برنامه یاد بعضی نفرات
 
ماهور آلبوم موسیقی «دلنواز» را منتشر کرد
حسین علیزاده: «پریچهر خواجه» ساز قانون را از مهجوری بیرون آورد
موسیقی ما- آلبوم موسیقی «دلنواز» شاملِ آثاری از «غلامحسین بیگجه‌خانی» با نوازندگی «پریچهر خواجه» (قانون) و وحید اسداللهی (دایره و نقاره) توسط انتشارات ماهور در حالی منتشر شد که «حسین علیزاده» (آهنگ‌ساز برجسته‌ موسیقی ایران) انتشار این اثر را نشانه‌ی آن می‌داند که امروز دیگر قانون ساز مهجوری نیست.

این هنرمند برجسته درباره‌ی این اثر نوشته است: «ترنم نواهای جاودان مورد توجه عام و خاص در دل تاریخ ماندگار است؛ نواهایی که از دل برخاسته و به دل نشسته است. رنگ و تپش زیبای دو ساز قانون و نقاره جانی تازه و دلنشین به نغمه‌های آشنا بخشیده است.
 
طنین صدای ظریف، زلال و دلنشین قانون با نوازش پریچهر خواجه این مژده را در خود دارد که دیگر قانون ساز مهجوری نیست. او دلدادگی خود به هنر نواختن را همواره به شاگردان بی‌شمار خود نیز آموخته است. فعالیت مستمر و مسئولانه‌ی هنری در زمینه اجرا و آموزش موسیقی از او چهره‌ای آشنا و معتبر در جامعه هنری به جای گذاشته است.
 
همراهی هنرمند محبوب و پر احساس، وحید اسدالهی، که پیوسته با شور و شوقش جانی تازه به اجراهای موسیقی در عرصه‌های مختلف بخشیده، لطف و زیبایی این اثر را به اوج خود رسانده است. هم‌نوایی دو ساز سرشار از احساسات عاشقانه و حماسی است.
 
مجموعه آثار منتخب از استاد غلامحسین بیگجه‌خانی ادای دینی است که هنرمندان پریچهر خواجه و وحید اسدالهی به آن همت گماشته تا قدردان و پاسدار هنر این استاد دلنواز بوده باشند.»
تاریخ انتشار : دوشنبه 12 مهر 1400 - 15:30

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود حسین علیزاده: «پریچهر خواجه» ساز قانون را از مهجوری بیرون آورد | موسیقی ما