برنامه یاد بعضی نفرات
 
مهدی یغمایی خواننده مهمان کنسرت ناصر چشم‌آذر و ارکستر بزرگ «ایستگاه» شد
مهدی یغمایی: دیدن ناصر چشم‌آذر آرزویم بود، چه برسد به اینکه خواننده کنسرتش باشم
موسیقی‌ما - خواننده آلبوم «چمدون تو» به عنوان خواننده کنسرت ناصر چشم‌آذر و ارکستر بزرگ «ایستگاه» انتخاب شد.

به گزارش «موسیقی ما»، مهدی یغمایی به عنوان خواننده این کنسرت که قرار است در تاریخ 25 و 26 اسفند در تالار وحدت برگزار شود انتخاب شد. همین بهانه باعث شد سراغ این خواننده برویم و در آستانه برگزاری این کنسرت گپی با او داشته باشیم.

کنسرت ناصر چشم آذر با همراهی ارکستر بزرگ ایستگاه تحت امتیاز موسسه «آوای دوران» به مدیریت «سمیه کاویانی» و تهیه کنندگی «رسول ترابی» برگزار خواهد شد. «مهدی نوروزی» سرپرست ارکستر ایستگاه، «امید رجبی» رهبر این ارکستر و «گلناز گلزاری» مدیر ارکستر «ایستگاه» هستند.
 
  • * بعنوان خواننده کنسرت ناصر چشم‌آذر و ارکستر بزرگ «ایستگاه» انتخاب شدی؛ کنسرتی که قرار است آثار نوستالژیکی در آن اجرا شود، ممکن است پذیرای مخاطبان چند نسل متفاوت باشد و این شاید برای تو کمی استرس زا به نظر برسد.
اگر بگویم استرس ندارم که دروغ گفتم. با بزرگان کار کردن ساده نیست و من همیشه آرزو داشتم جناب چشم آذر را از نزدیک ببینم، چه برسد به اینکه در ارکسترشان به عنوان خواننده حضور داشته باشم. این اتفاق برای من اتفاق بسیار بزرگی است. من آدم شفافی هستم و رک صحبت می‌کنم و اهل پنهان‌کاری نیستم و همیشه احساس قلبی‌ام را می‌گویم. با افتخار می‌گویم که بسیار اتفاق زیبا و دوست‌داشتنی و برگ زرینی در دفتر موسیقایی من است و من دست‌بوس این عزیز بزرگوار هستم. از رسول ترابی نازنین ممنونم که این اتفاق را رقم زد. یکی دیگر از پایه‌های این اتفاق پوریا حیدری نازنین است و هرچه بگویم خوشحالم کم گفتم. مخصوصاً اینکه کارهایی را اجرا می‌کنم که چند نسل با آن خاطره دارند و برای من باعث افتخار است که یک بار هم من قرار است به صورت رسمی آن‌ها را در یک کنسرت بخوانم.
 
  • * این کنسرت می تواند اتفاق ویژهای برای تو در همه این سالها باشد. موافقی؟
قطعاً همین طور است و جدا از بخش هنری این قضیه که بسیار ارزشمند بوده و اولویت اول من است، صددرصد این اتفاق خواهد افتاد. وقتی بزرگانی پشت این کار هستند و اسم بزرگی چون جناب چشم‌آذر عزیز هست، مطمئناً اتفاقات خوبی خواهد افتاد که به من در طی کردن مسیرم کمک خواهد کرد.
 
  • * مخاطبین این کنسرت کمی با مخاطبین کنسرت های دیگر فرق دارند و شاید جلب رضایت آنها با آثاری تا این حد پرخاطره، کار راحتی نباشد.
اگر به رزومه خود من در این سال ها نگاه کنید، می‌توان گفت خیلی از مخاطبین من کسانی هستند که موسیقی قدیم را گوش می‌کنند و توانسته‌اند به راحتی با موسیقی من رابطه برقرار کنند. چون همیشه رنگ و بوی موسیقی دهه 40-50 در کارهای من بوده و شاید کمی مدرنیزه و به روز شده، اما همیشه در رنگ و جنس صدای من این مسئله نهفته است. خودم متولد دهه 50 هستم و باعث می‌شود با موسیقی‌های آن دهه بزرگ شوم و با صدای اساتید آن دوران سالیان سال تمرین کرده‌ام و طبیعتاً باعث می‌شود تمام حس‌هایی که تمرین کرده‌ام را در این اجرا برای مخاطبین بگذارم و فکر می‌کنم با آن رابطه برقرار کنند.
 
  • * بلاخره در هفته‌های گذشته طلسم کنسرت‌های تهران تو هم شکسته شد و اولین اجرای تهران تو هم در تالار وحدت برگزار شد.
به هرحال نزدیک به 15 سال است که من در کار موسیقی هستم. از گروه ژوان تا کنون که دومین آلبوم رسمی‌ام به نام «چمدون تو» در سال 95 منتشر شده است. خیلی‌ها از من سوال می‌کردند چرا این اتفاق افتاده ولی بنا به دلایلی یک بار در سال 91 کنسرت من لغو شد و بعد از آن من ترجیح دادم در کار تولید پررنگ‌تر باشم که این کار را انجام داده و موازی با آن آلبوم «چمدون تو» را آماده کردم. در یک پروسه 8 ماهه، یک سری مشکلات به واسطه یکی از سایت‌های غیر مجاز داشتم که خدا را شکر توضیحات ما قانع‌کننده بود و توانستم دوباره کار کنم. تا این‌که در 9 خرداد 95 آلبوم چمدون تو را بیرون دادیم. آقای «سپهر صاحبی» تهیه‌کننده من چندبار برای نمایشگاه بین‌المللی تاریخ گرفتند ولی اگر سیر مجوز را از تاریخ‌هایی که اعلام می‌کردند کم می‌کردیم تایم خیلی کوتاهی برای بلیت‌فروشی می‌توانستیم داشته باشیم و من گفتم چون اولین اجرای رسمی تهران است نخواستم ریسک کنم و ترجیح دادم زمان بهتری برای آن انتخاب کنم. خدا را شکر در تالار وحدت این اتفاق برای من افتاد و برای من بسیار جای خوشحالی و افتخار بود که اولین اجرای رسمی تهران را در تالار وحدت برگزار کردم و بابت این امر خوشحالم. شاید عجیب باشد ولی در سانس اول کمی استرس داشتم و سانس دوم فوق‌العاده بود و به نظرم هم بچه‌ها به خوبی نواختند و خودم هم بسیار آماده بودم و به خوبی اجرا شد. خیلی از دوستانم هم آمده بودند و به من انرژی دادند. در سانس اول دکتر محمد اصفهانی تشریف آورده بودند که برای من حضورشان بسیار انرژی‌بخش بود. پوریا حیدری و داوود خان حیدری، باربد بابایی، خانم صالحی، خانم نفیسه روشن، خانم بهاره رهنما و خیلی از دوستان دیگر هم بودند که حضورشان برای من حائز اهمیت بود. فکر می‌کنم این اجرا فصل جدیدی برای من آغاز کرد.
 
  • * درمورد فصل جدید کاری‌ات صحبت کردی. فکر می‌کنم برنامه شب کوک هم در روند شناخته شدن و بیشتر شنیده شدن کارهای تو در حوزه موسیقی خیلی تاثیر داشت. کمی درمورد شب کوک و تاثیرگذاری آن بگو.
صددرصد. شب کوک برای اولین بار یک برنامه تلنت شو و استعدادیابی در تلویزیون ایران بود که اتفاق کوچکی نیست. جا دارد در اینجا از باربد بابایی تشکر و قدردانی کنم که همیشه در این سال‌ها به من محبت داشته و در کنار من بوده و به عنوان کارگردان هنری و مجری برنامه به من پیشنهاد کرد و من را برای هیئت داوران انتخاب کرد. شاید وقتی که این برنامه شروع شد هیچ‌کس مطمئن نبود که ادامه پیدا کند و به فینال برسد، اما خواست خدا بود که به واسطه هم‌دلی در فضای پشت صحنه و بچه‌ها این برنامه به خوبی دیده شد و ما در عید سال 95 با وجود برنامه‌های خوب خندوانه و دورهمی، بعد از برنامه دورهمی توانستیم دومین برنامه پربیننده تلویزیون شویم و به لطف مردم این موفقیت حاصل شد. پوریا حیدری عزیز هم زحمت تیتراژ دوم برنامه را کشید و من آن را اجرا کردم و به لطف مردم، با نیم میلیون رأی در برنامه سه ستاره احسان علیخانی که همیشه به من لطف داشته توانستم رتبه سوم تیتراژ را بیاورم. این‌ها همه اتفاقاتی بود که برنامه شب‌کوک باعث آن شد و من به همه عوامل آن مدیون هستم. اکنون به جرأت می‌توانم بگویم جز خواننده‌هایی در ایران هستم که مردم چهره من را کامل می‌شناسند. بعضی خواننده‌ها را شاید فقط از روی صدا بشناسند. قبل از برنامه شب کوک هم شاید صدای من را می‌شناختند چون تیتراژ برنامه ماه عسل را کار کرده بودم، اما به لطف برنامه شب کوک چهره‌ام برای مردم ایران آشنا است و بابت این از همه دوستانم در این برنامه تشکر می‌کنم.
منبع: 
اختصاصی سایت «موسیقی ما»
تاریخ انتشار : دوشنبه 16 اسفند 1395 - 13:00

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود مهدی یغمایی: دیدن ناصر چشم‌آذر آرزویم بود، چه برسد به اینکه خواننده کنسرتش باشم | موسیقی ما