برنامه یاد بعضی نفرات
 
«خنیاگران مهر» با رهبری «بهزاد عبدی» روی صحنه رفت
زنانِ نوازنده قدرت خود را به رخ کشیدند
موسیقی ما - کنسرت «خنیاگران مهر» به رهبری «بهزاد عبدی» در اولین روز از جشنواره‌ی موسیقی فجر در حالی روی صحنه رفت که نوازندگانِ زن اجرای قابل تاملی از قطعاتی ارکسترال با سازهای ایرانی را به نمایش گذاشتند.

این گروه در ابتدا قطعه‌ی بی‌کلامِ «تک سوار» برای تار و ارکستر را اجرا و پس از آن «نوید نوروزی» به عنوان خواننده قطعه‌ی «عشق است بر آسمان پریدن» را روی صحنه برد. قطعه «با باران می‌رقصد» اثر بی‌کلامی برای قیچک و ارکستر و «در محاصره» دیگر قطعاتی بودند که در این کنسرت اجرا شد.

قطعه‌ی بی‌کلامِ «ماه و سکوت تو» و قطعه «سخن عشق» نیز توسط نوازندگان زن اجرا شد؛ اما یکی دیگر از قطعاتِ‌ اجراشده توسط این ارکستر قطعه‌ی «رقصان» اثر حسین علیزاده بود.

این گروه بعد از تنفس، قطعه‌ی «پرواز» برای قانون و ارکستر، «در جست و حوی آرامش» و قطعه کژال برای تارباس و ارکستر را اجرا کردند. پس از آن «نوید نوروزی» قطعه‌ی «دیدی که رسوا شد دلم» اثر علی تجویدی را به اجرا درآورد. «خاطرات رفته» برای عود و ارکستر و قطععه‌ی«ای عشق» به همراه اثر ارمنی «شورج بار» از دیگر قطعات اجرا شده توسط این ارکستر بود.

این گروه موسیقایی که از اردیبهشت ماه سال ۹۵ با هنرنمایی دوازده بانوی نوازنده در حوزه موسیقی اصیل ایرانی به فعالیت مشغول بوده و تاکنون نیز اجراهایی را به خوانندگی محمد معتمدی و وحید تاج در ایران و چند کشور خارجی روی صحنه برده است در کنسرت شب گذشته قطعات «عشق است»، «در جستجوی آرامش»، «ای عشق»، «سخن عشق»، «در محاصره»، «طرحی نو»، «رقصان» و «شورج بار» را با همراهی چند قطعه مشتمل بر تک نوازی سازهای ایرانی با ارکستر را پیش روی مخاطبان قرار دادند.
 
نوید نوروزی آهنگساز و خواننده، فرزام شکاری مدیر اجرایی، روژان محمدی نوازنده کمانچه، سمانه باروتی نوازنده قیچک آلتو، نازنین روستا نوازنده قیچک آلتو، سوگل شیری نوازنده قیچک باس، هیلا فیض پور نوازنده تار، ترگل خلیقی نوازنده تار، رخساره رستمی نوازنده عود، بهاره حیدری نوازنده تار باس، صدا سدیفی نوازنده قانون، شیدا قاضی نوازنده نی، عسل ملک زاده نوازنده دف و دایره، سمانه گلکار نوازنده تمبک گروه اجرایی این کنسرت را تشکیل می‌دادند.
تاریخ انتشار : جمعه 25 بهمن 1398 - 14:31

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود زنانِ نوازنده قدرت خود را به رخ کشیدند | موسیقی ما