برنامه یاد بعضی نفرات
 
با آثاری از علی تجویدی، همایون خرم،هوشنگ ظریف، جلیل شهناز و فرهنگ شریف
«امیر عبدالحسینی» کتاب «خاطره‌های تار» را رونمایی کرد
موسیقی ما - «امیر عبدالحسینی» کتاب «خاطره‌های تار»‌ را با حضور هنرمندان در موزه‌ی موسیقی رونمایی کرد. این اثر شامل پنج قطعه است که دو قطعه از ساخته‌های اوست و سه قطعه‌ی دیگر آن، ترکیب قطعات بزرگان موسیقی با فضایی جدید و رمیکیس شده است.

او درباره‌ی این اثر می‌گوید: «قطعه اول این آلبوم که در آن قطعات کلاسیک موسیقی با تار نواخته شده، «پتبوری» نام دارد، این اسم را «لوریس چکنوارایان» بر روی آن نهاده و قطعه‌ به این استاد بزرگ موسیقی تقدیم شده است. قطعه بعدی «خاطرات بید مجنون» نام دارد که در آن ترکیبی از تصنیف‌های خاطره انگیز قدیمی از کارهای استادانی چون تجویدی، روحانی، همایون خرم و امین الله رشیدی شنیده می شود که این قطعه نیز به فریدون شهبازیان تقدیم شده است. قطعه سوم و چهارم به ترتیب «خاطره‌های تار» و «خاطره‌های سیاه مشق» نام دارند که از آثار خودم است و به جواد علیزاده و غلامحسین امیرخانی تقدیم شده است. قطعه پنجم این آلبوم نیز خاطرات «چهارمضراب» نام دارد که ترکیب‌ِ چهارمضراب‌هایی از هوشنگ ظریف، جلیل شهناز و فرهنگ شریف است که این قطعه به استاد خودم در موسیقی یعنی هوشنگ ظریف تقدیم شده است.

در این مراسم على جهاندار، قاسم رفعتى، محمد معتمدى، شهرام صارمى، حميدرضا نوربخش، هادى منتظرى، ميلاد كيايى،حسين پرنيا، شهرام شکوهی، رضا مهدوى، كيوان پهلوان و عبدالحسين مختاباد و همچنین كامبيز درمبخش، علي اكبر صادقي، علي شيرازي، حسين محجوبي، افشين شاهرودى، خسرو سينايى، احمد نجفى، اصغر همت، مريم كاظمى، مريم معترف، هادى مرزبان، داريوش مودبيان، ستاره اسكندرى، گوهر خير انديش، محمد علي بهمنى، عبدالجبار كاكايى حضور داشتند.

همچنین هادى ايازى، مجيد جوزانى، مجيد رجبى معمار، محمود صلاحى، محمد احسانى، احسان آقايى، مجيد ملانوروزى، محمد الله يارى و على مرادخانى نیز در این مراسم حضور داشتند.

 
این مراسم در موزه موسیقی ایران و همزمان با عید غدیر خم برگزار شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه 28 مرداد 1398 - 14:02

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود «امیر عبدالحسینی» کتاب «خاطره‌های تار» را رونمایی کرد | موسیقی ما