در قالب آلبوم «ملکه»؛
موسیقی سه فیلم با آهنگسازی حسین علیزاده منتشر شد
موسیقی ما - موسیقی سه فیلم «ملکه»، «آسمان زرد کم عمق» و مستند «هیلین» (آشیانه) با آهنگسازی حسین علیزاده توسط موسسه فرهنگی و هنری نقطه تعریف منتشر شد.

آلبوم موسیقی سه فیلم «ملکه» به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر، «آسمان زرد کم عمق» ساخته بهرام توکلی و مستند «هیلین» (آشیانه) به کارگردانی ابراهیم سعیدی از مجموعه آهنگسازی‌های حسین علیزاده منتشر شد.

بخش نخست از این آلبوم که به سید ابوالقاسم حسینی تهیه‌کننده فیلم سینمایی«ملکه» که 2 سال پیش دار فانی را وداع گفت، تقدیم شده است شامل 6 قطعه موسیقی از این فیلم سینمایی است.

این آلبوم موسیقی با قطعه «ملکه» آغاز می شود و با قطعات «شیدایی»، «دیدار او»، «سلوک»، «شکوه بخشش» ادامه پیدا می‌کند. پایان‌بخش قسمت نخست از این آلبوم به اجرای قطعه «پرده‌خوان جنگ» اختصاص دارد.

موسیقی فیلم «آسمان زرد کم عمق» از دیگر بخش‌های این آلبوم موسیقایی است. در این بخش سه قطعه «خاطرات خانه متروک»، «تنهایی» و «پایان یک خاطره» شنیده می‌شود. همچنین موسیقی فیلم مستند «هیلین» (آشیانه) از دیگر بخش های این آلبوم موسیقایی است که در سه قطعه ارائه شده است. بخش نخست از این مجموعه به قطعه «سرزمین درد» اختصاص دارد و «بانگ دل» و «آوای صلح» از دیگر بخش های این آلبوم است.

دفترچه معرفی این آلبوم موسیقی عکس هایی از سه فیلمی را که حسین علیزاده آهنگسازی کرده، منتشر کرده است و در مقدمه این آلبوم موسیقی چنین نوشته شده است: دنیای متفاوت تصاویر، گواه نگاه گوناگون هنرمندانی است که هر کدام از مسیر خود به یک افق می نگرند: انسان و عشق. حسین علیزاده در نشست خبری که پیش از انتشار این آلبوم درباره ساخت موسیقی فیلم برگزار شده بود به دلایل ساخت موسیقی برای فیلم‌هایی با موضوعات جنگ اشاره کرده و چنین گفته بود: ساخت موسیقی در حوزه جنگ در درجه نخست به موضوع فیلم برمی‌گردد و موضوع فیلم «ملکه» که حرف از انسان و وجود انسانی می زد برای من مهم بود.

بردیا کیارس، پدرام فریوسفی، علی جعفری، لعیا اعتمادی، پانیذ فریوسفی، نیلوفر محبی، کاوه تسعیری، علیرضا میرآقا، رضا عسگرزاده، صبا علیزاده، مصطفی محمودی و فرمیسک از جمله نوارندگان و خوانندگانی هستند که حسین علیزاده را در ساخت موسیقی این فیلم‌ها همراهی کردند.
منبع: 
دریافتی
تاریخ انتشار : دوشنبه 5 اسفند 1392 - 12:03

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.