برنامه یاد بعضی نفرات
 
فستیوال «شب‌های جنوب» از 22 تا 24 دی برگزار می‌شود
از خالو قنبر راستگو تا «کماکان» و «داماهی»
موسیقی ما - دور سوم پروژه «شب‌های جنوب» با حضور گروه‌هایی همچون «داماهی»، «کماکان»، «جالبوت»، «سلیدون» و حضور خالو قنبر راستگو در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.
 
پروژه «شب‌های جنوب ۳» طی روزهای شنبه ۲۲، یکشنبه ۲۳ و دوشنبه ۲۴ دی، برگزار می‌شود که بلیت فروشی این رویداد از روز یکشنبه 16 دی در سایت «ایران کنسرت» آغاز شده است.
 
طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته، ساعت ۲۱ روز شنبه ۲۲ دی ماه خالو قنبر راستگو خواننده و نوازنده مطرح نی‌جفتی هرمزگان به همراه گروه موسیقی «داماهی» به سرپرستی دارا دارایی، برنامه‌هایی را به صورت جداگانه برگزار می‌کنند.
 
روز یکشنبه ۲۳ دی هم گروه «کماکان» به سرپرستی مهدی ساکی و خوانندگی ماکان اشگواری و مهدی ساکی، گروه «جالبوت» به سرپرستی محمد علی ذاکری که اجرای آنها در دوره سی و سوم جشنواره موسیقی فجر با استقبال خوب منتقدان مواجه شده بود کنسرتی را برگزار می‌کنند.
 
گروه تازه تأسیس «سلیدون» هم که اولین کنسرت رسمی خود را در رویداد قبلی «شب های جنوب» و پس از آن در اردیبهشت ماه سال ۹۷ برنامه‌ای را برای مخاطبان اجرا کرد، روز دوشنبه ۲۴ دی ماه کنسرت دیگری را در چارچوب «شب‌های جنوب ۳» برگزار می‌کند. این در حالی است که محسن شریفیان نوازنده مطرح نی انبان و سرپرست گروه موسیقی «لیان» در بخش دوم برنامه‌ای را اجرا می‌کند.
 
پدرام نیک سیرت مدیربرگزاری پروژه «شب‌های جنوب» پیش از این درباره محتوای این پروژه گفته بود: «موسیقی جنوب ایران به دلیل طبیعت گرم این منطقه سرشار از شور، نیرو و حرارت است. این موسیقی فضایی است که در استان‌های هرمزگان، بوشهر و خوزستان رواج دارد و سینه به سینه و نسل به نسل منتقل می‌شود. آنچه بیش از هر چیز در بررسی موسیقی این منطقه به خصوص هرمزگان دارای اهمیت به نظر می‌رسد، ترکیب جمعیتی جنوب کشورمان است. در این منطقه به جز ساکنان محلی، تیره‌های دیگری از جمله مهاجران بسیار قدیمی آفریقایی نیز زندگی می‌کنند که هر کدام تأثیر خود را بر این موسیقی گذاشته‌اند. آواز بندری به باور برخی از شناسندگان با موسیقی بومیان آفریقایی به‌ویژه از نظر ریتم، پیوندی ژرف و ریشه‌دار یافته است. خود موسیقی جنوب ایران هم بسیار متنوع است و شکل‌های مختلفی از جمله بندری، سبالو، یزله، لیوا، موسیقی زار، شروه، چاوشی، لالایی بندری، نی مه خوانی دارد که ما در این برنامه‌ها سعی داریم بخشی از موارد ذکر شده را به مخاطبان ارائه دهیم.»
 
دوره دوم پروژه «شب‌های جنوب» بهمن ماه سال ۹۶ با حضور هنرمندان و گروه‌هایی چون خالو قنبر راستگو، ماکان اشگواری، امیر صارمی، «داماهی»، «کماکان» و «سلیدون» در فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار شده بود.
منبع: 
موسیقی ما
تاریخ انتشار : دوشنبه 17 دی 1397 - 13:33

برچسب ها:

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود از خالو قنبر راستگو تا «کماکان» و «داماهی» | موسیقی ما