برنامه یاد بعضی نفرات
 
بر اثر کهولت سن و بیماری
همسر زنده‌یاد استاد جلیل شهناز درگذشت

موسیقی ما - «عصمت بشیری» همسر زندهیاد استاد جلیل شهناز بر اثر کهولت سن و بیماری دارفانی را وداع گفت.

خانم بشیری، از جوانی‌ استاد شهناز با او زندگی کرد و مدتِ کوتاهی بعد از درگذشت استاد شهناز، خود نیز دار فانی را وداع گفت. جلیل شهناز در سنین جوانی از نوازندگان خوب اصفهان شد و نوازندگی در رادیو اصفهان را از سال ۱۳۲۸ آغاز کرد و در سال ۱۳۳۶ به دعوت سازمان رادیو به تهران آمد و در برنامه‌های گوناگونی مانند برنامه گلها، ارکستر حسین یاحقی و... به عنوان تکنواز و همنواز به فعالیت پرداخت. او همچنین در گروه «یاران ثلاث» (همراه با تاج اصفهانی و حسن کسایی) و گروه اساتید موسیقی ایران کنسرت‌های بسیاری را در داخل و حارج از ایران اجرا نمود. شهناز در برنامه‌های جشن هنر شیراز نیز حضوری فعال داشت.

وی در دههٔ ۱۳۶۰ همراه با فرامرز پایور (سنتور)، علی اصغر بهاری (کمانچه)، محمد اسماعیلی (تنبک) و محمد موسوی (نی) «گروه اساتید موسیقی ایران» را تشکیل داد و با این گروه، مسافرت‌های متعددی به کشورهای اروپایی، آسیایی و آمریکا داشت.

مراسم یادبود همسر استاد شهناز، روز شنبه، 17 بهمن ماه، از ساعت 16 الی 17:30 در مسجد النبی واقع در خیابان امیرآباد شمالی، نبش خیابان هفدهم برگزار می گردد.
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : جمعه 16 بهمن 1394 - 00:21

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود همسر زنده‌یاد استاد جلیل شهناز درگذشت | موسیقی ما