برنامه یاد بعضی نفرات
 
کامنت در جشنواره قطعاتی جدید نواخت
لحظه‌هایی در مسیر باد
موسیقی ما - کنسرت گروه «کامنت» در ساعات پایانی سومین روز از جشنواره موسیقی فجر برگزار شد. این گروه در آخرین اجرا از اولین روز اجراهای  تلفیقی با حضور پر شور مخاطبانش روی صحنه رفت. اجرای گروه کامنت به صورت مشترک با گروه «داماهی» بود و با تاخیر، ساعت 23:30 آغاز شد. کامنت که با آلبوم «رفته از دست» وارد بازار رسمی موسیقی ایران شد از معدود گروه های آلترنیتو راک رسمی ایران به حساب می آید.

گروهی که در سال 1386 با کیان پورتراب (خواننده)، نیما رمضان (گیتار الکتریک) تشکیل شد و حالا آرین کشیشی (گیتار باس)، اشکان آبرون (کیبورد) و بردیا امیری (درامز) هم از اعضای آن هستند. در اجرای کامنت قرار بود قطعاتی از آلبوم های قبلی این گروه اجرا شود که تقریباً چنین اتفاقی رخ نداد. لیست قطعاتی که در بروشور جشنواره اعلام شده بود عبارتند از: فرشته مرگ، با مسیر باد، با من هست، بی تو، کی می رسیم، هی تو، لحطه ها، اطراف ما، میرسیم، تنهایی ما. بیشتر این قطعات مربوط به آلبوم آخر کامنت یعنی رفته از دست نیستند.

در نهایت اما هشت قطعه اجرا شد که تنها قطعات «لحظه ها» و «با مسیر باد» در رپرتوار اعلام شده وجود داشت. همچنین تنها قطعه ای که از کارهای قدیمی این گروه محسوب می شود و اجرا شد، آهنگ «لحظه ها» است. کامنت اجرای خود را با فضا سازی و صداهای الکترونیک آغاز کرد و قطعه رفته از دست را برای شروع اجرا کردند. پس از آن کیان پور تراب از اعضای گروه داماهی تشکر کرد و گفت: « اعضای داماهی کاردرست و خاکی هستند. ما خوشحالیم که چنین دوستانی داریم». دومین قطعه «به فکر..» بود. پس از آن «ستاره ها» اجرا شد که همراه با هنرنمایی نیما رمضان و استفاده از افکت های متفاوت برای گیتار الکتریک بود. «درخت» چهارمین آهنگی بود که اجرا شد و فضای آرام تری داشت. سپس قطعات «نمی ایستیم»، «در مسیر باد 2» و «لحضه ها» اجرا شد. در این بین تعدادی از مخاطبین سالن را ترک کردند.

در بخش پایانی با تشویق مردم آخرین ساخته گروه یعنی «بیداری ما» اجرا شد. در پایان کیان پورتراب اعضای گروه را معرفی کرد و همچنین از «آرش پاکزاد» به عنوان دوست و همراه همیشگی گروه قدردانی کرد. پس از آن نیما رمضان از صدابرداران سالن تشکری ویژه کرد و همچنین از این که امکان چنین اجرایی فراهم شده از مسولان تشکر کرد. اجرای گروه کامنت حدود یک ساعت ادامه داشت و حسن ختامی بر اجراهای سومین روز جشنواره فجر بود. کامنت تنها گروه از اجراهای تلفیقی است که در دوسانس روی صحنه می رود و در روز چهارم جشنواره نیز همراه با «ماکان اشگواری» به اجرا دارد.
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : شنبه 24 بهمن 1394 - 14:19

دیدگاه‌ها

دوشنبه 26 بهمن 1394 - 13:37

جای اجرای میلاد درخشانی با قطعات آلبوم اشارت نظرش در جشنواره فجر خالی بود.
کامنت دوست داشتنی هم که مثل همیشه عالی بوده.

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود لحظه‌هایی در مسیر باد | موسیقی ما