برنامه یاد بعضی نفرات
 
کنسرت ماهان میرعرب پس از هشت سال برگزار شد؛
اندک اندک جمع مستان
موسیقی ما - پنج‌شنبه‌شب گذشته ماهان میرعرب به همراه گروهش پس از هشت سال یک کنسرت رسمی در ایران برگزار کرد. از آخرین‌باری که میرعرب در ایران اجرایی کوچک داشته سه سال می‌گذرد؛ اجرایی که با همراهی «شایان فتحی» شکل گرفت و مخاطبانش را شگفت‌زده کرد.

این‌بار میرعرب، دو دوست و همکار را هم از اتریش با خود همراه کرده بود؛ امیر وهبا نوازنده سازهای کوبه‌ای که یکسالی است در اتریش با ماهان همکاری مستمر دارد به عنوان نوازنده اصلی در کنار او قرار گرفت. مجموعه پرکاشنی که او در این اجرا استفاده کرد بسیار خاص و دقیق انتخاب شده بود؛ نیمی از امکانات درامز به همراه کاخن و همچنین سازی شبیه به تنبک. در کنار این‌ها البته مثل هر پرکاشنیست مولف دیگر، او هم از ابزارهای مختلفی برای ایجاد صدا و فضاسازی استفاده می‌کرد ولی حجم این فضاسازی‌ها بسیار کمتر از بیت نگه داشتن‌ها بود. همچنین گلنار شهیار که از خواننده‌های قدرتمند سبک جز و نوازنده چندین ساز است در چند قطعه ماهان را با آوا و گیتار همراهی کرد. چند سالی است که این دو با هم همکاری می‌کنند و تاکنون دو آلبوم هم در خارج از ایران منتشر کرده‌اند.

اما نفر آخر دوست و یار قدیمی ماهان یعنی دارا داریی که در این اجرا به عنوان نوازنده مهمان حضور پیدا کرد و باعث شد یاران موافق از قدیم تا به امروز دور هم جمع شوند. همچنین یک قطعه با نام «دیدار» که به تازگی توسط دارا داریی نوشته شده بود هم، اجرا شد.

به گزارش «موسیقی ما»، اجرای میرعرب و وهبا با قطعه‌ای به نام «مجید» شروع شد و البته در ادامه «مجید 2» هم اجرا شد. ماهان در رابطه با نام این قطعه گفت: «از دوستم مجید، پولی قرض گرفته بودم که قادر به پس دادنش نبودم و به جای پول برایش آهنگ ساختم». قطعه «یک شب در تونس» که از قطعات استاندارد جز مورد علاقه میرعرب است هم اجرا شد. آن‌ها پیش از این، ویدئوی این قطعه را منتشر کرده بودند اما باز هم قسمت‌های بداهه‌نوازی متفاوتی داشت. از دیگر قطعاتی که در این کنسرت اجرا شد، «انار»، «یک سودا» (ساخته موزیسن ترک اورکان اگور) و «حاج قربان» بود. همچنین از نکات جالب اینکه در قسمت‌های پایانی این اجرا، ناخن میرعرب شکست و مجبور شد از بانوان مخاطب تقاضا کند ابزار مناسبی در اختیارش قرار دهند.

به همت «هاتف منتظری» که البته این کنسرت را هم برگزار کرد، ماهان میرعرب، گلنار شهیار و امیر وهبا در روزهای آینده ورک شاپ‌هایی در آموزشگاه «هترا» برگزار خواهند کرد.
منبع: 
اختصاصی موسیقی ما
تاریخ انتشار : شنبه 2 مرداد 1395 - 09:35

برچسب ها:

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود اندک اندک جمع مستان | موسیقی ما