برنامه یاد بعضی نفرات
 
با گردآوری فرامرز پایور و اجرای محسن کرامتی؛
ردیف آوازی ایران به روایت عبدالله دوامی منتشر شد
موسیقی ما - ردیف آوازی به روايت استاد عبدالله دوامي گردآوری شده‌ توسط استاد «فرامرز پایور» با اجرای «محسن کرامتی» توسط انتشارات ماهور منتشر شد. 
«محسن کرامتی» - خواننده‌ی موسیقی سنتی ایران- در این باره می‌گوید: «استاد عبدالله دوامي، اگر نگوييم معتبرترين، بي‌شک از راويان معتبر رپرتوار (کارگان) موسيقي دستگاهي ايران بوده است. او از محضر سرچشمه‌هاي رديف، يعني ميرزا عبدالله و آقا حسينقلي کسب فيض کرده بود و با بزرگان ديگري چون درويش‌خان، عارف قزويني، حسين‌خان اسماعيل‌زاده و چند تن ديگر نيز مأنوس بود. دوامي آواز را نزد علي خان نايب السلطنه، و تمبک نوازي را از حاجي خان ضرب فراگرفت. او به مدد حافظه ي فوق العاده و حُسنِ سليقه اي که داشت مجموعه اي قابل توجه از ملودي‌هاي قديمي را در قالب تصنيف ثبت و ضبط کرد و از خود به يادگار گذاشت. دوامي، روايتي آوازي از راست و پنجگاه را در قالب يک دستگاه آوازي به رپرتوار موسيقي دستگاهي اضافه کرد که پيش از او وجود نداشت. اجرايي که در مجموعه‌ي حاضر مي‌شنويد از روي آوانگاري استاد فرامرز پايور و از کتاب رديف آوازي و تصنيف هاي قديمي به روايت استاد عبدالله دوامي  (تهران: ماهور،    1375)  خوانده شده است و منتهاي تلاشم را کرده‌ام اين روايت را بي کم وکاست و دقيق اجرا کنم.»
تاریخ انتشار : شنبه 13 شهریور 1395 - 13:02

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود ردیف آوازی ایران به روایت عبدالله دوامی منتشر شد | موسیقی ما