برنامه یاد بعضی نفرات
 
علي رهبري به رييس‌جمهور نامه نوشت
آقای رییس جمهور به‌ فریاد ما برسید
موسيقي ما - «آقاي رييس‌جمهور به فرياد ما برسيد.» اين را «علي رهبري» - رهبر كاركشته‌ي اركستر سمفونيك تهران- مي‌گويد. او كه در اين مدت بسياري از فعاليت‌هايش را متوقف كرده تا در تهران، اركستري را پايه‌گذاري كند كه حالا دارد بهترين روزهاي حيات حرفه‌ايش را مي‌گذراد،‌به تازگي با مشكلاتي روبه‌رو شده است. از حاشيه‌هايي كه سايت‌هاي تندرو براي يكي از اجراهاي او به وجود آوردند، اگربگذريم، مجوز ندادن به اجراي «مرثيه‌»ي موتسارت به رهبري «ارول اردينچ» مشكل ديگري است كه او به تازگي با آن روبه‌رو شده است. از همين روست كه او در نامه‌اي به دكتر «حسن روحاني» كه اركستر سمفونيك تهران در زمان رييس‌جمهوري او احيا شد، نوشته است. او روز گذشته در نشست خبري‌اش گفت به ايران آمده تا فعاليت‌هاي هنريش را انجام دهد و باز اين نگراني را براي بخش عظيمي از علاقه‌مندان اركستر سمفونيك ايجاد كرده كه نگذارند تا به ايد‌ه‌هايش جامه‌ي عمل پوشانده و ناگزير به رفتن شود.
 
در نامه‌اي كه او نوشته و در اختيار سايت «موسيقي ما» قرار داده، آمده است:
با احترام فراوان خدمت ریاست محترم جمهوری، جناب دکتر حسن روحانی
 
ضمن تشکر از زحمات بی دریغ جنابعالی در جهت بازگشایی مجدد ارکستر سمفونیک تهران،همچنان اینجانب علی رهبری فارغ التحصیل آکادمی هنرهای زیبای وین، رهبر  سابق ارکستر های سمفونیک در بروکسل،پراگ،مالاگا  و زاگرب و برنده مدال‌های نقره و طلای مسابقات جهانی رهبری ارکستر در سوییس و فرانسه و اکنون مدیر هنری  و نماینده حدود ۱۳۰ نفر از نوازندگان و خوانندگان ارکستر سمفونیک تهران و همچنین به عنوان یک متخصص از جنابعالی استدعا دارم لطفا با بررسی شرایط بسیار سخت مالی ارکستر سمفونیک تهران، مجددا برای تداوم عمر این واحد مهم دولتی که بدون تردید کمال وجه فرهنگی دولت و ایران عزیز در مجامع بزرگ بین المللیست،راهکار و چاره ای اندیشیده و در اسرع وقت از فروپاشی مجدد تلاشهای بی دریغ و شبانه روزی این مجموعه ۱۳۰ نفره دولتی جلوگیری بفرمایید.
 
تشخیص و تدبیر به‌موقع جنابعالی در مورد اهمیت داشتن ارکستر سمفونیک همچنان باعث امید و دلگرمی صدها موسیقیدان ناامید ایرانی شد و همه دست بدست هم داده و و با وجود مشکلات فراوان ارکستری بی نظیر تشکیل داده ایم،گروهی بی نظیر نه تنها از نظر کیفیت کاری بلکه زبانزد خاص و عام در نظم و ترتیب. حال اما شرایط مالی،به وضوح این ارکستر را در تنگنا قرار داده ٬ چنانکه ارکستری که در مدت کمتر از ۶ ماه لیاقت و کیفیت کاریش به همگان اثبات کرده و به شهرت رسیده ٬ مجددا در معرض فروپاشی قرار گرفته،ناگذیر اینجانب به نمایندگی از ارکستر سمفونیک تهران،جز به درگاه آن ریاست محترم پناهی نجسته.
 
مایل هستم ایجانب شخصا به اطلاع اینجانب برسانم که مجموعه ارکستر سمفونیک تهران و اینجانب به عنوان ریاست این مجوعه ۱۳۰ نفری که شامل ۸۰ نوازنده جوان و چیره دست ایرانی و ۵۰ خواننده گروه کر ارکستر سمفونیک تهران در حالی مشغول به انجام وظیفه هستیم که هر هفته و گاها هر روز بعلت نداشتن امکانات اداری و نامشخص بودن بودجه ٬ تهدید به عدم ادامه کار میشویم.
 
حدود ۷ ماه پیش مطابق با دستور جنابعالی جهت بازگشایی ارکستر سمفونیک تهران با بهترین شکل ممکن   این ارکستر با اجرای سمفونی ۹ بتهوون آغاز به کار کرد و از همان بدو تاسیس نظر جهانیان را بخود جلب کرد. برای پیشبرد این پروژه بزرگ ملی و فرهنگی ایران یقینا مهمتر از متوقف شدن فعالیتهای بین المللی اینجانب ٬ تلاش بی وقفه و بی شائبه نوازندگان عزیز و با استعداد این ارکستر بزرگ بود که حاصل آن پیشبرد برنامه ۶ ماه پیش بینی شده با بهترین سطح ممکن بود.

کیفیت کار این جوانان  ایرانی بسرعتی غیر قابل انتظار چنان پیش رفت که در مقابل ارکستر فیلارمونیک چین مایه سر بلندی و افتخار ایران و ایرانی شد و حاصل بازتاب بین المللی چنین موفقیتی دعوت از ارکستر سمفونیک تهران برای حضور در اتریش،چین و چند کشور دیگر شد که البته این دعوت ها برای کشور های همسایه ایران  حتی سالها با اختصاص میلییون ها دلار برای چنین پروژه های فرهنگی محال و غیر ممکن است.
 
مدیریت تمامی مشکلات جاری چه از لحاظ مالی و چه از نظر اداری،به تنهایی برای بنیاد رودکی که به هیچ وجه تجربه و آمادگی وجود چنین ارکستر بزرگی را نداشته طاقت فرسا شده.

اکنون که  ما با صرفه جویی فراوان برنامه مهر تا مهر را با انگیزه حمایت از آهنگسازان  ملی،نوازندگان  و رهبران جوان ایرانی  تنظیم کرده و خود را برای  ضبط آثار آهنگسازان ملی ایران و تورهای بسیار مهم آماده میکنیم با مشکلات مالی فراوانی روبرو شده ایم. گرچه تا به امروز با همت وزارت ارشاد و همکاری بی شائبه بنیاد رودکی توانسته ایم به سختی،مشکلات و کمبود ها را پشت سر بگذاریم و ارکستر سمفونیک تهران را روی پای خود نگه داریم.

در این مدت به هر شکل ممکن و با همت نوازندگان محترم ارکستر ٬ برنامه ها را اجرا کرده ایم ولی اکنون به مرحله ای رسیده ایم که همانند اغلب کشورهای دیگر چنانچه ریاست محترم جمهوری شخصا برای حل این موضوع تصمیمی اتخاذ نکنند و به بودجه برای حل مشکل مالی ارکستر سمفونیک در نظر نگیرند،بطور قطع بار دیگر این ارکستر که قدمتش از ۸۰ سال میگذرد،از هم فروپاشیده خواهد شد.
 
لازم به یاداوی است که در ۲۰ سال گذشته  کشور های مختلفی برای بالا بردن چهره فرهنگی و ملی کشورشان با حداکثر امکانات موجود و حتی با بکارگیری و استخدام ۹۰ یا ۱۰۰ درصد نوازنده های خارجی،ارکستر سمفونیک  تشکیل داده اند،ارکستری که در حال حاظر در ایران به لطف خداوند متعال با حضور مستعد ترین جوانان ایرانی دارا هستیم. 

اینجانب خواهشمندم برای جلوگیری از فروپاشی این سرمایه ملی و در حمایت از این جوانان مستعد ایران،ضمن بررسی های لازم،دستورات و اقدامات لازم را مبذول بفرمایید.
 
بااحترام فراوان
علی رهبری
مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : چهارشنبه 13 آبان 1394 - 13:43

دیدگاه‌ها

چهارشنبه 13 آبان 1394 - 14:00

Ajab

چهارشنبه 13 آبان 1394 - 14:05

خجالت اوره وضعیت این زمونه

چهارشنبه 13 آبان 1394 - 14:05

تاسف واقعا تاسف برای حال و روز موسیقی ایرانی

چهارشنبه 13 آبان 1394 - 14:15

?....

چهارشنبه 13 آبان 1394 - 14:35

متاسفم . با اون بوق کرنای رسانه ای که اول بسم الله ایشون راه انداختند، معلوم بود که سنگ بزرگ علامت نزدنه! خیلی مسائل جنبی و اسم و مقامهای خارج از کشور ایشون هم کم کم برملا شد و حالا بنیاد داره به تدریج رو بر میگردونده. در کل علی مونده و حوضش !

چهارشنبه 13 آبان 1394 - 14:40

مگر خدا به فريادما برسه

چهارشنبه 13 آبان 1394 - 14:45

رييس جمهور هم نميتونه كاري بكنه با اين اوضاع

چهارشنبه 13 آبان 1394 - 15:10

دمت گرم آقاي رهبري

چهارشنبه 13 آبان 1394 - 15:20

آقا موسیقی حراااام است ... حرااااام ... یه صلوات عنایت کنید

چهارشنبه 13 آبان 1394 - 21:35

این چندماه، اخبار را دنبال می کردم و به عنوان یک علاقمند موسیقی همیشه برخوردهای جناب آقای علی رهبری، سراسر جاه طلبانه و هیاهوگرانه به نظرم می آمد. این همه هوی و های و جرح و تعدیل و برخوردهای کلامی و حتی اهانت به نوازندگانی که دوره ای توسط شخص ایشان نابغه و استعداد جهانی معرفی می شدند و فرداروز، از ارکستر اخراج می شدند به این بهانه که تکنیکی در حد ارکستر نداشتند! این همه کدورت و برخورد، واقعاً به چه دلیلی؟ این بود انجام ماجرا؟ عاقبت آن همه هیاهو این است؟ متأسفم. جناب آقای رهبری گرامی، این نامه و این شرح مصیبت که نوشته اید، پیامد بدیهی آن برخوردهای قهرآمیز و تهدیدآمیز و چکشی جنابعالی ست. نیک می دانیم که مسئله ی ارکسترسمفونیک تهران، تنها مسئله ی بودجه و ريال نیست. ریشه ی این تنگنا که از آن به فریاد رسیده اید، رفتارهای جنابعالی ست که اجازه فرمایید علیرغم احترامی که برای رزومه تان، که دائم در مقدمه ی هر پیامتان یادآور و مفتخرش هستید قائلم، به هیچ عنوان حرفه ای و برازنده ی یک "مدیر هنری" نیست.

پنجشنبه 14 آبان 1394 - 06:38

مثل اينكه قرار مدارهاي جناب الكساندر رهبري خيلي جور از آب در نيامده ،،، شوي خوبي بود تا الان با اين اجراهاي ضعيف اركستر سمفونيك كه همه ي مخاطبانش دعوتي وزارت ارشاد بودند م حتا يك بليط هم فروش نرفت . بيچاره جناب صهبايي ،،،

شنبه 16 آبان 1394 - 22:12
arshia

حرف بیربط نزنید لطفا!!
جناب صهبایی از نیروهای ارزشمند کشور ماهستند ولی استاد رهبری خودش رو سالها پیش اونهم در اروپا به و کل دنیا به ثبت رسونده پس یخود میان اساتید رو بهم نزتید!!

89.41.243.171

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود آقای رییس جمهور به‌ فریاد ما برسید | موسیقی ما