برنامه یاد بعضی نفرات
 
دو آلبوم تک‌نوازی استاد احمد عبادی منتشر شد
احمد عبادی: موسیقی اصیل ایرانی برای خانواده‌ی من بوده است
موسیقی ما - دو آلبوم تک‌نوازی سه‌تار استاد احمد عبادی در دستگاه شور،چهارگاه، سه‌گاه، راست‌پنجگاه، ماهور، همایون، آواز ابوعطا، بیات ترک، افشاری، بیات اصفهان و دشتی توسط انتشارات ماهور به بازار عرضه شد.

این مجموعه شامل ١٣ قطعه از اجراهاى استاد احمد عبادى است. در بخشى از متنِ دفترچه سى‌دى آمده است: «شیوه‌ى نوازندگى استاد عبادى در سه‌تار منحصربه‌فرد بود. تک‌نوازى‌ها و همنوازى‌هاى او در برنامه‌هاى رادیو، به‌ویژه در برنامه‌هاى گل‌ها، از آثار ماندگار اوست و همچنان در یاد و خاطره‌ دوستداران موسیقى ایرانى خواهد ماند.»

در همین متن سخنى نیز از خود استاد احمد عبادى آمده است به این مضمون: «موسیقى همیشه در خانواده‌ى ما بوده است، یعنى موسیقى اصیل ایرانى که امروزه مى‌شنوید مال خانواده‌ى من بوده و در خانواده‌ى من شکل گرفته است. جدّم مرحوم آقاعلى‌اکبر، پدرم آقامیرزا عبدالله و عمویم آقاحسینقلى موسیقى‌دانان قدیم بودند.» در این دو سى‌دى بداهه‌‌نوازى‌هایى در دستگاه‌هاى شور، چهارگاه، سه‌گاه (دو اجرا)، راست‌پنجگاه، ماهور و همایون و نیز در همه‌ى آوازها آمده است.
منبع: 
موسیقی ما
تاریخ انتشار : شنبه 22 خرداد 1395 - 09:23

برچسب ها:

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود احمد عبادی: موسیقی اصیل ایرانی برای خانواده‌ی من بوده است | موسیقی ما