Manou Sarmast مانو سرمست اسحاق انور
خواننده‌ی آواز ایرانی از عملکرد شورای شعر و ترانه سخن گفت
انتقاد حسین علیشاپور از رویکرد شورای شعر و ترانه
موسیقی ما - خواننده موسیقی ایرانی به شروع تحرکاتی تازه در شورای شعر وزارت ارشاد با رویکرد گسترش ممیزی‌های موضوعی به بهانه ضعف ترانه‌ها معتقد است.

«حسین علیشاپور» خواننده موسیقی ایرانی ضمن بیان این مطلب گفت: «به‌تازگی آقای اللهیاری دوست آهنگسازم، شعر و آهنگی را درباره کشورمان ایران ساخته بود که البته بعد از جلساتی، کلماتی از آن را جا به جا و ترانه را مرتب کردیم و اتفاقاً ترانه خوبی هم از آب درآمده و البته بنده بعد از خواندن بیش از ۲۰ آلبوم و این همه کنسرت، قادر به تشخیص این مساله هستم که چه کلامی فخامت دارد و چه کلامی ندارد. منتها با کمال تعجب به من خبر دادند ترانه را، شورای شعر و ترانه به بهانه  این که شایسته  نام ایران نیست رد کرده است. مشخص نیست شورای شعر ارشاد، چه چیزی را می‌بیند که ما در این کشور نمی‌بینیم و اصولاً آیا این دوستان فکر نمی‌کنند که ایجاد این محدودیت‌ها، شرایط بد را بدتر می‌کند؟»

علیشاپور گفت: «آن چه موجب شد این ذهنیت برای من ایجاد شود این است که امروز دوست هنرمندم آقای امیر اثنی‌عشری تماس گرفت و گفت که شورای شعر، ترانه‌ای را که قرار است ایشان در کنسرت آذرماهش بخواند و موضوع ترانه مرتبط با زلزله‌زدگان سرپل ذهاب است، مردود برشمرده‌اند! آقایان ده‌ها ترانه‌ی «مکش مرگ من» را به سهولت مجوز می‌دهند؛ اما انگار اراده ای در کار است که جلوی کار هنرمندان جدی موسیقی اصیل ایرانی را بگیرند و صد البته که این تلاش‌هایشان راه به جایی نمی‌برد.»‌
تاریخ انتشار : یکشنبه 6 آبان 1397 - 12:39

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.