برنامه یاد بعضی نفرات
 
کلاغ ها در باران
پنجمین آلبوم گروه «کلاغ‌ها در باران» به شکل اینترنی منتشر شد
پست راک‌های ایرانی همچنان پرمخاطب
پنجمین آلبوم استودیویی گروه پست راک کلاغ‌ها در باران که «رویای اول: آبی تیره» نام دارد که متشکل از 9 قطعه بی‌کلام است. این آلبوم در زمستان گذشته به همت «عمارت روبرو» در تالار فرهنگ رونمایی شد. کلاغ‌ها در باران از معدود گروه‌های ایرانی هستند که باوجود استفاده نکردن از ترانه و خواننده کارشان بسیار پرمخاطب شده است. آن‌ها اصولا کارشان را به شکل شخصی و مستقل ارائه می‌دادند و در برگزاری کنسرت هم به نوعی خودشان تهیه کننده کارشان بودند. همکاری با عمارت روبرو مرحله جدیدی در فعالیت آن‌ها محسوب می‌شود. مهمترین ویژگی کاری این گروه پست راک امبینت فعالیت دائمی و مستمر است. ارتباطشان را به شکل منظم با مخاطبانشان حفظ می‌کنند وهمچنین به شکل منظم آلبوم منتشر می‌کنند و روی استیج می‌روند. آلبوم آخر آن‌ها که پیش از این به شکل فیزیکی منتشر شده بود حالا از طریق سایت بیپ تونز هم در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است. به بهانه انتشار پنجمین آلبوم استودیویی این گروه با مسیح تاج از اعضای این گروه گپ و گفت کوتاهی داشتیم که در ادامه می‌خوانید:
گروه ما همیشه سعی می‌کند یک مفهموم کلی مشخص را بیان کند. این بار هم چنین کاری کردیم اما با قالبی متفاوت. همانطور که از نام این آلبوم برمی‌آید شروع راه جدیدی است. شاید در آینده مجموعه‌ای از آلبوم‌ها تولید شود که دیدگاه وسیع‌تری به مخاطب می‌دهد و هر آلبوم به شکل جداگانه کانسپتی دارد اما کنار هم مفهوم بزرگتر و کامل‌تری می‌سازند. اگر بخواهم در مورد کانسپ مستقل این آلبوم توضیح دهم؛ این رویایی که ما درباره آن صحبت می‌کنیم منظور رویای روزمره و همیشگی نیست. حتی ممکن است مرز بین رویا و واقعیت شکسته شود. چون آلبوم ما بی‌کلام است دوست ندارم جزئیات بیشتری ارائه دهم. با دقت به روند آلبوم و اسامی قطعات مخاطب می‌تواند مفهومش را درک کند. اگر من توضیح بیشتری بدهم شاید صرفا برداشت شخصی خودم را گفته باشم و باعث خط دادن به مخاطب شود. پس این یک رویا است ولی نه چیزی که به شکل هر روزه با آن مواجه هستیم و گاها ممکن است مرز بین رویا  و واقعیت شکسته شود و ما این حس را تجربه کردیم.
اگر بخواهم درباره همکاری با «عمارت روبرو» توضیح دهم باید بگویم این مجموعه رویدادی به نام «رزونانس» تعریف کرده که از نگاه ما پروژه‌ی موفقی در جریان فرعی موسیقی بوده است. تا به حال با هنرمند مطرح بین‌المللی از جمله اولافور آرنالدز همکاری داشتند. وقتی این پیشنهاد همکاری به ما داده شد برای خود من بسیار جالب چراکه تا به حال هیچ هنرمند ایرانی در مجموعه رزونانس حضور نداشته و به همین خاطر وقتی از طرف عمارت روبرو با ما صحبت شد ابعاد دیگری از این رویداد را متوجه شدیم. آن‌ها دوست دارند هنرمندان جریان  فرعی را وارد این پروژه کنند و شروع این کار با گروه کلاغ‌ها در باران شکل گرفت. اتفاق خوبی که برای ما افتاد این بود که با تیم متحدی کار می‌کنیم. قطعا در کار گروهی مشکلاتی وجود دارد اما اصولا مشکل اصلی ما موارد دیگری است که باعث سخت شدن تولید و دردسرهای جدید می‌شود. قرار بود با همکاری عمارت روبرو در اسفند ماه کنسرت‌هایی در تهران و دیگر شهر‌های ایران برگزار کنیم که با شیوع کرونا لغو شد.
منبع: 
موسیقی ما
تاریخ انتشار : چهارشنبه 20 فروردین 1399 - 17:31

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود پست راک‌های ایرانی همچنان پرمخاطب | موسیقی ما