Manou Sarmast مانو سرمست اسحاق انور
برای فرهنگ سازی صحیح در موسیقی عزاداری به بهره گیری از دستگاه‌ها و آوازهای ایرانی
آوازهایی برای اربعین منتشر شد
موسیقی ما- آلبوم «مرثیه‌ی ناتمام» شامل آوازهایی برای اربعین، توسط مدیریت موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با مشارکت مرکز موسیقی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران منتشر شد.

این آلبوم با آواز چهار خواننده موسیقی دستگاهی ایران امیر مداح، سید هاشم احمدوند، رضا طیبی و حمید خزایی با اشعاری از محمد علی بهمنی،علیرضا قزوه، غلامرضا طریقی ،غزاله شریفیان، سید محمد مهدی شفیعی، میلاد عرفان پور، بیت ا...جعفری و محمدمهدی سیار در هشت قطعه تولید شده است.

در این آلبوم برای فرهنگ سازی صحیح در موسیقی عزاداری به بهره گیری از دستگاه‌ها و آوازهای ایرانی از جمله راست پنجگاه، سه گاه، نوا، چهارگاه ، شوشتری و دشتی پرداخته شده است.
 
هنر آواز خوانی ، از دیر بازدر آئین های سوگواری و تعزیه سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین(ع) حضوری پر رنگ، جدی و انکار ناپذیر داشته است، به گونه ای که برترین تعزیه خوانان گذشته ، برترین آواز خوانان دوره خود نیز بوده اند.آواز خوانانی مسلط به زیر و بم،فراز و فرود ، ظرایف این هنر ملی ایران وعلاوه بر این به اعتقاد بر رستاخیز کربلا، که با شور و شوق تمام، نغمات جان بخش خود را سرداده اند.
 
این اثر که با حضور شاعران و آواز خوانانی از سه نسل مختلف آماده شده ، نشانه ای از ادامه حیات پر افتخار دو هنر شعر و آواز و تلفیق هنرمندانه این دو، در این مرز و بوم و تلاشی برای ادای دین و پاسداشت حادثه عاشورا، در جهت فرهنگ سازی صحیح ارائه اثر هنری فاخرمرتبط با این واقعه تاریخی در عصر حاضر است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه 16 مهر 1399 - 12:38

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.