برنامه یاد بعضی نفرات
 
سال پرکار آهنگساز و نوازنده برجسته در ایران و خارج از کشور
تور اروپایی حسین علیزاده در آخرین ماه سال 93
موسیقی ما - «حسین علیزاده» -آهنگساز و نوازنده‌ی برجسته‌ی ایرانی- که مانند بسیاری دیگر از پیشکسوتانِ موسیقی و مانند سال‌های گذشته، امسال در جشنواره‌ی موسیقی فجر حضور ندارد اما با ساختِ موسیقیِ فیلمِ «شرفنار» در جشنواره‌ی فیلم فجر حاضر است، بارِ دیگر از اوایلِ اسفندماه تورِ کنسرت‌های خارج از کشورِ خود را ادامه می‌دهد.

حسین علیزاده در ادامه‌ی تورهایِ اروپاییِ خود سه‌تار و تار می‌نوازد و «بهنام سامانی» با نواختنِ تنبک و «صبا علیزاده» با نواختنِ کمانچه او را در این اجراها همراهی می‌کنند. این گروه پیش از این در آبان‌ماه سالِ جاری در آلمان به اجرای برنامه پرداخته بودند و کنسرت‌هایشان از شهر «وپرتال» آلمان آغاز و در «فرانکفورت» به پایان رسیده بود.

اما حالا اولین کنسرت از این تور، هشتم اسفندماه -27 فوریه- در گوتنبرگ سوئد خواهد بود و روزِ بعد از آن، نهم اسفند -28 فوریه- در کپنهاگ دانمارک به اجرای برنامه خواهند پرداخت. علیزاده با آنسامبلِ کوچکش بعد از آن در روز دهم اسفند ماه -اول مارچ- در اسلوی لهستان به اجرای برنامه خواهد پرداخت و پانزدهمِ همین ماه -ششم مارچ- در ونیز و روز بعد از آن در رمِ‌ ایتالیا روی صحنه می‌رود.

بهنامِ سامانی،‌ نوازنده‌ی سازهای کوبه‌ای (تنبک، دف، دایره، کوزه و...) است که علاوه بر فعالیت‌های شخصی‌اش، سال‌هاست که در گروه موسیقی «دستان» به اجرای برنامه می‌پردازد. همچنین «صبا علیزاده» در سالِ‌ جاری، پدرش را در اجراهای داخل و خارج از کشور همراهی کرده است. او موسیقی تجربی را در انستیتوی هنر کالیفرنیا خوانده، اما در این سال‌ها علاوه بر موسیقی، عکاسی هم کرده و فعالیت‌هایی نیز در زمینه‌ی سینما داشته است.

در این میان فعالیت‌های آهنگسازی‌اش بیشتر در زمینه‌ی الکترو آکوستیک است؛ با این حال کمانچه را سنتی نواخته و آن‌طور که خودش می‌گوید، کمانچه‌نوازی‌های استاد «علی‌اصغر بهاری» برایش جذابیت‌های بسیاری دارد. به قولِ مجله‌ی «پالم اسپرینگ لایف»، موسیقی او را باید ترکیبی از موسیقی سنتی و الکترونیک دانست.

اما این تنها برنامه‌های علیزاده در آخرین ماهِ سال نیست. استادِ بداهه‌نواز بعد از آن تور کنسرت‌های خود را همراه با «مجید خلج» ادامه خواهد داد. در این برنامه‌ها نیز او همچنان تار و سه‌تار خواهد نواخت و خلج با نواختنِ تنبک، بم‌دایره و زنگِ سرانگشتی (سازی مکمل که برای تولید ریتم در موسیقی ایران باستان و موسیقی عربی کاردبرد داشته و صدایی زیر و مانند زنگ دارد) خواهد نواخت.

این دو نوازنده، بیست‌ودوم اسفند‌ماه -سیزدهم مارچ- در بروکسلِ بلژیک، روز بعد از آن در لیون فرانسه و پس از آن در بازل سوییس به اجرای برنامه خواهند پرداخت. بعد از آن پس از دو روز استراحت، در پاریس روی صحنه می‌روند. بیستم مارچ -معادل 29 اسفندماه- در آلمان و همچنین در اولین روز از نوروز سالِ 94، در فرانکفورتِ آلمان و بعد از آن در بوداپست، کنسرتِ خود را اجرا خواهند کرد.

با تمامِ اینها به نظر می‌رسد حسین علیزاده در سالِ جاری، در ایران نیز برنامه‌های متعددی را به اجرا درآورد. او به همراه پژمان حدادی و صبا علیزاده، کنسرت‌هایی بی‌کلام و بداهه در شهرهای مختلف اجرا کرد و علاوه بر آن به همراهِ «محمد معتمدی»، اجراهایی از «باده‌ تویی» داشت. او همچنین امسال بعد از ده سال، اولین آلبومِ تار خود با نام «تربت» را به انتشار درآورد.
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : شنبه 18 بهمن 1393 - 14:10

دیدگاه‌ها

شنبه 18 بهمن 1393 - 21:23

واقعا تبریک میگم

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود تور اروپایی حسین علیزاده در آخرین ماه سال 93 | موسیقی ما