Manou Sarmast مانو سرمست اسحاق انور
وزیر فرهنگ:
موسیقی جوان یک آکادمی میان نسلی است باید با تمام وجود حفظ شود
موسیقی ما - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جشنواره موسیقی جوان گام به‌گام موسیقی نواحی را حفاظت و با تجربه قالب‌های مختلف دراین رویداد ثابت شده موسیقی را با تمام وجود باید حفظ شود، تاکید کرد. این جشنواره ایده‌ها و قالب‌های متفاوتی داشته که ارتباط میان نسلی را میان هنرمندان نوجوان و استادان برقرارکرده است.

سید عباس صالحی سه شنبه شب درآیین پایانی سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان درتالار وحدت گفت: این جشنواره امروز به گردهمایی بزرگ موسیقی ایران تبدیل شده ازاین بابت بسیارخرسندم که برگزاری آن مصادف شده با تقدیر ازدبیری که هفت دوره برگزاری این جشنواره را به این نقطه رساند.

وی ادامه داد: این جشنواره یک اتفاق متمایزاست برای ما طعم دیگری دارد که همه جغرافیای کشور را درگیرخود کرده و به نوعی طولانی‌ترین زمان برگزاری یک جشنواره ‌را درایران به خود اختصاص داده و نمونه آن را در جهان سراغ نداریم .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهارداشت: اعتبارهرجشنواره به شخصیت‌هایی است که در آن حضور دارند ازاین رو ما حضور وهمراهی حدود ۱۰۰ استاد موسیقی را در این جشنواره داشتیم  خود نکته مهمی محسوب می شود.

به گفته صالحی دراین حوزه ما شاهد گستردگی سازها و نواهایی هستیم که واقعا اتفاقات خوبی را به همراه دارند چراکه وقتی به پشت سرمان در این سیزده دوره نگاه می‌کنیم، اتفاقات بسیار خوبی را در این رویداد مشاهده می کنیم که علاوه بر استعداد یابی، بخشی از حفاظت موسیقی ما برعهده موسیقی نواحی گذارده شده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهارداشت: این جشنواره گام به‌گام موسیقی نواحی را حفاظت می‌کند وخوشبختانه با تجربه قالب‌های مختلف دراین جشنواره،‌ به ما ثابت شده که باید این موسیقی را با تمام وجود حفظ کرد.

به گفته صالحی این جشنواره ایده‌ها و قالب‌های متفاوتی داشته که ارتباط میان نسلی را میان هنرمندان نوجوان و استادان برقرار کرده که به اعتقاد من یک آکادمی میان نسلی موسیقی را درست کرده است.

عضو کابینه دولت دوازدهم در عین حال تصریح کرد:اینگونه جشنواره‌ها همواره دغدغه مدیریت پسینی ‌داشته واینکه پس از جشنواره قرار است چه اتفاقی برای برگزیدگان آن بیفتد.

به گفته صالحی البته که دغدغه‌های دبیر جشنواره به خوبی می‌شناسیم و نمی‌خواهیم از آن عبورکنیم، اما بدانید این سه نسل خردسال، نوجوان و جوان شرکت‌کننده در این رویداد،‌ به شکل یک نسل، به دوره بعد و گروه بعد می‌روند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: این مسئولیت ما به‌ عنوان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین دیگر نهادهای مسئول را کم نخواهد کرد بلکه باید بیشتر هم توجه و اهتمام داشت.

صالحی تاکیدکرد: نباید ارتباط میان نسلی را محدود به یک جشنواره کنیم تا این استعداد شکوفا و معرفی شوند چراکه این بخشی از هویت ماست که ایران را با صدا و آوا نگه می‌دارد.

منبع: 
خبرگزاری ایرنا
تاریخ انتشار : چهارشنبه 6 شهریور 1398 - 01:05

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.