برنامه یاد بعضی نفرات
 
به‌خاطر بدهی ناشی از مالیاتِ آموزشگاه «آبی رود»
حساب بانکی «محمد معتمدی» توقیف شد
موسیقی ما- «محمد معتمدی» (خواننده موسیقی ایرانی و مدیر یکی از آموزشگاه‌های موسیقی تهران) روز گذشته از توقیف حساب بانکی‌ مربوط به آموزشگاه موسیقی‌اش خبر داد. او می‌گوید این اتفاق به دلیل بدهی مالیاتی رخ داده است. او تاکید کرده حقوق مدرسان آموزشگاهش را از حساب مذکور پرداخت می‌کرده است.

او در این باره نوشته است: «خدا رو شکر عزیز… برقرارِ برقراریم! خیلی هم سر کیفیم. بیخود داریم ادای حال بدا رو در می‌آوریم. امروز یک اتفاق عجیب افتاد برامون. از آموزشگاه تماس گرفتند که موجودی حساب پرداخت حقوق معلم‌ها از سوی دولت بابت مالیات توقیف شده! خبر کوتاه بود و عجیب! با خودم گفتم بابک زنجانی و امثال او با آن بدهی‌های نجومی هنوز به مرحله توقیف اموال نرسیده‌اند؛ ولی حکم توقیف اموال بنده با افتخار و به سرعت صادر گردید. نمی‌دانم بابت کدام درآمد ولی عنوانش هست بدهی مالیاتی! همه فعالان عرصه موسیقی می‌دانند که بنده یک هزارم بسیاری از دوستان همکار هم در این مملکت فعالیت و درآمد نداشته‌ام. و در این دو سال اخیر که تعداد کنسرت‌های ما هم صفر بوده. حتی همین کنسرت‌های آنلاین که اکثر همکاران من داشتند را هم بنده نداشتم. گمان نمی‌کنم هیچ‌کدام از آن دوستان چه در مقام تهیه‌کننده و چه در مقام هنرمند تا کنون گذرشان هم به اداره مالیات خورده باشد، چه رسد به اینکه حکم توقیف اموال گرفته باشند.  حالا ببینید من چه بخور بخوری راه انداخته بودم که دولت و اداره مالیات و نظام بانکی همزمان و طی یک عملیات ضربتیِ مبارزه با فساد، این ابر بدهکار بانکی و مالیاتی را قبل از خروج از کشور ضربه فنی کردند. البته این هم اموال شخصی من محسوب نمی‌شد و حساب پرداخت حقوق معلمان آموزشگاه «آبی رود» بود. چقدر حساب‌های بانکی من خالی بوده که رفتند سراغ حقوق معلم‌های آموزشگاه! بخدا من حاضرم الباقی اموالم رو هم به شما ببخشم. فقط آنقدر کم است که باعث شرمندگی خودم خواهد بود! ولی اگر به همین اندک کارتان راه می‌افتد بسم الله! خدا را شکر، حالا با یک روحیه سرشار از امید می‌روم سراغ ادامه کار فرهنگی و تولید اثر در این مملکت. شما هم آماده‌اید؟!»

این اتفاق در حالی رخ داده است که در سال ۱۳۹۸ بود که آموزشگاه‌های موسیقی از مالیات معاف شدند.
تاریخ انتشار : شنبه 11 اردیبهشت 1400 - 13:06

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود حساب بانکی «محمد معتمدی» توقیف شد | موسیقی ما