برنامه یاد بعضی نفرات
 
مهلت ارسال آثار تا ۲۰ شهریورماه تمدید شد
هشتمین دوره فستیوال «پیانو کلارا» پس از چهار سال برگزار می‌شود
موسیقی ما- هشتمین دوره فستیوال رقابتی «پیانو کلارا» پس از چهار سال وقفه و در پنج رده سنی به همت خانه موسیقی ایران، پروفسور کلارا بوکوچاوا و با همکاری شرکت طنین دنیای مهر در قالب پنج گروه سنی و با حضور هیات داوران برگزار می‌شود و مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این رویداد تا ۲۰ شهریور ماه تمدید شد.
 
متن فراخوان این فستیوال به شرح زیر است:
 
جشنواره رقابتی نوازندگی پیانو کلارا (دوره هشتم) با هدف کشف و شناسایی استعدادهای درخشان هنری، پرورش و معرفی ایشان به جامعه هنری، ایجاد بستر مناسب برای فعالیتهای حرفه‌ای نوازندگان جوان، حمایت مادی و معنوی از برگزیدگان و هنرمندان مستعد و جوان در شهریور و مهر ۱۴۰۲ به دبیری رضا مریوند برگزار می‌شود. این رویداد به همت خانه موسیقی ایران ، پروفسور کلارا بوکوچاوا و با همکاری شرکت طنین دنیای مهر در قالب پنج گروه سنی با حضور هیات داوران اجرا می‌شود.
 
علاقه‌مندان برای شرکت در جشنواره لازم است ضمن تکمیل فرم مربوطه و ارسال مدارک مورد نیاز، رپرتوار مشخص شده برای هر گروه سنی (هر قطعه به صورت یکپارچه و بدون تدوین) ضبط و در موعد مقرر (حداکثر تا ۲۰ شهریور ۱۴۰۲) از طریق فرستادن اثر در قالب لوح فشرده به نشانی خیابان فاطمی غربی، نبش جمالزاده شمالی پلاک ۲۷۰ خانه موسیقی ایران به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
 
پس از بررسی و ارزیابی آثار ارسالی در مرحله مقدماتی، هیئت محترم داوران، اجراهایی که استاندارد لازم برای راهیابی به مرحله دوم داشته باشند را انتخاب و از آنان برای اجرای حضوری در مقابل هیئت داوران دعوت به عمل خواهد آمد. نفرات برگزیده مرحله دوم برای شرکت در فینال جشنواره (مرحله سوم) در گروه‌های سنی مختلف معرفی و پس از اجرا، برگزیدگان هر گروه سنی معرفی می‌شوند.
 
گروه سنی جشنواره:
 
«الف» ( ۶ تا ۹ سال )
 
«ب» (۹ تا ۱۳ سال)
 
«ج» (۱۳ تا ۱۶ سال)
 
«د» (۱۶ تا ۱۹ سال)
 
«ه» ( ۱۹ تا ۲۴ سال)
 
اگر تعداد متقاضیان در هر بخش یا گروه سنی به حد نصاب لازم نرسد، آن بخش یا گروه سنی به صورت رقابتی برگزار نخواهد شد.
 
زمان برگزاری جشنواره:
 
مرحله اول (ارسال آثار ویدئویی) حداکثر ۱۰ شهریور ۱۴۰۲
 
مرحله دوم (اجرای حضوری در مقابل هیات داوران) ۲۸ شهریور ۱۴۰۲
 
مرحله سوم (کنسرت پایانی و معرفی برگزیدگان) ۲۱ مهر ۱۴۰۲
 
قطعات مشخص شده برای هر گروه سنی:
 
گروه الف: دو یا سه قطعه از یکی از دوره‌های موسیقی کلاسیک (باروک، کلاسیک، رمانتیک، مدرن) به انتخاب شرکت کننده
 
گروه ب: سه قطعه از قطعات زیر:
 
پرلود کوچک باخ، انوانسیون ۲و۳ صدایی باخ، چند قسمت از سوییت باخ فرانسه ۲. سونات یا سوناتینا کلاسیک از موتزارت،هایدن و بتهوون قسمت ۱ یا ۳ (قسمت تند) ۳. قطعه رمانتیک یا مدرن (قرن ۲۰)
 
گروه ج: سه قطعه از قطعات زیر:
 
انوانسیون باخ ، پرلود فوگ باخ،پارتیتا (حداقل دو قسمت )، چند قسمت از سوییت باخ فرانسه و انگلیسی ۲. سونات کلاسیک از موتزارت،هایدن و بتهوون قسمت اول یا سوم (قسمت تند) ۳. قطعه رمانتیک یا مدرن (قرن ۲۰)
 
گروه د: سه قطعه از قطعات زیر:
 
پرلود فوگ باخ، حداقل چند قسمت از سوییت باخ فرانسه و انگلیسی، پارتیتا حداقل ۲ قسمت ۲. سونات کلاسیک از موتزارت،هایدن و بتهوون قسمت یک یا ۳ (قسمت تند) ۳. قطعه رمانتیک یا مدرن (قرن ۲۰)
 
گروه ه: سه قطعه از قطعات زیر:
 
پرلود فوگ باخ، حداقل چند قسمت از سوییت باخ فرانسه و انگلیسی ،پارتیتا حداقل ۲ قسمت ۲. سونات کلاسیک از موتزارت،هایدن و بتهوون قسمت ۱ یا ۳ (قسمت تند) ۳. قطعه رمانتیک یا مدرن (قرن ۲۰)
 
جوایز برگزیدگان: لوح به همراه تندیس و جوایز نقدی
 
نکات مهم:
 
مهلت پذیرش آثار در مرحله مقدماتی حداکثر تا ۲۰ شهریور ۱۴۰۲ است و به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.
 
مبلغ ثبت نام: هزینه شرکت در جشنواره رایگان است.
 
هر گونه اخبار و اطلاع رسانی تکمیلی در خصوص جشنواره از طریق روابط عمومی خانه موسیقی ایران و سایت خانه موسیقی اعلام خواهد شد.
 
در ضبط ویدئوهای ارسالی رعایت حجاب اسلامی ضروری است.
 
مشخصات فایل‌های ارسالی:
 
فرم مشخصات به صورت PDF تا پنج مگابایت
 
فیلم اجرای قطعات به صورت MP۴ هر ویدئو تا ۴۰ مگابایت
 
تصویر کارت ملی به صورت JPG تا ۵۰۰ کیلوبایت
 
در صورتی که ویدئو ارسالی با مشخصات ذکر شده در فراخوان همخوانی نداشته باشد، اثر از مرحله مسابقه حذف و مسئولیت این امر به عهده شرکت کننده است.
 
آثار ارسالی باید به منظور شرکت در این جشنواره ضبط شده باشد و دبیرخانه از بررسی آثاری که از پیش ضبط شده و یا در قالب کنسرت اجرا شده باشند ممانعت خواهد کرد.
 
لطفا در ویدئو ارسالی از هر گونه توضیح و صحبت پرهیز شود و فقط از نوازندگی، فایل تهیه شود.
 
در ضبط ویدئو دقت شود کادر تصویر به گونه‌ای باشد که دست نوازنده، کلاویه و پدال مشخص باشد. تصویر واضح و به صورت افقی باشد.
 
آثار صرفا در قالب لوح فشرده به دبیرخانه ارسال شود (پست شود) و دبیرخانه از پذیرش آثار در قالب‌های دیگر مانند فلش و.. معذور است. همچنین داخل بسته پستی کپی شناسنامه و بر روی لوح فشرده مشخصات کامل درج شود.
تاریخ انتشار : یکشنبه 5 شهریور 1402 - 12:35

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود هشتمین دوره فستیوال «پیانو کلارا» پس از چهار سال برگزار می‌شود | موسیقی ما