برنامه یاد بعضی نفرات
 
در تاریخ دوم اردیبهشت
نیاوران میزبان کلاغ‌ها در باران می‌شود
موسیقی ما - گروه کلاغ‌ها در بارانCrows In The Rain  به سرپرستی مسیح تاج یک گروه پست راک ایرانی است که هم‌زمان با کنسرت‌شان در تاریخ دوم اردیبهشت، از تازه‌ترین آلبومشان هم رونمایی می‌کنند.
 
این گروه در سال ۱۳۹۳ به سرپرستی مسیح تاج تشکیل شده  و متشکل از پنج عضو بانام‌های حامد فهیمی‌جو (گیتار الکتریک)، مسیح تاج (پیانو، گیتار الکتریک)، اشکان کریمی (گیتار باس) و امیرحسین عباسی (درامز) است.
 
گروه «کلاغ‌ها در باران» تاکنون سه آلبوم با عناوین 1. You are Dying in My Arms 2.Little Girl and Lost Blossom  3. Ashes of the Past منتشر کرده و هم‌زمان با کنسرت دوم اردی‌بهشت فرهنگسرای نیاوران، از چهارمین آلبوم جدیدشان که اولین آلبوم رسمی گروه نیز هست، به نام «اندوهی برای یک رویای ناتمام»  Sorrow for an Unfinished Dream توسط نشر «صدا گستر تهران» منتشر و رونمایی می‌کنند.
 
سبک پست راک را شاید بتوان  به عنوان یکی از زیرشاخه‌های مدرن و دلنشین موسیقی راک نام برد. موسیقی پست راک همان‌طور که از نامش پیداست، تعاریف متفاوتی با موسیقی راک معمول دارد؛ از جمله این‌که غالباً موسیقی پست راک از قواعد ملودیک معمول موسیقی راک پیروی نمی‌کند و چه از لحاظ روند ملودیک و چه از لحاظ روند سازبندی جریان متفاوتی را دنبال می‌کند و ملودی‌های معمول موسیقی راک را نمی‌توان در آن شنید.
 
موسیقی پست راک را می‌توان درونگرا و بعضاً عرفانی نامید که تکرار جملات موسیقیایی و فراز و فرود‌های دلچسب آن، هر شنونده‌ای را جذب می‌کند و شنونده در کشاکش یک روایت موسیقایی یا به عبارت بهتر یک سفر رویایی قرار می‌گیرد تا احساسات و دغدغه‌ها و غم، یا حتی خشم موجود در این قطعات را در پیچ و خم صدای خاص پست راک بیابد.
 
تکرار جملات ملودی در موسیقی پست راک غالباً سبک امبینت را به یاد شنونده می‌اندازد و صد البته که موسیقی پست راک در تقابل مهمی با موسیقی امبینت قرار دارد؛ جایی که معمولاً در موسیقی امبینت هنرمندها بدون ایجاد واریاسون‌های متعدد و با تکیه بر یک ملودی یا چندین ملودی مشابه به زیبایی می‌رسند. شاید بتوان نقش پر رنگ افکت‌های گوناگون گیتار الکتریک را در خلق صدایی  یونیک و منحصر به فرد، از دیگر شاخصه‌های خاص پست راک نام برد.
 
سبک موسیقایی گروه «کلاغ‌ها در باران» نیز تلفیقی است از امبینت و پست راک که می‌توان آن را در زمره آثار استاندارد این سبک به شمار آورد.
 
گروه «کلاغ‌ها در باران» تا به حال یازده اجرای موفق را برگزار کرده و اجرای دوم اردیبهشت آنها نیز با استقبال خوبی از سوی طرفداران این گروه در گیشه فروش بلیت مواجه شده است.
منبع: 
موسیقی ما
تاریخ انتشار : شنبه 31 فروردین 1398 - 15:43

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود نیاوران میزبان کلاغ‌ها در باران می‌شود | موسیقی ما