برنامه یاد بعضی نفرات
 
با رهبری اریک وستبرگ
35 خواننده سوئدی در نیاوران به اجرای برنامه می‌پردازند
موسیقی ما - در ادامه سلسله رویدادهای «سفرهای آوازی» و با هدف تبادل هنری و فرهنگی گروه‌های کرال ایران و سایر کشورهای دنیا، گروه کر مجلسی ایران و سوئد به رهبری اریک وستبرگ و با حضور 35 خواننده کر شنبه 26 فروردین 1396 در فرهنگسرای نیاوران کنسرت «سفر آوازی ایران و سوئد» را اجرا می‌کنند. در این کنسرت اجرا به صورت موسیقی بدون ساز (آکاپلا) انجام خواهد شد.
 
«عادله زمانی» مدیر برگزاری این برنامه در گفت‌وگویی با اشاره به کلیت برنامه اظهار داشت: «این برنامه صرفاً یک کنسرت موسیقی نیست، بلکه گروه کر مجلسی «سفر آوازی ایران و سوئد» با اجرای آثار موسیقی فولکلور سوئدی به معرفی فرهنگ کشور سوئد می‌پردازد. برگزاری چنین برنامه‌هایی می‌تواند مخاطبان ایرانی را با اتفاقات آوازی جهان به خوبی آشنا کند. عمده فعالیت‌های موسیقی خواننده یا سولیست محور است؛ اما در برنامه‌هایی از این دست فعالیت‌‌های گروهی بیشتر مورد توجه است و ما نیاز به الگوهای موفق در در این زمینه داریم. در واقع در چنین برنامه‌هایی همه اقشار جامعه می‌توانند مخاطب آن باشند. از این رو حضور گروه‌های بین المللی از این دست برای گروه‌هایی که در داخل کشور فعالیت می‌کنند، می‌تواند به نوعی الگو باشد.»
 
زمانی با اشاره به کنسرت سفرهای آوازی ایران و آلمان که در شهریور ماه 95 برگزار شد؛ خاطر نشان کرد: «سرپرست گروه کر سوئدی -اریک وستبرگ- تمایل بسیاری داشتند تا در ایران حضور پیدا کنند . از این رو و با حمایت های سفارت سوئد و همچنین حمایت های دفتر موسیقی توانستیم این برنامه را به مرحله اجرا برسانیم .»
 
«اریک وستبرگ» متولد 1334، فارغ‌التحصیل رشته رهبری کرال زیر نظر پروفسور اریک اریکسون در کالج رویال موسیقی در استلکهلم است. او علاوه بر رهبری گروه های متعدد کر ،بنیان گزار پروژه «آواز کرال برای صلح و عدالت» را نیز بر عهده داشته است. این پروژه با حمایت دبیر کل وقت سازمان ملل کوفی عنان انجام شد و در جشن هزارانه سال 2000 با 8هزار خواننده از 56 کشور دنیا برگزار شد.
 
کنسرت «سفر آوازی ایران و سوئد» شنبه 26 فروردین ماه ساعت 21 در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود . علاقمندان جهت تهیه بلیط می توانند به سایت تیوال و یا گیشه فرهنگسرا مراجعه نمایند.
تاریخ انتشار : دوشنبه 21 فروردین 1396 - 12:26

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود 35 خواننده سوئدی در نیاوران به اجرای برنامه می‌پردازند | موسیقی ما