موج‌سواری روی سیل
موسیقی ما - هنرمندان و چهره های فرهنگی همیشه در مواقع بحران و وقوع بلایای طبیعی در کشور، در کمک رسانی و کارهای خیریه از پیشگامان یاری رسانی به هموطنان آسیب دیده بوده اند.
پس از زلزله 5.9 ریشتری رودبار در خرداد 1369 که بیش از 40 هزار کشته برجای گذاشت، «حسین علیزاده» (آهنگساز موسیقی سنتی) آلبوم «آوای مهر» را منتشر کرد و تمام عواید آن را به آسیب دیدگان این حادثه اختصاص داد.
«هم نوا با بم» نیز کنسرتی بود که محمدرضا شجریان با هم‌خوانی همایون شجریان در سال 1382 در تالار وزارت کشور با هدف حمایت و کمک به زلزله‌زدگان شهر بم و همدلی و هم‌دردی با مردم این شهر برگزار کرد و البته با حاشیه‌های فراوانی همراه شد.
روند کمک رسانی و پیشگامی هنرمندان در مواقع بحرانی ادامه داشت تا در زلزله 7.2 در مقیاس ریشتر 21 آبان 96، ازگله و سرپل ذهاب کردستان بعضی چهره‌های هنری مستقل با اعلام شماره حساب برای زلزله زدگان کمک جمع کردند.
هر چند این امر به هنرمندان و فرهنگ دوستان منحصر نشد و حتی جمعی از ورزشکاران و اساتید دانشگاه نیز به موج یادشده پیوستند، اقدام آنان در جمع آوری پول با حواشی زیادی همراه بود؛ زیرا عده ای معتقد بودند کمک های مردمی باید به نهادهای متولی دولتی داده شود تا از فساد مالی جلوگیری شود، دیگرانی می گفتند حجم خسارت به قدری زیاد است که باید از همه ظرفیت ها استفاده کرد و شماری نیز نهادهای دولتی را مسبب بی اعتمادی می دانستند در نهایت این اقدام هم با حاشیه های فراوان همراه بود.

*** افکار عمومی در انتظار اقدام هنرمندان
طبیعی است پس از وقوع سیلی که بهار امسال اکثر نقاط شمال شرق، غرب و جنوب غرب کشور را درگیر ساخت و خسارات فراوانی برجای گذاشت، افکار عمومی در پی حمایت هنرمندان موسیقی از هموطنان سیل زده به اشکال مختلف بوده و نسبت به صحت اخبار منتشر شده توسط هنرمندان در فضای مجازی و نوع عملکرد آنها بی تفاوت نباشند.

*** حتما .. اما فعلا نه
در این چند روز صفحه های شخصی تعدادی از هنرمندان و گروه های مطرح موسیقی پاپ خبر برگزاری کنسرت هایی در حمایت از هموطنان آسیب دیده را منتشر کرده اند که از دید رسانه ها دور نماند.
مدیر روابط عمومی یکی از موسسات فرهنگی و هنری که هنرمندان تحت پوشش آن از برگزاری کنسرت های حمایتی در صفحات شخصی خود خبر داده بودند اعلام کرد: هنوز هیچ ساز و کار مشخصی برای برگزاری کنسرت های حمایت از سیل زدگان تعریف نشده است و تا این لحظه به هیچ عدد مشخصی نرسیده ایم.
«ما قصد برگزاری کنسرت های حمایتی از هموطنان آسیب دیده در سیل را داریم، اما حتما این کنسرت ها بعد از اجراهای اردیبهشت خواهد بود».
منبع: 
خبرگزاری ایرنا
تاریخ انتشار : سه شنبه 20 فروردین 1398 - 01:04

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.