برنامه یاد بعضی نفرات
 
احسان خواجه امیری
گزارش تصویری مفصل از کنسرت احسان خواجه‌امیری در ساری
«عاشقانه‌ها» لبِ دریا...
موسیقی ما - آرتین ولی الهی: کنسرت احسان خواجه‌امیری، در آخرین ساعات اردیبهشت ماه با استقبال پرشور مازندرانی‌ها در سالن سینما سپهر ساری برگزار شد. احسان و گروهش، دو سانس و در هر سانس برای 1000 نفر از مازندرانی‌ها به اجرا پرداختند و شبی خاطره‌انگیز در ساری رقم زدند.
 • * «امیر جوادی» و «پویا افشاری» در ماه‌های اخیر کنسرت‌های موفقی برای هنرمندان صاحب‌نام همچون فرزاد فرزین، مازیار فلاحی، گروه رستاک و... برگزار کرده و توانستند رضایت مسئولین سخت‌گیر مازندرانی را جلب نمایند. این دو برگزارکننده بنا به درخواست مخاطبین، این بار «احسان خواجه امیری» را به ساری آوردند تا برای هوادارانش به اجرای زنده بپردازد. این کنسرت به تهیه‌کنندگی مهندس حسینی و با همکاری «شرکت آوای مَها» و «موسسه کودکان سرطانی ماهک» برگزار شد.
   
 • * پیش از این کنسرت‌های «احسان خواجه امیری» در شمال کشور، با حاشیه‌هایی روبرو شده بود. لغو کنسرت آمل و کنسرت شلوغ و پردغدغه‌ی گرگان از جمله عواملی بود که باعث شد احسان محدودیت‌هایی برای برگزاری کنسرت در این منطقه در نظر بگیرد.
   
 • * علی‌رغم اینکه به دلیل نزدیکی به زمان انتخابات، حتی احتمال لغو این کنسرت هم چندان دور از ذهن نبود، هر دو سانس برنامه بدون هیچ مشکل خاصی و با نظمی مثال زدنی برگزار شد. تمامی بلیتهای این کنسرت در کمتر از 48 ساعت به فروش رسید.
   
 • * امیر جوادی (برگزارکننده) در گفت و گو با موسیقی ما اظهار داشت: «با توجه به برگزاری چند کنسرت موفق در ماههای اخیر، توانستیم موافقت مسئولین را برای برگزاری این برنامه جلب کنیم. از مدیران و مسئولین ارگانهای ذیربط به ویژه جناب آقای دکتر ابراهیمی (مدیر کل محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران) و جناب آقای واحدی (فرماندار محترم ساری) سپاسگزاریم و خوشحالیم که با برگزاری یک برنامه ی بی حاشیه، پاسخ اعتماد آنها را دادیم و انشاالله با حمایت مسئولین در ماه های آینده برنامه های دیگری برای مردم خوب شمال کشور برگزار خواهیم کرد».
   
 • * احسان مانند همه ی اجراهای چند وقت اخیرش، برنامه را با قطعه ی پرطرفدار «احساس آرامش» آغاز کرد تا از همان ابتدا، انرژی را به سالن تزریق کند. وی پس از خواندن این قطعه، از همراهی و هیجان مردم تشکر کرد و گفت: «فکر نمی کردم این قدر پر انرژی باشید! خدا را شکر می کنم که در جمع شما هستم». «شیرینی»، میوه ی ممنوعه»، «این حقم نیست» و «هر چی آرزوی خوبه» در ادامه اجرا شدند. خواجه امیری پس از اجرای قطعه ی آوازی «دوستی»، از خالق این اثر، استاد مهندس همایون خرم یاد کرد و به خاطر از دست دادنش ابراز تأسف نمود. «نابرده رنج» که از جمله آثار محبوب احسان است و خودش هم به آن علاقه ی زیادی دارد، قطعه ی بعدی بود که با همخوانی مردم اجرا شد و فضایی احساسی در سالن ایجاد کرد.
   
 • * احسان با ابراز خوشحالی از حضور در مازندران به حضار گفت: «واقعاً به تک تک شما که توی این آب و هوا و در کنار این طبیعت زندگی می کنین غبطه می خورم. خوش به حالتون! الان که نزدیک دریاییم، می خوام همه با هم بریم دریا!» سپس «دریا» را خواند تا یک بار دیگر شور و هیجان در سالن ایجاد شود. «کجایی»، «دارم میام پیشت»، «لحظه»، «تموم قلب من»، «سلام آخر» و «پرنده» دیگر قطعاتی بودند که احسان و گروهش در این کنسرت با همخوانی و همراهی مردم اجرا کردند.
   
 • * خواجه امیری در پایان برنامه ضمن اعلام رضایت از برنامه اش در ساری، گفت: «این کنسرت نسبت به برنامه های قبلی ام در مازندران، منظم ترین برنامه بوده و به این خاطر از برگزار کنندگان آن آقایان امیر جوادی و پویا افشاری به خاطر تلاشهایشان سپاسگزارم... ظاهراً تنها یکی دو روز برای این کنسرت بلیت فروشی صورت گرفته. هیج جای دنیا بلیت فروشی یکی دو روزه انجام نمی شود. واقعاً از لطف شما ممنونم و خوشحالم که در کنارتان بودم».
   
 • * هومن نامداری (رهبر ارکستر، نوازنده کیبورد و ساکسفون)، هومن غفاری (درامز)، امید حجت (گیتار الکتریک)، سیامک پناهی (پرکاشن)، سیامک کریم پور (ترومبون)، علی ضرابی (ترومپت)، کامیار ماندگاریان (ترومپت)، مهراد هزارخانی (گیتارباس)، محمد کاظمی (کیبورد) و احسان نی زن (ویولن)، نوازندگانی بودند که همراه با احسان خواجه امیری روی استیج رفتند.
   
*****
 
هومن نامداری: تفاوتی بین تهران و شهرستان قائل نیستیم
 
«هومن نامداری» رهبر ارکستر احسان خواجه امیری که تنظیم های آلبوم «عاشقانه ها» را نیز بر عهده داشت، در حاشیه ی این کنسرت درباره تفاوت کنسرت های تهران با شهرستانها به خبرنگار موسیقی ما گفت: «به طور کلی معمولاً برنامه های تهران دقیق تر و منظم تر برگزار می شوند. این حق مردم است که کیفیت اجراها در همه جا یکسان باشد، اما در شهرستانها به خاطر برخی محدودیت ها، مشکلاتی به وجود می آید. البته خدا را شکر در ساری کنسرت خوب برگزار شد و مشکل خاصی وجود نداشت. اگر حمایت صورت بگیرد و امکانات لازم فراهم شود، قطعاً کنسرتهای شهرستان بازخوردهای بهتری خواهند داشت». وی در خصوص اینکه برخی هنرمندان و گروه ها، برای برنامه های شهرستان اهمیت کمتری قائل هستند اظهار داشت: «از زمانی که تغییر و تحولاتی در گروه احسان اعمال شد، من تلاش کردم که شرایط اینگونه نباشد. نکات مختلف را در نظر گرفتم تا برنامه های شهرستان تفاوت چندانی با اجراهای تهران نداشته باشد. به نظر من نباید در کنسرتهای شهرستان چیزی کمتر از تهران وجود داشته باشد. من و سایر بچه های گروه در حد توانمان سعی کردیم که این اتفاق بیفتد و کاستی ای وجود نداشته باشد».

 
رهبر ارکستر خواجه امیری درباره ی ایجاد تنوع در کنداکتور اجراهای زنده ی این خواننده گفت: «سعی می کنیم که به مرور عادت ها را عوض کنیم؛ اینکه قطعه ی یکی مانده به آخر «سلام آخر» و قطعه ی پایانی «پرنده» باشد. اما به دلیل اینکه احسان اجراهای متعددی دارد و روند برنامه تکرار می شود، عوض کردن این عادت کمی سخت است و زمان می برد».

 
نامداری درباره ی اینکه علی رغم چند تجربه ی ناخوشایند در شمال کشور (از جمله کنسرت چند ماه پیش در گرگان)، خواجه امیری چطور حاضر به اجرا در ساری شد، بیان کرد: «یکی از نکات مهمی که وجود داشت این بود که پس از کنسرت گرگان تصمیم گرفتیم که برای برنامه های خارج از تهران، در سالن های ورزشی یا سوله های نامناسب اجرا نکنیم. کنسرت ساری در یک سالن سینما برگزار شد که فضای بسته و قابل کنترلی داشت، تعداد صندلی مشخص بود و همین عاملی بود که همه چیز منظم تر برگزار شود. یکی از دلایل برگزاری بی دردسر این کنسرت، این بود که همه چیز قابل مدیریت و کنترل بود».
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : یکشنبه 5 خرداد 1392 - 11:43

دیدگاه‌ها

یکشنبه 5 خرداد 1392 - 15:34

اجرای مطلوب و بیش از حد توان جایگاه ولی بلیط فروشی در سطح کیفیت نا مطلوب .

یکشنبه 5 خرداد 1392 - 17:35

خوشا به حال مازنی ها و شمالی ها
ما جنوبیا که دیگه کلا هیچی

یکشنبه 5 خرداد 1392 - 18:14

وای مرسی ... چه سکوت کشنده ای بود! تبریک میگم به احسان عزیز و اینکه امیدوارم همیشه روال کنسرتهای شهرستان همینجور منظم و بی حاشیه باشه :)
خوبه که هموطنای مازندرانیمون با هنرمندی احسان همه با هم دل به دریا زدن ... جای ما خالی ;-)
به امید موفقیتهای بیشتر برای احسان و تمام بچه های گل گروه :)

یکشنبه 5 خرداد 1392 - 19:37

بسيار بسيار متشكرم عكساي فوق العاده اي بودن مرسي
فقط احسان خواجه اميري مرسي اقا احسان

یکشنبه 5 خرداد 1392 - 21:42

احسان خواهش میکنم بیشتر کنسرت بذار ما تشنه ی کنسرتاتیم...
عکس ها هم فوق العاده بود.ممنون

یکشنبه 5 خرداد 1392 - 23:51

حتما به مازندانی ها خیلی خوش گذشته خوش به حالشون آقا احسان پس کی میای بندرعباس دلمون واسه اجرای زنده شما لک زده.

دوشنبه 6 خرداد 1392 - 01:36

مثل همیشه اقای احسان خواجه امیری عالی بودند.(فقط احسان خواجه امیری عزیز)

دوشنبه 6 خرداد 1392 - 08:34

مرسییی موزیک ما ، موفق باشی آقا احسان :)

دوشنبه 6 خرداد 1392 - 10:09

خوش به حالشون....
پس اهواز چـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی؟؟؟2ساله نیومدی داداش احسان :((((

تورو خدا اگه اومدی توی سالن ورزشی ها کنسرت نذار....درسته جمعیت بیشتره ولی کیفیت خیلی میاد پایین.....مثلا بیا تالار مهر....یا سینماها....فقط سالن ورزشی ها کنسرت نذار خواهشا :)

دوشنبه 6 خرداد 1392 - 11:35

توررررررررو دیدم نفســــم بنـــــــد اومد
دل مـــــــن یکدفه یک حالی شد
من به چشمــــــــــــای خودم شک کردم
این همه مییشه مگه زیبــــــــــــایی
احسان عزیز یه دونه ای
مرسی موزیک ما با این همه عکس و گزارشای عالی از احسان عزیزمون
مرسی هومن نامداری عزیز که تفاوتی بین تهران و شهرستان نمیذاره
یه احسانه یه هومن و اینهمه حس خوب و زیباایی
همیشه زنده باششششششیدد

دوشنبه 6 خرداد 1392 - 14:08

ایشاالله از این اجراهای باکیفیت تو همه جای ایران ببینیم...
تبریک به مازنی ها و آرزوی موفقیت برای احسان خواجه امیری و گروه فوق العاده اش....

دوشنبه 6 خرداد 1392 - 20:35

من فقط تو کف نظم کنسرت بودم.
بالاخره یه کنسرت خوب تو ساری دیدیم. برخلاف کنسرت پارسال احسان تو سالن وفاییان امسال تو سینما سپهر عالی بود بخصوص :...
من یه پرندم ....

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

 • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
 • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود «عاشقانه‌ها» لبِ دریا... | موسیقی ما