برنامه یاد بعضی نفرات
 
سرنوشت کنسرت خیریه شهرام ناظری و کامکارها مشخص شد
هوشنگ کامکار: پیشنهاد کنسرت خیابانی آب در هاون کوبیدن است
موسیقی ما ـ «شهرام ناظری» و «هوشنگ کامکار» در یک نشست خبری که صبح روز دوشنبه (5 مردادماه) در موزه موسیقی برگزار شده بود، درباره کنسرت خیریه‌ای که سال گذشته (29 آبان 96) در تالار کشور به نفع زلزله‌زدگان کرمانشاه برگزار شده بود، توضیحاتی ارائه دادند و همچنین تفاهم نامه‌ای بین این دو هنرمند و انجمن خیرین مدرسه‌ساز امضا شد.

در ابتدای این نشست، محمدحسین توتونچیان (مدیرعامل شرکت ققنوس و برگزارکننده این کنسرت) در سخنانی توضیح داد: «امروز تفاهمنامه‌نامه‌ای شامل اطلاعات اهداکننده، مبلغ و میزان مشارکت ثبت‌شده در این رویداد با حضور آقای حافظی (مدیر انجمن خیرین مدرسه‌ساز) برای ساخت مدرسه ۶ کلاسه در ثلاث باباجانی امضا می‌شود. ما زمینی را اختیار داشتیم و باید هرچه سریع‌تر برای ساخت مدرسه در آن اقدام می‌کردیم. من فکر می‌کنم اگر بشود طی 6 ماه آینده کارهای ساخت مدرسه انجام گیرد بتوانیم از ظرفیت این مجموعه آموزشی برای کاهش حجم مراجعه‌کنندگان به مدارس دیگر استفاده کنیم. پولی که برای مدرسه‌سازی جمع می‌شود به نام بنده نیست بلکه در حساب مشترکی به نام استاد شهرام ناظری و استاد هوشنگ کامکار واریز می‌شود که تا کنون با سود بانکی مبلغ ۵۷۸ میلیون تومان در حساب وجود دارد.»

او ادامه داد: «ما به مردم شماره حساب ندادیم که بگوییم به ما پول بدهید؛ بلکه کنسرتی برگزار کردیم و مردم برای حضور در آن مبلغی را هزینه کردند و استاد ناظری و گروه کامکارها این پول را برای مردم کرمانشاه هزینه کردند. در واقع ما از مردم پولی قرض نگرفتیم؛ بلکه آقایان تصمیم گرفتند درآمد کنسرتشان را در قالب یک هدیه صرف امور خیریه کنند. این هنرمندان در واقع منافع شخصی خود را در میان گذاشتند.»

شهرام ناظری نیز در ادامه این نشست خبری در سخنانی مطرح کرد: «من تصمیم گرفتم برای ابراز همدری با مردم کرمانشاه کنسرتی را برگزار کنم و گروه «کامکارها» که مجموعه خوش‌نامی است در آن روزها بهترین گزینه برای همکاری مشترک بود به ویژه اینکه خودشان هم کرد بودند. با اردشیر کامکار تماس گرفتم  و بعد هماهنگی‌هایی با هوشنگ کامکار به عنوان سرپرست گروه انجام گرفت و مراحل مقدماتی کنسرت پیش رفت. در این راستا محمدحسین توتونچیان هم که مورد اعتماد ما بود تلاش کرد تا مقدمات برگزاری کنسرت در تالار وزارت کشور فراهم شود و این‌چنین بود که سال گذشته اولین کنسرت مشترک ما با هدف ابراز همدری با زلزله زدگان کرمانشاه برگزار شد و عواید حاصل از فروش بلیت به این جریان تعلق گرفت.»

شوالیه آواز ایران در پاسخ به این پرسش که آیا همکاری‌اش با گروه کامکارها می‌تواند نویدبخش روزهای خوب برای همکاری مجدد آن‌ها باشد؟ گفت: «نابسامانی موجود در وضعیت موسیقی کشور شرایط و مشکلات زیادی را پیش روی ما قرار داده و رفتار مناسبی با اهالی موسیقی نمی‌شود و همین موضوع باعث می‌شود که هنرمندان از هم فاصله بگیرند. این مشکلات وجود دارد که باعث شده هنرمندان کمتر فعالیت مشترکی داشته باشند.»

سپس هوشنگ کامکار در سخنانی درباره تاخیر افتادن در این امر خیر، اظهار کرد: «بسیار بسیار بسیار متاسفم که ماجرای صرف هزینه و اهدای مبلغ مربوط به کنسرت خیریه تا این حد طول کشید. البته خانواده کامکار عادت ندارد هیچ‌کاری را طول بدهد؛ اما امیدوارم این پول هر چند ناچیز به مصرف درستی برسد. لازم است بگویم که من همچنان مخالفم که این مبلغ به مراکز دولتی اهدا شود.»

این آهنگساز در ادامه سخنانش درباره طرح برگزاری کنسرت خیابانی که این روزها زیاد مطرح می‌شود، اظهار کرد: «وقتی پسر شجریان اعلام کرد که می‌خواهد در خیابان کنسرت بدهد من هم خوشحال شدم و پیش خودم گفتم این کار اتفاق خوبی است؛ اما شما بدانید که برگزاری کنسرت در خیابان دردی از مردم را دوا نمی‌کند. من به طور کلی مخالف شوآف و کارهای تبلیغاتی هستم. می‌توان به جای سی شب کنسرت گران‌قیمت، کنسرتی ارزان‌تر برای مردم برگزار کرد. کنترل کنسرت در خیابان شرایط سختی دارد و مشکلات آن معلوم نیست. چطور می‌خواهند امنیت خیابان‌ها و کوچه‌پس‌کوچه‌ها را تامین کنند؟ من می‌گویم بیایید واقعی باشیم. اگر راست می‌گویید بیایید به موسسه محک فلان مبلغ پول بدهید. من به این کارهایی که فقط برای تبلیغات است، خنده‌ام می‌گیرد. کاری که قطعاً نشدنی است فقط جنبه تبلیغی دارد.»

او ادامه داد: «همین الان اگر بگویند که گروه کامکارها می‌توانند در ورزشگاه آزادی کنسرت بدهند ما مطلقاً این کار را انجام نمی‌دهیم. برای اینکه برگزاری کنسرت ملزوماتی می‌خواهد که اصلاً در اماکنی چون ورزشگاه شدنی نیست. مگر می‌شود موسیقی جدی را که در آن اشعار بزرگان ادبیات پارسی کشورمان وجود دارد در ورزشگاه اجرا کرد؟ به اعتقاد من این کارها آب در هاون کوبیدن است.»

او در پاسخ به این پرسش که آیا همکاری گروه کامکارها با شهرام ناظری ادامه دار خواهد بود یا خیر، گفت: «گروه ما کامل است. تا جایی که لازم باشد از گروه خودمان استفاده می‌کنیم. اگر هم به حضور خواننده دیگری لازم بود، حتما با آن خواننده تماس می‌گیریم.»

شهرام ناظری هم در تایید سخنان کامکار گفت: «برای چنین کنسرت‌هایی یا باید یک فضای گسترده یا یک سالن مجهز را برای چندین شب در اختیار گرفت وگرنه من هم معتقدم این کار شدنی نیست. وقتی کاری شدنی نیست حتی گفتن آن نیز ضرورتی ندارد. البته من چندی قبل پیشنهاد برگزاری کنسرت در ورزشگاه‌ها و اماکن بزرگ را به مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داده بودم اما برگزاری کنسرت متفاوت است. تماشاگر کنسرت با تماشاگر فوتبال بسیار متفاوت است ولی اگر دوستان اجازه بدهند ما هم چنین کارهایی را انجام می‌دهیم اما من واقعا چشمم آب نمی‌خورد که در یک ورزشگاه صد هزار نفری شرایط برگزاری کنسرت فراهم شود.»

علی شیرزاد (مدیرکل مشارکت‌های مردمی سازمان توسعه و تجهیز مدارس کشور) هم ضمن ارایه گزارشی کوتاه از فعالیت‌های این مجموعه برای ساخت اماکن آموزشی کرمانشاه پس از زلزله سال گذشته توضیح داد: «تصمیم فرهیختگان کشور و همچنین مردم عادی که دست به دست هم دادند تا غم و اندوه زلزله‌زدگان را کاهش دهند، در بهترین شکل ممکن خود انجام گرفت. سازمان نوسازی و تجهیزات مدارس کشور متولی ساخت محیط های آموزشی در سراسر کشور است. این مجموعه با حمایت انجمن های مردم نهاد تمام تلاش خود را انجام داده تا با مشارکت خیرین در امر مدرسه سازی و توسعه مراکز آموزشی کارهایی را انجام دهد که این موضوع نشان‌دهنده این است که اعتمادی بین مردم، خیرین و سازمان ایجاد شده است.»

محمدرضا حافظی (مدیر جامعه خیرین مدرسه ساز کشور) هم ضمن ارایه گزارشی از روند فعالیت مجمع خیرین مدرسه‌ساز از امضای این تفاهمنامه قدردانی کرد.
تاریخ انتشار : دوشنبه 5 شهریور 1397 - 16:29

دیدگاه‌ها

سه شنبه 6 شهریور 1397 - 12:48

با همه احترامی که برای آقای کامکار قائلم ولی به نظر میرسه این حرف شون از سر حسادت بوده نسبت به همایون . چون اکثر مجوزهای کنسرت خیاببانی داده شده و همایون هم ثابت قدم برای این اجرا هست

سه شنبه 6 شهریور 1397 - 12:48

کاملا حسادت از کلام آقای کامکار قابل لمس هست .

سه شنبه 6 شهریور 1397 - 12:48

با تمام احترام به آقای همایون شجریان. ولی آخه این دو قابل مقایسه نیستن. آقای کامکار کجا و ... . بی تعصب باید بود. چه حسادتی می تونه باشه?

سه شنبه 6 شهریور 1397 - 12:48

همایون عزیز غمناک نباید بود از طعن حسود شاید که چو وابینی خیر تو درین باشد

سه شنبه 6 شهریور 1397 - 12:48

اولین نفر همایون گفت بقیه چشونه مرتب تز میدن؟

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود هوشنگ کامکار: پیشنهاد کنسرت خیابانی آب در هاون کوبیدن است | موسیقی ما