مجموعه آلبوم‌های سهیل نفیسی در مجموعه‌ی «آوازهایی برای گیتار» منتشر می‌شود
خنیاگر و گیتارش
از انتشار آخرین اثر سهیل نفیسی با عنوان طرح نو که بر اساس اشعار حافظ ساخته شد بیش از سه سال می‌گذرد و حالا مجموعه‌ای از تمام آثار او به همت نشر نغمه حصار آماده‌ی انتشار شده است.
نفیسی که با آلبوم ریرا و استفاده از اشعار نو و سپید برای آثارش شناخته می‌شود هنرمندی گزیده کار است که مخاطبانش را همیشه چند سالی منتظر می‌گذارد و در نهایت با دستی گر بازمی‌گردد. او پس از ریرا با استفاده از اشعار ابراهیم منصفی بعد دیگری از ذهنیت و توانش را نشان داد. پس از آن با چنگ و سرود به رویکردش در ریرا بازگشت و البته تنظیم‌های متفاوتی ارائه داد. در آخرین گام هم با غزلیات حافظ خنیاگری شهری‌اش را کامل کرد. ریرا دومین آلبوم پرفروش نشر هرمس تا امروز است.
آثار نفیسی نگاه جدیدی به شعر نو و موسیقی پاپ را در خود داشت که توانست بسیار از مخاطبان جدی موسیقی و روشنفکران را به خود جذب کند. نگاه مینیمال او به نوازندگی و آواز در تمام آثارش وجود دارد و شاید همین یکی از دلایل واکنش مثبت مخاطب است.
مجموعه‌ی آثار نفیسی که شامل چهار آلبوم است به همت افشین معصومی مدیر نشر نغمه حصار در یک پکیج جمع آوری شده و به زودی در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد. آنچه در ادامه می‌خوانید بخش‌هایی از صحبت‌های معصومی در رابطه با این مجموعه است:
«پکیج آماده شده مجموعه‌ای نفیس از آلبوم‌های سهیل نفیسی است با نام آوازهایی برای گیتار. چهار آلبوم در این مجموعه قرار دارد که در واقع تمام آلبوم‌های رسمی سهیل نفیسی هستند؛ ریرا، چنگ و سرود، ترانه‌های جنوب و طرح نو. ریرا و چنگ و سرود پیش از این از طریق انتشارات وزین هرمس منتشر می‌شد حالا پس از اتمام این قرار داد از ابتدای زمستان امسال انحضار انتشارش در اختیار نشر نغمه حصار قرار گرفت. طرح نو هم پیش از این از طریق انتشارات نغمه حصار منتشر می‌شد. آلبوم ترانه‌های جنوب با اشعار ابراهیم منصفی متعلق به نشر ماهریز است که با رایزنی‌های انجام شده توانستیم تعدادی آلبوم خریداری کنیم و در پک‌های موجود قرار دهیم. در این مجموعه یک دفترچه کامل وجود دارد که حاوی هشتاد صفحه اطلاعات از جمله بیوگرافی سهیل نفیسی، ابراهیم منصفی، عکس‌ها، اشعار، مشخصات چهار آلبوم است. گرافیک اثر فرشید باقر است و عکس‌ها از پریسا تمندان. طرح روی جلد جدید برای هر آلبوم هنوز طراحی نشده اما در این مجموعه با همان عکس‌های قبلی استفاده می‌شود با طراحی گرافیک جدید. قیمت هر پکیج 120 هزار تومان است که فعلا در سایت تیوال برای پیش فروش قرار داده شده و از تاریخ 10 اسفند این مجموعه به دست مخاطبان و خریداران می‌رسد. همچنین همزمان در سایت بیپ تونز هم این مجموعه برای خرید به شکل دیجیتال در دسترس خواهد بود.»
منبع: 
موسیقی ما
تاریخ انتشار : دوشنبه 28 بهمن 1398 - 18:12

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.