برنامه یاد بعضی نفرات
 
مدیر نشر هرمس از دلایل انصرافش از سِمت مشاور بخش بین‌الملل سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر می‌گوید
رامین صدیقی: در شرایط اقتصادی فعلی دشوار است که بتوانند کار عجیبی انجام دهند
موسیقی ما - رامین صدیقی که پیش از این در نشست خبری سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر توسط علی ترابی به عنوان مشاور بخش بین‌الملل معرفی شده بود از این سمت انصراف داد. صدیقی در گفت‌وگویی که با  خبرنگار موسیقی ما انجام داد با اعلام این‌که این موضوع خبر جدیدی نیست و پیشتر آن را با مسئولان درمیان گذاشته گفت: «من به دلیل فشردگی برنامه‌ها از این سمت انصراف دادم.»
 
علی ترابی روز دوشنبه ۲۱ مرداد ماه سال جاری در نشست خبری سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر درباره مدیریت بخش بین‌الملل گفته بود: «شاهین فرهت بعد از مذاکراتی که داشت، سرانجام با رامین صدیقی به عنوان مشاور بخش بین‌الملل به توافق رسید.» اما رامین صدیقی می‌گوید: «نشست خبری جشنواره زودتر از جلسه‌ای که قرار بود در آن به شکل جدی با آقایان علی ترابی و شاهین فرهت درباره این موضوع مذاکره کنیم انجام شد و بعد از قراری که با آنها داشتم، ترجیح دادم از این همکاری انصراف بدهم چراکه زمان محدود بود و نمی‌توانستم کمک آنچنانی در این فرصت محدود انجام دهم؛ وگرنه هیچ دلیل خاصی نداشت.»
 
رامین صدیقی پیش از این سه دوره به عنوان مسئول بخش بین‌الملل با جشنواره موسیقی فجر (دوره‌های 27، 28 و 29‌ام) همکاری کرده و بعد از آن درباره انصرافش از این جشنواره گفته بود: «علتی که باعث شد با جشنواره همکاری کنم این بود که آقای حسن ریاحی (دبیر جشنواره) و علی ترابی (دبیر اجرایی جشنواره) پنج سال قبل به من گفتند جشنواره در این بخش ضعف دارد و من گفتم طرح دو سه ساله‌ای دارم که می‌تواند آبروی بخش بین‌الملل جشنواره را در این بخش حفظ کند. طی این مدت هم موفق شدیم هنرمندانی را به ایران بیاوریم که حتی در اروپا نیز خیلی‌ها نمی‌توانند بلیت اجرای بعضی از آنها را پیدا کنند. هدف اصلی من هم این بود که در طول سه سال، بخش بین‌الملل جشنواره را به حد قابل احترامی برسانم و آن را به نفر بعدی منتقل کنم. از این رو ماموریتی که برای خودم داشتم سال 1392 به پایان رسید.»
 
او همچنان علاقه زیادی به حضور در بخش بین‌الملل جشنواره موسیقی فجر ندارد و به «موسیقی ما» می‌گوید: «من چون علاقه زیادی به آقای علی ترابی دارم، به او گفتم اگر کمکی از دستم بربیاید، انجام می‌دهم اما بعد که با هم صحبت کردیم، دیدم واقعاً نمی‌توانم کمکی به آنها بکنم. بخش بین‌المللِ آن سه دوره را هم به دلیل این‌که آقای ترابی مسئولیت اجرایی جشنواره را برعهده داشت قبول کردم.»
 
رامین صدیقی با توجه به اوضاع اقتصادی ایران و تأثیرش بر عملکرد بخش بین‌الملل جشنواره موسیقی فجر می‌گوید: «قطعاً در شرایط اقتصادی فعلی برایشان دشوار خواهد بود که بتوانند کار خیلی عجیبی انجام دهند. طبیعتاً بخش داخلی هم تحت تأثیر شرایط اقتصادی قرار می‌گیرد ولی بخش بین‌الملل تأثیر بیشتری خواهد گرفت. با افت شدید ارزش ریال، طبعاً هر آنچه که قرار باشد به شکل اَرزی انجام شود، به مشکل خواهد خورد و قاعدتاً نه تنها جشنواره موسیقی فجر، بلکه جشنواره تئاتر هم همین اتفاق برایش خواهد افتاد. در واقع هر رویداد بین‌المللی که قرار است در ایران اتفاق بیفتد و هزینه غیر ریالی داشته باشد، باید با مماشات و سختی پیش برود.»
 
در دوره‌های پیشین جشنواره، اصولاً به‌جز نصرت فاتح علی‌خان و یکی‌دو هنرمند دیگر، شاهد حضور هنرمندان شاخص جهانی در جشنواره فجر نبوده‌ایم و رامین صدیقی با حضور در سه دوره از این جشنواره، باعث حضور هنرمندانی همچون انور براهم، گارسیا فونس و اشتفان میکوس در ایران شد. البته سال گذشته نیز شاهد حضور چهره‌های مطرحی همچون مانو کچه، ارکان اوئور و شهید پرویزخان بودیم اما فقط آوردن نام‌های مطرح کفایت نمی‌کند و به اعتقاد برخی، خروجی آن جشنواره به اندازه اسامی که در آن شرکت کرده بودند، بزرگ نبود که مطمئناً بحث بودجه در آن بی‌تأثیر نبوده است. حالا همان‌طور که علی ترابی هم اشاره کرده بود، جشنواره امسال کارش دیرتر از دوره‌های مشابه شروع شده و باید دید با این اتفاق تکلیف بخش بین‌الملل جشنواره موسیقی فجر چه خواهد شد.
 
سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر با حضور شاهین فرهت (دبیر هنری جشنواره)، علی ترابی (رئیس سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر) و شهرام صارمی (دبیر اجرایی جشنواره) از تاریخ ۲۴ تا ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد.
منبع: 
اختصاصی موسیقی ما
تاریخ انتشار : چهارشنبه 21 شهریور 1397 - 15:28

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود رامین صدیقی: در شرایط اقتصادی فعلی دشوار است که بتوانند کار عجیبی انجام دهند | موسیقی ما