Jadeye Eshgh Road of Love Podcast پادکست جاده عشق
 
 
Farhad Forootani Eshgh Love فرهاد فروتنی عشق
Pourang Sepanlou Che Sadeh پورنگ سپانلو چه ساده
کنسرت‌های موسیقی در اشکالِ چدیدی در دنیا در حالِ برگزاری است
برای جلوگیری از شیوع ویروسِ کرونا، تماشاگران داخل حباب‌های پلاستیکی جا شدند
موسیقی ما- یک گروه موسیقی آمریکایی به نام The Flaming Lips کنسرتی با رعایت فاصله اجتماعی برگزار کرده است. در این کنسرت اعضای گروه موسیقی و هواداران‌شان در تمام مدت اجرا درون حباب‌هایی پلاستیکی قرار داشتند.
 
تصاویر منتشر شده از این کنسرت تماشاچیان را درون کره‌هایی بادی نشان می‌دهد. اینطور که گفته می‌شود این کنسرت به طور آزمایشی برگزار شد تا کارآمدی این روش برای استفاده در کنسرت‌های بعدی در میانه بحران کرونا مورد سنجش قرار گیرد. از تصاویر این کنسرت در موزیک ویدئوی جدید این گروه موسیقی هم استفاده خواهد شد.
 
این گروه موسیقی هفته گذشته کنسرت خود را برگزار کردند و وین کوین، خواننده اصلی گروه ویدئو و تصاویری از این اجرا در اینستاگرام خود منتشر کرد که حباب‌های پلاستیکی را قبل از باد شدن نشان می‌داد. او در گفت‌وگویی با «سی ان‌ان» گفت: «فکر می کنم در مارس کسی تصور نمی کرد این وضعیت تا هشت ماه دیگر ادامه پیدا کند. به نظرم همه مان فکر می کردیم یک یا شاید دو ماه طول بکشد. ولی دیگر داریم به اوضاع مسلط می‌شویم.»
کوین که از سال ۲۰۰۴ برای تجربه‌ی موج سواری روی جمعیت در کنسرت هایش از این حباب های پلاستیکی استفاده می کند، گفت: «در این حباب ها می توانید هر چقدر که دلتان می خواهد هیجان زده شوید، هر چقدر دلتان می خواهد جیغ بکشید ولی نفر کناری‌تان را آلوده نکنید، هر قدر هم که از خود بی خود و هیجان زده شده باشید. با وجود این حباب ها همیشه یک سد و مانع وجود دارد. هم بقیه حفظ می‌شوند هم خودتان. این خودش موفقیتی محسوب می شود.»
 
 
 
یکی از طرفداران این گروه موسیقی که در کنسرت آن ها حضور داشته می گوید: "حباب ها آنقدر بزرگ بودند که اصلاً در آن ها احساس خفقان و تنگی نمی کردید. کمی غیر عادی به نظر می آمد یا انگار زیر آب بودید، اما نه آنقدر که ذهن تان را درگیر کند."
 
در ماه اوت ۲۵۰۰ نفر از علاقمندان موسیقی در انگلیس از ۵۰۰ جایگاه جداگانه و حصارکشی شده به تماشای کنسرت سم فندر، خواننده ی انگلیسی نشستند. این جایگاه های حصارکشی شده حداکثر ۵ نفر ظرفیت داشتند. این اجرا را اولین کنسرت دنیا با رعایت فاصله گذاری اجتماعی می دانند.
تاریخ انتشار : دوشنبه 28 مهر 1399 - 14:42

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.