فرهاد فروتنی - بچگیام
برای بهبود وضعیت معیشتی فعالان عرصه موسیقی در شرایط فعلی
انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران به رییس‌جمهور نامه نوشت
موسیقی ما - انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران، به ریاست «محمد اطیابی»، با انتشار نامه‌ای برای بهبود وضعیت معیشتی فعالان عرصه موسیقی در شرایط فعلی به رئیس‌جمهور پیشنهاداتی را ارائه کرد. در بخشی از این نامه به وضعیت نابسامان بیمه و اوضاع معیشتی اهالی موسیقی اشاره و از دولت خواسته شده سهم بیمه کارگری این حوزه را برای مدتی که شرایط ویژه بر کشور حکمفرماست پرداخت کند، تا هنرمندان موسیقی بتوانند با تبعات و زیان کمتری این دوران دشوار را پشت سر بگذارند.
متن کامل نامه رییس هیئت مدیره انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران به شرح ذیل است:
 
  «جناب آقای دکتر حسن روحانی
 
    رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران
 
     با درود و احترام
 
هجوم ویروس ناشناخته کرونا، تمامی ما ایرانیان را در وضعیتی ناگوار و شکننده قرار داده است.
 
در تبعیت از دستورات پیشگیرانه بهداشتی، بسیاری از اماکن پرتردد چون، سینماها، تالارهای کنسرت موسیقی بسته شده‌اند، مدرسه‌ها و دانشگاه‌های دولتی و خصوصی تعطیل و آموزشگاه‌های آزاد نیز به ناچار و برای پیشگیری از آسیب‌های جدی دچار وقفه کاری شده‌اند.
 
صنف موسیقی نیز که ازجمله استفاده‌کنندگان اصلی از چنین اماکنی است، بنا بر تعهد خود نسبت به سلامت جامعه و در جهت گذر هرچه سریعتر از وضعیت تاسف‌بار کنونی فعالیت خود را متوقف کرده است.
 
تدریس در آموزشگاه‌های موسیقی که امروزه مهم‌ترین مراکز درآمدی اعضای صنف موسیقی است، تعطیل شده و لاجرم آسیبی جدی بر کسب و کارشان وارد شده، وضعیتی که زمان تداوم آن برای همگان نامشخص است.
 
انجمن صنفی هنرمندان موسیقی نیز در تبعیت از چنین تصمیمی از اعضای خود خواسته که پذیرای چنین شرایطی باشند و توصیه‌های وزارت بهداشت و دستورات مرتبط را رعایت کنند.
 
بسیاری از اعضای صنف اما وضعیت اقتصادی مناسبی ندارند و بیکاری و توقف فعالیت‌های آنها بویژه در آستانه سال نو، آسیب‌های جدی بر معیشت‌شان وارد ساخته و می‌سازد. هنرمندانی که اکثریت ایشان  در وضعیت‌های عادی نیز باتوجه به محدودیت‌ها و بی‌مهری‌های معمول دشواری‌های فراوان معیشتی دارند و گاه حتا از توان پرداخت سهم حق‌ بیمه خود نیز ناتوانند.
 
در چنین شرایطی بحرانی، انجمن صنفی هنرمندان موسیقی تقاضا دارد و پیشنهاد می‌کند، دولت محترم هرچه در توان دارد در تعدیل وضعیت موجود همه آحاد جامعه و بویژه اهالی محترم هنر و موسیقی به‌کار گیرد و به عنوان نمونه سهم بیمه کارگری این حوزه را برای مدتی که شرایط ویژه بر کشور حکمفرماست پرداخت کند تا هنرمندان موسیقی بتوانند با تبعات و زیان کمتری این دوران دشوار را پست سر بگذارند.
 
علاوه بر آن گزارش‌هایی نیز از گوشه و کنار به دست انجمن صنفی رسیده که برخی نهادهای نظارتی تدریس از طرق آنلاین را نیز برنتابیده و محدودیت‌ها و فشارهایی را بر مدرسان در صنوف گوناگون وارد کرده‌اند. مستدعی است در این زمینه نیز مساعدت‌ فرمایید تا از برخی سخت‌گیری‌ها نابجا جلوگیری شود.
 
انجمن صنفی هنرمندان موسیقی امیدوار است با همراهی هموطنان و نیز یاری دولت بتوان چنین شرایط دشواری را هرچه سریعتر پشت سر نهاد.
 
  محمد اطیابی
 
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران
 
این نامه به دکتر محمدباقر نوبخت ریاست محترم سازمان برنامه و بودجه، محمد شریعت مداری وزیر محترم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،‌ سیدعباس صالحی وزیر محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمد سالاری مدیر عامل محترم سازمان تامین اجتماعی رونوشت شده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه 13 اسفند 1398 - 12:46

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.