برنامه یاد بعضی نفرات
 
«خالی از شب – خالی از تو» با آهنگسازی حسین پرنیا روی صحنه رفت
مرور تنهایی‌های انسان در یک کنسرت- نمایش
موسیقی ما - «خالی از شب – خالی از تو» با آهنگسازی حسین پرنیا به عنوان حرکتی نوین در عرصه موسیقی، در برج آزادی روی صحنه رفت. این اجرا، تلاشی برای تلفیق موسیقی و شعر بود که با آهنگسازی حسین پرنیا و کارگردانی ندا هنگامی اجرا شد.  نازنین بیاتی و حسین ثمری از بازیگران این کنسرت بودند.

اساسِ این کنسرت بر موسیقی و گفتار طراحی شده بود. حسین پرنیا به عنوان تکنواز سنتور در ابتدای صحنه مشغول نواختنِ ساخته‌هایش بود و نازنین بیاتی کلامی را بازی می‌کرد که تمامش براساس موسیقی سروده شده بود. صحنه‌ی این کنسرت با طراحی نورِ علی کوزه‌گر به صورت سنتوری درآمده بود که بازیگران بر روی خطوطِ این سنتور مراحل مختلف اجرا را پیش می‌بردند.

همچنین درخت سپیداری به همراه یک چمدان بزرگ اجزای صحنه را تشکیل می‌دادند.

»خالی از شب خالی از تو» روایتگرِ حالات درونی انسانی است که خود را در تنهایی‌هایش مرور می‌کند؛ از زمان تولد تا لحظه‌ی مرگ و اضطرابی که همواره همراه اوست.

این پروژه حرکتی نوین در عرصه‌ی تلفیق موسیقی و کلام محسوب می‌شود. حرکتی که سعی می‌کند موسیقی و کلام را با هم توامان کند تا این دو به نوعی مُکمل هم باشند. در این پروژه، کلام به هیچ وجه جایگاهی شبیه به دکلمه ندارد و بازیگر این کنسرت، کلام را بازی می‌کند. در  عین حال موسیقیِ این پروژه کاملا با فضای  کلام همگون و همراه است.

فُرم آغاز و پایانِ این اثر و طراحیِ حرکاتِ بازیگران بر روی صحنه پر از ایده‌های تازه است که در کنسرت‌های موسیقی نمونه‌اش بسیار اندک است.

امیر امیری طراح پوستر و  بروشور، میلاد بهشتی عکاس و فیروزه فرزاد طراح لباس  این کنسرت بودند. این کنسرت با حمایت موسسه فرهنگی_هنری راد نو اندیش با مدیریت بردیا صدرنوری برگزار شد.

پروژه‌ی «خالی از شب – خالی از تو» به تهیه کنندگی یاسر یگانه جمعه 21 اردیبهشت 1397 در سالن اصلی برج آزادی روی صحنه رفت.
منبع: 
سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 10:58

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود مرور تنهایی‌های انسان در یک کنسرت- نمایش | موسیقی ما