برنامه یاد بعضی نفرات
 
خواننده‌ی انقلابی از ساخت «خجسته باد این پیروزی» گفت
محمد گلریز: ما چهار نفر بودیم


«محمد گلریز» ـ خواننده‌ی سرودهای حماسی ـ در برنامه‌ی «شب موسیقی» از ساخت موسیقی «خجسته باد این پیروزی» تعریف کرد. متنِ این ترانه به قلم «حمید سبزواری» نوشته شده و آهنگسازی آن را «احمدعلی راغب» انجام داده و «مجتبی میرزاده» نیز تنظیمِ آن را انجام داده است.

«محمد گلریز» در «شب موسیقی» درباره‌ی این قطعه گفت: «آن روزها ما چهار نفر (احمدعلی راغب، شادروان مجتبی میرزاده، خودم و مرحوم محمد سبزواری) بودیم که سرودهای دفاع مقدسی را می‌ساختیم. از ساخت هر سرود خاطره خوبی دارم. تمام کارهایی که من خوانده‌ام برایم خیلی خاطره‌انگیز است و از آنها خاطره خوب دارم. یکی از کارهایی که خوانده‌ام و بسیار مورد توجه مردم قرار گرفت، اثر «خجسته باد این پیروزی» است. به یاد دارم که حدود یکی ـ دو ماه قبل از عملیات بیت‌المقدس که برای آزادی خرمشهر انجام شد، به ما سفارش دادند که یک پیروزی بزرگ در راه داریم و باید یک سرود حماسی با این مشخصات بخوانیم؛ ولی ما نمی‌دانستیم به چه منظور است.»

او ادامه داد: «ساخت اکثر سرودهای انقلابی با این تیم انجام می‌شد و آقای فریدون شهبازیان نیز همیشه ناظر ضبط بود و تقریبا تهیه‌کننده سرودها می‌شد. ما چنین تیمی بودیم و در هر صورت روزهایمان را می‌ساختیم. این سرود در یکی از گوشه‌های آواز بیات ترک به نام روح‌‍‌الارواح است که در آن ردیف و گوشه ساخته شد. خداوند مجتبی میرزاده را رحمت کند؛ چراکه تنظیم این سرود شاهکار موسیقی است. این را من نمی‌گویم، بلکه خیلی از اساتید و کسانی که این موسیقی را گوش داده‌اند و اهل فن موسیقی هستند می‌گویند.»
تاریخ انتشار : جمعه 5 مهر 1398 - 16:23

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود محمد گلریز: ما چهار نفر بودیم | موسیقی ما