاتی خنثی و بی روح است حال آنکه چاوشی در آلبوم "من خود آن سیزدهم" اشعاری مثل شیرمردها را انتخاب کرده بود که بار مفهومی عمیقی داشت و باعث شد تا آن آلبوم 5 سال توقیف شود و شاید ترس از توقیف در انتخاب این ترانه های بی جان از مولانا نقش داشته.ترانه هایی درباره شمس تبریزی که یا علاقه شخصی چاوشی به ارتباط این دو عارف بوده یا ممیزی های ارشاد.

البته خود چاوشی در گفتگویی کوتاه اظهار کرده است که :
" امير بی‌گزند در واقع برآمده از خَلَجان‌های روحی آدم‌هاست. آدمی كه می‌تواند من باشد يا هر كس ديگری. حالی كه هر لحظه به شكلی به آدم عارض می‌شود. از سرخوشی تا اندوه، از قبض تا بسط. به سامان رسیدن اين حال‌ها در قالب يک آلبوم واقعاً كار دشواری بود كه بدون هم‌كاری و هم‌فكری به ثمر نمی‌رسيد. "
1.قطعه شماره جنگ زده:
برای بررسی هر اثر موسیقایی بایستی به پدید آورندگان آن اثر توجه کرد.پس از شنیدن آهنگ جنگ زده از آلبوم امیر بی گزند با خود گفتم چه جذاب که شاعری ترانه ای با مضمون ضد جنگ سروده و طعنه و کنایه ای به کسانی زده که از آسیبهای جنگ دور بودند.پس رفتم به سراغ بیوگرافی ترانه سرای اثر.

تاریخ تولد 1353/7/1
پدرام پاریزی، شاعر، متولد پاییز 1353 سیرجان، لیسانس ریاضی محض و ساکن تهران است.
پاریزی از اوایل دهه ٩٠ فعالیت خود در زمینه شعر و ترانه را به صورت جدی آغاز کرد.
بی شک ترانه ای متفاوت از ی شاعر اهل جنوب که با توجه به تاریخ تولد شاعر میتوان فهمید که جنگ را در دوران کودکی و نوجوانی با تمام وجود لمس کرده.چه تشبیه های زیبایی به هر کدام از شهرهای ایران دارد وتصویری از کل ایران دارد. کمتر خواننده ای جرات خواندن چنین ترانه ای را دارد.
دلت تهرون چشات شیراز لبت ساوه هوات بندر
و من هرشب تنم تبریز سرم ساری چشام قمصر
دلم دلتنگ تنگستان رو دوشم درد خوزستان
غرورم ایل قشقایی توو رگهام خون کردستان

نباید از تنظیم بی عیب فرشاد حسامی گذشت که چه میکنه این تنظیم کننده.
2.قطه امیر بی گزند :
استفاده از اذان موذن زاده اردبیلی در ابتدای تنظیم بسیار عجیب و جالب است و شاید بی ارتباط با شعر حضرت مولانا در مدح خدای یکتا نباشد.همچنین استفاده از تنظیم های موسیقی های کیتارو و یانی نیز به جنس شعر و ملودی می‌آید.
قطعه شمارهدل من :
تنظیمی تکراری و نا انمید کننده از بهروز صفاریان
شعری خنثی در مدح معشوق
3.قطعه شمارهچنگیز:
تنظیم خوب از بهروز صفاریان در سبک راک
ترانه ای فوق العاده از ترانه سرایی فوق‌العاده بنام علی اکبر یاغی تبار
درباره رفتن معشوق و آثار بعد از آن البته با نگاهی متفاوت و کلماتی متفاوت.(منظور از معشوق شمس است)
4.قطعه شمارهاین کیست این
شعری از مولانا در باره معشوق(شمس)
تنظیم چاوشی که در انتهای اثر خلاقیتی به خرج داده.
5.قطعه شمارهشیدایی:
بازهم برای معشوق که دعوت به آمدن میشود.
تنظیم زیبا و نو و تلفیقی از سبک پاپ و موسیقی بندری و سبک شخصی خودکوشان حداد که از ساز ویلن همیشه استفاده میکند.
6.قطعه شمارهویرونه شاه مقصود :
ترانه‌ای از یار قدیمی چاوشی حسین صفا همراه با تعابیر و کنایه ها و تشبیه های غیر عادی و خلاقانه.
ترانه ای با مضمون اجتماعی و شاید سیاسی درباره دوران زندگی مردی که شبیه پدر خیلی از پدران نسل ماست.قربانی جنگ و اتفاقات سیاسی زمانه و خسته از تکرار روزمرگی و بی تاثیر در سرنوشتش.
ته مونده ی پهلونا
از اسب افتاده بابا
7.قطعه شمارهشرمساری:
بازهم حسین صفا و ترانه ای اجتماعی و دغدغه مند درباره مردی که خسته اس از مشکلات اقتصادی و بی عدالتی های اجتماعی و جامعه ای پر از تزویر و دروغ و ریا و اختلاص.
8.قطعه شمارهآخرین اتوبوس:
ترانه ای از حسین صفا درباره ترس از ترک شدن توسط معشوق با تنظیم مناسبی از فرشاد حسامی که حسابی در این آلبوم درخشیده است.البته عده ای معتقند که حسامی خود را تکرار میکند بخصوص در نوشتن نتهای بیس.
9.قطعه شمارهتریاق:
گفته میشد چاوشی در این قطعه شمارهبه حواشی اخیر نظیر صحبتهای حسام‌الدین سراج پاسخ داده است.
شعری با مضمونی پیچیده و جالب درباره جدایی شاعر از اجتماع و نگاههای عوامانه و ساده انگارانه.
عده ای تعبیری دارند که این ترانه در وصف حال و روز خود چاوشی است.
من از برای مصلحت در حبس دنیا مانده ام
حبس از کجا من از کجا مال که را دزدیه ام
تو مست مست سرخوشی من مست بی سر سرخوشم
تو عاشق خندان لبی من بی دهان خندیده ام
10.قطه متصل:
شعری از مولانا درباره شمس و توصیه به مریدانش درباره آزار نرساندن به شمس.
با تنظیمی در سبک رگه که تنظیم خلاقانه ای دارد و استفاده از ساز دف در آن هوشمندی چاوشی را نشان میدهد.
Instagram : mehrdadmg91

چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 21:26

سلام به همه ی دوستان
فا رسیدن ماه مبارک رمضان و انتشار این آلبوم رو تبریک میگم!
جا داره یه خسته نباشید جانانه بگم به محسن عزیز.واقعا خسته نباشی!
عالی بود عالی
ترک امیر بی گزند که فوق معرکست و فکر کنم تا الآن بالای 1000 بار گوش دادم.واقعا بی نظیره.
تراک آخرین اتوبوس هم همینطور.شعر زیبای حسین صفا با تنظیم به خوبی جفت و جور شده.
تراک های شاد متصل و شیدایی 2تا شاد با کلاس و عالین ولی دل من و این کیست زیاد جالب نبودن و از نظر من بدترین تراک های آلبوم همین 2 تا بودن.
چنگیز هم که کاملا منو از حال برده انقد خوبه.که دیدار تو ممکن نیست حتی بر مزار من :(
کلا آلبوم در مجموع عالیه فقط میکس و مسترها یه خورده ضعیفه.تو بعضی آهنگا صدای محسن ضعیفه.
راستی آهنگ تریاق هم عالیه.از این حرکت محسن یه بار آقای ش.ن هم استفاده کرده بود که شعر رو بر عکس میخونه.
در مجموع من به این آلبوم 4 میدم و واقعا یکی از بهترین آلبوم های تاریخ موسیقی ایرانه :)
در ضمن محسن با این آلبوم فاجعه ی شهرزاد رو برای من به فراموشی سپرد.تازه میفهمم چرا همش میگن احسان تیتراژ بخونه.اون از وضع شهرزاد و اینم ازتیتراژ امسال ماه عسل!!!!!!
باز هم تبریک میگم به طرفداران چاوشی.واقعا عالی بود
به امید انتشار زودتر آلبوم احسان جان

پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 10:34
پیاده رو ** ارتش میلیونی هواداران محسن چاوشی **

سلام ابوالفضل پر گزند ! در مورد شهرزاد داری حرفت رو زوری تحمیل میکنی چون میزان رای ملت است !!! شما مگا هیت کجایی رو بزاری کنار کل ترک های خواجه امیری متوجه عمق فاجعه میشی !

5.221.208.217
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 13:15
حسن عاشق چاوشی

اون لحنِ نه میکس که با توجه به حال و هوای البوم تغییر میکنه!
درمورد شهرزاد هم جوک زیبایی گفتی ! رکورد تاریخ سایت پخش یک موزیک رو کجایی با 18 میلیون پخش
و کل اهنگهای شهرزاد با 67 میلیون پخش !
دیگه جایی نگو :)

خوبی محسن اینه که وقتی بخواد سلیقه عام رو درنظر بگیره اینچنین باشهرزاد رکورد میزنه
و وقتی میخواد موزیک های جدی منتشر کنه با البوم پارو و امیر بی گزند به بهترین نحو این کارو میکنه !

یعنی هردو شیوه رو بلده ! و موفقِ .

95.38.193.172
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 18:00
مهدی R25

هنوز سخنان گهربار ایشون تو صفحه ی البوم پاروی بی قایق رو فراموش نکردم
دوستان وژدانن خودتون یه سر بزنید http://www.musicema.com/node/212540 به خصوص اخر صفحه.
حرف های ضد و نقیض این بزرگوار

37.152.176.147
جمعه 4 تیر 1395 - 15:26
ابوالفضل (اسطوره موسيقي ايران : احسان خواجه اميري)

پیاده روی عزیز من نظر شخصی خودم و خیلی دیگه از طرفدارای چاوشی رو گفتم.چاوشی شهرزاد کجا و امیر بی گزند کجا! در مورد تیتراژای احسانم چیزی نمیگم چون خودتون دارید میبینید هر سال بهترین تیتراژ واسه کیه :)
اما جناب حسن خان:
اگر دانلود رو نشونه ی خوب بودن میدونی پس موزیک ویدیو ی ساقیا (س.ا.س.ی) هم بهترین موزیک ویدیو ایرانه چون تو رادیو جوان رکورد رو شکوند :)))))))))) اما جدا از شوخی خوشحال شدم که محسن یعد از سنتوری بالاخره یه هیت دیگه داد.دیگه مردم فراموش کرده بودن چاوشی هست :/
مهدی خان:
هنوز هم میگم پاروی بی قایق اثر ضعیفی بود ولی محسن با امیر بی گزند فاجعه ی شهرزاد و پاروی بی قایق رو به فراموشی سپرد واسه ی من.شاه مقصود به تنهایی می ارزه به آثار شهرزاد و پاروی بی قایق

89.165.43.56
دوشنبه 7 تیر 1395 - 15:45
پیاده رو ** ارتش میلیونی هواداران محسن چاوشی **

از نظر تو کل تیتراژهای تاریخ رو باید خواجه امیری بخونه درغیر اینصورت اون تیتراژ خوب از آب درنمیاد ! این نظرت مغرضانه ست !
در مورد شهرزاد هم باید بگم میدونم چی آزارت میده...
اینکه این سریال با آمار دانلود خیره کننده ترک هاش و محبوبیت بی نظیری که در بین مردم چه از نظر فیلم و چه از نظر موسیقی به وجود اومده برات آزار دهنده ست و الان به شدت داری تو دلت حسودی میکنی که چرا تیتراژ شهرزاد رو به خواجه امیری ندادن !!
خب دلیلش کاملا مشخص هست یک سریال برای جاودانگی باید طوری ساخته بشه که همه چی مکمل همدیگه باشه...
عوامل فیلم در همه ی موارد با دقت عمل کردن و در قسمت موسیقی با درایت تمام محسن چاوشی رو انتخاب کردن و آمار خیره کننده ی 66 میلیون دانلود برای ترک های شهرزاد گواه این انتخاب به جا و درست آقای امامی هست...

188.211.198.253
چهارشنبه 9 تیر 1395 - 12:29
ابوالفضل (اسطوره موسيقي ايران : احسان خواجه اميري)

اونیکه مغرضانه نظر میده شمایی نه من!
واسه من که بیننده ی سریال هستم فرقی نداره کی بخونه ولی هر کی که میخونه یه کار خوب بخونه!
شما اگر پی گیر اینستاگرام محسنم باشید میدیدید که اکثر طرفدارا ناراضی بودن از آهنگای شهرزاد و خود محسن هم گفت به دلیل محتوای سریال اینجوری شده و نمیتونه تنوع به کار ببره و خودشم قبول کرده کاراش تکراری و بده!
البته افسار و همخواب شاهکاری بودن و بقیه آهنگا هم من شخصا دوس داشتم.نمیگم دوس نداشتم ولی ضعیف بودن!
اما بالاتر هم گفتم اگر دانلود بالا نشونه خوب بودنه پس باید بهترین موزیک ویدیوی تاریخ ایران هم از س.ا.س.ی بدونیم چون بیشترین دانلود رو داشت :)))))

89.36.16.132
جمعه 11 تیر 1395 - 02:42
حسن عاشق چاوشی

اخه خنده داره کسی که میگه شهرزاد ضعیفِ بعد پاروی بی قایق هم ضعیفِ ؟ :)

پسر خوب اگه شهرزاد کارهای پاپیولارتری نسبت به کارهای محسن چاوشیِ برای اینه که سریال و فضاش اینو تقاضا میکنه
و شهرزاد در مقایسه با البوم های خود محسن شاید تکراری بنظر برسه
وگرنه در مقایسه با تیتراژای خوانندت و بازار چند سر و گردن بالاترِ
جای دیگه مگو :)

پسر خوب محسن رکورد تاریخ سایت پخش یک موزیک رو کجایی با 18 میلیون پخش
و کل اهنگهای شهرزاد با 67 میلیون پخش شکست کاری که خوانندت با کل ترک هاش و رانت صداوسیما روی هم نمیتونه بکنه :)

این نشونه هیت بودنِ ....اون ترکی که گفتی هم هیتِ کاری به کیفیت اون کار ندارم ! هیت خوب داریم هیت بد هم داریم!
در مورد کیفیت شهرزاد هم که کلی دگ از عوام و خواص و روزنامه ها تعریف کردن (در اشل یک کار تیتراژ)
خب کسی که ثانیه رو کار خوبی میدونه نمیشه توقع داشت تشخیص بده :)

این ها در مجموع یعنی
کار عام پسند استاندارد چاوشی با شهرزاد رکورد تاریخ ایران رو میزنه
در زمینه کار جدی با پارو و امیر باز هم نظرات منتقدین رو جلب میکنه و ایضا رکورد فروش و رکورد دانلود غیر قانونی رو میشکنه !

اینا یعنی در هر دوزمینه پیشتاز باشی و موفقیت دست نیافتنی !
بازم بخندونمون :)
تایید
تایید

95.38.206.85
شنبه 26 تیر 1395 - 15:12
ابوالفضل (اسطوره موسيقي ايران : احسان خواجه اميري)

حسن جان من با اون رفیق با ادب و با شخصیت داشتم حرف میزدم :)
شما که از موسیقی فقط فحش و توهین و تمسخرشو یاد گرفتی نپر وسط :)
در ضمن تیتراژ خونی مگه ایرادی داره؟ واسه...ساخته میشه که از تلویزیون با خانواده گوش کنید و لذت ببرید ولی متاسفانه ...
اما در زمینه تیتراژ که واقعا من چیزی ندارم بگم.وقتی به کمک فرزاد فرزین هم نمیشه به تاوان احسان خواجه امیری رسید دیگه جرفی نمیمونه ...
وقتی از بین اون همه تیتراژ نابرده رنج بهترین تیتراژ بعد انقلاب میشه من حرفی ندارم...
امسال هم که بغض اول شد...
سال بعدم درد عمیق و ادامه دارد...
با حرفای امثال بی لیاقتی مثل شما چیزی عوض نمیشه بلکه هر سال فقط تیتراژای احسان اول میشه!
اما طرفداری که انتقاد رو درک نمیکنه و خوانندش هر چی میخونه تعریف میکنه و به بقیه توهین میکنه طرفدار نیست که.
متاسفم واسه مملکتی که به همه اینترنت دادن تا بیان فحش بدن فقط.کاش کار کردن با مججازی هم یاد بگیریم :)
توهین کن ادامه بده :)
با توهین ها و تمسخرهای تو من بیشتر امیدوار میشم به خوانندم چون بعضیارو خیلی داغون میکنه با کاراش :))))
موسیقی ما لطفا تایید کن.
این واسه شخص حسن نیست.واسه همه ایرانیا خوبه که به سلیقه هم احترام بذاریم و به جا دعوا از موسیقی لذت ببریم.
محسن از کجایی احسان و آلبوم عاشقانه ها تعریف کرد.احسان هم تو منزل شخصیش کجایی محسن رو گوش میکنه و این یعنی همو قبول دارن ولی شما ...
شخصیتم آرزوست :)
تایید بشه

89.165.43.146
سه شنبه 5 مرداد 1395 - 18:03
حسن عاشق چاوشی

اولا که وقتی درمورد محسن چاوشی حرف خنده دار میزنی جواب میگیری و خب جوابت هم باید در حد شخصیت خودت باشه !

ای بابا حالا خوبه تو این چند سال چارتا چیز بهت یاد دادیم پسر خوب تا حرفای خودمونو به خودمون تحویل بدی :)

توهین ؟ حداقل برو معنی این واژه رو یاد بگیر بعد استفاده کن :)
ببین کی داره از این حرفا میزنه خوبه تو هرپیج خواننده ای میشناسنت و باعث لحظات شاد دوستان میشی :)
هر کی پیگیر موزیک ما باشه کلا واقفِ به شخصیتت !

ضمنا حرف خنده دار زدی و خواستی ژست بگیری که چیزی بلدی ولی بازم نتونستی
و باز هم همون حرفای تکراری و منحرف از بحث !

من از رکورد تاریخ پخش حرف میزنم با 18 و 67 میلیون بعد تو میای لطیفه تعریف میکنی :)
خب حقیقتِ دیگه این رکورد دست نیافتنیِ حالا هی حرض بخور!

اتفاقا من از کارای خوب احسانم دفاع کردم ولی خب چند سالیِ هیچ کار خاصی نکرده !
و اتفاقا باز هم من به محسن هم انتقاد میکنم نه مثل تو که کلا اولین کامنت همه پیج هایی و دنبال حاشیه سازی کودکاانه! و البته باعث شادی میشی و عیبی نداره!
به قل یکی از دوستان احتمالا از نویسندگان سایتی که همیشه تو کامنت های اول رصد میشی :)

وقتی حرف خنده دار میزنی مطمئنا جواب میگیری !
باز هم میگم اینها همه از روی غرض ورزیِ البته همه دوستان واقف هستند به شخصیتت
کسی که هم شهرزاد رو بد میدونه هم پاروی بی قایق رو فقط باعث خنده است :)
یا مثلا از کار دم دستی ثانیه تعریف میکنه و بعد از شهرزاد ایراد میگیره :)
اینا نشونه غرض ورزیِ
تغییر انچنانی نکردی تو این چند سال ولی نگران نباش رشد میکنی و به حال این روزات میخندی مثل ما شاد میشی!
تابستون هم تموم میشه سرت گرم میشه مدرسه ها باز میشه !
بچاپ موزیک

95.38.179.241
شنبه 9 مرداد 1395 - 13:01
ابوالفضل (اسطوره موسيقي ايران : احسان خواجه اميري)

وقتی خود محسن چاوشی تکراری بودن شهرزاد رو تایید میکنه...
وقتی همه کارشناسا از ثانیه تعریف میکنه غرض ورزی معلوم میشه :)))))
هر کسی هم یه ذره لحن صحبت رو درک کنه به شخصیت من و شما پی میبره :))))
من همچنان میگم فقط تراک امیر بی گزند به کل شهرزاد و پاروی بی قایق می ارزه :)
حالا همه چیو به تمسخر بگیر.
فرهنگ ایرانی همین شده متاسفانه :)))))
تایید شه لطفا

188.158.63.249
شنبه 9 مرداد 1395 - 16:04
حسن عاشق چاوشی

توهنوز هستی که :)
به درجه ای از عرفان رسیدی که دروغای خودتم باور میکنی جدیدا :)
محسن گفت این ی سریال تاریخیِ و با توجه به حال و هواش باید کار ساخت !
و یعنی نباید انتظار داشت که تنوع و به روز بودن کاری مثل پاروی بی قایق رو ازش انتظار داشت !
و این صحبت ها همش در راستای مقایسه با البوم های جدی خود محسنِ نه مثلا تیتراژهای امثال خوانندت
که کلش از یه تم استفاده میکنه :)
کارشناسا از ثانیه تعریف کردن ؟ :)
کیا بودن این کارشناسا؟

شهرزاد در اشل یک تیتراژ تاریخی فوق العاده بود و هم نظر صاحب نظران و هم مردم رو جلب کرد !
همونطور که محمد اصفهانی ازش تعریف کرد
همونطور که عارف ازش نعریف کرد و گف روی این کارها گیر میکنم !
همونطور که محسن یگانه گفت شنیدن این کارا باعث شد یسری کارهارو انجام ندم و کارای قوی تری به بازار ارائه بدم
و.....

خیلی باعث شادی هستی جدی میگم :) نگو اینارو جایی اخه ثانیه رو باشهرزاد ؟ :)
تفاوت مشخصِ دیگه همونطور که نظرات صاحب نظران رو نوشتم
نظرات صاحب نظران و استقبال مردم مشخصِ !
چیزی نگی کمتر میخندن بهت باور کن !

شخصیتت هم که مشخصِ چه تو صفحه پارو که دوستان میتونن ببینن چه اینجا چه هرصفحه دیگه ای
بازم شادی ببخش
چاپ کن موزیک جان

95.38.133.231
یکشنبه 31 مرداد 1395 - 21:22
ابوالفضل (اسطوره موسيقي ايران : احسان خواجه اميري)

خخخخ کی ثانیه رو با شهرزاد مقایسه کرد؟؟؟
خدایی مدلته یا شوخی میکنی؟ :))))))))))))))
مثل اینه که شیدایی رو با درد عمیق مقایسه کنی :))))))) یکی شاد و یکی غمگین خخخ.
با کی دارم کل کل میکنم :))))))))))))))
اما چند وقتی بود موسیقی ما قطعاتی رو که منتشر میشد مورد بررسی قرار میداد که تیتراژ مادر رو ضعیف جلوه داد و از ثانیه تمجید کرد البته شما که تعصب الکی داری چیزی از اینا درک نمیکنی :)))))))
اما شما طرفدار چاووشی هستی تا توهین کنی فقط وگرنه کاراشو دنبال نمیکنی :))
محسن چاوشی بعد از اعتراضات هواداراش یه کامنت رو جواب داد که قبول دارم ولی این سریال همین سبک رو میخواد که شما اینارو متوجه نشدی چون مشغول توهین کردن و تمسخر بودی :))))))))
و تو تیتراژم چیزی نکم بهتره.حسادت شما کاملا مشخصه چون هر سال داریم میبینیم بهترین تیتراژ ها واس چه کسی میشه و مردم به چه کسی رای میدن :)))))
اما چرا صفحه پارو؟ به صفحه های دیگه هم سر بزن و توهین های خودت هم ببین گل پسر.البته خداوکیلی من همیشه گفتم طرفدارای چاووشی بالع هستن و مودب ولی خب بعضی اوقات یه افرادی هم هستتن که تازه گوشی میگیرن و به دلیل عقده های کودکی یه جوری میخوان خودشونو خالی کنن دیگه :))
موفق باشی عزیزم.یاد بگیر به سلیقه هر کس احترام بذاری و بدونی یک اثر موسیقی به سختی تولید میشه و برای من و شما میسازن و به همین راحتی نمیشه حرف زد پشتشون :)
ایشالا همه مردم ایران فرهنگ استفاده از مجازی و احترام به یکدیگر رو یاد بگیرن
تایید کن موسیقی جان

188.158.63.206
پنجشنبه 11 شهریور 1395 - 20:39
حسن عاشق چاوشی

حق داری تابستونِ و سرگرمیت کم شده خب تو دنیای مجازی دنبال مطرح شدنی !
پسر جان من حرفای خودت رو به روت اوردم ! کسی که از ثانیه تعریف میکنه و از شهرزاد ایراد میگیره کلاا
ادم شادیِ :))
کار یا خوبِ یا بدِ حالا میخاد شاد باشه میخاد غمگین باشه میخاد عاشقانه باشه . اصلا نوع کار مهم نیست
مهم کیفیتِ کارِ!
نمیتونی درک کنی زیاد بهت سخت نمیگیرم
کسی که از چیزی تعریف میکنه اصولا از کیفیتش تعریف میکنه نه از نوع کار :)) وقتی از اون کار دم دستی تعریف میکنی و از کار شهرزاد ایراد میگیری یعنی سطح کیفیت اون بالا تر از سطح کیفیت اینه حالا در هر ژانری ! نوع کار به خودی خود ارزش محسوب نمیشه بلکه کیفیتشِ که تعیین کننده است!
زیاد توضیح بدم از درس و مشقت میفتی :)

باز عین کودکان تکرار حرف های باطل و خنده دار !
محسن گفت این ی سریال تاریخیِ و با توجه به حال و هواش باید کار ساخت !
و یعنی نباید انتظار داشت که تنوع و به روز بودن کاری مثل پاروی بی قایق رو ازش انتظار داشت !
و در مقایسه با کارهای خودش مثل پارو بوده !!! اگه فهمید الان باز میاد تکرار میکنه :))
من میگم کاری که تو میگی فاجعه بزرگای این مملکت تاییدش کردند
((همونطور که محمد اصفهانی ازش تعریف کرد
همونطور که عارف ازش نعریف کرد و گف روی این کارها گیر میکنم !
همونطور که محسن یگانه گفت شنیدن این کارا باعث شد یسری کارهارو انجام ندم و کارای قوی تری به بازار ارائه بدم
و.....)))
حالا با این نظرات میتونی تو افق محو بشی !

شخصیت کودکانه تو که در هر صفحه ای پیداست طرفداران عسگری لهراسبی و حتی خود خواجه امیری که گفتن جواب این رو ندید دنبال دیده شدنِ ! با اسم های مختلف زیر یکی از پستای چاوشی تخریب میکردی یادت رفت !
هر جاهم من حرفی زدم در جواب حرفای خنده دارت بود دوستان واقف هستند ! کاملا مشخصِ هر صفحه ای برن مشخصِ میتونن ببینن! اوجشم تو صفحه پارو بوده! البته با سطح درکت که همیشه زیادی باعث خنده کل دوستان میشده :)) کافیِ ی سرچ بکنن !

در مورد کمیت شهرزاد و هیت شدنش که گفتم با اون رکورد بی نظیر 18 میلیونی و 67 میلیونی !
درمورد کیفیت شهرزاد هم که باز نظر کارشناسا مشخصِ اینجا چند نمونه گذاشتم!
یه کار که هردو وجهشو داره قطعا عجیب و غریب موفقِ !
بعد تو میای با نظرات خنده دارت باعث شادی ما میشی :) بازم بیا تکرار کن خیلی خندیدم خداییش :)))))
اقا جان تایید

164.215.236.15
vahid ahmadi
5.238.125.185
چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 23:22

درود...به نظر من تراک ها رو اولا همیشه به ترتیب آلبوم گوش بدی...دوم اینکه یبار کل تراک ها رو گوش کنید و متن ترانه ها هم جلوتون باشه و ببینید و گوش بدید...واقعا میبینید ک محسن چاوشی جزو معدود خواننده هاییه ک بی نهایت وقت میذاره رو کاراش و برای گوش شنونده ارزش قاعله...من که بی نهایت لذت میبرم ازش...عجب حلوای قندی تو/امیر بیگزندی تو/

Amin
46.224.18.158
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 00:04

تکرار و تکرار واقعا در حد و اندازه چاوشی نبود شهرزاد کجا و این کجا

شنبه 22 خرداد 1395 - 11:18
mahya

چی بود شهرزاد واقعا.. من طرفدار چاوشی بودم چندتا ازآهنگای شهرزادو گوش دادم واقعا ناامید شدم کلا دیگ پیگیر کاراش نبودم این آلبومش تازه متوجه شدم ک اومده ..بنظرم واقعاجبران کرد چنگیز همون چیزیه ک دوست داشتم از چاوشی بشنوم ن کجایی!!امیر بی گزند و آخرین اتوبوس هم قشنگن..

5.117.8.20
ايمان
151.245.79.109
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 00:45

فوق العاده بود ..

واااايي اين البومش مي ارزه به تمام البومهاي خوانندهاي لس انجلس نشين

kasra dehghan
188.122.107.78
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 00:51

واقعا شاهکاره چیز دیگه ای نمیتونم بگم

MOhammad farmali
46.164.123.63
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 00:54

سلام.من از همین جا از طرف همه ی طرفدارای محسن چاووشی و همه ی کسایی ک موسیقی رو به عنوان عشق و علاقه دنبال میکنن باید بگم که هیچوقت رای گیری توو اینجور مکان هایی یا جاهای دیگه اصلا ملاک واسه ارزش 1 آلبوم یا اثر هنری نیست.میزان خرید و تعداد دانلود اثر میباشد.من واقعا نمیدونم چطور این انسانهای بیکاری وجود دارند که میان و توو 1 روز رای منفی میدن..نمیدونم این آدمها چی رو میخوان نشون بدن...آیا واقعا با رای منفی دادن به کسی از ارزش کار کم میشه..یا اینکه رای شما ملاک قرار میگیره..بعد از البوم محسن یگانه..یا مهدی یراحی یا احسان خواجه امیری یا رضا صادقی عزیز توو این سایت.این حرکت ها زیاد دیده شده..ولی واقعا به غیر از این بوده که آلبوم این افراد جزو بهترین آلبوم ها بوده..یا آلبوم خواننده های دیگه...بهتره به جای اینجور کارا درست و فهمیده واسه پیشرفت موسیقی همه تلاش کنیم..نه از روی تعصب و غرض ورزی..

علی
2.183.143.242
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 01:24

با سلام
من خودم ترانه سرا هستم. باید بگم خداییش حسین صفا معرکه س. خیلی ها به چاووشی میگن اقای خاص که البته واقعا حقشه ولی جا داره به حسین خان صفا هم بگیم ترانه سرای خاص!! زبان شعریش واقعا مال خودشه و خیلی هم با کیفیته
من از ترک اخرین اتوبوس خیلی خوشم اومد. ترانه , ملودی و تنظیمش عالی بود. چنگیز رو هم خیلی دوست داشتم هر چند که از لحاظ ملودی شبیه اهنگ پاروی بی قایق شده بود. ولی بهترین قطعه البوم از نظر من امیر بی گزنده. یه عرض ارادت زیبا به خداوند به سبک چاووشی عزیز
من از طرفداران محسن چاووشی هستم ولی نمیتونم نارضایتی خودم رو از اهنگ هایی که رو اشعار مولانا(منهای امیر بی گزند) گذاشته بودن ابراز نکنم. شعر کلاسیک باید برای نسل امروز جذابیت داشته باشه مثل غلط کردم از البوم قبلی. اشعاری که از مولانا و سعدی انتخاب شده بودن جذابیت لازم رو برای اهنگ شدن نداشتن. ضمن اینکه ملودی های خوبی هم روشون نگذاشته بودن.
با این وجود به نظر من چاووشی هنوز مرد شماره یک موسیقی ایرانه با اختلاف زیاد. من یه بار تلفنی باهاش صحبت کردم. از تواضع و شخصیت فرهیخته و در عین حال سادش هر چی بگم بازم کمه

Milad.h heidari
185.110.28.113
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 01:34

یه عده دارن منفی میدن اصلا نمیتونم درک کنم، آخه چرا اثر به این خوبی..متاسفم از حسادت برخی دوستان..اثر باید به مردم بشینه و گرنه..امتیاز که ملاک نیست، چرا خودتون رو گول میزنید..امیدوارم اینطوری که گفتم نباشه....

علی جعفری
109.162.222.76
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 02:54

یه عده فقط دارن بیخود و بی دلیل به آلبوم نمره منفی میدن !
واقعا متسفام

پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 09:41

من هم از طرف طرفداران سلطان صدای ایران(احسان خوجه امیری) انتشار این آلبوم رو به هوادران محسن چاوشی تبریک میگم.
تراک امیر بی گزند و شیدایی خیلی قشنگه

Jalil Alkasir
5.127.152.251
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 09:50

فقط میتونم بگم واوووووووووووووووووووو

فرسام
5.113.182.130
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 11:32

سلام به همه طرفدارای اقای چاووشی و منتقدین و مخالفینش
میشه یه نفر به صورت مفصل راجع به کاور آلبوم صحبت کنه مفصل ابهام زدایی کنه شرح بده معنیشو سمبلش توضیحات کافی بده
ممنون میشم از مخاطبین سایت وزین موسیقی ما

کیان
77.81.47.3
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 11:40

بدم میاد از آین آدم های بی منطقی که به این آلبوم صفر میدن یعنی یه ترکش هم خوب نبوده؟؟ پس چرا امتیاز ترک ها اینقدر بالاست. این عین نامردی و حسادته یه عده فکر کردن با این کار این آلبوم زمین میخوره با صفر دادن با دلایل مسخره دلیل هاشونم اینه این آلبوم چرا مذهبی شده چرا یه ترک برای جانباز ها داره یا چرا شعراش عربیه میخواین چی بخونه دقیقا یا مثلا میخواستین شعرای مولانا و سعدی با واژه های مصوب فرهنگستان پر بشه چاوشی این آلبوم رو به خدا تقدیم کرده
و اگر "مقبول او بود به رد خلق مردود نگردد"
والسلام

مهرداد ضیایی
188.211.129.21
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 12:47

همه ترکها عالیییی و بدون ایراد
ای کاش محسن عزیز کار با فرشاد حسامی رو ادامه بده ، توی تنظیم آخرین اتوبوس گیر کردم بدجور نمیتونم بیام بیرون
دست که میبردی به کوله بار سفر//دخیل می بستم به دستگیره در
دخیل می بستم به جاده های عبوس//دخیل می بستم به آخرین اتوبوس
حضور کم ولی پررنگ حسین صفا ، مثل همیشه کاربرد آرایه تکرار در شعر عالیییی
چشم که می انداختی به آینه و چمدون//پناه میبردم به کوچه و بارون
چشم که می بستی رو بی پناهی من//پناه میبردم به ناامید شدن
.
.
.
نفس کشیدن تو قوطی دربسته//از اینکه پروانه ام مکدرم می کرد

Mr special
151.239.4.253
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 12:51

موسيقي ما ، چرا باقي ترك ها رو براي راي نذاشتي؟؟؟؟

alireza.m
5.239.112.70
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 13:31

اخ اخ اخ سوز داره نه الان دارین میسوزین که امدین به البوم 1 بدین ...بدین هرکاری دوست دارین بکنین. اگه امیر بی گزند اخرین البووم لیستم بشه هیچ فرقی تو اصل قضیه نمیکنه چاووشی بهترین موزیسین و خواننده ایران اینو طرفداراش نمیگن کارهای چاووشی و شخصیت خاصشه که چاووشی محبوب قلبهای مردم کرده

پیش طبیبش سر بنه یعنی مرا تریاق ده
زیرا در این دام نزه من زهرها نوشیده‌ام
من از برای مصلحت در حبس دنیا مانده‌ام
حبس از کجا من از کجا مال که را دزدیده‌ام
تو مست مست سرخوشی من مست بی‌سر سرخوشم
تو عاشق خندان لبی من بی‌دهان خندیده‌ام

vahid vahid
46.209.157.98
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 14:06

سلام به همه دوستداران و طرفداران سلطان احساس ،صدای خاص ،محسن چاوشی عزیز
به نظر من در این دوره ایی که همه دنبال ترانه های معمولی هستن تا دل مردمو به دست بیارن چاوشی با این آلبوم نشون داده که تفاوتش با دیگران از زمین تا آسمونه .آلبومی که باید بارها گوش داد .
دوستانی که نظر منفی میدن خودشون توی تنهاییشون چاوشی گوش میدن

vahid vahid
46.209.157.98
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 14:10

سلام به همه دوستداران و طرفداران سلطان احساس ،صدای خاص ،محسن چاوشی عزیز
به نظر من در این دوره ایی که همه دنبال ترانه های معمولی هستن تا دل مردمو به دست بیارن چاوشی با این آلبوم نشون داده که تفاوتش با دیگران از زمین تا آسمونه .آلبومی که باید بارها گوش داد .
دوستانی که نظر منفی میدن خودشون توی تنهاییشون چاوشی گوش میدن

Mostafa Samadi
2.176.49.0
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 14:10

البوم عالی بود ....دوستانی که رای منفی میدن رکورد دانلود قانونی تو سایت بیپ تونز میخوان چیکار کنن یا رکورد دانلود غیر قانونی تو ده دقیقه رو ....ایشاالله خواننده های شمام موفق باشن...میشن

مهدی R25
37.152.168.123
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 15:21

۶.شاه مقصود
شاعر:حسین صفا / آهنگساز:محسن چاوشی / تنظیم کننده:عادل روحنواز / میکس و مسترینگ:محسن چاوشی

این جنگ چوب خورده تو نعره های خفیفش شیر لگد خورده داره
دریاست دریای تابوت رو شونه های نحیفش مرغابی مرده داره
طفلک همش لنگ نونه این سفره هرچی که داشته برداشته و بذل کرده
از تشنگی نصفه جونه این مشک دستاشو عمری نذر ابوالفضل کرده
این صورت استخونی از فقر سیلی که می خورد دردو فراموش می کرد
البته یادم نمیره وقتی جوون بود با فوت خورشیدو خاموش می کرد
روحی که رو موج اف ام می نشست کنج اتاقو سرگرم بخت خودش بود
لبخند میزد به آفت، سیبی که نعشش همیشه زیر درخت خودش بود
ای چرک رو اسکناسا
ارابه ی ناشناسا
پیکان دلتنگ بابا
بار تلنبار مونده
از شهر و از یار مونده
قربانی جنگ بابا
پیژامه بی ادامه
چشم انتظار یه نامه
تسبیح و سجاده بابا
ای سرفه های پر از دود
ویرونه ی شاه مقصود
از سکه افتاد بابا

می گفت جاهل که بودم عمر عزیزم هدر شد توی صف سینماها
می گفت امروز دیگه نقش مهمی ندارم توی تئاتر شماها
می گفت ده سال هر روز راه دوا خونه ها رو ترک موتور گریه کرده
از اون سر چاله میدون تا این سر توپخونه با توپ پر گریه کرده
می گفت یا مرغ شامی حالا یا بزم عروسی یا مجلس سوگواری
می گفت فرقی نداریم فرق ما دوتا شبیهه اسب کالسکه ست و گاری
می رفت و می گفت پشت لبخند سه در چهارم قسط عقب مونده دارم
می گفت از من گذشته می رفت و می گفت امشب مهمون نا خونده دارم
ای چرک رو اسکناسا
ارابه ی ناشناسا
پیکان دلتنگ بابا
بار تلنبار مونده
از شهر و از یار مونده
قربانی جنگ بابا
(دکلمه ی حسین صفا )
-----------
محسن چاوشی:پدرم با همه شرایطی که جنگ به ما تحمیل کرده بود و واقعا شرایط بغرنج و سختی بود هیچوقت نگذاشت دستمان جلوی کسی دراز شود و مردانه اوضاع خانواده را مدیریت کرد. پدرم یک مدتی مسئول شهرک بود. بنیادی بود به اسم بنیاد مهاجرین جنگ تحمیلی که پدر مسئول آنجا شد. پدرم آدم باسوادی بود و هست. وقتی پدرم بازنشسته شد با پیکانش کار می کرد. یکی از ترانه هایی که خوانده ام و حرف از یک پیکان دلتنگ می زند، همان پیکانی است که پدرم با آن روزگارمان را در زمان جنگ و بعد از جنگ مدیریت می کرد و نان حلال می آورد خانه.

مهدی R25
37.152.168.123
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 15:30

۸.پریشان
شعر:سعدی / آهنگساز و تنظیم کننده و میکس و مسترینگ : محسن چاوشی (همخوان:سیناسرلک)

آن دوست که من دارم وان یار که من دانم
شیرین دهنی دارد دور از لب و دندانم
بخت این نکند با من کان شاخ صنوبر را
بنشینم و بنشانم گل بر سرش افشانم
ای روی دلارایت مجموعه زیبایی
مجموع چه غم دارد از من که پریشانم

دریاب که نقشی ماند از طرح وجود من
چون یاد تو می‌آرم خود هیچ نمی‌مانم
ای خوبتر از لیلی بیم است که چون مجنون
عشق تو بگرداند در کوه و بیابانم
یک پشت زمین دشمن گر روی به من آرند
از روی تو بیزارم گر روی بگردانم

مهدی R25
37.152.168.123
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 15:36

۹.شرمساری
شاعر:حسین صفا / آهنگساز:محسن چاوشی / تنظیم کننده:بابک نقوی / میکس و مسترینگ:محسن چاوشی

هی شرمساری شرمساری شرمساری
جز شرمساری از خودت چیزی نداری
هی نا امیدی نا امیدی نا امیدی
از هیچکس حتی خودت خیری ندیدی
هی تنگ دستی تنگ دستی تنگ دستی
چشماتو رو هر چی دلت می خواست بستی
هی آستین بردی به چشمای نجیبت
دستات خجالت می کشیدن توی جیبت
چون زیر بار دوستی جون کنده بودی
از مهره های گردنت شرمنده بودی
هر چی بهت تقدیم شد دوزو کلک بود
قلبت شکست از بس که دستت بی نمک بود
هی صبر کردی صبر اما بی علاجه
از صبر کردن روحت انقدر هاج و واجه
بارون حریف شرشرِ چشمِ ترت نیست
سقفی که باید باشه بالای سرت نیست
با اینو اون نجنگ فرار کن فرار
از مردم دو رنگ فرار کن فرار

هی لقمه توی خون زدی تا زنده موندی
عمری دم از بارون زدی تا زنده موندی
هی سیب نارس چیدی از باغ بهشتت
دیدی که راضی نیستی از سرنوشتت
چون زیر بار دوستی جون کنده بودی
از مهره های گردنت شرمنده بودی
هر چی بهت تقدیم شد دوزو کلک بود
قلبت شکست از بس که دستت بی نمک بود
با اینو اون نجنگ فرار کن فرار
از مردم دو رنگ فرار کن فرار

مهدی R25
37.152.168.123
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 15:48

۱۰.آخرین اتوبوس
شاعر:حسین صفا / آهنگساز:محسن چاوشی / تنظیم کننده و میکس و مسترینگ:فرشاد حسامی (صدای حسین صفا تو زیرصدای پارت دوم آهنگ شنیده میشه)

آخرین اتوبوس

اوج گرفتی و من قفس شدم از تو
حسرت آزادی وبال بالم شد
یه روز دیدمتو تازه شدم از نو
یه روز از تو گذشت هزار ساله ام شد
سکوت تو مثل یه راز سر بسته
بین تولد و مرگ شناورم می کرد
نفس کشیدن تو قوطی در بسته
از اینکه پروانه ام مکدرم می کرد
دست که می بردی به کوله بار سفر
دخیل می بستم به دستگیره در
دخیل می بستم به جاده های عبوس
دخیل می بستم به آخرین اتوبوس

اونقدا اَم میگن دلت بزرگ نبود
دلت یه زندونه یه چاردیواری
تصورم از تو دود هوا شد رفت
تا هی سقوط کنم به زیر سیگاری
صعود می کردم به قله چشمات
سقوط می کردم مهم نبود برام
دلم می خواست که تورو حبس کنم تو صدام
هیشکی به غیر از تو مهم نبود برام
چشم که مینداختی به آینه و چمدون
پناه می بردم به کوچه و بارون
چشم که می بستی به بی پناهی من
پناه می بردم به نا امید شدن
دست که می بردی به کوله بار سفر
دخیل می بستم به دستگیره در
دخیل می بستم به جاده های عبوس
دخیل می بستم به آخرین اتوبوس

دوشنبه 31 خرداد 1395 - 15:25
مهدی R25

اونجا اشتباهی نوشتم.اول فک کردم صفاس نگو فرشاد حسامیه.هم تو ترجیع بند و بخشایی از اهنگ زیرصدای محسنه.یه گیتار الکتریک عجیب غریبی هم هستش میتونید سولو بشنوید

37.152.190.154
مهدی R25
37.152.168.123
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 16:02

۱۱.تریاق
شعر:مولانا / آهنگساز و تنظیم کننده و میکس و مسترینگ : محسن چاوشی

ای مردمان ای مردمان از من نیاید مردمی
دیوانه هم نندیشد آن کاندر دل اندیشیده ام
امروز عقل من ز من، یکبارگی بیزار شد
خواهد که ترساند مرا پنداشت من نادیده ام
در دیده ی من اندرا وز چشم من بنگر مرا
زیرا برون از دیده ها منزلگهی بگزیده ام
من از برای مصلحت در حبس دنیا مانده ام
حبس از کجا من از کجا مال که را دزدیده ام
تو مستِ مستِ سر خوشی من مستِ بی سر سرخوشم
تو عاشق خندان لبی من بی دهان خندیده ام

چندانک خواهی در نگر در من که نشناسی مرا
زیرا از ان کم دیده ای من صد صفت گردیده ام
در زخم او زاری مکن دعوی بیماری مکن
صد جان شیرین داده ام تا این بلا بخریده ام
پیش طبیبش سر بنه یعنی مرا تریاق ده
زیرا در این دام نزه من زهرها نوشیده ام
من از برای مصلحت در حبس دنیا مانده ام
حبس از کجا من از کجا مال که را دزدیده ام
تو مستِ مستِ سر خوشی من مستِ بی سر سرخوشم
تو عاشق خندان لبی من بی دهان خندیده ام
------------
محسن چاوشی:در آلبوم آهنگی بنام "تریاق" وجود داره که اگه بهش دقت کنید،جواب تمام سوالاتتون رو خواهید گرفت.

امیر پرویزی
109.232.0.148
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 16:03

البوم عاااالی بود واقعا خیییلی محسن زحمت کشید دمش گرم حرف نداشت 10/10

مهدی R25
37.152.168.123
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 16:06

۱۲.متصل
شعر:مولانا / آهنگساز و تنظیم کننده و میکس و مسترینگ : محسن چاوشی

جان من است او هی مزنیدش
آن من است او هی مبریدش
آب من است او نان من است او
مثل ندارد باغ امیدش
باغ و جنانش آب روانش
سرخی سیبش سبزی بیدش
متصل است او معتدل است او
شمع دل است او پیش کشیدش
جان من است او هی مزنیدش
آن من است او هی مبریدش
آب من است او نان من است او
مثل ندارد باغ امیدش
باغ و جنانش آب روانش
سرخی سیبش سبزی بیدش
متصل است او معتدل است او
شمع دل است او پیش کشیدش

هر که ز غوغا وز سر سودا
سرکشد اینجا سر ببریدش
عام بیاید خاص کنیدش
خام بیاید هم بپزیدش
باغ و جنانش آب روانش
سرخی سیبش سبزی بیدش
متصل است او معتدل است او
شمع دل است او پیش کشیدش
جان من است او هی مزنیدش
آن من است او هی مبریدش
آب من است او نان من است او
مثل ندارد باغ امیدش
باغ و جنانش آب روانش
سرخی سیبش سبزی بیدش
متصل است او معتدل است او
شمع دل است او پیش کشیدش

Aef
5.120.150.206
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 16:21

من خودم از طرفدارای 2 آتیشه هستم.و اینقد شعراشو حفظم که می تونم باهاشون مشاعره بدم
ولی به خدا آلبومش خیلی بده خیلی آقای چاووشی تورو به خدا دست از این مسخره بازیا بردار به خدا آلبوم سیزده هزار برابر این آلبوم بهتر بود،
الکی الانم واس من قاطی نکنید جوابمو بدید چون حرف حقه و همین شما با حمایت های تعصبی و الکی تون باعث شدید چاووشی برسه به این آلبوم مضخرف

مهدی R25
37.152.176.147
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 18:01

تا هی سقوط کنم به زیر سیگاری ...
عجب چیزیه این اخرین اتوبوس
گیتار الکتریک اخرین اتوبوس و چنگیز و شاه مقصود هرچقدر هم گوش بدی کمه.به خصوص اخرین اتوبوس

مهدی R25
37.152.191.77
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 18:54

بقیه اهنگ ها رو هم برای امتیار دهی بزارید دیگه !!عه

Mahdi zs
95.81.83.30
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 20:45

زنده باد محسن چاووشی سلطان اجراهای زنده.محسن عاشق صدای سر تا پا افکتتم

جمعه 21 خرداد 1395 - 10:00
سجاد چاوشی

شما مگه آهنگی که زنده خونده بود از شعر خاکستر یا زخم زبون یا مصاحبه های صوتیش رو نشنیدی؟
خودتو زدی به اون راه یا واقعا توی اون راهی؟

93.110.190.118
مهدی
89.165.120.13
پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 22:00

دوستان عزیز من محسن رو دوست داشتم و البوم قبلیش رو هم خریدم اما این آلبوم با اینکه کار شده و حساب شده بود اما محسن چاوشی تز فکری ای رو در این آلبومش دنبال میکنه که باهاش موافق نیستم
مولانا اشعار زیادی داشته چرا بعضی کارها انتخاب شده؟ قضیه اش مفصله و کامل نمیتونم بگم اگر قرار باشه کسی بفهمه متوجه شده چی میگم

پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 22:28

آلبوم عالی بود عالی..ولی این سه قطعه رو بیشتر میپسندم به ترتیب:آخرین اتوبوس؛شرمساری؛جنگ زده؛تریاق.
یه چیز که خیلی برام جالب بود به عنوان طرفدار محسن خان اینکه یه محسن یه تحریر جدیدی به آلبومش تزریق کرده..و موفق بوده..به امید درو کردن همه جوایز جشن موسیقی ما.
راستی میزان فروش آلبومو بگید لطفن

جمعه 21 خرداد 1395 - 00:17

مروح کن دل و جان را دل تنگ پریشان را ...
ممنون از آقای چاوشی بابت این همه احترام در درجه اول به خودش و بعد مخاطب.
از شعرهای فوق العاده و ملودی های خاص آلبوم که بگذریم باید بگم به طرز عجیبی شیفته تنظیم ها شدم. واقعا عالین. ایشالا همه لذت ببرن.

جمعه 21 خرداد 1395 - 00:37

من دیر نظرم رو دارم درباره ی شاهکار محسن ثبت میکنم چون تو این چند روز که البوم اومده اونقدر مشغول گوش دادن این البوم بودم و مات و مبهوت این شاهکار بودم که یادم رفت بیام نظرم رو بگم و همین الان هم که دارم کامنت میدم دارم البوم رو گوش میکنم و همین لحظه ترک اخرین اتوبوس پلی شد!!
واقعا زبان قاصر از توصیف این البوم و از خدا ممنونم که در دوره ای زنده ام که شخصی چون محسن چاوشی وجود داره!!
بهتره خوانندگان دیگر کمی از محسن یاد بگیرن و به شعور مخاطبانشون احترام بزارن نه اینکه بیان و مشکی میپوشم و نمیپوشم یا بیا اینجا برو اونجا یا کاور های درجه 3 به مردم تحویل بدن!!
همچنین بازم البومی دیگر از محسن رکورد زد و بیشترین دانلود قانونی از سایت بیپ تونز و میلیونها دانلود غیر قانونی در ده دقیقه رو به نام خودش کرد یعنی رکوردهایی که بعضیا که نامشون رو با تریلی هم نمیشه کشید در خواب هم چنین چیزی رو تصور نمیتونن بکنن!!
همینطور دیدم برخی حسودان اومدن و امتیاز یک به البوم میدن تا عقدشون خالی شه و وقتی دیدم اینطوره رفتم اینستاگرام محسن و به طرفداران محسن گفتم بیان و امتیاز پنج به البوم بدن و جالب این بود که خیلی ها نمیدونستن میشه در سایت موسیقی ما امتیاز داد یا برخی اصلا سایت رو نمیشناختن و من معرفی کردم و حالا میبینم تاثیر داشته و امتیاز البوم از 56 رسید به 60 و به رده دوم رفت و از طرفداران استاد در اینجا نیز خواهش میکنم به هرکی میشناسن که طرفدار استاده بگن تا بیاد و امتیاز بده چون خیلیا از این موضوع بی خبرن
در اخر هم درود بر تو ای محسن عزیز و امیدوارم سالهای سال سلامت باشی و برامون معجزه خلق کنی

سید علی پویا
5.112.214.158
جمعه 21 خرداد 1395 - 01:01

به نظرم یکی از قوی ترین آثار محسن چاوشی بود این آلبوم.در کنار پاروی بی قایق و ژاکت.
خیلی دوست داشتنیه که آقای چاوشی انقدر روی شعرها حساس هست و بهش اهمیت میده بر خلاف خیلی از خوانندگان دیگه.خیلی مهمه ودر ماندگاری کارها و تاریخ انقضا نداشتنشون نقش داره این موضوع.
به نظرم ترک های امیر بی گزند، دل من، شیدایی و شاه مقصود آثار خیلی خوب و متفاوتی بودن به خصوص لحن فوق العاده و غیرقابل کپی کردن محسن چاوشی عزیز در شاه مقصود که نقطه ی عطف این آلبوم بود.در کل در کارهای آقای چاووشی و به خصوص این اثر و همچنین این آلبوم، لحن قوی و منحصر به فرد حرف اول و ممتازکننده رو میزنه.
همچنین ملودی سازی بی نهایت استادانه آقای چاوشی واقعا مات میکنه آدم رو.خیلی پختست.

علی
5.223.217.125
جمعه 21 خرداد 1395 - 02:52

چی میگین؟ یه انتقادایی میکنین آدم شاخ در میاره.ترک های این کیست این و متصل یه زره بد بودن.اولی بخاطر سبک بد، دومی هم بخاطر متن کم و سعی محسن در کشاندن اهنگ.(طولانی کرذن).در کل میگم آلبوم عالی بود و یه شاهکار هر چی باشه دوازده تا ترک باید توش یه مشکلاتی باشه ولی خوب محسن این مشکلات رو به حداقل رسونده.ترک ها هم یه جوری هستن که اصن نمیشه بفهمی کی از کدوم خوشش میاد دم محسن گرم.به دلیل متن سخت بابد خیلی گوش بدید تا درک کنید و کیف کنید.اقای محمدی تو جنگ زده محسن میگه ^بمم هر شب^ نظرتم خیلی مسخره بود.دلایل زیادی هم وجود دارهبرا هر اهنگ یه خط نوشتی بعد انتظار داری قبول کنیم اونو.

مهدی حسینی
2.179.130.141
جمعه 21 خرداد 1395 - 03:31

با سلام البوم کامل و متفاوت.فقط قطعه ی دل من یکم صدای خواننده مصنوعی شده بودو انتهای ترک اخرین اتوبوس یکم ناهماهنگی وجود داشت و اصطلاحا کارو نتونستن جمع کنن.همین تمام قطعات عالی.این یک البوم بود نه گلچین .باید همه جور اهنگی در یک قالب یکدست کنار هم باشن.هم مولانا هم صفا و ...
لذت بردم.ولی دفعه ی اول که گووش دادم زیاد با قطعات غیر مولانا حال نکردم اما وقتی در جریان مسیر البوم قرار گرفتم تمامشون رو درک میکنم.واقعا عالی.البته این نظری شخصی است و سلیقه ای فاقد علم موسیقایی.محسن چاوشی و البومش خاری شدن تو چشم خیلیا که میان اینجا و جاهای دیگه مغرضانه نظر میدن اما بدونید عزت را خدا میدهد و خودش باز میگیرد.
عده ای هم مزاجشان با اقای چاوشی ساززگار نیست که اینان محترمند .خودشان و مزاجشان.دوستان مغرض امیدووارم البوم را خریده باشید چون تهمت که میزنید،توهین که میکنید دزدی هم به انها اضافه میشود.در پناه حق.من به شخصه چندسال هیچ البومی رو دانلود نکردم.یا خریدم یا اصلا گوش ندادم فقط بخاطر زحمات چاوشی جان

mEhDi n.
2.179.58.114
جمعه 21 خرداد 1395 - 06:11

از وقتی ک آلبوم اومد هرروز چندین بار با دقت و حوصله آلبوم گوش دادم امروز اومدم ب عنوان یک هوادار و دوستدار قدیمی محسن چاوشی نظر شخصیمو درباره ترک های آلبوم بدم البته کلی میگم
ترک اول امیر بی گزند خیلی عالی بود بدون تردید بهتربن ترک آلبومه و شایدم بهترین ترک سال بشه
چنگیز هم عالی بود منو یاد آهنگ ماندگار قطار انداخت
متصل خیلی خوب بود
شرمساری شعرش یه جاهایی ضعف داشت اما در کل ترک خوبی بود
این ۴ ترک رو من بشخصه پسندیدم
______________________
شیدایی معمولی اما قابل قبول
جنگ زده معمولی بود
تریاق معمولی اگ اون یک دقیقه ۳۰ ثانیه اولش ک خیلی نامفهموم بودحذف میشد کار بهتری میشد
دل من هم معمولی بود اولش خوب شروع میشه اما ب مرور دچار تکرار و یکنواختی میشه
______________________
آخرین اتوبوس ضعیف بود، با اینکه موسیقی راکی ک توش استفاده شده بود زیبا بود اما ب شدت از شعر فوق ضعیفش لطمه خورده بود
این کیست این؟ ضعیف بود و بقول فراستی این ترک درنیومده بود
پریشان خیلی ضعیف بود بهتر بود محسن شعر دیگه ای از سعدی رو انتخاب میکرد
شاه مقصود هم خیلی ضعیف بود ب عقیده من ضعیف ترین ترک آلبوم بهمراه پریشانی بود
لازم ب ذکره شاه مقصود و آخرین اتوبوس از شعر ب شدت لطمه خوردن

در کل آلبوم خاص پسندی بود مطمئنا طرفداران عام موسیقی خیلی سخت میتونه با این آلبوم ارتباط برقرار کنه
اما همچنان محسن چاوشی عزیز بی تردید یکی از بهترین هاست تو سبک خودش و من همچنان دوستدارش
منتظر کارای خوبی مثل امیر بی گزند و چنگیز از محسن هستم

صبح جمع تون بخیر

جمعه 21 خرداد 1395 - 15:38
یک کاربر سایت موسیقی ما

30ثانیه اول قطعه ی تریاق ریورس شده ی دوبیت از همین شعره البته:
اینبار ریورسی بسیار پیچیده تر از قبلها
تنها یک یا دو کلمه ریورس نشده دو بیت از ابتدای همان شعر تریاق که خوانده شده ریورس شده و بسیار حرفه ای تر. محسن این بار کلمات را هم جا به جا کرده است در هر مصرع کلمات از ابتدا به آخر و از آخر به ابتدا منتقل شده اند. و این دو بیت
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
این بار من یک بارگی در عاشقی پیچیده‌ام
این بار من یک بارگی از عافیت ببریده‌ام
دل را ز خود برکنده‌ام با چیز دیگر زنده‌ام
عقل و دل و اندیشه را از بیخ و بن سوزیده‌ام
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
شما اگه طرفدار آقای چاوشی باشید میدونید که ایشون برای ثانیه به ثانیه ی کاراشون برنامه دارند.

5.75.35.87
mEhDi n.
2.179.58.114
جمعه 21 خرداد 1395 - 06:14

از وقتی ک آلبوم اومد هرروز چندین بار با دقت و حوصله آلبوم گوش دادم امروز اومدم ب عنوان یک هوادار و دوستدار قدیمی محسن چاوشی نظر شخصیمو درباره ترک های آلبوم بدم البته کلی میگم
ترک اول امیر بی گزند خیلی عالی بود بدون تردید بهتربن ترک آلبومه و شایدم بهترین ترک سال بشه
چنگیز هم عالی بود منو یاد آهنگ ماندگار قطار انداخت
متصل خیلی خوب بود
شرمساری شعرش یه جاهایی ضعف داشت اما در کل ترک خوبی بود
این ۴ ترک رو من بشخصه پسندیدم
______________________
شیدایی معمولی اما قابل قبول
جنگ زده معمولی بود
تریاق معمولی اگ اون یک دقیقه ۳۰ ثانیه اولش ک خیلی نامفهموم بودحذف میشد کار بهتری میشد
دل من هم معمولی بود اولش خوب شروع میشه اما ب مرور دچار تکرار و یکنواختی میشه
______________________
آخرین اتوبوس ضعیف بود، با اینکه موسیقی راکی ک توش استفاده شده بود زیبا بود اما ب شدت از شعر فوق ضعیفش لطمه خورده بود
این کیست این؟ ضعیف بود و بقول فراستی این ترک درنیومده بود
پریشان خیلی ضعیف بود بهتر بود محسن شعر دیگه ای از سعدی رو انتخاب میکرد
شاه مقصود هم خیلی ضعیف بود ب عقیده من ضعیف ترین ترک آلبوم بهمراه پریشانی بود
لازم ب ذکره شاه مقصود و آخرین اتوبوس از شعر ب شدت لطمه خوردن

در کل آلبوم خاص پسندی بود مطمئنا طرفداران عام موسیقی خیلی سخت میتونه با این آلبوم ارتباط برقرار کنه
اما همچنان محسن چاوشی عزیز بی تردید یکی از بهترین هاست تو سبک خودش و من همچنان دوستدارش
منتظر کارای خوبی مثل امیر بی گزند و چنگیز از محسن هستم

صبح جمع تون بخیر

پنجشنبه 10 تیر 1395 - 05:13
saeed

برعکس به نظرم ترانه های حسین صفا بسیار عمیق و زیبا بودند

89.47.76.229
masud
91.107.242.162
جمعه 21 خرداد 1395 - 09:08

واقعا معرکه بود این آلبوم

Payam Ziaee
82.102.9.103
جمعه 21 خرداد 1395 - 11:56

آلبوم بسیار ضعیفی بود
تو ژانر نوحه میتونه با کویتی‌پور رقابت کنه
۳۰ ثانیه از هر آهنگ نشده میزنی‌ بعدی

مجتبی
5.219.94.18
جمعه 21 خرداد 1395 - 14:02

نظرات منفی رو برای کارهای قوی و با ارزش میدن مثل این اثر از اقای چاوشی .نظرات برا کارهای بعد میتونن سازنده باشن . و اثر هم به حدی قوی کارشده که اگر نکته ی منفی هم داشته باشه به چشم نمیاد .

جمعه 21 خرداد 1395 - 14:07

یه آلبوم به تموم معنا عالی...6 تا قطعه مولانا وهمه قطعات عالی بود...البته تنظیم شرمساری رو زیاد دوست نداشتم

جمعه 21 خرداد 1395 - 16:23

چاوشي توي آلبوم امير بي گزند ي آهنگ به اسم "شاه مقصود" خونده با شعر حسين صفا كه مال جانبازا و رزمنده هاست.
ارتباط طرح روي جلد اين آلبومش با خود آلبومش همين آهنگه.
ولي چرا؟
طرح روي جلد تيغ هاي گل رز هست و "تيغ‌هاي گل رز" عنوان كتاب مجموع خاطرات جانباز قطع نخاعي رمضانعلي كاوسي است.
فقط ي كمك: اول آهنگ ترياق توي اون زير ملودي چاوشي چي ميگه. مطمئنا مثل زير ملودي اول آهنگ خواب ي چيز خاصي گفته...

شنبه 22 خرداد 1395 - 23:24
پیاده رو ** ارتش میلیونی هواداران محسن چاوشی **

سلام دوست عزیز...
در مورد جمله ی آخرت درست میگی...ولی صدا برعکسه...با یک نرم افزار ساده برعکس کردن آهنگ میتونی بفهمی چی گفته

2.179.139.130
یکشنبه 30 خرداد 1395 - 00:17
رضا

ریورس (برگردان) اول آهنگ تریاق اینه:
ین بار من یک بارگی
در عاشقی پیچیده‌ ام
این بار من یک بارگی
از عافیــــت ببریده‌ ام
دل را ز خود برکنده‌ام
با چـــیز دیگر زنده‌ ام
عقل و دل و اندیشه را
از بیخ و بن سوزیده‌ام

89.219.239.124
عرفان
5.232.3.34
جمعه 21 خرداد 1395 - 17:32

آلبوم عالیه و ترک امیر بی گزند خیلی خیلی خیلی عالیه

محیا
91.99.251.233
جمعه 21 خرداد 1395 - 18:35

من عاشق محسن چاوشی ام.
همه آهنگاشو دوست دارم.
محسن جان خدا قوت

mohammad raeiji
5.112.240.114
شنبه 22 خرداد 1395 - 01:29

چرا از ۱۲ ترک فقط ۸تا واسه نظر سنجی گذاشته شد؟!
چنگیز و امیر بی گزند رو بذارین ک تک تک آهنگاش بهترین رتبه ها رو تو سایتتون میاره! امیدوارم قرضی در کار نباشه!!

حمید
66.249.81.253
شنبه 22 خرداد 1395 - 03:45

سلام...
محسن جان گل کاشتی...بسیار عالی...بعضی از ترکارو بالغ بر 30بار گوش دادم...
افتخار میکنم از همون روز اولی که البوم نفرین اومد بیرون تا خود همین الان طرفدار سلطان هستم..مرررررسی،ایول به هرچی چاوشیسته

شنبه 22 خرداد 1395 - 11:00

من همان اذان موذن زاده را که گوش دادم داشتم بیهوش می شدم وبعد که تمام آهنگ ها را گوش دادم از خوشحالی داشتم بال در میاوردم این اثر مطمینا بهترین آلبوم سال میشه

شنبه 22 خرداد 1395 - 11:26

چقدر دیوانه کنندست این آلبوم ...

سعید ج
5.115.74.7
شنبه 22 خرداد 1395 - 11:49

دوستان شعر متصل موضوعش چیه ? اگه کسی میدونه بگه?

شنبه 22 خرداد 1395 - 13:56

آلبوم قشنگی بود ...تبریک میگم به تمام هواداران چاوشی
فقط کسی میدونه امیر بی گزند منظورش کیه؟
واقعا آهنگ زیباییه
به عنوان یکی از هواداران مهدی احمدوند به هواداران محسن عزیز بابت این آلبوم فوق العاده تبریک میگم

شنبه 22 خرداد 1395 - 18:02
Meysam Janinorouzi

منظور از امیربی گزند " خداس " .. شعر این قطعه هم از مولانا :))

151.238.153.235
شنبه 22 خرداد 1395 - 14:17

سلام
نظرات تعداد خرید آلبوم تعداد دانلود بازخوردا و نظرات مشخصه دیگه نیازی به جوابیه و دفاعیه نیست

خواستم بیام یه چیزی بگم برم اونم اینه که:
ای مردمـــــان ای مردمان از او نیاید مردمی ،مثل ندارد

محسن چاووشی یعنی آقای خاص یعنی آقای خط شکن موسیقی

saeede
84.241.0.73
شنبه 22 خرداد 1395 - 14:22

این آلبوم شاهکاره . کسانی که سطح سلیقه موسیقیایی شون بالاست میفهمن چقدر عالیه .درود بر تو محسن چاوشی

zohreh
37.27.93.112
شنبه 22 خرداد 1395 - 14:29

محسن چاوشی همیشه بهترین بوده و هست و این آلبوم نهایت تلاشهای شبانه روزی او و همکاران خوبش هست امید که با تهیه نسخه اصلی این اثر از این خواننده خوب کشورمان حمایت کنیم

زهرا
37.128.244.167
شنبه 22 خرداد 1395 - 15:40

سلام به همه ی دوستان عزیز.امیر بی گزند اشاره به امام علی (ع)دارد.و آهنگ این کیست این هم در وصف امام زمان (عج)هست چون که در ادبیات عرفانی منظور از یوسف ثانی حضرت مهدی(ع) هست.
واقعا البوم زیباییست.به نظر من دربردارنده ی سلایق مختلف هست.

محمد حقایقی
194.225.33.196
شنبه 22 خرداد 1395 - 15:41

واقعا عالیه این البوم
واقعا ارزش صبر کردن رو داشت تا مجوز بگیره
من نمیدونم اینا برای چی الکی به مجوز دادن این البوم گیر داده بودن ، به این خوبی
خیلی باید یه خواننده مهارت داشته باشه که بتونه اشعار سعدی مولانا رو به این صورت بخونه

برای ارائه بهترین کار فقط باید به محسن زمان داد ، خروجی کار بی نظیر میشه

سجاد چاوشی
93.110.188.71
شنبه 22 خرداد 1395 - 16:31

تمجید رستاک از آلبوم امیر بی گزند محسن چاوشی

http://jun.imghost.us/BhWJ.jpg

Meysam Janinorouzi
151.238.153.235
شنبه 22 خرداد 1395 - 18:00

امیربی گزند و محسن چاووشی ، در یک کلام فقط باید به احترامشون ایستاد و افتخار کرد به همچین آلبوم و هنرمندی :))) یکه تاز موسیقی ایران نفست گرم

یکی
2.182.85.205
شنبه 22 خرداد 1395 - 18:21

تو یه وبلاگ یه چیزی خوندم دلم نیومد نزارمش اینجا :
((((((((((((
هیچ وقت صدای محسن چاوشی به دلم نمی نشست.
میگفتم این صدای خشک و گرفته حتما ساختگی است!
وقتی هم ترانه های مولانا را روی یک ملودی شاد مینشاند و میخواند, از کوره در می رفتم و
کلی ایراد رویش میگذاشتم.
همه ی این ها تا زمانی بود که قسمت 5 شهرزاد هنوز به بازار نیامده بود...
از "کجایی" تا "افسار" و " ماه پیشونی" و سرانجام " دیوونه" آدم را مست میکند!
انگار این صدای پاییزی رسالتش این است که بخواند و دلبری کند و حال آدم را خوب کند.
بی پیرایه .
این صدا پر از صداقت است ...
این صدا آنقدر خوب دل می برد که یادت میرود روزی به این خواننده خرده میگرفتی.انگار
چند سال است میشنویش...

حالا امیر بی گزندش بی شک یکی از بهترین هاست و میتوان این آلبوم را دست گرفت و افتخار کرد
به بودن هنرمندانی که با دل و جان میخوانند و هویت موسیقی پاپ ایران را میشناسند .

+ لطفا حلال و حرام را اینجا هم رعایت بفرمایید.
+ اگر هم مثل من از سی دی هایی که جمع شده اند گوشه کمدتان کلافه اید ,
آلبوم رو از بیپ تونز تهیه بفرمایید.
)))))))))))))))

این واقعا یه نظر واقعیه

شنبه 22 خرداد 1395 - 19:52

میدونم موسیقی ما چاپ نمیکنی، اما اگر از عمد اینکارو میکنی، برات متاسفم که حتی به خودت زحمت نمیدی لیست ترک های این آلبوم رو در این صفحه درست کنی! حتی بعداز انتشارش بجای اینکه در قسمت "آلبوم جدید" قرارش بدی، گذاشتی آلبوم قبلی باقی بمونه. امیدوارم از سر فراموشی یا مشغله ی زیاد بوده باشه (هرچند کارتونو توجیه نمیکنه)! و امیدوارم لااقل تحمل نقد رو داشته باشی و این نظر رو منتشر کنی.

sara nam...
5.233.165.4
یکشنبه 23 خرداد 1395 - 02:28

چرا بقیه قطعات رو نذاشتید؟
دل من و چنگیز هم عالیه

یکشنبه 23 خرداد 1395 - 02:52

بعد از 7,8 بار گوش کردن به یه نظر شخصی رسیدم .حالا بعضی از دوستان البوم و نخریده نظر میدن جای تامل داره.
البوم در مجموع خوب بود چون منه نوعی و که با این فضای ترانه ارتباط برقرار نمیکنم و تا حدودی مجاب کرد.
ولی هنوزم چاوشی یه شاخه نیلوفر و حریص رو از لحاظه ترانه ای به البوم های اخیر ترجیح میدم ولی به هر صورت مسیر انتخابی محسن چاوشی اینه.
اما بعضی از دوستان اشاره به ضعف رو تنظیم این البوم دارن به عقیده ی من از لحاظ تنظیم این البوم به راحتی 3.5 از 5 میگیره و نمره خوبیه و ایده ی خوب و نو خیلی داشت.
با ارزوی موفقیت

امین
5.220.144.236
یکشنبه 23 خرداد 1395 - 04:16

مرسی محسن جان .. گریه و احساس و حال خوب ..
عجب حلوای قندی تو امیر بی گزندی تو
عجب ماه بلندی تو که گردون را بگردانی
.. تویی کامل منم ناقص تویی خالص منم مخلص

ای روی دلآرایت مجموعه زیبایی
مجموع چه غم دارد از من که پریشانم
من از برای مصلحت در حبس دنیا مانده‌ام
حبس از کجا من از کجا مال که را دزدیده‌ام
… تو عاشق خندان لبی من بی‌دهان خندیده‌ام
جان منست او هی مزنیدش آن منست او هی مبریدش
و و و

عرفان نظیفی
5.202.212.73
یکشنبه 23 خرداد 1395 - 04:50

نمیدونم چی بگم...ولی خیلی چرت بود

Babak king
5.122.141.207
یکشنبه 23 خرداد 1395 - 05:42

سلام
درود بر محسن چاوشی کبیر
درود
ممنون از سایت موسیقی ما
رو دستم داغ سوسنگرد تو قلبم عشق خونین شهر
خیالم رکس آبادان اسیرم باز تو این شهر
ممنون که به تمام سلیقه های مخاطباش احترام میذاره
موسیقی و تنوع موسیقی و شعرو قشنگ میشه حس کرد
سلطان چاوشی متشکریم

حسین
5.212.178.181
یکشنبه 23 خرداد 1395 - 09:04

تریاق جالبه

یکشنبه 23 خرداد 1395 - 10:25

به نظر من بهترين آلبوم چاووشى تا الان بوده ، نقطه قوت اين آلبوم علاوه بر شعر هاى زيباش، فضاسازى هاى فوق العاده بوده كه باعث ميشه انسان در دنياى آهنگ ها غرق بشه ،
ميشه گفت كه براى گوش دادن اين آهنگ ها نبايد هيچ كار ديگه انجام داد تا بتونن به طور كامل آن را درك كرد و از زيبايى آن لذت برد.

سید
50.118.198.183
یکشنبه 23 خرداد 1395 - 11:44

واقعا آلبوم شاهکاری بود
خیلی جالبه که شعرای کهن رو با گیتار الکتریک میخونه
فوق العاده بود
مرسی از محسن

یکشنبه 23 خرداد 1395 - 12:03

عالي عالي عالي بود آلبوم
محسن جان دوست داريم
موفق باشي

shahab rahimi
95.82.93.195
یکشنبه 23 خرداد 1395 - 13:35

واقعا البوم امیر بی گزند حرف نداره کاملا تکمیل و بی نقصه یه البوم بزرگ از یه خواننده ی بزرگ

یکشنبه 23 خرداد 1395 - 13:55

شاهکاری از محسن چاوشی
عالی بود
در ضمن یه سوال : امتیاز همه اهنگا 90 به بالاس بعد امتیاز البوم 60 !!!
عجیب نیست یه کم؟

majid mohammad pour
2.187.172.125
یکشنبه 23 خرداد 1395 - 14:29

دلنوشتم خطاب به محسن چاوشی عزیز
.
محسن ممنون بخاطر آلبوم
خدا ممنون بخاطر محسن
.
محسن جان سلام
خیلی خیلی خسته نباشی
این آلبوم دقیقا همون چیزی بود که مدت ها انتظارش رو میکشیدم
اگه بعد از یه شاخه نیلوفر هر آلبومی میدادی, میگفتم دستت درد نکنه عالی بود ولی یه شاخه نیلوفر یه چیز دیگست, این بار کاری کردی که با اختلاف یه شاخه نیلوفر رو پشت سر گذاشتی
البته میدونم که درتمام اون دورانی که مخاطبینی مثل من یه شاخه نیلوفر رو برترین آلبومت میدونستن حتی با وجود ارائه پاروی بی قایق, تعجب میکردی و شاید باخودت میگفتی اینا از موسیقی و تکنیک چیزی سردرنمیارن ولی من معتقدم دوتا وزنه تو یه آهنگ وجود داره که میتونه باعث موندگاری و فاخر بودن کار بشه, یکی همون تکنیک و آهنگسازی و تنظیم, و دیگری حسی که تو آهنگ هست که برآیند این دو به نظر من باعث ماندگاری و به دل نشستن یه آهنگ میشه
با اینکه هنوزم معتقدم حس و غم دوستداشتنی آلبوم یه شاخه نیلوفر تکرار ناشدنیه ولی این آلبوم امیر بی گزندت اونقدر از نظر تکنیکال و آهنگسازی و تنظیم فوق محشر بود که درمجموع با اختلاف تمام آلبوم هات تا به امروز رو پشت سر گذاشت
البته تو پرانتز بگم شاید اگه الان بااین علم و تواناییت دست بکار شی و تنظیم های جدیدی برای یه شاخه نیلوفر بکنی شاید باز رتبه اول سندش به نام یه شاخه نیلوفر بخوره
البته یه امتیازی ویژه ای امیر بی گزند داره که یه شاخه نیلوفر حتی با تنظیم مجدد به اون نمیرسه و اون اینه که این آلبوم به زبون ساده ترکیب غم و شادیه, یا بهتر بگم یه آلبوم ترکیبی بی نظیره برای پوشش تمام سلیقه ها
راستشو بخوای اصلا فکرشم نمیکردم محسن چاوشی, اسطوره غمگین خونی, بتونه همچین دنس های درجه یکی بخونه, به واقع با تراک های "دل من" ، "شیدایی" ، "متصل" و همینطور "این کیست این" توانایی هاتو تواین سبک به رخ همه کشیدی, دقیقا مثل یه بازیگری که هم بتونه یه درام عاشقانه رو در بالاترین حد خودش دربیاره و هم یه بازیگر کمدی کلاس آ باشه
واقعا عالی بود, و اینجا اعتراف میکنم که اگه دنس خونی چاوشی اینه دلم میخواد به همون اندازه که آهنگ غمگین از محسن چاوشی میشنوم ازاین آهنگ های دنس ناب بشنوم
اما برسیم به شروع آلبومت که به نظرم نه تنها بهترین شروعی بود که برای این آلبوم میشد درنظر گرفت بلکه به نظر من بهترین تراک شروع بین تمام آلبوم هایی بود که تو عمرم شنیدم
سوار ماشین شدم, سی دی رو گذاشتم و پلی کردم
باور کن انتظار هرچی رو داشتم بجز اذان موذن زادت که روح رو از تنم جداکرد و بعدشم شروع اون "عجب"های دیوونه کننده با اون لحن جادوییت و اون تحریر هایی که تو عجب حلوای قندی تو... میزدی
هرچی بگم کم گفتم, باور کن همین تراک اول منو رو خودش قفل کرد, یه حس دوگانه داشتم, ازطرفی اونقدر دوس داشتم گوشش بدم که تاآخر شب نوبت به تراک دو نرسه, ازطرفی مثل بچه ای که میترسه اگه از بستنی ش بخوره, کم بشه و بستنیش زود تموم شه, دلم نمیومد اونقدر گوشش بدم که واسم تموم شه, دلم میخواست تا آخر عمر همون حسی رو که تو بار اول گوش دادن باهاش داشتم رو حفظ کنم و ذره ای ازش کم نشه
بگذریم
نمیخوام پرحرفی کنم و درمورد هرتراک جداگانه بنویسم که اگه بخوام میتونم واسه هر کدومشون کلی جمله بنویسم و ستایششون کنم, فقط همین رو بگم که "چنگیز" و "ویرونه شاه مقصود" و "پریشان" و "شرمساری" و "آخرین اتوبوس" و "تریاق" 6تا تراک بی نظیر بودن که هرکدومشون تاتموم بشه وجود آدمو آش و لاش میکرد
طوری که هرچقدر تو این چندروز سعی کردم رتبه بندیشون کنم نتونستم
همیشه به این معتقد بودم که آهنگایی که یه خواننده میخونه نمیتونه جدای از شخصیتش باشه و امروز تو این گزاره رو باسند واسم اثبات کردی, کسی که بادرد و سختی دست و پنجه نرم کرده باشه و بزرگ شده باشه چیزی جز "تریاق" و "ویرونه شاه مقصود" ازش انتظار نمیره
من مطمئنم خیلی از خواننده های امروزی و حتی شنونده ها حتی نمیتونن درک کنن که تو"شرمساری" چی گفتی و حسین صفا چه شاهکاری خلق کرده که باهربار شنیدنش مو به تن آدم سیخ میشه
و درنهایت یه تشکر ویژه از حسین صفا که سه تا کار آس و بی نظیر رو کرد
صعود میکردم به قله چشمات
سقوط میکردم, مهم نبود برات
این آلبوم رو خیلی دوس دارم, خیلی
.
واسمم مهم نیست کسی خوشش بیاد یا نیاد
تعریف و ستایش بکنه یانکنه
تو جشن و نظرسنجی ها اول بشه یانشه
کسی بتونه درکش کنه یا از ادراکش به دور باشه
و این اولین باره که این حس رو دارم
چون آلبوم نیازی به این چیزا نداره
همین که منو پرپر و خاکسترم کرده واسم کافیه
تو توقلب من و میلیون ها نفر دیگه اولی
و این جایگاهیه که واسه خیلیا آرزوعه

یک مشت زمین دشمن گرروی به من آرند
از روی تو بیزارم, گر روی بگردانم

چهارشنبه 26 خرداد 1395 - 10:03
فربد فربد

مرسي داداش
گل گفتي

5.239.169.96
مهیار
5.239.68.162
یکشنبه 23 خرداد 1395 - 18:51

آقا این آلبومو باید رو heavy metal نتظیم کنی......
واقعا سنگینه......
هم از لحاظ معنی
هم از لحاظ موسیقی
خدایی محسن خدای موسیقی تلفیق سنتی متاله

یکشنبه 23 خرداد 1395 - 19:28

خداروشكر كه اكثر مردم دوس داشتن و اين براي چاوشي كافيه
ركوردهاي زده شده هم همه چي ثابت كرده

rezasun
5.236.25.153
یکشنبه 23 خرداد 1395 - 20:40

قبل از اینکه محسن چاووشی که خواننده سبک پاپ محسوب میشه بره سمت اشعار شاعرانی بزرگی مثل مولوی و سعدی و ... ما چند آلبوم در این زمینه داشتیم در موسیقی مون.
گروه ایهام چیزی بیشتر از ۱۵ سال پیش روی اشعار بزرگان ملودی های راک گذاشته و عرضه کرده بود. تراک هایی که گوش هر شنونده ای قادر به تحملش نبود و مخاطب خاص داشت. اون هم در دوره ای که جدا از موسیقی ایرانی خارج از کشور داخلی های نوپا هم اغلب پاپ می خوندن و این تازگی اینها و حضور قوی موسیقی خارج از کشور به خودی خود تقاضا برای موسیقی های آلترناتیوی مانند گروه ایهام کم بود.
در همون اوایل هزاره جدید داریوش با کمک فرزین فرهادی آلبومی از اشعار مولانا تهیه کردند که هر اونچه که می تونستند رو در این راه صرف کردند از پروداکشن قوی تا حضور خواننده هایی مثل رامش و فرامرز اصلانی که خود اصلانی یکی از ناب ترین البوم های تاریخ موسیقی ایران رو سال قبل تر از اون ساخته بود با نام " روزهای ترانه و اندوه" که خودش شبه تلفیقی و آلترناتیو بنظر میاد. هنوز هم چه بسا ! و دکلمه هایی از شهره آغداشلوی چهره شده در اسکار اون سالها و علیرضا میبدی ..

داریوش در مسیر داریوش بودن خودش نه برای پول که بخاطر هنر و موسیقی ایران اون آلبوم رو تهیه کرد و چند سال بعد البوم معشوق همینجاست۲ رو با اشعار حافظ ساخت اون هم توی سالهایی که اینترنت دیگه رمقی برای موسیقی خارج از کشور نگذاشته بود و از لحاظ مالی هم مطمئنا فروش البوم پاسخگوی هزینه های تهیه چنین البومی نبود. اما اون داریوش بود و در مسیر داریوش وار خودش انگار که باید این راه رو میرفت. بماند که در همین اثنا دنیای این روزهای من و معجزه خاموش رو هم عرضه کرد که از لحاظ کیفی در دهه چندم فعالیت این خواننده تنها نشون از هوش و ذکاوت و دغدغه هنری و مشخصا هنرشناسی اون داره.

آلبوم رومی نسل من رو با مولانایی آشنا کرد که شاید فقط چند شعر اون رو در کتاب های درسی خونده بودیم و هرگز شیرینی چیزی به اسم شعر بزرگان ایرانی رو نچشیده بودم. مگر از یکی دو رفیق اهل دل که وقتی حافظ خونی می کردند هاج و واج می موندم از این تشبیه و تمثیل و جفت و جوری کلمات و آهنگ اشعار اونها. رومی رو هرچقدر بیشتر گوش میدادم بیشتر لذت می بردم و بیشتر داریوش رو دوست می داشتم که باعث چنین آشنایی شده برای من. این اشعار مثل اینکه در دنیای موازی با ما درحرکتند و ما از اونها غافلیم وقتی با ملودی خوب و صدای خوب بهشون گوش می دیم خوراک موسیقایی فوق العاده ای هست که می تونه جایگزین بی بدیل تکرار مکررات این خواننده و اون خواننده باشه و همیشه تورو توی عمق خودش نگه داره

نی من منم و نی تو توئی نی تو منی.
هم من منم و هم تو توئی و هم تو منی.
من با تو چنانم ای نگار ختنی.
کاندر غلطم که من توام یا تو منی

این حرکت داریوش شاید حتی مهجور موند و اونقدرها بهش پرداخته نشد یا دیده نشد یا جدی گرفته نشد نمی دونم واقعا شاید اگر شرایط محیا بود داریوش بیشتر در زمینه اشعار بزرگان کار می کرد و البوم های بیشتری با این شعرها می ساخت برای گوش هایی که حالا با پشت سر گذاشتن دهه اول هزاره جدید کاملا ذائقه موسیقایی اش تغییر کرده بود. و تحت تاثیر موسیقی های بی مجوز که شامل طیف وسیعی از سبک های توام شرقی و غربی بود دیگه چارچوب خاصی رو بر نمی تابید.بخصوص که حضور و شیوع اینترنت در لایه های مختلف اجتماع دسترسی به هر نوع موسیقی رو ممکن کرد. سیستم نظارتی بعنوان ارشاد هم که مثل خیلی از ارگان های دیگه چون یک سیستم عقب مونده ای هست که پیش بینی چنین دوره ای براش ممکن نبود و اصلا تطابق با چنین شرایطی براش امکان پذیر نبود با همون روش چماق سعی کرد خفه کنه جای این که عرصه رو مهیا کنه تا از بهم ریختگی و هرج و مرج در زمینه موسیقی های مختلف جلوگیری بشه. و نتیجه این شد که گوش شنونده ها به سطحی ترین موسیقی های ممکن عادت کرد و هواخواهایی پیدا کرد که برای شنونده کمی با سابقه تر موسیقی ایرانی قابل هضم نبود و حتی این نسل در مقابل نسل بعد یارای مقاومت نداشت و با هزارجور فحش و ناسزا روبرو می شد. و موسیقی هم که همچنان سلیقه بود و باید بهش اخترام گذاشته می شد. غافل از اینکه سلیقه هم در بطن خودش می تونه سطحی نازل و یا با کیفیت داشته باشه !

این شرایط ادامه پیدا کرد و خواننده های داخلی سوار بر اسب شهرت خوب تاختند و پشت هم آلبوم و کنسرت و ... روزهای خوب یکی بعد از دیگری طی شد و ناگفته نماند که البوم های خوبی هم از خواننده های صاحب هنرتر شنیده شد اما این روند دوامی نداشت و ناگهان در میونه راه شهرت و معروفیت و حالا من هرچی بخونم عالیه ! منتهی شد به البوم هایی با ترانه های ضعیف و بشدت بازاری که خواننده یادش رفته بود از کجا شروع کرده و چشم به نسل تازه دوخته بود تا به اسم "بروز موندن" تجاری ترین البوم های ممکن برای مصرف صرف داخل ماشین ها و باشگا ههای ورزشی بشه.
البوم ها یکی بعد از دیگری آمدند و تاریخ مصرفشون شاید یکی دوهفته شد و تک تراک های کمی بهترشون هم لابلای موسیقی هایی با گروه خونی الکی خوش و گاهی هم زیادی خوش "خوش میگذره بعلللللللللله" در فلش مموری ها گم بشه.

اما این گوشه کنارها نکته مثبت اینهمه شلوغی و بهم ریختگی و جنجال های برای هیچ ! شنیده شدن موسیقی های آلترناتیو و بند های زیرزمینی توسط شنونده هایی بود که موسیقی که در بالا شرحش رفت اصلا مورد تایید و خواستشون نبود و خطوط فکری و ذائقه موسیقی شون همسو با استعدادهای بی بدیلی بود که حالا همت اونها با امیدی که از همین شنونده ها گرفتند تبدیل به آهنگ های نابی میشد که اگرچه با اون حجم از تولیدات ناچیز بود اما باز غنیمت بودند. راک کاوه یغمایی و کاوه آفاق برای ماها زمینه ای شد برای راک دلنشین ایرانی!

این میون محسن چاووشی بعنوان خواننده پاپ پا گرفته در اوایل دهه هشتاد قاعدتا باید در دسته اول می گنجید که حالا البومی داده و کنسرتی گذاشته و این حضور رو در بازار بااصطلاح مجاز موسیقی یادآوری می کرد. یعنی همین و همین. شاید چندتا کارش می گرفت و شاید هم نه. اما لایک ها و فالوئرهاش رو داشت و خلاصه نون و ماست محیا بود و دردسری انچنانی هم متوجهش نبود.

درست برعکس تمام این قضایا چاووشی راه خودش رو رفت و از یک خواننده پاپ با ترانه های عامه پسند تبدیل به آلترناتیو فوق العاده قوی برای جریان موسیقی پاپ در این مملکت شد. درست در زمانی که بزرگان لب به تحسین از چاووشی باز کردند و خود داریوش هم در مصاحبه ای از چاووشی تعریف کرد ( که مطمئنم اولین بار خودم اینجا و در این سایت تیتر کردم و بعد این تیتر به سایتهای دیگر رسوخ پیدا کرد!) ۱۳ رو با اون گزینش اشعار بی نظیر تولید کرد که در واقع باب اشنایی نسل تازه شنونده موسیقی با این بزرگان بود همگام با حرکتی که داریوش انجام داد. یعنی استفاده از اشعار بزرگان که تلقی افکار عامه از اونهاطوری بود که این اشعار فقط در آوازهای موسیقی سنتی می گنجید. اما دیدیم که چطور با ملودی و تنظیم های خوب این اشعار در پاپ هم با توفیق همراه شدند.

و من به تاثیر چنین موسیقی با این تفکری که پشتش هست در سطح اجتماعی هم حتی اعتقاد دارم.

حالا دیگه چاووشی خط فکری خودش رو داشت و مسیری رو میرفت که برای خوش مهم بود و اگرچه حالت نسبی آزمون و خطا بودن این تفکرات می تونست شکست رو براش بهمراه داشته باشه اما ادامه داد و این منتهی به آلبومی شد که امروز داریم بهش گوش می دیم و در میون هرج و مرج بی دلیل بازار پاپ داخلی کاملا تافته جدابافته بلحاظ درک مثبت کلمه هست که می تونه الگویی باشه برای سایر تهیه کنندگان و خوانندگان که توگویی به بن بست ایده و خلاقیت در هنرشون رسیدند. و هر ازگاهی تراک هایی عرضه می کنند که چنگ زدن های بیهوده به سنگ های سست مسیر سقوط بنظر میاد.

آلبوم با ترانه های ترانه سرایان داخلی و اشعار ناب شعر پارسی ترکیب جالبی داره. و باز هم باید به انتخاب های چاووشی آفرین گفت. و به ملودی ها و بخصوص نحوه خوندندش در این البوم که پخته ترین حالت هایی هست که من ازش شنیدم حتی وقتی با صداش بازی میکنه انگار لازمه تراک ها بوده
بخصوص در امیر بی گزند و تریاق.

تریاق بی نظیره. خلق چنین آهنگی شاید فقط از چاووشی برمیامد.
امیر بی گزند مصداق وجود تفکری هست که از چاووشی به زبون میاریم. برای من شروع با اذان جالب نبود اما وقتی در پلی شدن های دوباره صدای کلیسا و شاید یکی دو زبان دیگه در مورد خدا رو اول ترانه می شنویم تازه شیرین جلوه می کنه. و ذهن توطئه طلب و توطئه پسند مارو از قرارگیری اوای عربی در اول البوم رو نرم می کنه!
دکلمه آخر تراک شاه مقصود کم نظیر هست. اوج حضور دکلمه در ترانه که بهترین هاش رو شاید از مسعود فردمنش بیاد داریم تا امروز و این زمان که این کار شاید دمده شده باشه اما شنیدن ناگهانی این دکلمه تاثیرگذاری عجیبی داشت و هربار داره.
خود شاه مقصود
اهنگ بی نظیری هست که قسمت ابتدایی و تشبیهات ترانه البته برای من قابل فهم نیست که این مشکلی بود که با اکثر کارهای گذشته چاووشی داشتم.
چنگیز
و دل من با اون تنظیم شیرین و ترجیع بند زیبای ملودی
در کلیت البوم و این تراکها من بشخصه نقش بهروز صفاریان رو کاملا جاری می دونم.

اینهارو بعنوان یک آدمی گفتم که از البوم های چاووشی نهایتا یکی دوتا کار رو می پسندیدم همیشه. جدا از ۱۳ که انقدر خوب بود که اوریجینال خریدمش. و یکی دو البوم و بخصوص البوم قبلی که شاید دو سه دفعه گوش دادم.
همچنان با زنده اجرا نکردنش موافق نیستم.
اما انتظار من از از صداش همین البوم بود.
این هم کاملا مشخص هست که این البوم رو هرکسی گوش نخواهد داد. و اصلا انگار هدف چاووشی همین بوده. چون با تنظیم های پاپ تر می تونست مخاطب عام رو مدنظر قرار بده.

سه شنبه 25 خرداد 1395 - 13:48
حامد بهرامیان

بسیار عالی بود... سپاس بابت این نظر جامع و عالی.

94.183.1.240
چهارشنبه 26 خرداد 1395 - 10:07
فربد فربد

مرسي دادش
خيلي استفاده كردم
انصافا گل گفتي
كاملا مشخصه اهل دقت و مطالعه هستي و بدون تعصب حرف ميزني
واقعا دست و پنجت طلا
من كه خيلي استفاده كردن از دقت و نظرت

5.239.169.96
دوشنبه 31 خرداد 1395 - 15:53
هخامنش سعیدی

چ حالی داشتی 3 ساعت نشستی شونصد خط نوشتی

188.209.134.196
Roli Roly
5.236.13.68
یکشنبه 23 خرداد 1395 - 23:09

محسن جاان خسته نباشی بابت این آلبووم زیبااا ممنوون ک هستی

دوشنبه 24 خرداد 1395 - 13:55

چه جالب :))))) اخرین اتوبوس و شاه مقصود ضعیفن و چرتن؟؟ :))))
هر موقع خوانندتون تونست فقط و فقط 30 ثانیه ی پایانی اهنگ اخرین اتوبوس رو براتون بسازه اونوقت بیایین به اخرین اتوبوس بگین ضعیف :))))) چقدر جالب کویتی پور :)) نوحه :))) شاه مقصود و جانباز :)))) عجب
محسن چاوشی از سر بعضیا خیلی زیادتره... لیاقت بعضیا همون دوست دارم و عاشقتم و بیا با هم بمیربم و این چیزاس مولانا و صفا چه میدونن چیه :))) عزیزانی ک میگن این البوم چرته برن ب خوانندشون بگن فقط 30 ثانیه پایانی اخرین اتوبوس رو براشون بسازه اگر تونست بعد بیان اظهار فضل کنن :)))))))))
راستی موسیقی ما نمیدونم کی میخواد سبک شناسی خودشو ارتقا بده. برای یه سایت مرجع خیلی زشته این اشتباهات... آقا سبک این آلبوم راک هست چرا زدین پاپ؟؟؟؟ چرا نمیخواین این اشتباهات مسخره رو اصلاح کنین
راک است اقا راک است.

رضا
5.122.59.246
دوشنبه 24 خرداد 1395 - 20:39

آلبوم عالی بود مخصوصا تراک تریاق که فوق العادست،انتخاب شعر ها واقعا عالیه با مضامین خوب، خوشحالم خواننده ای هست که سطح سلیقه مخاطب رو بالا میبره ،شخصا از خواننده ها بدلیل استفاده از شعرهای سطحی خوشم نمیاد و کم آهنگ گوش میدم ولی برای اولین بار بود که ترغیب شدم این آلبوم رو بصورت قانونی بخرم چون واقعا ارزششو داره

m j
151.235.135.53
سه شنبه 25 خرداد 1395 - 00:01

کمتر توی نظرسنجیتون دست ببرید.

سه شنبه 25 خرداد 1395 - 12:06

بسیار بسیار زیبا
امیدوارم کم کم سطح شنونده های موسیقی بالا بره
ممنونم از خدا بخاطر بودن خواننده هایی شبیه تو

سه شنبه 25 خرداد 1395 - 19:24

وقتی برای یه بچه آب نبات بخری خوشش میاد فرداش براش یه قهوه اسپرسو بدون شکر توی یه کافه خسته واسش بخر بدش میاد پرتش میکنه ! آب نبات حکایت کارهای سطحی و ظاهر فریب امروزی هنرمندنماهاست که با دوبار گوش دادن تاریخ انقضاش فرا میرسه قهوه تلخ کارهای چاوشیه باید درد کشیده باشی تا بفهمیش زخم خورده باشی تا صدای زخم دار به دلت بشینه دوستانی که نمیفهمنش برن آب نبات بخرن به جای قهوه تلخ

omid davari
89.144.159.91
سه شنبه 25 خرداد 1395 - 19:30

این یه نظر شخصی لطفا طرفدارای دو آتیشه ایشون جبهه گیری نکنن شخصا فقط از یه ترک آلبوم خوشم اومد و بنظرم عالی بود از همه نظر ، نو آوری ، تنظیم ، سبک و ... ، فوق العاده و بی نظیر بود

سه شنبه 25 خرداد 1395 - 22:38

جناب سانسورچی لینک هارو برداشتم امیدوارم تایید کنی !

و همچنـــــــــــان این محســـــــــــن رکـــــــــــورد شکـــــــــن :

امیر بیگزند رکورد دانلود غیر قانونی را شکست در 10 دقیقه

و همچنین در عرصه فروش مجاز هم رکورد شکست :
1-در مدت یک روز سه برابر رکورد دار قبلی پیش‌فروش داشته است.
2-رکورد فروش آلبوم در روز اول توسط «امیر بی‌گزند» شکسته شد، میزان فروش این آلبوم در روز اول دو برابر رکورددار قبلی بوده است
3-و عجیب‌ترین آمار پخش شده از سایت بیپ‌تونز مبنی بر این است که فروش آلبوم «محسن چاوشی» تنها در سه روز اول، برابر با مجموع فروش پرفروش‌ترین آلبوم سال گذشته در فضای مجازی بوده است.

دللیل تایید نکردنت عجیبِ

mostafa ammarloo
5.250.11.125
سه شنبه 25 خرداد 1395 - 22:58

موسیقی و صدای چاوشی فقط به گوش نمیرسه اگه موسیقیشو رو عمیق و با جزییات گوش کنی از گوش عبور میکنه و تو مغزت فرو میره اون موقع دیگه از ذهنت خارج نمیشه موسیقی رو اگه این جوری گوش کنیم هیچوقت ازش خسته نمیشیم با هر بار شنیدنش بیشتر ازش لذت میبریم .ملودیهای متفاوت لحن های بجا متناسب با متن شعر تنظیم های فوقالعاده تغییر جنس صدا تو قسمتهای مختلف آهنگ . محسن چاوشی خواننده ایه که فقط خواننده نیست آهنگساز کار بلد که موسیقی رو درک میکنه و همچنین شعرو بعد خیلی با حس اجراش میکنه حس های لحظه ایشم خیلی خوبه .مشخصه برا یه قظعه کلی کار میکنه .توهر آلبوم و آهنگشم میخواد یه سبکی رو تجربه کنه که خیلی خوبه. نظر شخصیم اینه که آهنگهایی مانند امیر بی گزند جنگ زده تریاق متصل چنگیز تو شهرزادم همخواب افسار ماه پیشونی کجایی یا تو سیزده ستمگر ای عاشقان کو بکو تو راک ومتال هم سبک هایی مانند دیوونه این بود زندگی مخصوص خود چاوشیه هر چند ما طرفداران چاوشی از آهنگ های دیگشم بسیار لذت میبریم .محسن جان برای تو و تیم قویت آرزوی سلامتی میکنم خسته نباشین

فربد فربد
5.239.169.96
چهارشنبه 26 خرداد 1395 - 10:10

باسلام و عرض تشكر از دست اندر كاران محترم سايت وزين و خوب سايت ما
بنده حظ وافر رو از آلبوم برده و مي برم
خداييش دم محسن چاوشي گرم
بهتر از اين نميشد!
محسن چاوشي عزيز خسته نباشيد
هميشه موفق باشي
دوستت داريم زياد

چهارشنبه 26 خرداد 1395 - 16:36

گفتم بین این همه تعریف و تحجیدها و تخریب ها یه کامنت در مورد کاور هم بزارم...البته برداشت خودم از کاور ک شایدم غلط باشه. اگه کسی نظری داره که میتونه کمک کننده باشه با جون و دل میشنوم.
با نگاه به کاور یه سری تیغ گل سرخ میبینیم !! درسته؟ چرا تیغ ؟ و چرا گل سرخ؟! و ربطش به امیر بی گزند (ذات مقدس خداوند) چیه؟
قبل از انتشار آلبوم بخشی از ترک متصل پخش شده بود که یه عده ای داشتند با لباس هایی شبیه به لباس زنانه میرقصیدند(میچرخیدند)! اسم این رقصو از دوستم پرسیدم گفت بهش میگن سماع! رفتم تو نت گشتم به یه چیزایی رسیدم. جالب بود برام خواستم شما هم بدونید و اگه تونستین کمکم کنید پی ببرم راز این کاور چیه. ممنون
سماع....منبع===ویکی پدیا و سایت های متفرقه
سَماع در لغت به معنی شنیدن، شنوایی و آوای گوش‌نواز است.در اصطلاح "صوفیان" سماع به معنی خواندن آواز و یا ترانه عرفانی توسط قوال یا قوالان (گاه همراه با نغمه ساز) و به وجد آمدن شنوندگان در مجالس «ذکر جلی» است. از آنجا که این به وجدآمدن گاه به رقص و دست افشانی می‌انجامد، تقلیبا به مجموعه قوالی، نغمه ساز، به وجد آمدن و رقص، سماع گفته می‌شود.
سماع در اصطلاح صوفیه گوش دل فروداشتن به اشعار و الحان و نغمه‌ها و آهنگ‌های موزون است، در حال جذبه و بی خودی. سماع را دعوت حق خوانند، و حقیقت سماع را بیداری دل دانند و توجه آن را به سوی حق انگارند.
به درستی آشکار نیست که تشکیل مجالس سماع از چه زمانی آغاز شد، با این حال می‌دانیم که سماع سابقهٔ مذهبی غیر اسلامی داشته و در زمانهای دور در پرستش گاه های مذهبی به کار می‌رفته‌است.
در مجلس صوفیان، هرکس خود را بیند، لایق سماع نیست و سماع جز کاملان را نشاید.
حتی خود صوفیان نیز در خصوص سماع نظر واحدی ندارند. برخی از صوفیه همچون مولانا سماع را سبب جمعیت حال سالکان، آرام دل عاشقان، سرور سینه صادقان، غذای جان سایران و دوای درد سالکان می‌دانند و معتقدند در سماع خداوند بیشتر بر جان مردان خدا تجلی می‌کند.
از مناقب العارفین افلاکی چنین بر می‌آید که یک صدای خوش کافی بود که مولانا به سماع بپردازد. در این اثر از ۲ نوع سماع سخن رفته‌است: ۱) سماعی که مولانا به تنهایی می‌پرداخت. ۲) سماعی که به طور دسته جمعی اجرا می‌شد. مولانا سماع را غذای روح می‌دانست .و معتقد بود در حین سماع در هر چیز خداوند را می‌بیند و گاهی نیز اتفاق می‌افتاد که تا بیش از یک هفته در حال سماع باقی می‌ماند.

رمزشناسی حرکات سماع
در سماع مولانا، دستی که به سوی آسمان است نماد دریافت فیض مبدأ هستی و دستی که به سوی زمین است نماد بخشش به کل موجودات است و انسان در این میان به عنوان واسطه مطرح است. لباس نیز در سماع حائز اهمیت است؛ لباسی سفید با دامن بلند که نمادی از روح یا جهان روحانی است که فرشتگان را به ذهن می‌آورد.
در تحلیل سماع باید گفت که هر حرکتی در سماع اشارت به نکته‌ای است. چرخ زدن، اشاره به توحید که مقام عارفان است، جهیدن و پا کوفتن، اشارت به اینکه سالک نفس خود را مسخر کرده و دست افشاندن اشارت به شادی حصول شرف وصال و پیروزی بر سپاه نفس اماره، است. مولویان در اجرای سماع، پیوسته، حرکات سماوات و دور که از ارکان تصوف است را به صورت دایره‌ای از هستی مطلق تا انسان مادی و دوباره از انسان تا هستی مطلق مد نظر قرار دادند و حتی قسمتی از سماع خانه را دایره وار ساختند.

آها یادم رفت، یکی از سازهایی که تو سماع نواخته میشه ساز "دف" که در آهنگ متصل ما این ساز رو داریم.
خب فک کنم یه چیزی گیرم اومد... اینکه با اون لباس بلند بچرخی (عبادت صوفیای اون زمان، ویه سری ذکرم میگفتن) یکی نگات کنه شبیه تیغ گل سرخ به نظر میای دیگه....در واقع اون چیزی که ما تو کاور میبینیم تیغ گل سرخ نیست اونها انسانهایی هستند که با لیاس های بلندشون در حال سماع (عبادت) هستند.
ارتباط تیغ گل سرخ رو با سماع و ترک متصل فهمیدم، ولی با امیر بی گزند چیه نمیدونم؟
ممنون میشم نظرتون رو بدونم....
یکی از جذابیت های آلبوم های چاوشی پیدا کردن رموز داخلشه....

دوشنبه 31 خرداد 1395 - 13:59
حسین

تحلیلت بسیار جالب بود ممنون از توضیح کاملت ولی من فکر می کنم همان طور که از اسم آلبوم پیداست(امیر بی گزند)امیری که گزندی نمی رساند یعنی گلی که تیغ ندارد یعنی فقط خوبی که ذات خدا همینه.این نظر بنده بود امکان داره اشتباه باشه.

151.241.196.121
شنبه 26 تیر 1395 - 15:46
سيد سجاد حسيني

آقاي محترم
اين موهومات چيه بافتي
چاوشي توي آلبوم امير بي گزند ي آهنگ به اسم "شاه مقصود" خونده با شعر حسين صفا كه مال جانبازاي قطع نخاعي يا ويلچر نشين يا دست و پا قطع شده است.
ارتباط طرح روي جلد اين آلبومش با خود آلبومش همين آهنگه.
ولي چرا؟
طرح روي جلد تيغ هاي گل رز هست و "تيغ‌هاي گل رز" عنوان كتاب مجموع خاطرات جانباز قطع نخاعي رمضانعلي كاوسي است.

5.160.53.18
شنبه 26 تیر 1395 - 20:36
یک کاربر سایت موسیقی ما

ممنون حسین جان ولی قانع نشدم...چون خودتون هم میگید گلِ بی خار نه خارِ بی گل....پس خداوند گل هست دیگه؟
اما شما سجاد خان عصبانی...توجه شمارو به این قسمت جلب میکنم:
گفته می‌شود برای طرح روی جلد این مجموعه، طراحان بزرگی ایده‌های خود را به چاوشی ارائه داده‌اند که هیچ‌کدام آن‌ها مورد پذیرش او قرار نگرفته و در این بین آخرین طرح که مربوط به طراحی جوان و ناشناس است، نظر چاوشی را به خود جلب می‌کند. طرحی با تیغ‌های گل رز که مفهوم امیر بی‌گزند را می‌رساند و از طرفی شمایل این تیغ‌ها تداعی‌گر رقص سماع است؛ رقصی که پیشینه تاریخی دارد و محتوای آن معنوی و در مدح خداوند یگانه است. هومن اکبریان طراح این کاور معتقد است که هر یک از تیغ‌های روی این صفحه سفید را می‌توان به مثابه شیپور یا صوراسرافیل هم در نظر گرفت. در این بین به کاور آلبوم امیر بی‌گزند نقدهایی همچون فونت ناخوانا یا زیبا نبودن طرح نیز وارد می‌شود که بسط هر یک در مخلص کلام نمی‌گنجد.

خوندید دیگه طرف طراح کاور بوده....فرمایش شما هم متین هست و قابل تامل، ولی دلیل عصبانیتتون مشخص نیست.
پایدار باشید

46.41.199.238
ایمان
5.115.13.189
چهارشنبه 26 خرداد 1395 - 17:10

با اجازه اساتید یکم قطعه شاه مقصود رو که یکی از دوستان گفت درباره کربلاست رو تشریح کنم
قصه مربوط به پدری جانباز با پای قطع شده است( پیجامه بی ادامه شلوار جانباز)که با مسافرکشی (پیکان دلتنگ، ارابه ناشناسا) پول بخور و نمیر در میاره و اون قسمتی که نذر ابولفضل رو میگه کنایه به این داره که خودش نداره بخوره ولی نذر و نیاز میکنه و اول شعر هم که تابوت منظور تابوت شهیداست که روی دوش میبرند و مرغابی هم شهید پاک است و موج اف ام هم مربوط به موج انفجار بمب هست که باهاش دست و پنجه نرم میکنه و آخر شعر توپخانه هم منظور بازار داروی ناصرخسرو است که با دل شکسته و با موتور داروهاش رو تهیه میکنه و چرک اسکناسها هم منظور پول مسافرکشی است که فقط چرکش باقی میمونه نه پولش

دوشنبه 31 خرداد 1395 - 13:51
حسین

این برداشت شما دوست عزیز از این شعره و نمیشه به یقین همچین برداشتهایی کرد.به نظر بنده اینقدر نمی خواد خیالپردازی کرد و هر چیزی رو به یه چیز ربط داد در ترانه فقط داره فظاسازی به بهتربن حال ممکن صورت می گیره و کافیه چشمات رو ببندی و یک مرد عادی رو تصور کنی. به نظر بنده داستان یک پدر مهربون رو بیان می کنه که تمام تلاشش برای سیر کردن شکم خانوادش می کنه من فکر می کنم این داستان مستقیم به زندگی محسن ربط داره و داره داستان سختی هایی که پدرش بعد از جنگ برای خانوادش کشید رو به تصویر می کشه

151.241.196.121
چهارشنبه 2 تیر 1395 - 04:07
ایمان

اگر آقای صفا رو میشناختید متوجه میشدید خیالپردازی نیست روی تک تک کلمه هاش فکر میکنه

5.115.176.172
محمد
94.24.85.16
چهارشنبه 26 خرداد 1395 - 20:11

فقط میتونم همینو بگم که باید تو این بیت شعر و آهنگش غرق شد
*** چه دردی میکشه عاشق فقط پاییز میدونه!!!!***

پنجشنبه 27 خرداد 1395 - 00:31

هر چند نباید ترکهارو با هم مقایسه کرد
و هرچند برای من هر روز ترتیب ترکها تغییر میکنه
اما جهت احترام به سنت قدیمی اعلام لیست ترک های مورد علاقه هواداران:

A+++
پریشان، ویرونه شاه مقصود، امیر بیگزند

A++
تریاق، آخرین اتوبوس، چنگیز

A+
شرمساری، متصل، دل من، جنگزده

A
شیدایی، این کیست این؟

#آلبوم ترک متوسط و خوبِ معمولی نداشت
#من غیر از مجموعه آثار علیزاده، کلهر، سیامک آقایی، بعضی کارهای شجریان با سایر آهنگسازان، هوشیار خیام و چند اثر محدود خوب ارکسترال ایرانی از باغچه بان و حنانه و دهلوی و رهبری و یه سری کلاسیک خوب غیر ایرانی مثل واگنر و موتزارت و ارگلورکها و فوگهای باخ و بتهون و بعضی وقتا پیاف و ژک برل و شاهنور ازنواریان واقعا موسیقی دیگه ای گوش نمیدم.وقت و حوصلشو ندارم. البته حتما صدها کار خوب دیگه هم هست. اینارو گفتم که همینجوری گفته باشم.

دم محسن چاووشی گرم و یار عزیزش صفا و تیم خوبش روحنواز و حسامی و سایرین .
ما دوستدارانِ چاووشی تلاش و زحمت چاووشی برای رسیدن به یک موسیقی خوب رو متوجه میشیم ولی فارغ ار اینها از اثار صاف و دلی چاووشی ((لذت)) میبریم.
به نظرم چاووشی تنها موزیسین به معنای واقعی ((ایرانیِ)) زمان ما (البته به غیر از اونایی که بالا اسم آوردم) هستش.

امیر بی گزند، چاووشیِ ما را سلامت دار.

یا علی تا آلبوم بعدی

پنجشنبه 27 خرداد 1395 - 15:22

بچه ها من از قطعه ی چنگیز اینطور برداشت کردم که درباره شهدای گمنامه نمی دونم برداشتم غلطه یا درست می خوام بدونم شما هم مثه من فهمیدین یا من اشتباه فهمیدم ؟
چون قسمت انتهای قطعه شاعر می گه
حلالم کن تو ای پای جنون سر به دار من
که دیدار تو ممکن نیست حتی بر مزار من
خیلی سعی کردم استعاره هاشم بفهمم شایدم من اشتباه متوجه شده باشم
یه جایی هم میگه نگو تو جمجمم افراد استالین کمین کردن
که من ربطشو به شعر خیلی نفهمیدم
در کلاز اشاعری که استفاده کرده که پر از استعارس و بسیار پر معنی البته اگه یه عده سر سری گوش نکنن

میثم شهباز
37.156.56.79
پنجشنبه 27 خرداد 1395 - 16:49

محسن جان دست و پنجت در د نکنه.واقعا دارم کیف میکنم

فرزین
5.220.169.155
جمعه 28 خرداد 1395 - 13:14

راجع به ترک چنگیز میشه کتاب نوشت خداوکیلی
دوستان خواهش میکنم معنی تک تک کلمه ها رو درک کنید بعد اگه خوشتون نیومد رد بشید
واقعا آخرین اتوبوس و شرمساری و و بالاخره بمب ترین ترک آلبوم تریاق که توش خود محسن چاووشی رو به تصویر کشیده

داود
89.219.207.79
جمعه 28 خرداد 1395 - 14:09

آقا چه جوریه تمام آهنگ ها ریتش بالای 90 هستش بعد ریت آلبوم 62 ؟؟؟؟
واقعا که!

ابوالفضل
2.176.162.69
جمعه 28 خرداد 1395 - 15:42

دوستان نسخه پک شیشه ای این البوم رو از کجاش میشه خرید؟

ساسان عسکری
94.241.180.112
جمعه 28 خرداد 1395 - 21:10

عالی بود، هنوز از تراک 5 رد نشده، فقط ریپلی میشه....

اصن نمی دونم چی بگم عالللللللللللییییییییییی

فرزین
2.187.51.46
شنبه 29 خرداد 1395 - 20:48

دوستان کسی ذکر وسط آهنگ متصل رو فهمید بنویسه لطفا منو درگیر کرده روانی کرده

میلاد
46.41.231.72
شنبه 29 خرداد 1395 - 21:08

این روزها خدا هم چاوووشی گوش می دهد/////
آقا اصلا نباید این آلبوم رو تحلیل کرد فقط و فقط باید گوش داد////
مخصوصا اینجا که آقا چاووشی میگه : چون زیر بار دوستی جون کنده بودی ////از مهره های گردنت شرمنده بودی/////

حمیدرضا
5.152.207.85
یکشنبه 30 خرداد 1395 - 05:18

یک هفته اس که تو خونه و ماشین و سر کار، فقط دارم این آلبوم رو گوش میدم ... هر بار حس میکنم بیشتر از دفعه قبل دارم درکش میکنم و بیشتر از دفعه قبل لذت می برم ... تو زمان ما که بازار موسیقی پر شده از آهنگهای مزخرف و سطحی که نه هنری توشون به کار میره و نه خلاقیتی و نه حتی شعر به درد بخور، وجود امثال محسن چاوشی و آلبوم هایی مثل امیر بی گزند، غنیمتی است که نمیشه به راحتی ازش گذشت ... انشالله که محسن عزیز همین روند عالی رو ادامه بده و هر بار با آلبوم هاش و خلاقیتهای هنریش، بیش از پیش غافلگیرمون کنه ...

هخامنش سعیدی
188.209.134.196
دوشنبه 31 خرداد 1395 - 15:46

چرا هر 12 آهنگ رو ننوشتین؟

حسن
151.244.136.29
دوشنبه 31 خرداد 1395 - 15:58

عاليه.حرف نداره.
اين آلبومو تا الان چند بار گوش دادم...

مسعود
2.178.87.78
سه شنبه 1 تیر 1395 - 19:45

محسن اگه شعرای کلاسیک رو رها کنه بهترین خواننده دنیاست و برعکس امیدوارم دوباره بشه همون محسن فوق العاده

mostafa sabouri
188.122.102.155
سه شنبه 1 تیر 1395 - 21:02

در یک کلام میشه گفت درگیرمون کردی آقای چاوشی..خسته نباشی..روز به روز انشاا.. پله های ترقی رو طی کنی تا چشم حسود در بیاد

مسیحا
5.74.82.215
چهارشنبه 2 تیر 1395 - 16:57

به نظر من این آلبوم بی نظیر و کمی از نظر معنا سنگین بود ... معنی اشعار مولا رو میشه از سایت ها پیدا کرد ولی میشه بگید بقیه رو کجا میتونم پیدا کنم ؟

منصور
2.178.91.178
چهارشنبه 2 تیر 1395 - 23:46

بااینکه چندین ساله طرفدارشم اما باید بگم غیر قابل تحمله فقط شرمساریش قشنگه محسن دیگه قید خوانندگی رو زده رو به نقالی آورده متاسفم من فکر کنم آلبوم بعدیش فردوسی هم بخونه آخه خوراکه نقالیه

سه شنبه 8 تیر 1395 - 10:34
یک کاربر سایت موسیقی ما

بی ادب نباش پسرخوب.تو چطور طرفداری هستی که این حرفارو در موردش میزنی...به خودت بیا

5.236.135.176
ستاره
5.237.166.124
پنجشنبه 3 تیر 1395 - 02:15

امیربی گزند یه آلبوم شاهکاروبی نظریه وفکرنکنم رودستش بلندشه وبه پاش آلبومی برسه چون کارسلطان محسن چاوشیه

Hamidreza
85.239.218.217
پنجشنبه 3 تیر 1395 - 04:14

پادشاهی که تنها بود....

سوزان
2.176.105.221
پنجشنبه 3 تیر 1395 - 11:13

ای ایهاالکافرون وقتشه ایمان بیارین الکی هم لج نکنید که فقط بهانوجویی اسمشه ... واقعا با امیر بی گزند طوفانی از بهترین قطعات موسیقی را شاهد هستید برای همه نوع سلیقه با دقت و وسواس و تامل فکری و هنری ... پس اگه کسی هنوز مشکل داره اشکالش جای دیگه است

1328alireza
2.190.170.17
پنجشنبه 3 تیر 1395 - 14:09

چرا ژانر آلبوم پاپ ؟ بیشتر اهنگای این آلبوم سبک راک دارن . لطفا درستش کنید . ممنون

یکشنبه 20 تیر 1395 - 01:54
طرفدار شادمهر-چاوشی

چرا؟؟ اتفاقا اکثر اهنگ های آلبوم پاپ بودن.من فقط چنگیز و آخرین اتوبوس رو راک واقعی میدونم

5.236.33.216
parisa_chavoshisti
5.239.255.122
پنجشنبه 3 تیر 1395 - 16:26

جنس صداس محسن تکرارنشدنیه ....
عاااااااااااااااششششششششقققققققققققتمممممممممممممممممممممممممممممم

alirezs nosrati
2.178.124.192
پنجشنبه 3 تیر 1395 - 19:26

این آلبوم فوق‌العاده است

فرزاد
5.125.112.21
جمعه 4 تیر 1395 - 17:44

البوم که فوق العاده بود به کنار.ولی خدایی ترک 10 روانیم کرد.چقد خوووووبه

بارون
94.74.188.220
جمعه 4 تیر 1395 - 20:42

من از طرفدار های آقای فرزین هستم و هیچوقت سبک آقای چاوشی رو نمی پسندیدم
ولی آلبوم امیر بی گزند واقعا فوق العاده و بی نهایت خاصه
من اینو بدون تملق و اغراق میگم از وقتی آلبوم رو گرفتم تا حالا ۳۰-۴۰ بااار ترک "امیر بی گزند " رو گوش دادم و هنوز ترک دوم رو درست گوش نکردم چون سریع دوباره میزنم ترک قبلی!!
کاملا مشخصه ک ذوق و استعدادشون همراه تلاش فراوون باعث تولید چیزی مث "امیر بی گزند" شده
برای ایشون ، خواننده محبوبم آقای فرزین و همه خواننده های پرتوان دیگه آرزوی موفقیت های بیشتر دارم :)

شنبه 5 تیر 1395 - 15:26

باسلام
درکل عالی بود
خواهش وتقاضا از بعضیا:
بجای اظهارنظرای بی پایه واساس آهنگ ها رو چندین باز گوش کنید
اونوقت نظر بدید
با یه بار گوش دادن نمیشه نظرداد
درضمن متن ترانه هارو بخوبی درک کنید
شاهکار بود
تمام

حسین منصوری
46.225.119.9
شنبه 5 تیر 1395 - 15:51

این البوم از لحاظ تنظیم و صدای خواننده عالی اما واقعا من کارای قدیم چاووشی بیشتر دوست داشتم کاش برگرده به اون زمان مثل البوم یه شاخه نیلوفر دیگه نمیاد

یاسی رهگذر
82.99.213.41
یکشنبه 6 تیر 1395 - 12:05

ماشالا محسن چاوشی با این شاهکارش
خواننده ای به گرد پاش نمیرسه بقیه تعطیل کنن برن خونه بشینن ;)
یدونه باشی محسن جان

یکشنبه 6 تیر 1395 - 23:36

عزیزان اشعار مولانا در وصف شمس تبریزی هست و تمام وصف ها جسمی هست پس در مدح خدا نیست. مولانا عاشق شمس بود و در دل تنگی از شمس اینها رو سروده

Fazel hoseini
188.212.91.41
سه شنبه 8 تیر 1395 - 18:26

شاهکاری دیگرار حرفه ای ترینه ایران اقای چاوشی عزیز ...
افتخار میکنم هوادار دو اتیشتم و میگم بینطیری

توروخدا حرف الکی نزنید که صداش افکت و فلان و چیز دیگه ... عقب مونده ک نیستیم از روی عقده هم حرف نزنید سلیقه ای تمام خواننده هامون خوبن

کامل ترین از نظرموسیقی , از نظر بیان کلمات , حس و حال خوندن رونگاه کنید چه جاهای اساسی صدا رو بم مبکنه یا اروم بیان میکنه کلمات رو , حسش رو خیلی راحت به مخاطب میرسونه واهنگ ها بر از غافلگیری های خاص خودشه , مطنم حالا حالا کسی مثل ایشون نمیشه اگر میخواید موسیقی واقعی گوش کنید و لذت شنیدن یک اثر حرفه ای رو تجربه کنید اهنگهای چاوشی بهترین گزینه هستند و اینکه واسه گوش مخاطب احترام زیادی میزاره , خسته نباشی سلطان

عارفه
2.182.145.101
چهارشنبه 9 تیر 1395 - 22:30

آلبوم امیر بی گزند معرکست,محسن چاوشی با امیر بی گزند دنیای موسیقی ایران و متحول کرد

aliiiiiiiiiiiiiiiii
5.223.182.62
شنبه 12 تیر 1395 - 14:53

عاااااااااااااااااااااااااااااااااااااالی بود
محسن چاوشی بازم مثل همیشه گل کاشت . خسته نباشی سلطان

علی
65.49.68.193
دوشنبه 14 تیر 1395 - 11:25

چه کردی با ما چاووش خونِ خاکِ بی زائر ...

حامد
46.224.164.121
دوشنبه 14 تیر 1395 - 15:03

درود
دوبار گشتم نظرمو ندیدم که شاید چاوش خونه خسته بخوندش ولی خب موسیقی ما برات متاسفم که سفارشی هستی دیگه به ساییتون سر نمیزنم بعد از چندسال پیگیریتون و تمام صفحاته اجتماعیتونرو انفالوو میکنم یه نظر عادی دادم خواستم ببینم رویکردتون چیه نسبت بهش و حدسم این بود تاییدش نمی کنید علی رغم اینکه هیچ توهینی به کسی یاچیزی نکرده بودم و از این به بعد توی تمامه محافل موسیقایی با دلایل شایسته و بایسته میکوبونمتون اگه بتونم ده نفر رو کنم بهتون سر نزنن هم برام کافییه بدرود. شماکه بهترین آلبوم از دیدگاه مخاطبانتون ... هستن معلوم الحال هستن مخاطبنتون فقط یخورده قیمت هاتونو بیارید پایین تر حالا درست لابی زیاد دارید وگرنه کی میتونه مثه شما آزاد کار کنه تو این صنعت موسیقی همه جای دنیا مجلات و صفحات اینترنتی هدفشون تبلیغه فرهنگه و بیشترین سود و در امد صنعت موسیقی میره تو جیبه خواننده ها تو کشور ما یه سایت مثه شما مطمئنم درامدتون از خیلی ها مثه آقای چاوشی و فریدون آسرایی و خیلییای دیگه که فقط دایرکت با کیفیت 320 دانلود بیشتر میشن چون خیلی از ناخواننده های پولدار از طریقه اسمه شما میرن بالا و شما از طریقه امثاله چاووشی میرید بالا

مسعود
2.178.84.40
چهارشنبه 16 تیر 1395 - 16:51

همیشه سرمو بالا می گرفتم و با غرور می گفتم من طرفدار محسن هستم؛ اما امیر بی گزند انقدر ضعیفه که روم نمیشه بگم طرفدارشم بدجوری گند زد اگه آلبوم بعدیش هم قراره مولانا بخونه؛ ای کاش از دنیای خوانندگی بره کنار تا وجه اش برام خراب نشه؛ شعرای کلایسک تو این دستگاه واقعا افتضاحه

محسن جان خواهش می کنم نخون لطقا

جمعه 1 مرداد 1395 - 18:59
سعید

داداش بسه دیگه خودتو ازین بیشتر ضایع نکن! با یه آی پی و چند نام کاربری اومدی ضد محسن چاوشی پست گذاشتی, دیگه کافیه ادامه نده وجه ات واسه ما مشخص شده!!
یعنی واقعا طرفدارای خواننده های دیگه اینقد بیکارن که میان واسه تخریب چاوشی ازین کارا میکنن؟ عجب...

5.232.119.24
massoud sayaf
2.178.84.40
چهارشنبه 16 تیر 1395 - 17:02

عاجزانه درخواست دارم که محسن جون لطفا نخون؛ آلبوم نفرین کجا و امیر بی گزند کجا از اول اینجوری می خوندی چهارتا طرفدار هم نداشتی کاش قدر این همه طرفدار میلیونی رو می دونستی محسن جون بدجوری از دور خارج شدی؛ آخه مولانا و سعدی رو چه به راک؟؟
باید مثل ((میگه دوستم نداره)) و ((دلتنگ)) بخونی اگه می خوانی کلاسیک بخونی؛ کلا نخونی بهتره

سه شنبه 5 مرداد 1395 - 23:01
رضا

دوست عزیز اشعار کلاسیک البوم سبکشون راک نیست

5.236.62.29
یکشنبه 20 تیر 1395 - 01:57

بهترین آلبوم سال میشه مگر اینکه مهدی یراحی و احسان خواجه امیری بخوان معجزه ای انجام بدن که بازم فکر میکنم بهترین آلبوم سال همین امیر بی گزند خواهد بود

دوشنبه 28 تیر 1395 - 15:19

این آلبوم عالیه خیلی عالی کار می کته محسن چاووشی

وحید
185.131.113.248
جمعه 1 مرداد 1395 - 23:23

در اینکه آلبوم از نظر فرم و محتوا متفاوت هست شکی نیست ، اما ...
با آلبوم متفاوتی روبرو هستیم ، و اصولا وقتی خواننده ای پاپ خوان سراغ اشعار کلاسیک میره همیشه بیشتر جلب توجه میکنه تا زمانی که خواننده ای کلاسیک و سنتی خوان سراغ اشعار کلاسیک بره ...
بنابر این از اونجایی که به ندرت پیش میاد پاپ خوان ها وارد حوزه اشعار کلاسیک بشن این اتفاق سر و صدا خواهد کرد به خصوص اگر اون خواننده محسن چاووشی باشه پس بخشی از این سر و صدا رو ناشی از این مسئله میدونم ، اما در مورد خود آلبوم بایستی صادقانه بگم آلبوم خوبی نیست ...
اینکه رو اشعار کلاسیک کار کنیم و موسیقی تلفیقی ارائه بدیم خیلی خوبه و میتونه جذاب باشه ولی صرفا انجام این کاری که کمتر در ایران صورت میگیره و اینکه خب خوانندشم چاووشی هست باعث نمیشه کار شاهکار باشه و ازش دفاع تمام قد بکنیم،دوستان عزیز باور کنید هر چیزی متر و اندازه ای داره ، هنر خوب و بد هم متر و معیار داره ، اینکه بگیم به دل ما نشست پس حتما شاهکاره اینطور نیست ! سقف سلیقه ما کوتاهه که انقدر زود لبریز میشه ، اگر مایی که از موسیقی جهان بی خبریم و گوش هامون ناکوک هستند و تمام سوادمون در این حوزه در حد ۲ تا شبکه ماهواره ای هست که کلیپ پخش میکنند و از موسیقی ملت های مختلف بیخبریم نباید انقدر متعصبانه این آلبوم و آلبوم های مشابه رو شاهکار بدونیم!حداقل به خواننده مورد علاقمون بفهمونیم که کارت خوب نبود،تلاش کن کار بهتر ارائه بدی نه اینکه با تشویقای الکیمون مسیر هنری اون خواننده رو هم به گمراهی بکشونیم،این آلبوم ۴ تا کار نسبتا خوب داره و هیت آلبوم هم بی شک آهنگ شیدایی هست که نسبتا خوب اجرا شده ولی بینهایت میتونست ساز بندی و تنظیم بهتری داشته باشه،بقیه آهنگ ها رو نمیشه تا آخر حتی گوش کرد،در واقع عامل اصلی اون ۴ تا آهنگ شنیدنی هم بیشتر شعر قویشون هست بعد اجرا و در آخر موسیقی و تنظیم،من نه با اشعار کلاسیک بیگانه هستم ، نه با ادبیات پارسی ، نه با موسیقی تلفیقی و نه با صدای چاووشی! اما آلبوم در هر سبکی که هست باید خلاقانه و شنیدنی باشه که متاسفانه این اتفاق برای خیلی از آهنگای این آلبوم نیفتاده.

شنبه 2 مرداد 1395 - 12:56
سعید

بهترین تخریب, دفاع بد هست... و مثله اینکه شما خوب بلدی
اگه اهل نقدی بسم الله, درست بشین آهنگارو نقد کن, و بجای گفتن حرفای کلی و نامفهوم مثل نمیدونم آهنگسازیش بد بود و تنظیمش فلان بود سعی نکن از چیزی که خوشت نیومده یه صورت بد نشون بدی
صحبت از موسیقی جهان کردی... تو در موسیفی جهان چی دیدی؟از کدوم سبکش خوشت اومده؟
آهنگی نزدیک تر از آخرین اتوبوس با تنظیم هارد راکش به سبک های برتر جهانی واست سراغ ندارم که مثال بزنم
کسی که فقط 4 آهنگ رو اونم بخاطر شعرش(!!!)صرفا دوس داره دیگه حسابش مشخصه که فقط از رو احساساتش داره حرف میزنه و نه منطقش. بهرحال طبیعی هم هست, اینجا فضای مجازیه و پروفسور و کارشناس کم نداریم

5.232.124.111
چهارشنبه 13 مرداد 1395 - 17:59
Fazel hoseini

با حرف سعید موافقم , برو تتلو گوش کن ولش کن نمیخواد اینجوری نظر بدی

188.212.73.166
پنجشنبه 14 مرداد 1395 - 10:32
آرش

عزیزم من که بهترین آهنگای تاریخ موسیقی مثل هتل کالیفرنیا از ایگلز و بزرگراهی به جهنم از ای سی دی سی و خیلی آهنگای دیگه رو هر روز گوش میدم میگم بهت که این آلبوم فوق العادس و در مقایسه با سایر آلبومای ایرانی شاهکار محسوب میشه . حالا چون سلیقه مردم ما با موسیقی راک جور نیست نباید اینجور حمله کرد به آلبوم. تو البوم تقریبا تو همه آهنگا حداقل یه ردی از راک هست . به هر حال تو ایران آهنگای تکراری همراه با شعری ساده و ناله های خواننده رو بیشتر ترجیح میدن تا راک !!!!

91.99.177.131
امیر
94.183.236.193
شنبه 2 مرداد 1395 - 13:38

کجا باید رای بدم؟

ساسان
188.253.124.53
جمعه 29 مرداد 1395 - 14:00

با سلام
من از روز اولی که محسن چاووشی آهنگ داد از طرفدارای دو آتیشه چاوشی بودم.هرگز سعی نکردم به خواننده دیگه توهین کنم و هرگز هم نخواستم محسن رو بالا ببرم.چون نرود میخ آهنین در سنگ و اونی هم که گوش نده چاووشی رو بلاخره یه روزی به اشتباهش پی میبره.
اما در رابطه با آلبوم "امیر بی گزند" باید بگم اولین دفعه که شنیدمش خیلیجا خوردم و یاد آلبوم ژاکت افتادم که نامیدم کرد،اما تقریبا 10 دور آلبوم رو گوش کردم و بعدش دیگه نظر اول رو نداشتم.
بهمعنای واقعی باید گفت "شاهکار موسیقی ایران " همین آلبوم بود از همه نظر.
البته بنده موزیسین نیستم و از لحاظ فنی نمی تونم مثل اساتید حرف بزنم اما میدونم محسن چاووشی از دل و وجودش این آلبوم رو در آورده واسه همینم به دلم نشسته.
در پایان بگم که توی خانواده همیشه خواهر و برادرم میگفتن : "این عرعر میکنه موقع خوندن" (البته با عرض پوزش) واسم جالب اینه که داداشم آلبوم رو خریده و از روز انتشار آلبوم تا الان فقط داره چاووشی گوش میکنه و میگفت: "عجب آلبوم بیستی هست"
همین که یه نفر که از صدای چاوشی متنفر بود بدون فشار و با چشم باز انتخابش کرده یعنی محسن جان تو بردی.
به سلیقه های هم احترام بذاریم.
یا حق

محمد
146.185.131.43
شنبه 30 مرداد 1395 - 23:37

فقط میتونم بگم بهتر از این البومی نبوده تا الان من که از موقع که گرفتم همون روز اول تا الان هر کار میکنم اهنگای دیگه گوش کنم بازممیرم سراغ این البوم یه شاهکاره مشه دل کند از این البوم واقعا خواهش میکنم بقیه خواننده ها گوش بدن این البومو شاید انقدر کارا تکراری همه مثل هم ندن محسن تو هر البومش یه سبک جدید یه کار جدید میکنه که ادم نمیدونه چی بگه

سه شنبه 2 شهریور 1395 - 14:51
مخاطب

بهترین ترکها

151.243.23.101
سه شنبه 2 شهریور 1395 - 14:53
مخاطب

بهترین ترکها امیر بی گزند و شیدایی و دل من و متصل بود ولی چرا شعر ها بار معنایی سنگینی داشت

151.243.23.101
صالح
65.49.68.204
چهارشنبه 3 شهریور 1395 - 01:34

همین که با آهنگ "شاه مقصود" تمام زحمتهای پدرم برام یادآوری شد یعنی شاهکار!!!
کل آهنگاش قشنگن
یکی گفت شاهکار هنری اون نیست که به دل بشینه
در جوابش بگم که اتفاقا هنر اونه که به دل بشینه و تو وجود مخاطب رخنه کنه
دمت گرم چاووش

جواد
46.62.205.136
چهارشنبه 3 شهریور 1395 - 16:06

با سلام
در مورد آهنگ امیر بی گزند هر کس نظری داره و ما هم احترام می زاریم ، به نظر منم صفاتی که در این آهنگ ذکر می شه رو فقط می شه به امیرالمومنین علی علیه السلام داد ، یا علی مدد

محمد چادشی
2.180.236.144
شنبه 13 شهریور 1395 - 02:35

این بهترین آلبومی بود که شنیدم
فوق العاده بود

حسینی
2.184.81.104
شنبه 13 شهریور 1395 - 16:06

تاسف به حال افردی که به این البوم به عمد منفی دادن
این عده افراد باعث فساد هستن
درسته طرفدارا ی چاوشی تند هستد ولی دلیل نمیشه باییم زحمت چاوشی بر باد بدیم

قربون چاوشی عزیز که اهنگ شاه مقصود خوندن که ارزش پدرمون دوچندان بشه

نوید
151.240.54.156
دوشنبه 15 شهریور 1395 - 12:28

این آلبوم چند سال از موسیقیه ما جلوتره

amiranism amiranism
5.116.237.249
سه شنبه 16 شهریور 1395 - 12:56

مثل همیشه اول ایران هم کیفیت هم فروش هم دانلود. سرت سلامت آقای خاص. شاهکار

فدائی چاووشی
94.241.187.224
سه شنبه 16 شهریور 1395 - 19:26

بیشتز از یکساله که منتشر این آلبومم خیلی ممنون از شما که باعث شدید این انتظار بلاخره به پایان برسه
آلبومش واقعاً مثل خود محسن خاصه
بخصوص آهنگ های " امیر بی گزند " و " متصل "
http://megatheme.ir
خیلی ممنون از شما بابت انتشار رایگان این آلبوم
به هر چیزی که آسیبی کنی آن چیز جان گیرد
چنان گردد که از عشقش بخیزد صد پریشانی
مروح کن دل و جان را دل تنگ پریشان را
گلستان ساز زندان را بر این ارواح زندانی

پنجشنبه 18 شهریور 1395 - 01:41

این آلبوم حرف نداره،
خوبیه محسن چاوشی اینه که هروقت ترانه هاش رو گوش بدم
بازم برام تازگی داره و این مهمه برام.
صدای گرم خوزستان مرسی که هستی.

Morteza Ziyar
31.58.48.231
جمعه 19 شهریور 1395 - 12:15

به جز شاه مقصود و تریاق بقیه ش ضعیف بود
ماندگارهای آلبوم همین دو تراک خواهند بود
تعصبِ بیجا هم نداشته باشیم :) واقع نگر باشیم

جمعه 19 شهریور 1395 - 20:30
مجتبی طرفدار خوزستانیا ( محسن چاوشی،مهدی یراحی و امین حبیبی )

آره شما درست میگی حتما خخخخخ :)
چنگیز خودش تنها یه آلبومه عزیز من :)

91.107.131.182
شنبه 20 شهریور 1395 - 14:24
Morteza Ziyar

برا ادمای متعصب ممکنه ی البوم باشه
اما برا خیلیا چیزی نیس ک ارزش گوش دادنم باشه
خخخخخخ

31.58.245.80
یکشنبه 21 شهریور 1395 - 10:43
مهدی R25

این کلمه متعصب نمیدونم چیه یه عده یاد گرفتن میگن ولی خودشون تاکید دارن خیلی واقع نگر هستن
واقع نگر جان ،تویی که خوبی ،بقیه ... هستن.نظرتو نظره ،نظر بقیه باد هواست.
تو الان بدتر داری به زور نظرتو تحمیل می کنی که نمیدونم فلان ترک خوبه ،فلان ترک بده.شما برو درمورد کلمه "واقع نگر" یه تحقیقی بکن

37.152.172.65
یکشنبه 21 شهریور 1395 - 19:57
مجتبی طرفدار خوزستانیا ( محسن چاوشی،مهدی یراحی و امین حبیبی )

هرکس یه سلیقه ای داره توی موسیقی گوش دادن،
سلیقه من محسن چاوشی رو می پسنده،
سلیقه بعضیا هم ممکنه یه خواننده دیگه رو بپسنده،
ضمنا با این نظرات هیچ خواننده ای نه ازش کم میشه
نه بهش چیزی اضافه میشه :)

91.107.131.182
سه شنبه 23 شهریور 1395 - 16:12
alireza hosseini

خیلی جالبه،نظر شمارو هم در مورد البوم سی سالگی اقای خواجه امیری خوندم،یه تیکه ای هم به طرفدارای چاوشی انداختی!!بعد اومدی اینجا حرف از تعصب بیجا و واقع نگری میزنی؟نظرت هم که کاملا گویای واقع نگری و نداشتن تعصب بیجا هست.
باشه دوست عزیز شما واقع نگر،شما روشن فکر،شما پیشرو و متخصص

185.100.213.250
جمعه 26 شهریور 1395 - 08:54

زمان ثابت کردو ثابت میکنه که چه کسی ماندگاره

سجاد
5.34.205.90
یکشنبه 4 مهر 1395 - 10:53

با نهایت احترام به محسن چاووشی و همه ی طرفداراش.
آلبوم یه آلبوم معمولی بود و هیچ چیزی در خودش نداشت. تنها نقطه ی حائز اهمیت آلبوم کلام بود و لاغیر. ملودی ها همه کلیشه ای و تکراری بودن. و شاید به نوعی کپی دست چندم خود محسن بودن.
من به شخصه دوست دارم آلبومی که می شنوم از تمام ابعاد قابل توجه باشه نه اینکه مثلا فقط کلام در خور و شنیدنی باشه.
آلبوم تنها کلام محوره و هیچ چیزی در ملودی نداره. و چاووشی سعی کرده این نقیصه رو با تنظیم برطرف کنه، که فک میکنم از عهده ش بر نیومده.
و در پایان هم دوباره تاکید می کنم چاووشی یه خواننده ی خیلی خیلی معمولیه و تنها دلیل شنیده شدنش اینکه خواننده ی بهتر از اون داریم.
نو کویر گیر کردیم و فقط چن تا درخت موجود هست، البته همه هم درختای معمولی. نه درختای تنومند. که یکی از همین درختا آقا محسنه. بام جای شکر داره البته

سه شنبه 13 مهر 1395 - 11:03

با این البوم چی بگم موندم.با جنگ زده گریم میگیره.با البوم با بیکران میرم.کاری که هزار تا روانشناس نمیتونن بکنن.چاوشی میکنه.کل البوم بغض خاصی دارم.نمیدونم چرا نمیترکه.

حسین
5.53.37.95
جمعه 23 مهر 1395 - 12:03

آلبوم خوبی بود. نسبت به آلبوم قبلی به نظر من خیلی بهتر بود ولی باز هم به آلبوم13 نمیرسه.درضمن طرفدارای محسن چاوشی یه مقدار تعصب بیجا دارن.نظرات هر آلبوم دیگه ای رو میخونی ردی از طرفدارای محسن هست که دارن آلبوم خواننده ی دیگه رو خراب میکنن و فقط از محسن چاوشی تعریف میکنن.خدایی این کارها درست نیست.من مطمئنم خود محسن چاوشی هم راضی به این کار نیست

احسان
37.27.189.104
پنجشنبه 6 آبان 1395 - 16:11

سلام.آلبوم فوق العاده بود و در جهت پیشرفت محسن...
به ترتیب تراک های محبوبم
1آخرین اتوبوس 2چنگیز 3شرمساری 4شاه مقصود 5امیر بی گزند 6جنگ زده7شیدایی 8تریاق 9متصل 10دل من 11این کیست این 12پریشان

علیزاده
2.186.83.105
پنجشنبه 13 آبان 1395 - 01:59

با سلام
ازنظرمن امیربی گزند یه شاهکاره که نه حاصل یکی دوسال اخیر بلکه حاصل سالها آزمون وخطای محسن چاوشیه در عرصه ی موسیقی بااین حال چاوشی در ابتدای راه به قله رسیدنه واو به نظر تنها کسیه که در ایران پتانسیل تبدیل شدن به یک اسطوره رو داره

پنجشنبه 13 آبان 1395 - 02:57

سلام من خودم یکی از طرفدارای پر وپا قرص چاوشی هستم واز وقتی یادم میاد جز چاوشی به کس دیگه ای گوش نمیدم ولی از یه سری از دوستان انتقاد دارم که با اسم طرفدارای چاوشی همه جا هستند و توی سایتهای مختلف به همه خوانندها توهین میکنن وخیال میکنن با این کار چاوشی رو بالاتر میبرن ولی این کار چیزی جز شرمندگی برای چاوشی به بار نمیاره چاوشی اونقدر بزرگ هست که نیازی به این کارا نداشته باشه اگه طرفدار واقعی چاوشی هستید به نظرات دیگران هم احترام بذاریدوبا این کارمون چاوشی رو سربلند کنیم من از آقی چاوشی هم این خواسته رو دارم که از هوادارانشون بخوان که به نظرات دیگران هم احترام بگذارند.دوستانی که بانظر من موافقن بیان ازاین نظر حمایت کنن

hd_b_gazand
151.244.244.19
یکشنبه 26 دی 1395 - 11:56

بهترین آلبوم بعد از انقلاب...با اختلاف زیاد در صدر

علی رضا
77.104.94.15
شنبه 2 بهمن 1395 - 15:24

دست برداریداز این تعریف ها و رای دادن متعصبانه و غیر منطقی.چاووشی خواننده خوب و قابل احترامیه
ولی این تعریفها و بزرگنمایی های الکی وجهش خراب میکنه اگه بهترین آلبوم اینه موسیقی رو تعطیل کنیم خیلی بهتره.

مهدی R25
37.152.183.31
سه شنبه 5 بهمن 1395 - 10:17

- عاقا بهترین البوم سال شدیم
+ مجموع چه غم دارد
از من که پریشانم ... :|

چهارشنبه 6 بهمن 1395 - 21:18
حسن عاشق چاوشی

البوم استاندارد و دقیق و هوشمندانه که به حقش رسید
رکورد دانلود
رکورد فروش قانونی بیپ تونز
جایزه نکوداشت مولانای بزرگ
بهترین البوم سال

هم کمیت هم کیفیت
واقعا بینظیرِ این موفقیت که کسی هردو بعد رو داشته باشه //
مبارک محسن عزیز که وقت میذاره برای مخاطب .3>

164.215.171.121
yaser resay
5.73.229.130
پنجشنبه 7 بهمن 1395 - 21:24

امسال آلبوم ها ضعیف بودن.... همین آلبوم امیر بی گزند هم چنتا ترکش فقط بود که خوشم اومد از شنیدنشون ، بنظرم نصف ترکای امیر بی گزندو باید طرفدار محسن چاوشی باشی تا خودتو راضی کنی که بهشون گوش کنی...تمام خواننده ها امسال آلبوماشون ضعیفتر از کارایی بود که ازشون انتظار میرفت

سید امیر
164.215.240.146
یکشنبه 10 بهمن 1395 - 22:12

خوشم میاد هنوزم این آلبوم شنیدن داره... هنوز بعضی از ترک‌ها حرف تازه داره...

سه شنبه 12 بهمن 1395 - 09:06
yaser resay

بله که باید خوشتون بیاد... آدم وقتی طرفدار یه خواننده ای باشه باید کل آلبومو زیر و رو میکنه و به خودش تلقین میکنه که عجب چیزی خونده ! ... درحالی که مخاطب معمولی و دوستدار موسیقیه خوب هرچی آلبومو زیرو رو میکنه،قطعه ی جالبی پیدا نمیکنه!! قطعه ای که ملودی های جذاب و شنیدنی داشته باشه نه ملودی های خشک و خالی..!

94.24.99.164
جمعه 15 بهمن 1395 - 14:38
یک کاربر سایت موسیقی ما

دوست عزیز شما یا تعریف موزیک خوبو نمیدونی یا تا حالا موزیک خوب نشنیدی

2.190.180.145
شنبه 16 بهمن 1395 - 06:31
yaser resay

دوست عزیز برای شنیدن قطعه ی زیبا و شنیدنی نیاز به ملودی و آهنگسازیه خوب و زیبای اون قطعست نه دونستن تعریف موسیقیه خوب!! متاسفانه باید خدمتتون عرض کنم که آلبوم امیر بی گزند فقط چند قطعه ی شاد و البته یکی دو قطعه ی غمگین که ملودیه نسبتا شنیدنی داشتن بین مردم شنیده شد و بقیه ی قطعات هم احتمالا رموزی درونش هست که فقط طرفدارای آقای چاوشی میتونن بهش گوش بدن!!و فقط یک چاوشیست میتونه خودشو راضی کنه که چقدر آهنگ زیباییه درحالی که برای مخاطب معمولی و دوستدار موسیقیه زیبا اصلا جالب نیست!

95.162.222.73
شنبه 16 بهمن 1395 - 16:28
یک کاربر سایت موسیقی ما

اقای موزیک شناس!
من طرفدار چاووشی نیستم و اتفاقن یکی از مخالفاش بودم تا قبل آلبوم پاروی بی قایق...اما اون آلبوم و امیر بیگزند دیدگاهمو نسبت بهش تغییر داده(نه اینکه طرفدار سرسختش شده باشم مثل نوید ترابی:))
درضمن اینم بگم چه موزیک خوب بستگی به نوع دیدگاهت داره شما ممکنه به موزیک حامد همایون بگی موزیک خوب و پینک فلوید رو مزخرف بدونی ولی این دلیل نمیشه که...!

2.190.146.203
yaser resay
5.134.145.47
یکشنبه 17 بهمن 1395 - 08:08

خدمتتون باید عرض کنم که حقیقت با واقعیت فرق می کنه!! حالا میخواید بدونید این حرفم چه ربطی داشت؟! براتون میگم.. اره درسته این حقیقتیه که امکان داره افرادی از موزیکهایی که ملودی خشک دارن خوششون بیاد!! اما واقعیت اینه که.این موزیکای خشک که ملودیه جذابی نداره رو مردم ایران گوش نمیدن،و اون افرادی هم که از موزیک خشک لذت میبرند هم افرادی مثل طرفدارای آقای چاوشی هستند!

پنجشنبه 21 بهمن 1395 - 21:51
یک کاربر سایت موسیقی ما

«اما واقعیت اینه که.این موزیکای خشک که ملودیه جذابی نداره رو مردم ایران گوش نمیدن»
دوست گرامی شما مثل اینکه از آمار فروش این آلبوم و دانلود آهنگا اطلاع نداری مه انقد با اطمینان از واقعیت حرف می‌زنی!
واقعیت اینه که شما موسیقی راک دوست نداری و فک میکنی کل ایران مثل شمان بنابراین پیشنهاد میکنم حتما چنتا کار راک از گروه هایی مثل پینک فلوید،لد زپلین و ... گوش کن!موفق باشی...

93.119.67.180
شنبه 23 بهمن 1395 - 10:37
یک کاربر سایت موسیقی ما

هرچقدر هم که فروش رفته باشه این آلبوم ، باید یه واقعیته دیگه ای رو هم در نظر بگیرید که کسانی مثل اهالی فرهنگ و موسیقی و البته طرفدارای آقای چاوشی این آلبومو خریداری کردند، ریتم نصف ترکا هم توی این آلبوم و آلبوم قبلی به شکلیه که مخاطب عام هیچ لذتی از شنیدنش نداره...بله واقعیت اینه که عموم مردم ایران از این تراکا خوششون نمیاد...حالا شما هرچقدر میخواید بگید این سبک راکه... راستی یه سوال محسن چاوشی دهه ی هشتاد سبک راک میخوند یا پاپ که اینقدر آهنگاش دلچسب بود؟!!!

37.137.67.183
شنبه 23 بهمن 1395 - 21:18
حسن عاشق چاوشی

عزیزم توهماتت خیلی زیاده ها .. این البوم هر چی رکورد فروش و دانلود بوده روزده بعد از طرف مردم ایران بیانیه میدی ؟ :))
این نظریه هایی که صادر میکنی خیلی بیش از حد خنده داره :) خشک و نمیدونم چی چی :)
اتفاقا از دوستان خودم با البوم پاروی بی قایق پیگیر چاوشی شده که ایشون کلا از چاوشی متنفر بوده و هیچ اهنگی حتی سنتوری رو هم نمیپسندیده و از این دست مثالها بسیار زیاده منی که بین طرفدارام دارم میبینم
چه مخاطبای جدی ای و پیگیری بعد پارو به محسن اضافه شده که باعث رکورد های فروش و دانلود و .. شده!!
ضمنا اون مخاطبایی که تو میگی اصلا محلی از اعراب ندارن تو مخاطبای چاوشی
چون اونا مخاطب دوروزه ان .. دورورز همایون مد میشه اونوگوش میدن و سریع هم میزارنش کنار دوروز دیگه ساسی و امثالهم مد میشن و اوناروگوش میدن و این داستان مضحک ادامه دارد... و چه بهتر که این نوع مخاطبا با این سطح سلیقه و حزب باد بودن چاوشی گوش ندن و همچنان چاوشی رکورد فروش و دانلود و .. رو با مخاطبای جدیش بزنه :)
و همچنین محسن چاوشی روز به روز پیشرفت کرد و اگه میخواست مثل همون دهه هشتاد خودشو تکرار کنه که میشد یکی مثل اونایی که تو گوش میدی و با موزیکای تکراریشون غیر قابل تحمل شدن و اتفاقا
مخاطب عام هم سراغشون نمیره و بین مخاطبای جدی دیگه جایگاهی ندارن ! و نهایت کاری که میتونن یکنن اینه که هر از چند گاهی مد دوروزه میشن و تمام!
و نکته اخر اینکه محسن چاوشی بعضی اوقات بیرون از مسیر البوم هاش ترک هایی مثل کجایی شهرزاد و .. بیرون میده که کل ایران بشنون و مگاهیت بشه !
ولی تو مسیر پیشرفت البوم هاش جایی ندارن
چون رسالت هنرمند اینه که سطح سلیقه مخاطب رو بالا ببره نه اینکه رو موج مد و بازار کار کنه که نتبیجش هم محو شدن سریعِ
اقاتایید

164.215.183.174
یکشنبه 24 بهمن 1395 - 07:59
YaseresaY

چی؟! این آلبوم رکورد فروشو زده؟! مثل اینکه شما به نمایندگی از طرفدارای آقای چاوشی توهم زدی:-| ، در ضمن پر فروش ترین آلبوم هم آلبوم کماست که حمید عسکری سال ۸۵ منتشر کرد نه این آلبوم فکستنی!! در ضمن امیر بی گزند هرچقدر هم فروش رفته باشه برمیگرده به حضور فعال چاوشیستا در شبکه های مجازی و تبلیغات !!! بله پاروی بی قایق فقط ۳ ترک با ملودیه شنیدنی داشت ، در کل مردم ایران عمومشون اصلا گوش نمیدن به این نوع ترکا و کسایی هم که مثل شما و دوستتون که از پاروی بی قایق و امیر بی گزند اینقدر تعریف میکنن و با ترکای خشک و خالی لذت میبرند مثل آدمایین که چیزی از روشنفکری نمیدونن اما عینک روشنفکرارو میزنن!! :-|

5.134.134.246
سه شنبه 26 بهمن 1395 - 03:06
حسن عاشق چاوشی

:))
خیلی خندیدم . بله پسر خوب رکورد فروش قانونی بیپ تونز روزده و پرفروش ترین البوم سال هم شده مثل همیشه! رکورد دانلود رو هم زده .
درسطحی نیستی باهات بحث کنم چون با تعریفی که ارائه دادی از موزیک خوب درکت از موزیک رو نشون دادی
از نظر امار هم که زیر خط فقرِ اگاهیت پسرخوب ! رکورد فروش موزیک پاپ دست شادمهرِ اونم با اختلاف فراوون نه اونی که تو گفتی
:)
تو کلا سعی کن نه امار بدی نه باژست نظر فنی بدی ! خشک :)) تو هنوز فرق کار خوب و بد رو نمیدونی و انتظار تکرار خواننده رو داری اونم با ورژن یه دهه قبل .
خب کارای بازاری زیاده برو همونارو گوش کن امثال ساسی مانکن زیاده که بعد دوروزم از مد میفته میری سمت دیگه :)
باز از طرف مردم بیانیه دادی که .. هر وقت در انتخابات شرکت کردی و رییس جمهور شدی اون موقع شاید بتونی بیانیه بدی ولی در حال حاظر بیانیه هات باعث شادی و خنده ما میشه :)

میتونیم پرفروش ترین میشیم میتونیم رکورد دانلود میزنیم میتونیم با اهنگ های شهرزاد مگاهیت میدیم که کل ایران بشنون با حدود مجموعا 80 میلیون پخش از سایت معروف
میتونی بسم الله :)
هم کمیت درحد مگاهیت در ترک های غیر البوم ( شهرزاد و...)
هم کیفیت درمسیرالبوم ها(بهترین البوم سال شدن و همچنین تعریف و تمجید منتقدین در سایت و مجلات مختلف)
و در نهایت نیازی به شنونده های حزب بادِ بازاریِ مدِ دوروزه پسند نداریم
اقا بتایید

164.215.187.30
چهارشنبه 27 بهمن 1395 - 07:31
YaseresaY

من بیشتر از تو خندیدم ، شما احتمالا ۴۰ ۵۰ سالته هنوز فکر میکنی رکورد پرفروشترین آلبوم برای مسافر شادمهره ،!!مثل اینکه دهه هشتاد خبری از دنیای موزیک نگرفتی .. هه ! آقای مسن و با تجربه و آگاه. ، آلبوم مسافر دوران شما پر فروشترین بود ... آگاهیاتم به درد خودت میخوره ... چاوشی هم بدرد خودت میخوره :)

37.156.156.127
پنجشنبه 28 بهمن 1395 - 02:12
حسن عاشق چاوشی

اتفاقا خوبم خبر دارم تو ولی از گذشته خبر نداری و هنوز سنت قد نمیده واسه همین کمتر صحبت کنی کمتر بهت میخندیم .
شادمهر با اختلاف اولِ نه کپی شادمهر :) جای دیگه نگو

164.215.187.30
جمعه 29 بهمن 1395 - 17:32
یک کاربر سایت موسیقی ما

نخیر عزیز من آمارو دارم ، آلبوم اسطوره ی دهه ی هفتادیت(شادمهر) در زمان جوانی های شما پرفروشترین بود...تا زمان انتشار آلبوم کما در سال 85 در ضمن من نسبتی با حمید عسکری ندارم فقط آمار درست تری نسبت به شما قدیمی ها دارم:) در ضمن آقای چاوشی هرچی اعتبار داشت بین مردم برای دهه ی هشتاده و بعلاوه ی ترک کجاییه! البته اشعار مولانا هم به آهنگای خشک و بی روحه چاوشی اعتبار بخشید:)

37.137.217.112
جمعه 29 بهمن 1395 - 21:40
حسن عاشق چاوشی

فقط این امارو پیش رفقات بگو اشکال نداره اونام مثل توان .. جای دیگه که چهار نفر اطلاعات دارن نگو مثل من و دوستان دیگه که بهت خندیدیم بهت میخندن :) ابدار جان :)

164.215.187.30
YaseresaY
95.162.27.142
چهارشنبه 27 بهمن 1395 - 07:20

:) حسن خان فکر کردی آهنگای الان چاوشی برای چاوشیستا مد دو روزه نیس؟؟! آقای چاوشی که اصلا تو برنامه هاش کنسرتی نداره و وقت آزاد ش بیشتر از خواننده های دیگست و ترانه هاشم که خودش نمیگه و خیلیم به خودش فشار میاره دو سال یه بار آلبوم میده با وجود اینهمه وقت آزادی که داره! ، اونم آلبومایی که نصفشون ریتم خشکی دارن باید کمی خجالت بکشه، در ضمن حسن خان کسایی از بیب تونز آلبوم چاوشی رو خریداری میکنن که تحت تاثیر تبلیغات تلگرام قرار میگیرن! و تبلیغیم که توی مجازی تکرار بشه،همه از روی کنجکاوی پیشو میگیرن ، تبلیغاتم به این شکل بود که اشعار آلبوم چاوشی از حضرت مولاناست ، دریغ ازینکه نمیدونن بعد از خریدش پشیمون میشن ! این خیلی برای هنرمندی که دو سال وقت آزاد داشته و وقتی مخاطب آلبومشو گوش میده بدلیل ضعف آهنگسازی دکمه ی نکستو میزنه تا حالش بهم نخوره!

پنجشنبه 28 بهمن 1395 - 02:28
حسن عاشق چاوشی

واقعا در این حد کودکی یا کلا سخته برات گرفتن این مطلب؟
دهه نودی جان چون تو گفتی میگم حتما محسن خجالت بکشه :)
اگه اهنگای چاوشی مددوروزه بود که میشد یکی مثل خواننده محبوبت که البوماشون به زور فروش میره و تو همه نظرسنجیا پادشاهی نمیکرد که :) چرا گل به خودی میزنی ؟ مد دوروزه میفهمی یعنی چی کلا ؟ :)
میدونم در سنی هستی که نیاز به دیده شدن داری و خب یک ماهه داری سعی میکنی دیده بشی
و کلی به خودت فشار اوردی یه کلمه خشک رو هی تکرار میکنی :) باشه برو ریتم های ابدار مانکن و امثالهم گوش بده به درد سنت و درک موسیقیت هم میخوره :)
حالا زیاد اشک نریز از این رکورد ها :)
بازخوبه هر البوم مردم میخرن و پرفروش ترین میشه و باز هم پشیمون نمیشن و البوم بعدی هم باز پرفروش میشه و همچنان تو باید غصه بخوری . واقعا من شرمندم :)
باز بگو خشک یکم بیشتر بخندیم :)

164.215.187.30
جمعه 29 بهمن 1395 - 17:16
YaseresaY

خندوندی منو با توضیحاتی که دادی، دمت گرم پیر مرد :) در ضمن من بهت آماری دادم که یکم از اطلاعات قدیمیت دورت کنم :)
درضمن من طرفدار آهنگای جذاب و قابل گوش دادنم نه آهنگای خشک و خالی که مردم بخاطر اشعار مولانا و سعدی و تبلیغات آدمایی مثل شما مجذوب خریدنش شدن و فقط آهنگای شادش که یکم به درد ماشین میخورد گوش دادن ، آهنگای دیگشو اصلا کسی به غیر شما مایل به شنیدنش نبود:)

37.137.217.112
جمعه 29 بهمن 1395 - 21:46
حسن عاشق چاوشی

دهه نودی جان حرفای منم کپی میکنی که :) ماشالا :)
فقط اینارو جای دیگه نگو که مثل من و دوستان بهت نخندن :)
باز حرفاتو تکرار کردی که منم مجبورم برات کپی کنم
میتونیم پرفروش ترین میشیم میتونیم رکورد دانلود میزنیم میتونیم با اهنگ های شهرزاد مگاهیت میدیم که کل ایران بشنون با حدود مجموعا 80 میلیون پخش از سایت معروف
میتونی بسم الله :)
هم کمیت درحد مگاهیت در ترک های غیر البوم ( شهرزاد و...)
هم کیفیت درمسیرالبوم ها(بهترین البوم سال شدن و همچنین تعریف و تمجید منتقدین در سایت و مجلات مختلف)
بازخوبه هر البوم مردم میخرن و پرفروش ترین میشه و باز هم پشیمون نمیشن و البوم بعدی هم باز پرفروش میشه و همچنان تو باید غصه بخوری . واقعا من شرمندم :)

164.215.187.30
شنبه 30 بهمن 1395 - 20:51

بازم خندیدم چون این خنده های شما مد شده! پیر مرد میخنده ، من نخندم:(
درضمن ترک شهرزاد بین چاوشیستا هیت شد نه عموم مردم خودتونو باهاش تِرِکوندید نه عموم مردم ایرانو ! در ضمن ما موسیقی گوش میدیم که یکی از پایه های اصلیش (آهنک،موزیک،ملودی) که بهش میگن موسیقی،اینو منه جوون نباید بهت بگم پیر مرد:)
نصف ترکای امیر بی گزند ملودیشون خشکه ینی اصلا ملودی نیست!فقط خواسته بخونه!
این آلبوم هرچقدر هم فروش رفته باشه به اعتبار ترانه های مولانا فروش رفته،چاوشی که بی کاره و کنسرت نمیذاره،میتونه مثل دهه ی هشتاد آلبوم بده و کنارش بصورت جداگانه از آلبوم اصلیش آلبوم ترانه های شعرای بزرگ ایرانو بخونه
نه اینکه آلبوماشو بندازه رو دوشه مولانا !

سه شنبه 24 اسفند 1395 - 16:02
علی

امیدوارم موسیقی ما لطف کنه و کامنتم رو منتشر کنه! بحث شما با حسن عاشق چاوشی رو دنبال می کردم و داشتم می رفتم که چشمم به این کامنتت خورد!
و فهمیدم حسن چه کار اشتباهی می کنه که با شما بحث می کنه! توی مطالب و چند تا کامنتی که گذاشتی سوتی های خیلی زیاد دادی و برای هر کدومشون قادرم که با مدرک، مثال نقض بیارم ولی خب حوصله ش نیست! بنابراین به تابلوترین و خنده دار ترین اظهار نظرت اشاره می کنم که کار رو برای منِ بی حوصله آسون تر می کنه!
فرمودی که ترک شهرزاد فقط بین چاوشیستا هیت شد آره؟! پسر خوب وقتی حتی از این خبر نداری که آهنگ های این سریال و در راسشون آهنگ کجایی، رکورد دانلود یه آهنگ فارسی توی تاریخ موزیک ایران رو شکوندن و بعد بدون دونستن این میای نظر میدی، دیگه چی میمونه که آدم بخواد با شما بحث کنه؟ خداییش بحث کردن با یکی مثل شما توهین بزرگی به اون بنده ی خداییه ک گفت وقت طلاست!
کاش می شد فهمید که توی مغز امثال شما دقیقا چی می گذره و اون تو دقیقا چه خبره؟ کلا اصلا چطوری بزرگ میشید، چطوری مفاهیم رو پردازش می کنید، چه طوری فکر می کنید و کلا اصلا به دنیا از چه دریچه ای نگاه می کنید! این بدون تردید، جذاب ترین سیر و سیاحت و دوست داشتنی ترین ایده ایه که موقع برخورد با امثال شما به سر آدم میزنه! کاش میشد از اون دنیای جالب درونتون سر در آورد! کاش میشد!
با احترام!

46.143.77.77
مهدی R25
37.152.172.170
پنجشنبه 5 اسفند 1395 - 15:12

ای که گفتی مرو اندر پی خوبان زمانه
ما کجاییم در این بحر تفکر تو کجایی

رضا
5.127.18.148
جمعه 11 فروردین 1396 - 10:27

خیلی عالیه واقعا تأثیر گذاره، همه قطعه ها عالی و بی نقص

Amir Najafi
46.62.129.210
چهارشنبه 31 خرداد 1396 - 21:30

یکسال گذشت و هنوزم سیر نشدیم از بعضی قطعه ها مثل تریاق و چنگیز

ناشناس
5.120.191.249
سه شنبه 4 مهر 1396 - 21:52

بیشتز از یکساله که منتشر این آلبومم خیلی ممنون از شما که باعث شدید این انتظار بلاخره به پایان برسه
آلبومش واقعاً مثل خود محسن خاصه
بخصوص آهنگ های " امیر بی گزند " و " متصل "
http://arzunkadeh.com/slash-pants/
خیلی ممنون از شما بابت انتشار رایگان این آلبوم
به هر چیزی که آسیبی کنی آن چیز جان گیرد
چنان گردد که از عشقش بخیزد صد پریشانی
مروح کن دل و جان را دل تنگ پریشان را
گلستان ساز زندان را بر این ارواح زندانی

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.